Viešųjų ir privačių interesų konfliktas: mokiniai apgaudinėjami net mokykloje

22 PARAŠAI

Adresuota: Druskininkai
Kategorija:

Ar iš tikrųjų galėtų taip būti? Mokykla juk turėtų būti pati sąžiningiausia įstaiga. Tačiau ne visi gali pažvelgti realybei į akis, nusiimti rožinius akinius ir pagaliau pripažinti, kad ir ten yra neteisybės.

Jaunimo padėtis visuomenėje visad buvo gana sudėtinga. Niekas nenori turėti su jaunimu rimtų reikalų ir taip galvodami pamiršta patį svarbiausią faktą - jaunimas visų Mūsų ateitis. Gal jis ir nepatyręs, bet ištroškęs gyvenimo džiaugsmo ir begalinio noro gyventi geriau.

Tokia graudžia įžanga prieiname prie pagrindinės šio įrašo temos - kodėl mokykla skriaudžia mokinius? Kodėl net mokykloje, kurią lankome (ar lankėme) kiekvienas ne visi mokiniai yra išgirsti? Priežastis, atrodo, labai paprasta. Kai kurie mokytojai ir mokyklos valdžia turi savų interesų, susijusių su Jų geresnio įvaizdžio kūrimu. Interesų, kurie neatsižvelgia į visų mokinių gerovę ir, galiausiai, teisingumą.

O ir nesipiktinčiau aš be reikalo. Juk viskam yra priežastis. Vakar vyko Druskininkų "Ryto" gimnazijos karnavalas. Vienas iš svarbiausių metų renginių kiekvienoje mokykloje. Vyresniųjų klasių mokiniai uoliai jam ruošėsi, kai kurie įdėjo be galo daug darbo. Ir kam visa tai? Rezultatai buvo žinomi iš anksto. Aišku, tai buvo laikoma paslaptyje, bet, po akivaizdaus laimėtojų pasirodymo ir rezultatų paskelbimo ne visi liko patenkinti. Staiga kaip iš oro atsirado DVI PIRMOS VIETOS - toks neįtikėtinas įvykis pirmą kartą mokyklos istorijoje. Ir kam? Ogi tam, kad nenuskriausti liktų akivaizdūs nugalėtojai - 2B klasė. Niekas nesitikėjo, kad kas nors gali pasiruošt geriau nei geriausios Druskininkų mokytojos, Linos Dudulienės auklėtiniai - antroji C (beje, Ji pati ir Jos vyras buvo vieni iš penkių komisijos narių).

Taigi, situacija akivaizdi, prizai irgi išdalinti (turas po Lietuvą). O kur teisybė? Nejaugi mokykla galvoja, kad tariamo nugalėjimo, pirmos vietos pasidalinimo, užteks dviem konkuruojančiom klasėm? Vargu... O ir diplomas bei didžiausias maišas saldainių atiteko 2C.

Komisija teisinosi labai paprastai - "Jūsų vaidinimas buvo šiek tiek per ilgas. O 2C dar ir pasirodė pati pirma... ar nors įsivaizduojat, kaip sunku pasirodyt pirmiem? Kai suskaičiavome balus, jų buvote surinkę po lygiai, todėl nusprendėme, kad šiais metais bus dvi pirmos vietos." Taip nuskambėjo pasiteisinimas, nepaaiškinantis nė vieno iš vertinimo kriterijų - originalumo, kostiumų, šmaikštumo ir dekoracijų, kurie, be abejo, geresni buvo 2B klasės. Nejaugi ir prezidentus rinksime du, jei komisija užsimanys?

Po renginio buvo sukurtas forumas padiskutuoti šia tema. Žmonės, kurie stebėjo karnavalą, stipriai palaiko 2B klasę. Nors tai paguodžia nugalėtojus, bet nenuplauna kartėlio, nesulaukus tinkamo įvertinimo už įdėtas pastangas, širdį ir tikėjimą, kad šiame pasaulyje dar galima surasti teisybę.

Tai puikus "draugų politikos" pavyzdys mokykloje. Gal mes, jaunimas, kolkas negalime nieko padaryti, bet toks nesąžiningas elgesys mokykloje niekada neužsimirš.

P.S. Šiuo įrašu autorius nieko nešmeižia, tik išsako savo nuomonę šiuo aukščiau išdėstytu atveju ir neprisiima atsakomybės už skaitytojų veiksmus. Linksmų švenčių!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Karolis
nu šaunuoliai. O mokyklos vadovybę reik kuo labiau spausti
2 vvv
oi vaikeli, tu dar tiek neteisybes gyvenime pamatysi, kad sis ivykis liks kaip svaigus mokyklos laikų prisiminimas...
3 A.Oleinikytė
organizuot renginį - vienas vargas. Kai tavęs teisingai neįvertina irgi pažystamas jausmas.
4 Goda
ir taip yra netik "Ryto" gimnazijoje... taip yra visur...
5 Justinas
Mokiniai tai Lietuvos Pažiba o gal net ir būsimų naujių Profesionalių Medikų Karta

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1453)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (444)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (127)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.