0 PARAŠAI

Kategorija:
# Vardas Komentaras
151 Tomas
neturiu..
152 R.
Pritariu
153 Ingrida
Kalbos komisijos įteisinta ir skatinama vadinamoji „originali“, o faktiškai hibridinė svetimvardžių rašyba, ardo lietuviškos rašybos pagrindus, skaitytojams sudaro neįveikamas kliūtis, nes tik poliglo
154 Romas
Pritariu
155 Danutė
2010.04.16
156 sigitas
taigi, nesuprantu kodėl turėtumėm taikstytis prie kitų kalbų gramatikos.vadovaučiausi rusiška patarle:"so svoim ustavom v ciuzhoj monastyr ne sujsia"
157 Arvydas
Kokia lietuvių kalba, jei nenaudosime lietuvių gramatikos. Kam nepatinka lietuviškų pavardžių galūnės - kelias laisvas, pasaulis didelis, o Lietuvoje turime ir kalbėti ir rašyti LIETUVIŠKAI.
158 Rūta
Visiems Lietuvos pilieciams galioja lietuviu kalbos zinojimas ir jos gramatikos taisykles
159 N.Papučkienė
ne nesąmonėms
160 Saulius
sutinku
161 Alvydas
Pritariu
162 J.
mhm, o pvz amerikoje leistu rasyti pavardes su š ar č ? VARGU,taip ,kad - nereik cia cirkintis
163 Sigitas
Lietuvos lenkų asmenvardžiai išviso buvo sulenkinti prievartinės polonizacijos laikmečiu,todėl nėra originalūs ir neleistina juos rašyti oficialiuose dokumentuose nelietuviškais rašmenimis.
164 Antanas
Lenkai šovinistai reikalauja, kad tik lenkiškai jų pavardės būtų rasšomos, o parsidavėliai sutinka, kad lietuviškuose dokumentuose lenkiškos pavardės nebūtų rašomos lietuviškai
165 Algirdas
Saugokime savo kalb
166 Birutė
Pagaliau!!!!
167 Gintautas
pritariu visa širdimi
168 vaida
jei priimsime lenkiskus asmenvardzius, turetume priimti ir baltarusiskus, latviskus, svediskus.....
169 Leonas
Kategoriškai pasisakau prieš principinių tautinių tradicijų laužymą. Argi būsime priversti išgyventi dar vieną šliaužiančią išdavystę?
170 I.Velicka
Valstybine kalba-lietuviu!
171 V.
Svarbu, nes tai mūsų kalba
172 Elegijus
Pritariu, nes Izraelio valstybeje pavardes bei vardai rasoma izraelitu kalba. Ir nieks devintos bangos nekelia...
173 Algirdas
atsispirkime užsienio ir jo pakalikų spaudimui
174 Alfredas
Pritariu ir, kiek leidzia mano, kaip Lietuvos Respublikos piliecio, konstitucines teises, kad nebutu darkoma musu kalba - per 50 metu sovietines okupacijos, betruko vieno zingsnelio iki surusinimo...
175 Alvydas
Lietuvių kalba nėra jokios vyriausybės nuosavybė. Be to, rinkėjai nei vyriausybės, nei Seimo neįgaliojo keisti asmenvardžių vartojimo tvarkos. Jos keisti neleido ir Konstitucinis teismas.
176 Danguolė
Lietiviai turi savo abėcėlę ir nėra jos ko keisti į lenkišką ar dar kokią
177 Karolis
Lietuviais esame mes gime
178 Livija
Nereikia mūsų nei lenkinti, nei rusinti, nei amerikoninti. Turime savo seną kalbą ir ją saugokime bei ja didžiuokimės.
179 Rimantas
Lietuviškai pavardės turi būti rašomos ir popierinėje, ir elektroninėje žiniasklaidoje bei mokslinėje, taip pat ir enciklopedinėje literatūroje.
180 Vidas
Aš prieš, kad mano gimtoji kalba būtų tuteišinama...

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (601)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (133)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.