0 PARAŠAI

Kategorija:
# Vardas Komentaras
31 Alvydas
Gėda Kalbos komisijai, kuri įteisino "original" rašymo formą lietuviškuose tekstuose. Ypač skaudu dėl V.L. enciklopedijos. Originalas turėtų būti šalia skliausteliuose.
32 Mindaugas
Musu kalba turi buti gryna ir svari kitaip prasesime ir tautybe
33 A.
pritarciau "latviskaja" problemos sprendimo budui
34 Vladimiras
Tuomet reikalauju, kad ir mano pavardė būtų tašoma kirilica, kuo rusai blogesni? Mes irgi mažumos.
35 Birute
Peticijai pritariu, bet siulomam rasymo pavyzdziui - ne. Jeigu originalioje kalboje vardo rasymas atitinka lietuviska alfabeta, jis neturetu buti keiciamas. Kitaip, atsiras tapatybiu klastojimas.
36 Angelė
Peticijai pritariu
37 Raimonda
Tradicinė lietuvių kalbos rašyba kaip ir lenkų kalbos nekeičiama
38 Giedrė
tuomet reikėtų rusų pavardes rašyti slaviškais rašmenimis, o kiniečių- kinietiškais hieroglifais...
39 Justas
Nežlugdykim lietuvių kalbos!
40 Bronislava
Lietuvių kalba neturi būti iškraipoma pagal lenkų užsakymą.
41 Algirdas
Lietuvos Respublikos dokumentai turėtų būti rašomi valstybine kalba.
42 Audronė
Mūsų kalba yra graži, tad kam ją darkyti svetimybėmis?
43 Nijolė
n.stamkeviciene
44 Marija
Lietuva - lietuviams
45 Arvydas
tiesiog taip turi buti
46 Violeta
gerbkime savo kalba, tauta ir jos tradicijas, nepasiduokime tuščioms užgaidoms
47 Birutė
pritariu
48 Paulius
Tegul Lenkijoje ir kitur į dokumentus rašo Lietuviškais rašmenimis
49 Valdas
Lietuvos valstybės valdžioje dar daug buvusių komsorgų, partorgų, neturinčių jokio patriotizmo
50 M.Gustas
tai žeidžia mane kaip Lietuvį
51 V.Šaltenis
Esame LIETUVIAI, turime savo kalbą, raštą ir nėra čia ko iškrypti. Nėra reikalo šokinėti paskui kiekvieną kitataučio pasvaičiojimą.
52 Jonas
Laikykimės LR Konstitucijos
53 Gintautas
pritariu
54 Vytautas
Lietuvos piliečių pavardes privaloma rašyti lietuvių kalba
55 Mindaugas
Užsigeidė
56 Alfredas
Taip, tai yra tiktai lenkų bajoriška užgaida, o ne gyvenimo būtinybė. Negalima jos tenkinti, taip kaip vaikui negalima duoti per daug valios
57 Irmantas
pritariu
58 E.
Už lietuvišką rašybą
59 Z.Jančys
kalbos fonetika turėtų būti vieninga ( be išimtinio tarimo)
60 M.
Jeigu esi LR pilietis tai ir buk geras rasyk lietuviskai. Kas butu jei zydai pradetu reikalauti rasyti ivrito kalba ir gatves vadinti.

Prieš kaukes visiems ugdymo įstaigose esantiems vaikams. (5814)

Dovilė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimos

Nuo pirmadienio kaukės bus privalomos visiems ugdymo įstaigose (ir pamokų metu) esantiems vaikams, kurie yra vyresni negu šešerių metų. Neleiskime vaikams kentėti! Užkirskim kelią tokiam sprendimui! Sakom pagaliau NE, priimtiems jų sprendimas! Pasirašom peticiją!

Nestabdyti sporto ir sveikatingumo veiklos uždarose erdvėse karantino laikotarpiu (4271)

Karolis. Adresuota: LR Vyriausybė

Didžioji sporto klubų dalis taip ir nesulaukė grįžtančio prarasto žmonių srauto po pirmos karantino bangos dėl to, kad dalis yra įbauginti ir bijo kontakto, kiti jau laukė antrosios karantino bangos, žinojo, kad pradėjus sportuoti greitai teks atsisveikinti su sportu, nes greitai turėsime antrą karantino bangą ir sporto ir sveikatingumo klubų veikla bus nutraukta, kuri ir taip nėra labai pelninga. Kenčia netik verslas, sportas, sveikatingumu užsiimantys asmenys, tačiau treneriai, asmeniniai treneriai, profesionalūs sportininkai, kurių dauguma neturės kur sportuoti, nors aukšto meistriškumo sportininkams neuždrausta sportuoti, tačiau retas, kuris turės galimybę sportuoti, nes dėl vieno ar kelių sportininkų sporto salės neatidarinės. Kokia žala kūnui daroma staigiai nutraukiant fizinį krūvį. Jau nekalbant apie įdėto darbo praradimą raumenų nusilpimą ir riebalinio audinio kaupimąsi, tačiau ir gali skatinti lėtinio nuovargio sindromo pasireiškimą, kurio metu ypač sumažėja nuotaika, protinis, kognityvinis ir socialinis intelektas, žmogus darosi irzlus ir piktas, padidėja agresyvumas. Didžioji žmonių dalis sportuoja dėl sveikatos, dažnas dėl pasireiškiančių nugaros skausmų, kurių pagrindinis vaistas yra sportas. Juolab PSO taip pat pasisako už fizinį aktyvumą šiuo laikotarpiu. Dalis sportuojančių tikrai bandys sporto ne apleisti ir toliau sportuoti lauke, kada ateina šaltasis laikotarpis, tada tikrai turėsime plaučių uždegimų, anginų, sinusitų ir t.t. su teigiamais covid-19 rezultatais. Safe ACTiVE tyrimo rezultatai rodo itin žemą Covid19 rizikos lygį sveikatingumo klubuose. Europe Active, vedančioji ir ne pelno siekianti asociacija Europos sveikatingumo ir fizinio aktyvumo sektoriui, su džiugesiu ir viltimi praneša, kad išankstiniai King Juan Carlos universiteto ir AWRC-Sheffield Hallam universiteto surinkti duomenys atskleidžia ypač ŽEMĄ Covid-19 rizikos lygį laisvalaikio ir sveikatingumo klubuose. Išanalizavus daugiau nei 62 milijonus apsilankymų, vidutinis infekcijos lygis siekia 0,78 per 100 000 apsilankymų. Duomenys gauti iš Vokietijos, Prancūzijos, Švedijos, Belgijos, Nyderlandų, Ispanijos, Portugalijos, Norvegijos, Šveicarijos, Čekijos Respublikos, Lenkijos, Danijos, Liuksemburgo ir Jungtinės Karalystės. Pasirašome, KAD BŪTŲ LEISTA VYKDYTI VEIKLĄ SPORTO IR SVEIKATINGUMO KLUBAMS laikantis nustatytų saugumo reikalavimų darbuotojams ir klientams, kurių srautas ir taip yra ženkliai sumažėjęs. Sporto klubų lankytojai yra supratingi saugo save ir kitus, tad siūloma: Dėvėti kaukes ne sporto metu patalpose; Tikrinti visų ateinančių kūno temperatūrą; Dezinfekuoti rankas ateinant ir išeinat iš sporto klubo; Laikytis saugaus nustatyto atstumo kaip ir turgavietėse 10 kv.m asmeniui; Dezinfekuoti įrangą prieš ir po naudojimo.