Peticija dėl piktybiško manipuliavimo „Active Vilnius“ sistema

VKM. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė

Peticija dėl piktybiško manipuliavimo „Active Vilnius“ sistema 2020 m. rugsėjo 28 d. paskelbti „Active Vilnius“ konkurso rezultatai. Manome, kad Sostinės krepšinio mokykla (toliau – SKM) pažeidė sąžiningumo principus ir piktybiškai siekė pergudrauti „Active Vilnius“ formulę, taip siekdama laimėti sporto salių konkursus. Kartu norime pabrėžti, kad Vilniaus krepšinio mokykla (VKM) laikosi visų „Active Vilnius“ taisyklių ir principų. Vilniaus miesto savivaldybė, būdama VKM steigėja, privalo užtikrinti VKM treneriams darbo vietas, o auklėtiniams – sportavimo sąlygas. Mes, VKM tėvų ir trenerių bendruomenė, Vilniaus miesto savivaldybės prašome: 1. Atidžiai išnagrinėti SKM steigėjų veiksmus kuriant klubus ir jų teisėtumą dalyvauti konkurse 2. Patikrinti, ar moksleiviai yra pasirašę sutartis su įsteigtais klubais. 3. Anuliuoti konkurso rezultatus 4. Ištaisyti sistemos klaidas 5. Užkirsti kelią bet kokioms galimoms manipuliacijoms ateityje ir paskelbti naują konkursą 6. Iš tolimesnio konkurso pašalinti SKM įsteigus klubus bei jų vadovus. 7. VKM treneriams užtikrinti darbo sąlygas, o VKM auklėtiniams – sąlygas sportuoti. Taip pagrįstai keliame šiuos klausimus: 1. Ar minėta SKM veikla nepažeidžia sąžiningos konkurencijos principų? 2. Ar vaikai gali priklausyti dvejiems klubams? 3. Ar vaikai, priklausantys naujai įkurtiems klubams, turi pasirašytas sutartis ir prašymus? 4. Ar nėra pažeidžiami vaikų duomenų apsaugos įstatymo principai? 5. Ar mokinių registre šie vaikai registruoti kaip naujai įsteigtų klubų nariai? Jei jie registruoti kaip naujų klubų nariai, ar SKM dar egzistuoja kaip juridinis vienetas? 6. Ar tai nepažeidžia konkurencijos tarnybos nustatytų normų, nes nei mokyklos administracija, nei mokyklos treneriai negali būti mokyklos ar prie mokyklos įsteigto klubo nariais. 7. Ar pirmumo teisę į sales gali turėti klubai, kurie iki rugsėjo 15 d. nevykdė jokios sportines veiklos? 8. SKM vaikams skiriamas neformaliojo vaikų švietimo krepšelis (NVŠ). Ar SKM gali NVŠ krepšelį perleisti į „antras rankas“? Taip pat turime duomenų, kad SKM treneriai vaikšto po mokyklas ir ieško socialiai remtinų vaikų, kuriuos įtraukia į sąrašus, nors jie neužsiima jokia sportine veikla. Prašome Vilniaus savivaldybės susipažinti su aukščiau minėta informacija ir pateikti atsakymus VKM tėvų ir trenerių bendruomenei.

Vilniaus miesto savivaldybei pratęsti metalinių garažų nukėlimo terminą iki 2021 m. rugpjūčio 1 d., patikslinti reikalavimo igyvendinimo sąlygas, savivaldybės įsipareigojimus bei nurodyti sprendimo vykdytojų kontaktus (24)

K.Vygintas. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė

Džiaugiuosi, Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva gražinti, tvarkyti miestą ir imtis metalinių garažų klausimo. Tačiau reikalavimai nukelti metalinius garažus nėra visiškai aiškūs, terminai nepagrįstai trumpi. Garažų vietos sutvarkymui skiriami du mėnesiai yra akivaizdžiai per trumpas laiko tarpas ypač turint omenyje, kad tokį "turtą" valdo mažesnes pajamas turintys asmenys, kurie savo jėgomis turi užsiimti šiuo klausimu. Vien iš pagarbos pagrindiniams vyresnio amžiaus valdytojams turėjo būti skirtas protingas laikotarpis - bent metais. Turėjo būti įvertinta ir tai, kad per metus leidžiamų priduoti atliekų kiekis yra ribotas. Savivaldybė "spausdama" kuo greičiau susitvarkyti, rizikuoja užlipti ant grėblio, nes garažų turtas gali atsidurti dideliuose Vilnius žaliuosiuose plotuose. Savivaldybė nenurodo, kodėl skiriamas toks neproporcingai trumpas laikas. Nenurodyti jokie šio klausimo organizatorių kontaktai pasiteiravimui. Nenurodomo, kaip tiksliai turi būti sutvarkyta garažo vieta, neptikslinama, kaip konkrečiai prisidės savivaldybė prie garažo vietos sutvarkymo. Siųsti nuotraukas į seniuniją yra perteklinis biurokratinis reikalavimas, lengvai įkandamas tik turintiems naujausius išmaniuosius įrenginius, bet ne pagyvenusiems ir mažesnes pajamas ir skaitmeninių įgūdžių neturintiems asmenims. Savivaldybė garažų valdytojus vadina "nelegalais" tačiau reikalauja vykdyti tam tikras prievoles. Tai, kad seniunijos dar ne taip seniai registruodavo valdytojų pasikeitimą, situaciją daro dar kurioziškesnę. Grasinamas tonas yra nepriimtinas ir nukelia daug metų atgal, kai žmonės tarnavo valdžiai, o ne atvirkščiai.

Prieš Lietuvos Nacionalinio Stadiono Statybas Šeškines Mikrorajone

G.U. Adresuota: Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Vilniaus miesto savivaldybei ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai

Ši peticija ragina Vilniaus gyventojus stoti prieš Lietuvos Nacionalinio Stadiono statybas Vilniaus Šeškinės mikrorajone. 2016 metų duomenimis Šeškinės mikrorajone gyveno apie 36'000 žmonių (beveik 7% Vilniaus miesto gyventojų). Milžiniško stadiono statybos prie triukšmingo ir vaizdą gadinančio Akropolio Prekybos ir Pramogų centro sukeltų nepatogumus (triukšmą, kamščius...) ne tik piliečiams gyvenantiems Šeškinės mikrorajone, bet ir visiems Vilniečiams mylintiems savo miestą.

Už Vilniaus skulptūros "Vamzdis" nugriovimą

Laguna. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome pasirašyti peticiją už Vilniaus mieste prie Neries esančios skulptūros "Vamzdis" pašalinimą. Ši skulpūra neturi meninės vertės ir bjauroja Vilniaus vaizdą.

Dėl Nadruvos parko išsaugojimo visuomeniniam naudojimui (280)

Ingrida. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome VMS apginti Pilaitės rajono gyventojų teisėtą lūkestį išsaugoti prie Nadruvos ir Bitėnų gatvių sankryžos, Vilniaus mieste, bendruomenės pastangomis įrengtą parką (poilsio, intensyvaus naudojimo želdynų zoną), paliekant jau įrengtą ir prižiūrimą Nadruvos parką visuomeniniam naudojimui, sudarant galimybę grąžinti žemę šios teritorijos savininkams kitoje vietoje, arba taikant kitus kompensacinius būdus.

Už stadioną Naujoje Vilnioje (39)

Algirdas. Adresuota: Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Vilniaus miesto savivaldybei ir Švietimo, mokslo ir sportas

Eilinį kartą sužlugus Nacionalinio stadiono statyboms Šeškinėje iškilo sena idėja pagrindinį stadioną statyti Naujojoje Vilnioje. Stadionas į mūsų rajoną pritrauktų investicijas, sukurtų darbo vietų, aplink jį būtų sutvarkyta aplinka, parkai, gatvės. Kartu mes parodysime, kad mes esame už investicijas į visą Vilnių, o ne tik į Akropolio kaimynystę. Stadionas nėra tik apie futbolą – tai investicijos į mūsų aplinką ir mūsų vaikų galimybes sveikam laisvalaikiui! Parodykite, kad jums tai rūpi ir pasirašykite peticiją.

Dėl A. G. Astrauskaitės atleidimo (36)

M.Libas. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė

Šia peticija siekiama atleisti mokytoją A. G. Astrauskaitę iš mokytojos pareigų ir taip stabdyti sistematinį rasizmo plitimą. Mokytojas yra pavyzdys, todėl svarbu, kad jo skleidžiamos idėjos būtų moralios bei racionalios, o ne rasistinės - kurstančios nesantaiką bei socialinę atskirtį. A.G. Astrauskaitė birželio 4d. buvo sulaikyta bei padarė viešą amoralų pareiškimą prieš juodaodžių teises ir kultūrą, bei plėšė plakatus skirtus solidarizacijai su šiuo metu JAV vykstančiais protestais prieš rasizmą ir G. Floyd'o nužudimą. Tokiu elgesiu ne vien bandydama pridengti rasizmą pilietiškumu, bet taip pat savo pavyzdžiu prisidedama prie sisteminio rasizmo plitimo. Šio akto metu, ji įvykdė rasistinį pareiškimą prisidengdama pilietiškumu - plėšė plakatus su užrašais "stabdykite rasizmą", "negaliu kvepuoti" bei "dalinkitės lygybe, o ne ašarinėmis dujomis" bei skleidė dezinformaciją apie juodaodžių kultūrą bei istoriją. Kelios Citatos iš A.G. Astrauskaitės pareiškimų "Facebook" įkeltame video: 1. "Ten jokio rasizmo nėra". - Oficialiai vergija buvo panaikinta 1833, tačiau ne klasinė atskirtis. Juodaodžiai iki 1964 turėjo atskirą viešąjį transportą, mokyklas, gydimo įstaigas.. Prieš juos pateisinamai buvo naudojamas smurtas, linčiavimas bei karimas net jeigu trukdavo įrodymų dėl padarytų nusikaltimų. Oficialiai rasinė atskirtis JAV panaikinta civilinių teisių aktu 1964 metais, po ilgų metų protestų prieš juodaodžių diskriminaciją, engimą ir smurtą. Vakaruose ir įsišaknijęs rasizmas juntamas iki šiol. 2. "Nereikia iš protesto daryti riaušių" - hipokritiškas pareiškimas. Žvakutėmis, plakatais bei gėlėmis žmonės parodė savo solidarumą ne riaušėms, o tiems kurie nukentėjo, o ši moteris išvadino šiuos solidarumo simbolius šiukšlėmis. 3. "Čia „Antifa“ skatina, sorošistai. Ir, iš tikrųjų, čia į šiukšlynus reikia nunešti ir nepalikti“ - ši aktyvistų akcija buvo taiki, prieš diskriminavimą, neskatinanti jokių riaušių ir neapykantos. 4. "Kas čia per savivalė, laisvė turi savo ribas." Kiekvienas turime laisvę reikšti savo nuomonę, protestuot. Su žodžiais, kad laisvė turi savo ribas sutinku, gerbiamą mokytojos profesiją dirbanti moteris peržengė moralės ribas ir turi už tai atsakyti. Užkirskite kelią, propogandos plitimui akademinėje bendruomenėje, pasirašykite! Ši mokytoja skatina patyčias, rasizmą bei nelygybę, žemina savo profesiją ir turi būti skubiai ATLEISTA. 15 min straipsnis: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kalvele-dazais-apliejusi-mokytoja-nerimsta-nuplese-prie-jav-ambasados-zmogaus-teisiu-gyneju-pakabintus-plakatus-56-1327800?copied

Už turgavietė Pilaitės rajone

Austėja. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė, Pilaitės rajono seniūnija

Dėl žmonių vis labiau didėjančio poreikio sveikiau gyventi ir sveikai maitintis Pilaitės rajone turėtų būti įrengta vietos turgavietė. Tai net tik pagerintų čia gyvenčių žmonių sveikatą, bet ir padėtų ūkininkams plėsti savo verslą ir gauti taip trūkstamų pajamų šiuo metu. Kadangi rajonas labai greitai auga, statoma vis daugiau namų, darželių, prekybos centrų, tačiau labiausiai mums reikia ne pastatų, o šviežių ekologiškų mūsų šalies produktų.

Automobilių parkavimo problema prie Santariškių mini darželio (29)

G.Juškėnas. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė, UAB MD LT

Planuojama mini darželio plėtra Santariškių rajone. Tačiau plėtotojas UAB MD LT, nenumatė automobilų stovėjimo vietų, vaikus atvežantiems / pasiimantiems tėvams bei darželio personalui. Šiai dienai net ir esamamo darželio lankytojų tėvai, palieka transporto priemones chaotiškai, to pasekoje blokuodami įvažiavimo gatvę ir sudarydami nepatogumus bei sukeldami avarines situacijas gyventojams. Ši situacija tik aštrės ir sukels konfliktus plęčiant darželio plotą beveik dvigubai. Reikalaujame, kad plečiant darželį, būtų rasti sprendimai (pvz. numatant laikiną sustojimą pagrindinėje Santariškių gatvėje su aititinkamu ženklinimu) ar kt sprendimai. Siekiant išvengti nepatogumų, avarinių situacijų, kelių eismo taisyklių pažeidimų ir bereikalingų konfliktų rytais ir vakarais ties UAB MD LT valdomo vaikų darželio adresu Santariškių 57C Vilnius.

Prašymas dėl paramos vaikams, lankantiems nevalstybinius Vilniaus miesto darželius (658)

Asta. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė

Kreipiamės į Jus, prašydami LRV paskelbto karantino dėl koronaviruso laikotarpiui padidinti kompensaciją tėvams už vaikų ugdymą nevalstybinėse ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Prašome VMS tarybos atsižvelgti į tai, kad: - Karantino laikotarpiu nevalstybiniai darželiai taip pat yra priversti nevykdyti veiklos ir patiria neišvengiamas išlaidas, todėl - Mums bus išrašomos sąskaitos, siekiant tas išlaidas bent dalinai padengti. Apmokėdami šias sąskaitas, nors paslaugomis ir negalime naudotis, mes stengsimės padėti mūsų lankomiems darželiams išgyventi; - Mūsų, kaip ir kitų Vilniaus tėvų, pajamos stipriai sumažėja dėl nedarbingumo vaiko priežiūrai, rinkos stagnacijos, prarandamų darbo vietų. Prašome Vilniaus m. savivaldybės prisidėti palengvinant mūsų patiriamų papildomų išlaidų apmokėjimą. Bet kokia papildoma kompensacijos suma bus mums labai vertinga. Pasitikime Jūsų sprendimu ir dėkojame už rūpestį visais vilniečiais, ne tik lankančiais valstybines ugdymo įstaigas.