Visos 2 psl.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (70)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.

pries smulkaus verslo diskriminacija (17)

koks. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kodel yra diskriminuojamas smulkusis verslas. Jeigu jus esate smulkaus verslo savininkai ir jus domina sita tema, prasau visu pasirasyti sia peticija.

Nutraukti draudimą judėti tarp savivaldybių (27)

M.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Nutraukti draudimą judėti tarp savivaldybių, nes čia yra beviltiškas valdžios sprendimas drausti judėti žmonėms tarp savivaldybių, nes žmonės iš rajonų negali papulti į miestą apsipirkti normaliai produktų. Draudžia žmonėms judėti tarp savivaldybių o iš užsienio šalių žmonys gali grįžti į Lietuvą tai manau reik drausti judėjimą tarp šalių o ne mūsų pačių šalies viduje.

Prašymas "ESO" Į Derceklių km. atvesti gamtinių dujų Įvadą. (17)

Artūras. Adresuota: ESO

Kodėl verta įsivesti gamtines dujas į savo namus? Ekonomiška: mažesnės šildymo išlaidos; Patogu: nėra jokio žaliavų sandėliavimo ir atliekų; Praktiška: patogiai reguliuosite šilumą savo namuose; Ekologiška: gamtinės dujos neskleidžia nemalonaus kvapo ir nesukelia smogo. Atkreipkite dėmesį: Sąlygas pateiks prie ESO gamtinių dujų sistemos prisijungiant ne mažiau kaip 10 % iš visų kvartale esančių potencialių vartotojų. Būkite aktyvūs ir dalyvaukite dujofikavimo peticijos pasirašyme, be visa ko, tai dar ir pakeltų Derceklių kaimo žemės sklypų kainą!

NARKOTINIŲ, PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMUI IR DEKRIMINALIZAVIMUI - NE! (5)

Zenonas. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentas

LR Seimas priėmė įstatymą, kuriuo sušvelnino atsakomybę už nedidelio kiekio narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų disponavimą bei vartojimą viešose vietose. Raginame Prezidentą nepasirašyti minėto įstatymo ir motyvuotai grąžinti Seimui pakartotinai svarstyti.

Prieštaravimas poilsio namelių projektui „Arčiau gamtos“ prie Siesikų ežero (52)

G.Baginskienė. Adresuota: Ukmergės raj., Siesikų sen., Toliūnų k., Zaliesės g.

Toliūnų kaimo bendruomenė ir svečiai, kurie naudojasi viešu priėjimu prie Siesikų ežero - Ukmergės rajono savivaldybei priklausančiu paplūdimiu (toliau – paplūdimys), prieštarauja naujam poilsio namelių projektui „Arčiau gamtos“, kuris planuojamas įkurti prie pat paplūdimio su 24 poilsio namais 1 ha plote. Atkreipiame dėmesį į tai, kad 1 ha plote bus daugiau namų nei visame Toliūnų kaime. Preliminariais duomenimis planuojama nesudėtingųjų statinių statyba, kuriems nereikalingi statybą leidžiantys dokumentai, todėl nebus atliekamas projektinių pasiūlymų viešinimas, kuriame galėtų dalyvauti visuomenė. Nuogąstaujama dėl didelio namelių skaičiaus, kadangi paplūdimys yra apie 8 a ploto. Kaimo gyventojai nerimauja, kad šiltuoju metų sezonu patys gali neturėti priėjimo prie viešo paplūdimio dėl didelio į naujus namelius atvažiavusių poilsiautojų skaičiaus. Tikėtina, kad bus keliamas triukšmas ir drumsčiama ramybė kaimo gyventojams. Viešoji turizmo ir poilsio infrastruktūra – nuosavybės teise valstybei ar savivaldybėms priklausantys stacionarūs ar laikini statiniai ir įrenginiai, kiti objektai (turizmo trasos, pėsčiųjų (dviračių) takai, poilsio, apžvalgos ir stovėjimo aikštelės, stovyklavietės ir jų įrenginiai, paplūdimių įrenginiai, informacijos, higienos ir atliekų surinkimo, kiti renginių priežiūros, lankytojų aptarnavimo ir poilsio objektai), skirti rekreacinėms teritorijoms ir turistiniams objektams lankyti ir (ar) poilsiui organizuoti (Turizmo įstatymo 2 str. 31 dalis). Tokiam namų skaičiui reikalingas nuotekų šalinimas, geriamo ir prausiamo vandens tiekimas, todėl gali būti daromas neigiamas poveikis aplinkai. Taip pat galima didesnė tarša, šiukšlinimas. Prevencijos principas – užkirsti kelią aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimams, siekti išvengti neigiamo poveikio aplinkai (Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymas 4 str. 1 dalis). Savivaldybių kompetencija turizmo srityje aprašoma Turizmo įstatymo 40 str. 5 dalyje. Savivaldybė planuoja ir įgyvendina priemones, reikalingas rekreacinių teritorijų apsaugai, poilsio ir turizmo veiklai šiose teritorijose plėtoti, tvarko rekreacinių teritorijų apskaitą, tvirtina rekreacinių teritorijų naudojimo reglamentus.

Karjerui Nemuno pakrantėje NE (118)

J.Pociūtė. Adresuota: Kauno rajono savivaldybės administracijai

Kauno rajone Virbaliūnų kaime, šalia Kulautuvos ir Paštuvos rengiamas smėlio ir žvyro karjeras Nemuno pakrantėje. Šalia rengiamo karjero eina dviračių trasa, kuri jungia Kauną su Vilkija. Aplink yra daug nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių. Kurių vertingosios savybės yra kraštovaizdžio. Vietas šalia numatomi karjero mėgsta ne tik dviratininkai, bet ir natūralaus kraštovaizdžio, ramybės mėgėjai. Taip pat atsiveriančiais vaizdais žavisi žmonės keliaujantys į šalia esantį Paštuvos vienuolyną. Verslo rykliai nori sudrumsti šią gamtos idilę. Pasakykite jiems NE.

Uždrausti Linui žaisti lolą (8)

Heras. Adresuota: Lino namai

Krč, linui žaist lolo negalima.

NE įstatymo atšaukimui prekybai sekmadieniais po 15 val. (6)

M.. Adresuota: Lietuvos Respublikos Seimas

įstatymo atšaukimas naudingas alkoholio prekybininkams, lobistams, papirktiems politikams įstatymo galiojimas atnešė daug apčiuopiamos naudos alkoholikams, alkoholikų artimiesiems, darbdaviams, policijos pareigūnams ir priėmimo skyriuje dirbantiems medikams, visuomenei, pripratintai gerti, iš naujo mokytis alkoholio vartojimo kultūros

UŽ nuotolinį ugdymą Covid19 metu (20)

Pedagogas. Adresuota: Lietuvos respublikos seimas

Gerbiami Tėveliai! Jeigu Jums svarbi Jūsų vaikų, pedagogų bei medikų sveikata, pasirašykite šią peticiją. Ačiū visiems.