Viešųjų ir privačių interesų konfliktas: mokiniai apgaudinėjami net mokykloje

22 PARAŠAI

Adresuota: Druskininkai
Kategorija:

Ar iš tikrųjų galėtų taip būti? Mokykla juk turėtų būti pati sąžiningiausia įstaiga. Tačiau ne visi gali pažvelgti realybei į akis, nusiimti rožinius akinius ir pagaliau pripažinti, kad ir ten yra neteisybės.

Jaunimo padėtis visuomenėje visad buvo gana sudėtinga. Niekas nenori turėti su jaunimu rimtų reikalų ir taip galvodami pamiršta patį svarbiausią faktą - jaunimas visų Mūsų ateitis. Gal jis ir nepatyręs, bet ištroškęs gyvenimo džiaugsmo ir begalinio noro gyventi geriau.

Tokia graudžia įžanga prieiname prie pagrindinės šio įrašo temos - kodėl mokykla skriaudžia mokinius? Kodėl net mokykloje, kurią lankome (ar lankėme) kiekvienas ne visi mokiniai yra išgirsti? Priežastis, atrodo, labai paprasta. Kai kurie mokytojai ir mokyklos valdžia turi savų interesų, susijusių su Jų geresnio įvaizdžio kūrimu. Interesų, kurie neatsižvelgia į visų mokinių gerovę ir, galiausiai, teisingumą.

O ir nesipiktinčiau aš be reikalo. Juk viskam yra priežastis. Vakar vyko Druskininkų "Ryto" gimnazijos karnavalas. Vienas iš svarbiausių metų renginių kiekvienoje mokykloje. Vyresniųjų klasių mokiniai uoliai jam ruošėsi, kai kurie įdėjo be galo daug darbo. Ir kam visa tai? Rezultatai buvo žinomi iš anksto. Aišku, tai buvo laikoma paslaptyje, bet, po akivaizdaus laimėtojų pasirodymo ir rezultatų paskelbimo ne visi liko patenkinti. Staiga kaip iš oro atsirado DVI PIRMOS VIETOS - toks neįtikėtinas įvykis pirmą kartą mokyklos istorijoje. Ir kam? Ogi tam, kad nenuskriausti liktų akivaizdūs nugalėtojai - 2B klasė. Niekas nesitikėjo, kad kas nors gali pasiruošt geriau nei geriausios Druskininkų mokytojos, Linos Dudulienės auklėtiniai - antroji C (beje, Ji pati ir Jos vyras buvo vieni iš penkių komisijos narių).

Taigi, situacija akivaizdi, prizai irgi išdalinti (turas po Lietuvą). O kur teisybė? Nejaugi mokykla galvoja, kad tariamo nugalėjimo, pirmos vietos pasidalinimo, užteks dviem konkuruojančiom klasėm? Vargu... O ir diplomas bei didžiausias maišas saldainių atiteko 2C.

Komisija teisinosi labai paprastai - "Jūsų vaidinimas buvo šiek tiek per ilgas. O 2C dar ir pasirodė pati pirma... ar nors įsivaizduojat, kaip sunku pasirodyt pirmiem? Kai suskaičiavome balus, jų buvote surinkę po lygiai, todėl nusprendėme, kad šiais metais bus dvi pirmos vietos." Taip nuskambėjo pasiteisinimas, nepaaiškinantis nė vieno iš vertinimo kriterijų - originalumo, kostiumų, šmaikštumo ir dekoracijų, kurie, be abejo, geresni buvo 2B klasės. Nejaugi ir prezidentus rinksime du, jei komisija užsimanys?

Po renginio buvo sukurtas forumas padiskutuoti šia tema. Žmonės, kurie stebėjo karnavalą, stipriai palaiko 2B klasę. Nors tai paguodžia nugalėtojus, bet nenuplauna kartėlio, nesulaukus tinkamo įvertinimo už įdėtas pastangas, širdį ir tikėjimą, kad šiame pasaulyje dar galima surasti teisybę.

Tai puikus "draugų politikos" pavyzdys mokykloje. Gal mes, jaunimas, kolkas negalime nieko padaryti, bet toks nesąžiningas elgesys mokykloje niekada neužsimirš.

P.S. Šiuo įrašu autorius nieko nešmeižia, tik išsako savo nuomonę šiuo aukščiau išdėstytu atveju ir neprisiima atsakomybės už skaitytojų veiksmus. Linksmų švenčių!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Karolis
nu šaunuoliai. O mokyklos vadovybę reik kuo labiau spausti
2 vvv
oi vaikeli, tu dar tiek neteisybes gyvenime pamatysi, kad sis ivykis liks kaip svaigus mokyklos laikų prisiminimas...
3 A.Oleinikytė
organizuot renginį - vienas vargas. Kai tavęs teisingai neįvertina irgi pažystamas jausmas.
4 Goda
ir taip yra netik "Ryto" gimnazijoje... taip yra visur...
5 Justinas
Mokiniai tai Lietuvos Pažiba o gal net ir būsimų naujių Profesionalių Medikų Karta

Laikas baigti karantiną (477)

Lietuvos. Adresuota: Lietuvos Respublikos Vyriausybė

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją dėl koronaviruso, visuotinį karantino režimą turi nedelsdama atšaukti. Todėl, kad: (1) Susirgimų skaičius Lietuvoje palaipsniui mažėja, situacija taisosi, taigi pagrindo laikyti visą šalį šiame ypatingame režime nėra. (2) Visuotinius karantinus viena po kitos atšaukinėja ir kaimyninės šalys – taip siekiama kuo greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. (3) Karantino metu Vyriausybė atvirai leidžia diskriminuoti senjorus ir vyresnio amžiaus žmones – jų laisvalaikis bei profesinė veikla yra ribojamos. (4) Vis daugiau požymių, kad teisinis visuotinio karantino režimas valdantiesiems reikalingas ne dėl objektyvių priežasčių, o dėl artėjančių rinkimų ir didesnės valdžios – taip galima greičiau priimti ne visada būtinus ir reikalingus sprendimus, galią sutelkti nedidelės žmonių grupelės rankose. (5) Kelis kartus per dieną skelbiami vis nauji nurodymai ar rekomendacijos vargina ir sekina visuomenę, augina psichologinę įtampą, rodo apklausos. Visa tai nėra suderinama su atviros visuomenės principais. Priešingai, žmonių sąmoningumą reikia skatinti. (6) Reaguoti į viruso protrūkius, jei tokie būtų, galima kitais būdais – pavyzdžiui, skelbti tikslinius karantinus konkrečioje vietovėje ir panašiai. (7) Lietuvoje ir toliau reikia vykdyti aktyvią testavimų strategiją – tai leidžia matyti realią viruso cirkuliavimo visuomenėje situaciją ir, reikalui esant, ją suvaldyti.

Dėl interpeliacijos Alytaus miesto mero komandai (107)

Valerijus. Adresuota: Alytaus miesto savivaldybės tarybai ir merui

PETICIJA 2020-06-02 Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 3 punktu bei 14 straipsnio nuostatomis, kreipiamės į Alytaus miesto savivaldybės tarybą ir Alytaus miesto merą su prašymu pripažinti šį mūsų kreipimąsi peticija. Kreipimosi priežastys ir tikslai: Mūsų įsitikinimu, Alytaus miesto mero komandos – jo pavaduotojų, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojos veikla bei neveiklumas, netinkamas susidariusių problemų sprendimas netenkina Alytaus miesto gyventojų ir kenkia Alytaus miestui, manome, kad jie savo darbais neparodė reikiamų gebėjimų, netinkamai vykdo savo pareigas pagal nustatytas veiklos sritis: -organizuojama pertvarka švietimo srityje destabilizavo visą švietimo sistemos darbą; -organizuojama pertvarka švietimo srityje sukėlė didelį ugdymo įstaigų darbuotojų, mokinių tėvų bendruomenių nepasitenkinimą ir įtampą; -meras viešai pripažino padarytas klaidas organizuojant švietimo pertvarką; -švietimo pertvarkos metu atsiradę laiko, žmogiškieji bei finansiniai nuostoliai; -neišspręstas žemės sklypų grąžinimo skandalas; -nepakankamas bendradarbiavimas su verslo įmonėmis ir jų kontrolė; -pasyvumas ir negebėjimas pritraukti realių investicijų į miestą; -nesikalbėjimas su visuomene, bendruomenių neįtraukimas į savivaldos veiklą; -nevyksta savivaldybės administracijos optimizavimo procesai; -neracionalus ir ydingas socialinės paramos lėšų panaudojimas; -neracionalus savivaldybės valdomo turto naudojimas; -neracionalus pavaldžių įstaigų reorganizavimas ir netinkama jų kontrolė; -neinicijuojami miestui reikalingi energetinio efektyvumo ir renovacijos projektai; -asociacijos Alytaus aeroklubas valdomo turto perėmimas prievartinėmis priemonėmis; -nepritarta administracijos direktoriaus ir savivaldybės administracijos 2019 metų veiklos ataskaitai. 2020 m. birželio 2 d. Alytaus miesto savivaldybės administracijoje yra užregistruotas identiškas turiniu „Sakalėlio“ bei „Drevinuko“ mokyklų bendruomenės inicijuotas pareiškimas Tarybai bei merui dėl interpeliacijos jo komandai su 631 parašais. Visi išvardinti Alytaus miesto savivaldybės veiksmai ir aplinkybės suteikia pagrindą reikalauti minėtų asmenų atsakomybės ir jų atstatydinimo. Reikalavimai ir siūlymai: Mes, pasirašę šią peticiją, netoleruodami netinkamo šių asmenų darbo, nekompetencijos ir neveiklumo reikalaujame artimiausiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojos Jurgitos Šukevičienės, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojo Šarūno Klėgerio, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės atleidimo dėl pareikšto politinio nepasitikėjimo klausimus ir priimti atitinkamus tarybos sprendimus.