# Vardas Komentaras
1 Benita
Daugiau supratimo, sąmoningumo ir tolerancijos reikia Lietuvoje. Šitokios eitynės propaguoja tikrai ne tai.
2 Skaistė
VDU
3 Marius
tusciagalviams - ne!
4 BRONISLAVAS
as uz tokias eitynes ir kad ju butu kuo daugiau
5 Germantas
norėtume atkreipti valdžios dėmesį į tokio pobūdžio renginius.
6 D.
Buržuaciniai nazionalistai komunistų priešai. Pamenat Sibirą?
7 Aleksandr
VDU, orientalistas tiurkologas
8 Martynas
VU
9 Justas
VU studentas
10 Justina
Istorikė
11 Kastytis
Sutinku su peticija
12 Lukas
Moksleivis
13 Esmeralda
Apgailėtinas "veikėjų" sarašas, kurie padėjo savo parašą po komunistėlių paskviliu
14 Inga
Atsiriboti nuo neonacistų bei radikalių nacionalistų eitynių!!!
15 danute
atsiriboju nuo radikaliu eityniu ir skleidziamos dezinformacijos
16 Ernestas
VU
17 Justas
mokinys
18 Vytautas
Aktorius
19 Daniel
fotografas
20 T.
pritariu
21 Edmundas
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro specialistas
22 L.
Nereikia maisyti patriotu su neonaciais!
23 Ruta
Tokios eitynes, ju simbolika ir sukiai paniekina Lietuvos veliava kaip nacionalini simboli. Gal tai padetu prokuraturai "rasti", kuo jas pakaltinti (turiu omenyje ir 2008 situacija)
24 Justina
studentė
25 Kristina
Lentvario jaunimo centras
26 Rūta
Tremtinio, kuris niekada nepyko ant rusų ar kokios kitos tautos anūkė. Už laisvę rinktis, toleruoti, mylėti... :)
27 Ona
Teisininkė
28 RENATA
Išmokit praleistas pamokas
29 Gintaras
žurnalistas
30 Inga
kol turėsime tokį „patriotizmo“ suvokimą ir kol taip niekinsime kitataučius savo šalies piliečius, apie jokią integraciją negalime kalbėti ir juo lab apie šalies vystymąsį, infrastruktūrą.

Reikalaujame atsistatydinti Raseinių rajono Mera Andrių Bautronį (54)

Erikas. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Seimas

Meras privalo atsistatydinti ,nes nesusitvarko su jam pavestomis kaip vadovo funkcijomis. Raseinių rajonas grimsta į depresija ir nežinomybe.Nepriimti laiku ir vietoje sprendimai galintys įtakoti nesuvaržytus žmonių gyvenimus.Meras Andrius Bautronis galutinai prarado žmonių pasitikėjimą.

Šauksmas dėl Gojaus girios išgelbėjimo (8)

VšĮ. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalia Elektrėnų ošia vertinga ir mitologinė Gojaus giria. Didesnė šio girios dalis priklauso Lietuvos Respublikai ir įvardijama kaip „Gojaus miškas“, kita girios dalis privatinė nuosavybė. Gojaus girioje yra 3 pilkapynai, įtraukti į kultūros vertybių registrą. Šalia Gojaus girios buvo Perkūnkiemio kaimas, kurio vietoje sovietiniais laikais pastatė Elektrėnų šiluminę elektrinę, - kita kaimo dalis buvo užpilta Elektrėnų marių vandeniu. Gana simboliška, kad žaibais besisvaidančio Perkūno vardo kaimo vietoje buvo pastatyta elektrinė. Profesorius archeologas Vykintas Vaitkevičius mano, kad Perkūnkiemis ir Gojaus giria prieš šimtmečius galėjo sudaryti vientisą baltų kulto erdvę, kurioje tikėtina buvo ir šventykla, ir šventa Gojaus giria... Gojaus gira, vietinių žmonių įsitikinimu, Lietuvos kultūrai svarbių pagoniškų ritualų vieta. Ir štai, 2020 m. liepos pabaigoje paskelbta, kad „Į kultūros vertybių registrą įtrauktas Gojaus miškas, esantis šalia Elektrėnų miesto, bus kertamas. Valstybinė miškų urėdija, vykdydama ūkinę veiklą, nusprendė, kad 8,6 ha miško ploto, kuris šiandien saugo 3 kultūriškai svarbius pilkapynus, bus iškirsta.“. Tenka pastebėti, kad Valstybinė miškų urėdija jau vykdo Gojaus miške paruošiamuosius darbus to miško plynam iškirtimui. Panašu, kad miškas jau netrukus bus pradėtas kirsti nepaliekant nei vieno brandaus medžio... Valstybinių miškų urėdijos atstovai teigia, kad „Gojaus miškas – tai ūkinis objektas, kurio mediena skirta pramonei.“... Dalį Gojaus girios nuosavybės teise valdantis Algimantas mano, kad „miškininkams svarbu iškirsti brandų mišką, jį parduoti, o paveldosauga jiems esą nerūpi“. Kiekvienas pajautą gamtai ir gamtos jėgoms turintis asmuo gali įsitikinti, kad Gojaus giria tikrai ypatinga vieta, - joje vaikštant ir rymojant tarsi sustoja laikas, jame esant randasi šviesesnės mintys, atsiranda vidinė rimtis ir pusiausvyra. Tai viena iš Lietuvos jėgos vietų. Naikinant jėgos vietas, naikinama ir pati Lietuvos valstybė. Gojaus miškas gana brandus, - jame gausu šimto ir daugiau metų amžiau medžių. Taigi kieno paliepimu ir sprendimu nespręsta plynai iškirsti šventą Gojaus mišką? Tikėtina, kad tas sprendimas patvirtintas valdant žaliesiems valstiečiams, - Valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Akivaizdu, kad tokiu sprendimu paminama ir gamtosauga, ir paveldosauga, ir valstybės saugumas. Todėl kviečiame visus mylinčius gamtą, Lietuvą ir apskritai žmogiškumą susitelkti dėl Gojaus girios išsaugojimo. Tai šauksmas dėl jūsų dėmesio bendromis pastangomis apginti šią Lietuvos jėgos vietą nuo sunaikinimo. Kokie galimi Gojaus girios išsaugojimo sprendimai? Vienas iš galimų sprendimų tai pakeisti Gojaus miško grupę iš IV, - ūkinis miškas, - į II grupę, - specialios paskirties, rekreacinis miškas. Taip pat Gojaus giria galėtų būti įtraukta į Elektrėnų miesto sudėtį kaip miško parkas. Išsaugokime Gojaus girią, - išgelbėkime ją nuo sunaikinimo! VšĮ „Taurus Siekis“