Palaikykite persekiojamus "Švyturio" darbuotojus

105 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos narys AB „Švyturys“ profsąjungos komitetas kreipiasi į visus geros valios Lietuvos gyventojus prašydama palaikymo siekiant apginti persekiojamus profesinės sąjungos narius.

„Geriausią reputaciją turintis darbdavys“, 2007 m. LR Ūkio ministerijos apdovanotas medaliu „Už nuopelnus verslui“ kaip socialiai atsakinga įmonė, „metų vadybininkas“ - gražūs epitetai, o kas slepiasi už to?
Manome, kad ir koks bebūtum didelis ar garbinamas, visų pirmą turi būti vertinamas už padorumą, kad ir mažuose, tavo nuomone, dalykuose.

2007 m. kovo 20 dieną AB „Švyturys-Utenos alus“ generaliniam direktoriui Rolandui Viršilui su darbuotojų parašais buvo įteiktas profsąjungos prašymas dėl darbo grafikų keitimo. Neatsižvelgus į profesinės sąjungos nuomonę ir įvedus darbuotojams nepalankų darbo režimą, 2007 m. gegužės 3d. profesinė sąjunga buvo priversta prie įmonės vartų surengti piketą, kurį palaikė ir kitų įmonių darbininkai.
Tada darbuotojams palankūs darbo grafikai vis dėlto buvo įvesti. Rudenį darbuotojams palankų sprendimą pavykus vėl suderinti, administracija pradėjo susidorojimą su visais aktyvesniais šių fermentacijos - virimo skyrių darbuotojais – profsąjungos nariais.
„Jei dantį skauda - jį reikia išrauti“ tai žodžiai apie personalo politiką pasakyti vadovų susirinkime šį pavasarį. Tokia politika lapkričio mėnesį ir buvo pradėta įgyvendinti. Keturiems darbuotojams, profesinės sąjungos nariams, aktyviausiai ginusiems savo interesus, buvo įteikti pasiūlymai nutraukti darbo sutartis šalių susitarimu. Pradėtas daryti didelis psichologinis spaudimas ir vienas darbuotojas jau sutiko palikti įmonę. Į jų vietą jau priimti ir apmokyti dirbti nauji darbuotojai, nors jokios reorganizacijos įmonėje paskelbta nebuvo.

Įmonė, užimanti didžiąją alaus rinkos dalį Lietuvoje, demonstruoja visišką nepagarbą savo darbuotojams ir jų organizacijai, tarptautinei praktikai.

Manome, kad tokie veiksmai nedovanotini įmonei, kuri deklaruoja pagarbą savo darbuotojams ir yra prisijungusi prie socialiai atsakingo verslo tinklo. Kviečiame palaikyti „Švyturio“ alaus daryklos darbuotojus, profesinės sąjungos narius, kuriems dėl bandymo apginti savo interesus siūloma palikti įmonę.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Utenis
Nunx nesekiokit alaus gereju ,bo chebra su guoliais atpis jus
2 Justinas
UAB Švyturys darbuotuojių persėkiojimui stop lietuvos valdžios fašizmas pereina į KGB fašizmą
3 Gražina
Na tai tokia Lietuvos darbdavių nuostata ,kad reikia ne su žmonėmis tartis ar derėtis, o jais kuo greičiau atsikratyti.Yra matyt manoma, kad išvaikius aktyviuosius bus tvarka kaip "bažnyčioje" t. y .
4 L.Juknienė.
darbdavys pažeidžia dirbančiojo teisę dalyvauti profsąjunginėje veikloje
5 Algirdas
Įmonė emonstruoja visišką nepagarbą savo darbuotojams.
6 Evaldas
O,Svitury jaunimas jusu alaus tikriausiai negers,nes mes mylime kiekviena jusu darbuotoja
7 VŠI
Kaip vergija ar visiškas apsurdas, skurdas nėra natūralus. Jį sukūrė žmonės ir žmonės savo veiksmais jį gali įveikti, išrauti su šaknimis..!
8 V.
Butu gerai kad Svyturys detu didelias pastangas kad Lietuva butu blaivesne. Dabar esame virsuneje.
9 Lietuvos
Administracijos gėdai tokie darbo metodai. Anot jų geras profsąjungietis - mires profsąjungietis.
10 Dalia
Tokie veiksmai neteiseti ir baudziama istatymu nustatyta tvarka.
11 I.Intienė
Kad šioje įmonėje nesilaikoma demokratiškumo principų seniai žinau, nes čia esu dirbusi ir pati savo "kailiu" pajaučiau. Nereikalingi čia nei gabūs, nei aktyvūs, nei garsiai reiškiantys savo nuomonę.
12
Ko Stalinas neistreme .....dabar bus istremta ..nes...
13 Gediminas
kai visi išeis gatvėn, tai tada supras viršilos
14 Zigmundas
Dideli pinigai savininkams susuka galvą, darbuotojai tampa paprastas darbo įrankis!
15 Robertas
Palaikau darbuotojus! Kol nenustojot bandyti, Jūs dar nepralaimejot!
16 Antanas
Lietuvos darbdaviai, atminkite, kad socialinė partnerystė-sėkmingo verslo ramstis.
17 R.
Manau, kad darbdavys ir darbuotojas - viena komanda. Raskite protingą kompromisą.