Viešųjų ir privačių interesų konfliktas: mokiniai apgaudinėjami net mokykloje

22 PARAŠAI

Adresuota: Druskininkai
Kategorija:

Ar iš tikrųjų galėtų taip būti? Mokykla juk turėtų būti pati sąžiningiausia įstaiga. Tačiau ne visi gali pažvelgti realybei į akis, nusiimti rožinius akinius ir pagaliau pripažinti, kad ir ten yra neteisybės.

Jaunimo padėtis visuomenėje visad buvo gana sudėtinga. Niekas nenori turėti su jaunimu rimtų reikalų ir taip galvodami pamiršta patį svarbiausią faktą - jaunimas visų Mūsų ateitis. Gal jis ir nepatyręs, bet ištroškęs gyvenimo džiaugsmo ir begalinio noro gyventi geriau.

Tokia graudžia įžanga prieiname prie pagrindinės šio įrašo temos - kodėl mokykla skriaudžia mokinius? Kodėl net mokykloje, kurią lankome (ar lankėme) kiekvienas ne visi mokiniai yra išgirsti? Priežastis, atrodo, labai paprasta. Kai kurie mokytojai ir mokyklos valdžia turi savų interesų, susijusių su Jų geresnio įvaizdžio kūrimu. Interesų, kurie neatsižvelgia į visų mokinių gerovę ir, galiausiai, teisingumą.

O ir nesipiktinčiau aš be reikalo. Juk viskam yra priežastis. Vakar vyko Druskininkų "Ryto" gimnazijos karnavalas. Vienas iš svarbiausių metų renginių kiekvienoje mokykloje. Vyresniųjų klasių mokiniai uoliai jam ruošėsi, kai kurie įdėjo be galo daug darbo. Ir kam visa tai? Rezultatai buvo žinomi iš anksto. Aišku, tai buvo laikoma paslaptyje, bet, po akivaizdaus laimėtojų pasirodymo ir rezultatų paskelbimo ne visi liko patenkinti. Staiga kaip iš oro atsirado DVI PIRMOS VIETOS - toks neįtikėtinas įvykis pirmą kartą mokyklos istorijoje. Ir kam? Ogi tam, kad nenuskriausti liktų akivaizdūs nugalėtojai - 2B klasė. Niekas nesitikėjo, kad kas nors gali pasiruošt geriau nei geriausios Druskininkų mokytojos, Linos Dudulienės auklėtiniai - antroji C (beje, Ji pati ir Jos vyras buvo vieni iš penkių komisijos narių).

Taigi, situacija akivaizdi, prizai irgi išdalinti (turas po Lietuvą). O kur teisybė? Nejaugi mokykla galvoja, kad tariamo nugalėjimo, pirmos vietos pasidalinimo, užteks dviem konkuruojančiom klasėm? Vargu... O ir diplomas bei didžiausias maišas saldainių atiteko 2C.

Komisija teisinosi labai paprastai - "Jūsų vaidinimas buvo šiek tiek per ilgas. O 2C dar ir pasirodė pati pirma... ar nors įsivaizduojat, kaip sunku pasirodyt pirmiem? Kai suskaičiavome balus, jų buvote surinkę po lygiai, todėl nusprendėme, kad šiais metais bus dvi pirmos vietos." Taip nuskambėjo pasiteisinimas, nepaaiškinantis nė vieno iš vertinimo kriterijų - originalumo, kostiumų, šmaikštumo ir dekoracijų, kurie, be abejo, geresni buvo 2B klasės. Nejaugi ir prezidentus rinksime du, jei komisija užsimanys?

Po renginio buvo sukurtas forumas padiskutuoti šia tema. Žmonės, kurie stebėjo karnavalą, stipriai palaiko 2B klasę. Nors tai paguodžia nugalėtojus, bet nenuplauna kartėlio, nesulaukus tinkamo įvertinimo už įdėtas pastangas, širdį ir tikėjimą, kad šiame pasaulyje dar galima surasti teisybę.

Tai puikus "draugų politikos" pavyzdys mokykloje. Gal mes, jaunimas, kolkas negalime nieko padaryti, bet toks nesąžiningas elgesys mokykloje niekada neužsimirš.

P.S. Šiuo įrašu autorius nieko nešmeižia, tik išsako savo nuomonę šiuo aukščiau išdėstytu atveju ir neprisiima atsakomybės už skaitytojų veiksmus. Linksmų švenčių!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Karolis S... nu šaunuoliai. O mokyklos vadovybę reik kuo labiau spausti
2 vvv ... oi vaikeli, tu dar tiek neteisybes gyvenime pamatysi, kad sis ivykis liks kaip svaigus mokyklos laikų prisiminimas...
3 A.Oleinikytė ... organizuot renginį - vienas vargas. Kai tavęs teisingai neįvertina irgi pažystamas jausmas.
4 Goda ... ir taip yra netik "Ryto" gimnazijoje... taip yra visur...
5 Justinas ... Mokiniai tai Lietuvos Pažiba o gal net ir būsimų naujių Profesionalių Medikų Karta

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!