Reikalavimas profesorių, habilituotą daktarą Andrių Narbekovą – kompetentingą bioetikos, bioteisės, šeimotyros specialistą – kuo greičiau vėl kviesti į LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžius

Mes, šią peticiją pasirašiusieji Lietuvos Respublikos piliečiai, reikalaujame, kad profesorius, habilituotas daktaras Andrius Narbekovas kuo greičiau būtų vėl kviečiamas į LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) posėdžius. Prof. kun. A. Narbekovas – kompetentingas bioetikos, bioteisės, šeimotyros specialistas – turi atstovauti visuomenės interesams SRK, kur sprendžiami gyvybės apsaugos (nuo jos pradžios iki natūralios mirties) klausimai. Tai itin svarbu visuomenei ir tautos išlikimui.

Manome, kad prof. kun. A. Narbekovas nepagrįstai pašalintas iš SRK posėdžių, siekiant nutildyti visuomenės atstovą ir atsikratyti žmogumi, išreiškiančiu argumentuotą gyvybės kultūrą ginantį požiūrį. Jis pateikė gydytojams ginekologams V. M. Čigriejienei ir A. Matului nemalonius faktus, todėl šie sukėlė sąmyšį SRK posėdžio metu.

Dalis SRK posėdžio dalyvių po [i]Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos[/i] įstatymo projekto svarstymo per žiniasklaidą viešai apkaltino prof. kun. A. Narbekovą vartojus „itin šlykščią retoriką“ ir „siautėjus“ posėdžio metu. Emocijoms pasidavę parlamentarai nusprendė nebekviesti prof. kun. A. Narbekovo į komiteto posėdžius [url=http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/skandalas-seime-kunigas-del-abortu-izeidinejo-seimo-nare.d?id=63509668](1)[/url]. Šio atviro posėdžio garso įrašą nutarė įslaptinti, kad visuomenė nesužinotų to, kas vyko posėdyje. Klausant vėliau paviešintą posėdžio garso įrašą, galima išgirsti ramią ir dalykišką prof. kun. A. Narbekovo kalbą jo pasisakymui skirtu laiku. Kaip gydytojas jis pasakojo apie baisias aborto procedūros detales, kurias jis matė būdamas medicinos studentas, kai prof. V. M. Čigriejienė mokė atlikti abortą [url=http://www.propatria.lt/2014/01/vaizdo-irasas-irodo-seimo-nare-v-m.html?fb_action_ids=418545598277876&fb_action_types=og.likes&fb_ref=.UswwEtAmXrE.like&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B717033211655223%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%22.UswwEtAmXrE.like%22%5D&m=1](2)[/url].

Seimo narės prof. V. M. Čigriejienės reakcija posėdžio metu buvo neadekvati, po jo viešai apkaltino prof. kun. A. Narbekovą melu ir šmeižtu. Ji teigė, jog nemokė studentų atlikti aborto [url=http://lzinios.lt/lzinios/169505](3)[/url], tačiau internete kiekvienam prieinami vaizdo ir garso įrašai [url=http://www.ekspertai.eu/vaizdo-irasas-irodoseimo-nare-vmcigriejiene-melavovideo/](4)[/url] rodo, jog prof. kun. A. Narbekovas kalbėjo tiesą.

Profesoriaus, habilituoto daktaro Andriaus Narbekovo pasiekimai, suteikiantys teisę būti įvairiapusiškai kompetentingu patarėju SRK posėdžiuose:
- Išsilavinimas: Kauno medicinos institutas, klinikinė ordinatūra (1990), Kauno Tarpdiecezinė Kunigų seminarija, teologijos bakalauro studijos (1993), Romos Laterano Universiteto Jono Pauliaus II „Šeimos ir santuokos studijos“ instituto Vašingtono filiale (1998).
- Gydytojo (chirurgo) profesinė veikla (1984-1990 m.)
- Lietuvos bioetikos komiteto prie Lietuvos Sveikatos Apsaugos Ministerijos narys-ekspertas.
- Lietuvos Kultūrinės Psichiatrijos Asociacijos valdybos narys.
- Mokslinės monografijos, 2 vadovėlių (patvirtintų LR Švietimo ir mokslo ministerijos), 4 metodinių priemonių aukštosioms mokykloms, 15 tarptautinių ir respublikos mokslo straipsnių (recenzuojamuose mokslo leidiniuose), tarptautinių ir respublikos mokslo konferencijų pranešimų autorius ar bendraautorius.
- Dėstomi dalykai bakalauro ir magistro studijose: Bioetika, Moralės teologija, Šeimos krizių tipologija, Biomedicininė etika, Šeimos sveikata ir krikščioniška moralė.
- Nuo 2004 m. iki šiol yra VDU Teologijos katedros vedėjas ir nuo 2005 m. iki šiol – VDU Santuokos ir šeimos studijų centro direktorius. Taip pat dėsto M. Riomerio universitete, Vilniaus kunigų seminarijoje.
- Turi Lietuvos Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferencijos įgaliojimą atstovauti jų pozicijai bioetikos klausimais, o visų Lietuvos krikščioniškų Bažnyčių yra įgaliotas pasisakyti abortų klausimu.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Neskelbiamas asmuo I used to be suggested this website through my cousin. I am not certain whether this post is written by way of him as nobody else know such particular about my trouble. You are wonderful! Thank you! 2019-08-06 / 05:34
2 Irmantas R... Pritariu, kad kun. A. Narbekovas yra reikalingas šiai komisijai.
3 Valdareza Š... Šis žmogus jums padės pažinti tiesą, o ji būtina jūsų darbe
4 Rimuntis D... Ir vel melas!!!! Juk nera jis habilituotas mokslu daktoras. Pasitikrinkite pries rasydami!
5 Dainius S... pamaitinkime pirma savus, yra turtingesniu uz mus. nepriimkit nei vieno.
6 Edmundas L... prof. kun. A. Narbekovas nepagrįstai pašalintas iš SRK posėdžių,
7 Elena Ž... blogai kai ateistai nenori girdėti tikinčiųjų atstovo nuomonės, gėda.
8 V. L... Kompetetingesnio asmens bioetikos klausimais Lietuvoje už prof. kun. Narbekovą net nežinau ar rastume
9 Vasiliauskienė L... visapusiškai palaikau pr. h. d.kun. A. Narbekovo poziciją ir atsovavimą visuomenės interesams.
10 Rita N... įgalioju atstovauti mano poziciją bioetikos ir gyvybės apsaugos klausimais.
11 Dainius V... Gyvybės kultūrą ginantis balsas nepatogus, tačiau būtinas. Jeigu kažkas kažką įžeidė yra garbės ir orumo gynimas privataus kaltinimo tvarka. Tačiau apie tokią p. A. Narbekovui iškeltą bylą negirdėti
12 Artūras L... Sunkiai paaiškinama, kad jis nekviečiamas į šiuos posėdžius
13 Paulius P... Klausiau to Sveikatos komiteto posėdžio garso įrašą ir nesupratau dėl ko buvo tiek triukšmo ir uždrausta kunigui dr. Narbekovui dalyvauti posėdžiuose.
14 Julius P... Kunigas neturi būti persekiojamas dėl to, kad išdrįso pasakyti tiesą!
15 Rita B... Prof. A. Narbekovo pašalinimas yra nedemokratiškas veiksmas.Vieno žmogaus ambicijos priešpastatomos prieš visų piliečių gyvybės ir sveikatos saugumą.
16 Antanas V... Esu isitikinęs, kad kun. A. Narbekovas nepagrįstai pašalintas iš SRK posėdžių, siekiant nutildyti visuomenės atstovą ir atsikratyti žmogumi, išreiškiančiu argumentuotą gyvybės kultūrą ginantį požiūrį.
17 Aušra A... Įrašuose matyt ir girdėt, kas meluoja. Kun. prof. Narbekovo ir po jo daugelio kalbėjusių komisijos narių tonas nesulyginami. Žodis,,darbai" man pasirodė stipresnis, bet yra tik citata iš p.V.M.Č.
18 Rimas A... Savivalė ir melas, melas įžuliai tėškiamas į veidą.
19 Absurdų A... Nereikia seime NARBEKOVO. NEREIKIA SEIME NARBEKOVO. Nereikia seime NARBEKOVO. NEREIKIA SEIME NARBEKOVO
20 Daiva B... Svarbu,kad būtų priimtos ir išgirstos visos nuomonės,per tai atrandama ir atpažystama tiesa.
21 Zigmas M... Žmogus ne Dievas, kad galėtų nuspręsti kam gyventi, o kam mirti. Tegyvuoja gyvybė ir stipri šeima.
22 Edita M... Visiškai pritariu profesoriaus Andriaus Norbekovo mintims šeimos ir gyvybės klausimais ir prašau, kad kuo greičiau būtų kviečiamas į LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžius. o
23 Algimantas K... Manau, kad Narbekovas garbingas žmogus, neteisėtai pašalintas iš pareigų ir todėl turi būti į jas gražintas.
24 Irmina B... Vertybės turi būti puoselėjamos, juk kiekvienas žmogus - šventa istorija
25 Ingrida V... Palaikau, kad prof. kun. Andrių Narbekovą kuo greičiau pakviestų į LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžius.
26 Absurdo p... Nulinės vertės tokios peticijos, nes visi suprantame, kad apie tūlą Narbekovą ir jo tiesas pasirašiusieji beveik nieko nežino.
27 Vytenis A... Gyvybė yra svarbiaus už viską ir jaunimas turi būt ugdomas DVASINGUMO linkme
28 Stanislovas P... Profesorius atstovauja ir mano nuomonę: gyvybė - Šventa nuo užsimezgimoimas.
29 U. U... Profesorė apsijuodino kaip reta... Reikia skelbti studentų filmuotą medžiagą kuo plačiau.
30 G.Papučkienė ... Žmogus yra didžiausia vertybė, turime ją ginti, dar negimusią