PRIEŠ motinystės (tėvystės) išmokų sumažinimą bei vaiko priežiūros atostogų trumpinimą !

Pastaruoju metu aktyviai formuojama Valstybės lėšų taupymo politika, nukreipta į išlaidų mažinimą. Vis dažniau girdimi svarstymai mažinti motinystės/tėvystės pašalpas bei trumpinti vaiko priežiūros atostogas. Todėl šiuo raštu kreipiamės į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Lietuvos Respublikos Seimo narius, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją norėdami išlaikyti paramą motinystei/tėvystei atsižvelgiant ne tik į dabartinę ekonominę situaciją Valstybėje, bet ir į kitus, Valstybei ne mažiau svarbius nei biudžetas veiksnius.
Primename, kad siekiant užkirsti kelią fiktyviai pasididinti pajamas, motinystės/tėvystės pašalpa nuo 2009m. sausio 1d. skaičiuojama jau pagal per 9 kalendorinius mėnesius, o nuo 2009 m. liepos 1d. - per 12 kalendorinių mėnesių, buvusių prieš vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį apdraustojo gautas draudžiamąsias pajamas. Pakeista išmokų vaikams skaičiavimo tvarką - jos dabar priklauso nuo šeimos pajamų. Mokyklose jau nebemaitinami visi pradinių klasių moksleiviai, o tik mažas pajamas gaunančių šeimų vaikai. Argumentai, pagrindžiantys motinystės/tėvystės pašalpos pašalpos dydžio ir vaiko priežiūros atostogų trukmės išlaikymo būtinumą:
* Iki 2008m. Lietuvoje buvo stebimas pastovus vaikų skaičiaus mažėjimas. Po motinystės/tėvystės finansavimo iki 2 m. įvedimo Lietuvoje gimė beveik 3000 naujagimių daugiau nei 2007 m..
* Pakeitus vaiko priežiūros atostogų trukmę ar jų finansavimo lygį, dalis vaikus auginančių piliečių grįžtų į krizės laikotarpiu ir taip sumažėjusią darbo rinką. Sparčiai augantis bedarbių skaičius jau dabar yra didelė našta
ir galvosūkis Valstybei.
* Pakeitus dabar galiojančias Ligos ir motinystės/tėvystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, įteisinusias motinytės/tėvystės pašalpas iki 2m., būtų pažeistas teisėtų lūkesčių principas tėvų, esančių vaiko priežiūros atostogose ar tėvų, besilaukiančių atžalų po 2008-01-01 (naujų pataisų įsigaliojimo datos) atžvilgiu.
* Šeimos politikos koncepcijoje įvardinti ikimokyklinio ugdymo paslaugų trūkumai. Tik nedidelė esamų tokio pobūdžio įstaigų dalis priima vaikus nuo 1 m., o poreikį samdyti auklę riboja finansinės galimybės. Tai aiškiai atspindi ribotas motinų/tėvų galimybes derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.
* Dėl ribotų galimybių prisitaikyti darbo rinkoje bedarbiai, pensinio amžiaus žmonės, motinos, auginančios mažamečius vaikus, yra viena labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių valstybėje, kuriems gresia socialinė atskirtis. Dėl patiriamos valstybėje krizės mažėjant atlyginimams, pašalpų dydžiai taip pat žymiai sumažės.
PRAŠOME:
* Netrumpinti pagal draudžiamų pajamų dydį remiamos motinystės/tėvystės pašalpos trukmės.
* Išsaugoti esamą paramos teikimo tvarką, patvirtintą Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme.
* kryptingai formuoti ES paramos įsisavinimą, optimizuoti paramos panaudojimą sukuriant ar palaikant kokybišką bei poreikius patenkinančią ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūros sistemą bei darbo ir motinystės/tėvystės derinimo strategiją artimiausiu metu;
* sukurti "ikimokyklinio amžiaus vaiko ugdymo krepšelį" suteikiant galimybę patiems tėvams pasirinkti iš šio krepšelio finansuojamą sritį.

Mes, žemiau pasirašę asmenys, esame PRIEŠ motinystės (tėvystės) išmokų mažinimą bei vaiko priežiūros atostogų trumpinimą!

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=166]Peticijos aptarimas[/url]

# Vardas Komentaras
1 S.Tamutis
taip tik is vaiku ir bedarbiu gali pinigus atiminet
2 K.Kazlauskas
Ir dar nori kad zmones sawo waikus lietuvoj augintu. VISISKAI PRIES
3 J.Baranovskaja
taip ir sulauksit - Lietuvoje galesite leisti istatymus pensijinio amzio zmonems- wisi emigruos.
4 Justina
juk tai nauja auganti musu karta, yra butina i ja investuoti!
5 J.Batvinis
ka jus darot debilai?paliksit zmones isvis be kelniu
6 E.
PRIEŠ motinystės (tėvystės) išmokų mažinimą bei vaiko priežiūros atostogų trumpinimą!
7 R.Žukauskienė
jei norit daryti tokius dalykus atsiželgdami į kitas valstybes,tai ir atsiželkit į jų pragyvenimo lygį ...
8 V
Vaiko prieziuros atostogos neturetu buti trumpinamos,nes ir taip aisku kad vaikai uzauga labiau pasitikinciais ir dorais. Pasiklauskite prancuziu, kurios priziuri vaikus namuose.
9 Oksana
Tegul sau pasitrumpina atlyginimus ir priedus, kiaulės. :(
10 Inga
mes dirbame, kad aprūpinti savo vaikus, o ne badauti
11 Gaideliene
Labai jau jie sutaupys is vaiku pinigeliu ! Kaip gyventi dasbar jaunoms seimoms ir bedarbyste ir i dekreta neaisku kada galima iseiti, gal bus permazai isdirbta, kuo ta vaikeli auginti, ismokinti..
12 Inga
neatimkit is motinu teises suteikti vaikui tai ko jam reikia, t.y. savo demesio ir materialiniu dalyku.
13 Romena
esu PRIEŠ motinystės (tėvystės) išmokų mažinimą bei vaiko priežiūros atostogų trumpinimą!Bet jeigu valdžia mūsų nori, tai tegul mažina išmokas ir pan, tada taip ir Mūsų Lietuvėlė išnyks.
14 Liubove
Teveliai bus priversti arti darbe vietoj to,kad skirtu demesio savo vaikams
15 R.Makarienė
tokiu būdu nieko nesutaupysit,tik sumažės gimstamumas
16 Ruta
visaip stengiasi sunaikinti Lietuva, kaip begali...
17 Aliona
Mūsų valdžia tik tai ir tegali:dar labiau nuskriausti pačius bejėgiškiausius.
18 J.Apneriene
as gavau ir taip tiki iki 1m., bet ir nebenoriu gimdyt tokiom salygom
19 G.Apneris
kur det ta vaika iki 2m? prirakint prie radiatoriaus?
20 Tatjana
PRIEŠ motinystės (tėvystės) išmokų mažinimą
21 marija
valdzia priverte mus palikti Lietuva,o dabar privercia atsisakyti pilietybes.kas toliau?
22 Neringa
skatinat negimstamuma, skatinat, ligas, skatinat mirtis su savo visokiais mokesciai ir antisocialistika. :( LT niekad neislips is neturtingu valstybiu, isgarses nebent absurdu ir idiotais!
23 e.
juk motinos uz savo gaunama pasalpa turi islaikyt ne tik vaika,bet ir save
24 Jekaterina
kategoriškai prieštarauju prieš tokius įstatymus.Tai yra mūsų vaikai,mūsų ateitis,o jeigu valstybė negali pasirūpinti savo ateitimi,tai jai turi būti labai gėda.
25 Viktoras
Pagalvokime apie ateity, mažindami išmokas sumažinsit ir gyventojų populiacija,skurda bei darbo jėga
26 Inga
Tuoj padarys kaip kinijoj-uz daugiau kaip viena vaika patys mokesim mokescius :D
27 Lukas
Jau atrodo buvo prasidejęs aukštas gimstamumas Lietuvoje, sveikinu valdžia su jo smugdymu vėl. Kitą kartą bus dar sunkiau jį skatinti. Visiškai negalvojama apie ateity bei šalies progresą.
28 Mazena
Geriau nieko nesakysiu nes tik negrazus zodziai i galva lenda....
29 Inesa
lietuviu jau ir taip mazai, o motinystes pasalpu mazinimas ir atostogu trumpinimas gimstamuma dar labiau sumazys. Kuriuo galu ten seime masto??
30 Vitalija
matyt Lietuvos seimas nori,kad musu vaikai gimtu ir augtu skurde,kad mazina pasalpas,ar jums seimunai negeda??????