Viešųjų ir privačių interesų konfliktas: mokiniai apgaudinėjami net mokykloje


Parašų: 22Ar iš tikrųjų galėtų taip būti? Mokykla juk turėtų būti pati sąžiningiausia įstaiga. Tačiau ne visi gali pažvelgti realybei į akis, nusiimti rožinius akinius ir pagaliau pripažinti, kad ir ten yra neteisybės.

Jaunimo padėtis visuomenėje visad buvo gana sudėtinga. Niekas nenori turėti su jaunimu rimtų reikalų ir taip galvodami pamiršta patį svarbiausią faktą - jaunimas visų Mūsų ateitis. Gal jis ir nepatyręs, bet ištroškęs gyvenimo džiaugsmo ir begalinio noro gyventi geriau.

Tokia graudžia įžanga prieiname prie pagrindinės šio įrašo temos - kodėl mokykla skriaudžia mokinius? Kodėl net mokykloje, kurią lankome (ar lankėme) kiekvienas ne visi mokiniai yra išgirsti? Priežastis, atrodo, labai paprasta. Kai kurie mokytojai ir mokyklos valdžia turi savų interesų, susijusių su Jų geresnio įvaizdžio kūrimu. Interesų, kurie neatsižvelgia į visų mokinių gerovę ir, galiausiai, teisingumą.

O ir nesipiktinčiau aš be reikalo. Juk viskam yra priežastis. Vakar vyko Druskininkų "Ryto" gimnazijos karnavalas. Vienas iš svarbiausių metų renginių kiekvienoje mokykloje. Vyresniųjų klasių mokiniai uoliai jam ruošėsi, kai kurie įdėjo be galo daug darbo. Ir kam visa tai? Rezultatai buvo žinomi iš anksto. Aišku, tai buvo laikoma paslaptyje, bet, po akivaizdaus laimėtojų pasirodymo ir rezultatų paskelbimo ne visi liko patenkinti. Staiga kaip iš oro atsirado DVI PIRMOS VIETOS - toks neįtikėtinas įvykis pirmą kartą mokyklos istorijoje. Ir kam? Ogi tam, kad nenuskriausti liktų akivaizdūs nugalėtojai - 2B klasė. Niekas nesitikėjo, kad kas nors gali pasiruošt geriau nei geriausios Druskininkų mokytojos, Linos Dudulienės auklėtiniai - antroji C (beje, Ji pati ir Jos vyras buvo vieni iš penkių komisijos narių).

Taigi, situacija akivaizdi, prizai irgi išdalinti (turas po Lietuvą). O kur teisybė? Nejaugi mokykla galvoja, kad tariamo nugalėjimo, pirmos vietos pasidalinimo, užteks dviem konkuruojančiom klasėm? Vargu... O ir diplomas bei didžiausias maišas saldainių atiteko 2C.

Komisija teisinosi labai paprastai - "Jūsų vaidinimas buvo šiek tiek per ilgas. O 2C dar ir pasirodė pati pirma... ar nors įsivaizduojat, kaip sunku pasirodyt pirmiem? Kai suskaičiavome balus, jų buvote surinkę po lygiai, todėl nusprendėme, kad šiais metais bus dvi pirmos vietos." Taip nuskambėjo pasiteisinimas, nepaaiškinantis nė vieno iš vertinimo kriterijų - originalumo, kostiumų, šmaikštumo ir dekoracijų, kurie, be abejo, geresni buvo 2B klasės. Nejaugi ir prezidentus rinksime du, jei komisija užsimanys?

Po renginio buvo sukurtas forumas padiskutuoti šia tema. Žmonės, kurie stebėjo karnavalą, stipriai palaiko 2B klasę. Nors tai paguodžia nugalėtojus, bet nenuplauna kartėlio, nesulaukus tinkamo įvertinimo už įdėtas pastangas, širdį ir tikėjimą, kad šiame pasaulyje dar galima surasti teisybę.

Tai puikus "draugų politikos" pavyzdys mokykloje. Gal mes, jaunimas, kolkas negalime nieko padaryti, bet toks nesąžiningas elgesys mokykloje niekada neužsimirš.

P.S. Šiuo įrašu autorius nieko nešmeižia, tik išsako savo nuomonę šiuo aukščiau išdėstytu atveju ir neprisiima atsakomybės už skaitytojų veiksmus. Linksmų švenčių!

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
2 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
3 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
4 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
5 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas

Už Biržų ligoninės Chirurgijos skyriaus išsaugojimą ir ligoninės plėtrą (23)

Loreta. Adresuota: Sveikatos ministerija, Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasirodę pranešimai apie ketinimus pertvarkyti arba...