Visos peticijos


Prašome rengti Vilniaus bendrąjį planą pagal paprastų gyventojų ir jų bendruomenių prašymus, o ne pataikaujant statybų magnatų interesams:

PRAŠOME RENGTI VILNIAUS BENDRĄJĮ PLANĄ PAGAL PAPRASTŲ GYVENTOJŲ IR JŲ BENDRUOMENIŲ PRAŠYMUS, O NE PATAIKAUTI STATYBŲ MAGNATAMS INTERESAMS

Esu pasibaisėjęs PU-PA.EU 2018-05-02 pateikta BP prezentacijoje Šnipiškėms, Žvėrynui ir kitiems miesto rajonams ( https://view.publitas.com/vilniaus-miesto-savivaldybe/naujo-vilniaus-bendrojo-plano-pristatymas-verkiu-bendruomeneinaujo-vilniaus-bendrojo-plano-pristatymas-zirmunu-snipiskiu-zveryno-bendruomenei/page/1 ) - pagal ją kone visa istorinė Šiaudinės teritorija, medinio paveldo urbanistinis parkas, apibrėžtas tiek 1995 metų UNESCO, tiek 2006 metų medinio paveldo teritorija, taip pat ir po KPD ir VMS aiškinimų kad Kalvarijų gatvės išklotinė turi būti saugoma, o visas Daugėliškio gatvės grindinys yra kultūros paveldo objektas, NEMATAU JOKIŲ ATSIŽVELGIMŲ Į BENDRUOMENĖS SIŪLYMUS TEIKTUS PER VISĄ ŠIOS VMS TARYBOS KADENCIJĄ NUO 2014 IKI 2018 METŲ. Pagal pateiktus siūlymas M. Pakalnis prastumia Giedraičių gatvėje 5 aukštų statinius (19 psl., spalva tamsiai geltona) ir 9 aukštų pastatus visame Šiaudinės trikampyje, taip visiškai sunaikinant urbanistinį, visame pasaulyje unikalų savo kontrastingumu, dėl ko čia kiekvieną vasarą atvyksta ŠIMTAI turistų grupių, Šnipiškes pasaulio žiniasklaidoje aprašo tokie pasaulyje žymus fotografai kaip Andrew Mikšys, o Šiaudinėje statomi pasaulinio garso filmai su tokiais aktoriais kaip John Malkovich (filmas “Siberian Education”). Galiausiai, Kauno Žalgirio istoriją pasauliui pristatę žurnalistai savo straipsnyje negalėjo atsižavėti Kauno senamiesčio grindinio akmenimis, kai visa Šiaudinės teritoriją TĄ GRINDINĮ TURI ir belieka restauruoti, ir Šnipiškių Šiaudinės trikampis (tarp Daugėliškio g., Kalvarijų g. ir Krokuvos g.) taptų ne ką mažiau garsus nei Niujorko centrinis parkas, tik Šnipiškių Šiaudinėje dar ir ekologiško maisto miesto daržininkystėje galima rasti, bei 120-200 metų senumo paveldo statinių, kurių dalis dar buvo ir unikalios statybos (stačių medinių rastų ir t.t.).

Pagal tai ką pamatėme per PU-PA.EU pristatymą yra akivaizdu kad Šnipiškių BP yra parengtas tik pagal “ICOR”, “REALCO”, “INREAL” ir kitų susijusių statybų bendrovių pageidavimus - būtent jos per susitikimą net ir patvirtino, kad “jiems viskas tinka”. Tačiau Vilniaus tarybą sudaro, vis dar tikiuosi, ne “ICOR”, “REALCO”, “INREAL” ir kitų statybų bendrovių atstovai, bet paprastų miestiečių rinkti žmonės.

Yra baisu matyti tai, kad Vilniaus miesto savivaldybė net per žiniasklaidą pažadėjusi reaguoti į gyventojų pasirašytas peticijas (prieš bet kokias aukštesnių nei 15 metrų ar 5 aukštų statinių statybas ne tik Šiaudinės vidiniame trikampyje bet ir jos išoriniame buferyje (~50 metrų pločio), tačiau jos visiškai ignoruojamos. Dar baigiau yra tai, kad M. Pakalnis negirdi NET IR TARYBOS NARIŲ - per 2018-03-08 VMS vykusį Visuomenių komisijų pirmininkų posėdį su M. Pakalniu ir kitais MPD atstovais, bei VMS Tarybos nariais (liberalų sąjūdžio atstovais), kuriame atstovavau Kraštovaizdžio architektūros komisiją, net TARYBOS NARIAI M. Pakalniui liepė ieškoti kompromiso, spręsti aukštingumo klausimus, ir Šnipiškių Šiaudinę daryti pavyzdine, didesnio mastelio teritorija (berods 1:2000), tačiau akivaizdu, kad M. Pakalnis planą parengę visiškai negirdėdamas Vilniaus miesto žmonių - tik pagal statytojų pageidavimus, kurie mielai pastatytų viešbutį ir vietoje Gedimino pilies. Statytojai visiškai negalvoja apie miesto ateitį po 50 ar 100 metų - pastato statinį, parduoda butus, ir palieka problemas teritorijai. Kokias bėdas sukuria “STATYBŲ MONSTRAI” Šnipiškių bendruomenė jau žino iš pirmųjų dviejų “Korių” - Daugėliškio g. 11 daugiabučiai po be gyventojų žinios pakeisto detalaus plano padidėjo nuo 7 aukštų iki 12 (11a.+1 aukšto garažo platforma), ir tas namas tapo GETU - šiukšlynai, gaisrinės mūrinės sienos prieš langus, iškasinėtos 100-mečių medžių šaknys, paslapčia nupjauti šimtametis maumedis ir ąžuolas, pradinęs Daugėliškio g. 17 stačių rastų statybos vyr. karininkams statytas 100-metis saugotinas pastatas, užasfaltuotas kiekvienas lopinėlis, sklypo užstatymas siekia 100% (iškart pasibaigus raudonosioms linijoms), automobiliai ant šaligatvių, nuorūkos ant gatvės ir šaligatvių, kiaušiniai skraidantys iš balkonų, konfrontacijos ir konfliktai su bendruomene. Tai yra miesto katastrofą, o M. Pakalnis laiminą ją ir toliau. Mes jau turime PAMINKLĄ LAUKINIAM KAPITALIZMUI - PERKŪNKIEMĮ, tad nedarykime dar vieno iš Šnipiškių Šiaudinės. O Žvėrynas rengs net ir piketą dėl BP.

Kas dar labai šlykštu, kad dėl aukštingumu mažinimo pateikti prašymai buvo dar 2 MĖNESIAI iki „Liebeskindo“ dangoraižio pateikimo, ir tuomet aš pasipiktinau, kodėl bendruomenės prašymas neįregistruotas, o anas įregistruotas ir matomas Vilnius.lt. Ir kokią situaciją turime? O gi tai, kad „Liebeskindą“ patvirtino dar praėjusiais metais, o bendruomenės nei vienas prašymas dėl aukštingumo ribojimo, grindinio restauravimo ir paveldo apsaugos (bent jau pataisyti pavadinimą „Skansenas“ -> Šiaudinė, pataisyti net KPD pastebėtą klaidą, kad tame plane per klaidą neįtraukta pati Daugėliškio gatvė, nors KPD vadovė nurodė atsakyme, kad ji saugotina ir tai taip pat buvo pateikta savivaldybei).

Todėl prašome rengti Vilniaus bendrąjį planą pagal paprastų gyventojų ir jų bendruomenių prašymus, o ne pataikaujant statybų magnatų interesams.

 

Papildoma informacija:

Autorius: Kęstutis Matuliauskas
Adresatas: Vilniaus miesto savivaldybė
Galima pasirašyti iki: 2018.10.01
Gali pasirašyti: Vilniečiai

 

 

Pasirašiusiųjų sąrašas

 

 

Pranešti draugui

 

 

Jei norite pasirašyti patys:

Jūsų vardas, pavardė: Pvz.: V.Pavardenis
El.paštas: Būtinas laukas (nerodomas)
Tel. numeris: Būtinas laukas (nerodomas)
Peticijos komentaras: (nebūtinas laukas)
Miestas: (būtinas laukas)
Rajonas / Seniūnija: (būtinas laukas)
Kurti peticiją

Jeigu esate nepatenkintas valdžios sprendimais, vykdomomis reformomis, blogu valdininkų darbu, ar tiesiog norite, kad Jūsų rūpima problema būtų išgirsta, tai galite sukurti peticiją pasinaudodami mūsų svetaine.

Kurti peticiją