Pluoštinės kanapės: drausti ar legalizuoti?

Pluoštinės kanapės: drausti ar legalizuoti?

Daugumoje Europos šalių kanapės įgauna vis kitokią prasmę.

Šie augalai vadinami ne narkotine medžiaga, o priemone palengvinti įvairius negalavimus bei sustiprinti imunitetą.

Vis dėlto mūsų šalyje yra nustatytos griežtos taisyklės ir, pavyzdžiui, Maisto ir veterinarijos tarnyba, remdamasi "Naujojo maisto sąrašu" šių metų vasario 15 dieną pradėjo iš rinkos išiminėti pluoštinių kanapių arbatą.

Portale "peticijos.lt" internautai kviečiami į šiuos augalus pažvelgti kiek kitaip.

Dabar pagal Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD), Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Lietuvos baudžiamojo kodekso (LBK) teisinius dokumentus ir Lietuvos policijos pastabas, teoriškai beveik visi kanapių produktai patenka po BK straipsniu.

Tuo tarpu Lietuvoje jau tūkstančiai žmonių pluoštinių kanapių žiedus, sėklų aliejų naudoja kaip sveikatinimosi priemonę, stiprinančią imuninę bei nervų sistemas. Žiedų ir jų produktų pagalba žmonės palengvina savo sveikatos sutrikimus.

Rašoma, jog dabar vadovaujamasi pasenusiais 1961 metų dokumentais, ne žinovų sukurptais įstatymais ir vėl būtina pradėti diskusijas dėl pluoštinių kanapių legalizavimo.

Šią peticiją galite pasirašyti čia.


Pilnos moksleivių vasaros atostogos

D.K. Adresuota: Lietuvos respublikos seimas

Kreipiuosi į visus moksleivius ir jų tėvus. Pasirašykite peticiją, kad mokslo metų pabaiga baigtųsi gegužės mėnesio pabaigoje, o ne užimtų papildomai dar vieną mėnesį (birželį) . Juk mokslo metai turėtų trukti 9 mėnesius, o atostogos - tris. Nemanau, kad moksleiviams patinka papildomą mėnesį sėdėti mokyklos suole ir nieko naudingo nedaryti... Juk birželio mėnesį prasideda įdomiausios stovyklos ir kitos veiklos, į kurias tikrai dauguma nori vykti, dalyvauti, tačiau negali, nes dar reikia eiti "mokytis" , nemažai mokinių tiesiog "pabėga" ... Taigi, pasirašom visi kas sutinka šią peticiją, kad mokslo metų pabaiga įvyktų gegužės mėn. pabaigoje, galbūt į tai atkreips dėmesį LR Švietimo ministerija.

Smurtui prieš gyvūnus - ne!

M.Mažonas. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Aš manau, reikia vieną dieną a visiems stoti savo miestuose ir pradėti rimtus darbus, streikus, vieną kartą šalyje turėtų liautis tai! Tik nuo mūsų pačių viskas priklauso, kaip mes kovosim už tai, kodėl yra skriaudžiami gyvūnais, kurie yra bejėgiai už mus? Kodėl mes, GYVŪNŲ MYLĖTOJAI, negalime imtis ineciatyva išeiti į gatves, parodyti mūsų šalies trūkumus įstatymuose, gyvūnai be jegiai prieš žmones ir nieko kalti, kad yra visiškai psichiškai nesveikų žmonių, kuriems iš rašoma bauda 20€, dėl ko bausmės nėra SUGRIEŽTINTOS?? Kasdien pilna naujienų kaip susidorojama su gyvūnais, užmušami, išmetami į gatves, nunuoditi, vieną kartą užtenka būti Facebook filosofais, o išeikim į gatves ir parodykim kad mums gyvūnai, šeimos nariai. Aš vienas, o vienas to nepadarysiu, tad siūlau prisijungti prie manęs ir išškovoti griežtesnius įstatymus Lietuvoje už gyvūnų kankinimus!