APGINKIME ŽALIĄJĄ VILNIAUS ŠIRDĮ - VINGIO PARKĄ

7 436 PARAŠAI

Kategorija:

APGINKIME ŽALIĄJĄ VILNIAUS ŠIRDĮ - VINGIO PARKĄ

Vilniaus miesto savivaldybės taryba, vadovaujama partijos „Tvarka ir teisingumas“ leido statyti dar vieną „Akropolį“ miesto centre šalia Vingio parko.

Šis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimas dėl galimo padidėjusio aplinkos užterštumo sukėlė tiesioginę grėsmę Vingio parkui, jame esančiam Vilniaus universiteto unikaliam botanikos sodui. Kraštovaizdžio specialistai teigia, kad toks projekto įgyvendinimas būtų nusikaltimas gamtai, esamoms ir būsimoms kartoms.

Vilniaus miesto valdžia priimdama šį sprendimą pažeidė įstatymus, nes neatsiklausė aplinkinių gyventojų nuomonės, ignoravo kilusius protestus.

Vilniečiai, ar tokios tvarkos ir tokio teisingumo tikėjotės balsuodami per savivaldos tarybos rinkimus?

Naujosios sąjungos Vilniaus miesto skyrius kviečia visus Lietuvos ir Vilniaus gyventojus pasipriešinti Vilniaus miesto valdžios kėslams sunaikinti žaliąją Lietuvos sostinės širdį – Vingio parką.

Lietuviai! SAVO PARAŠAIS APGINKITE VINGIO PARKĄ!


Mes, žemiau pasirašę reikalaujame, kad Vilniaus miesto savivaldybės leidimas statyti naują „Akropolį“ šalia Vilniaus miesto Vingio parko ir tuo jį pražudant, būtų panaikintas:

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=77]Peticijos aptarimas[/url]

# Vardas Komentaras
1 M.Goriajev
Galetu Maximos vadovai tiesiog sutvarkyti gamyklos teritorija ir praplesti parka.
2 J.Semis
gal dar Sereikiskiu parke Akropoli sugalvos pastatyti?!
3 Viktorija
NEPRITARIU NĖ KIEK!!! ir taip jau mieste mažai žalumos, gana ir vieno akropolio! GINKIM GAMTĄ!
4 Andrej
Kam mums dar vienas prekibos centras krizes metu??? Rupinkites GAMTA!
5 Gediminas
Iš tiesų ginkime ypatingą Vilniaus Vingio parką, jam analogo nėra.
6 M.Janusonis
karocia sudai tie akripoliai geriau fred peri atidaryt pardotuve!
7 Gediminas
Tikriausiai truksta Vilniaus mieste prekybos centru.
8 Violeta
Nereik mums jusu AKROPOLIU,ju ir taip pilna ozas akropolis panorama,pagailekit gamtos..AS PRIES UZ TOKIAS NESAMONES!!!
9 M.Navickaitė
gal ir visus medžius iškertam ir visur akropoliais apsatom? baisu. prieš, prieš, prieš
10 Vilma
Mums "akropolių" jau ir taip per akis! Palikite ramybėje mūsų parkus!!!
11 Natalja
Užtenka jau tų didžiųjų prekybos centrų. Mieste tuoj išvis neliks žalumos, nes kažkam rūpi prikimšti savo kišenes pinigų
12 Aistė
Dar daug laiko praeis, kol Lietuvos išrinktieji vadovausis moralinėmis vertybėmis, o ne korupcija.
13 viktorija
ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne ne negi nera vietos pogalais vilniuje kur daugiau parduotuve statyti????????????????????????????????????????? uzknisot
14 Nepasirasau
Kas cia per peticija nenormali, as gyvenu prie vingio parko ir tikrai zinau ko jam reikia, reik butinai leisti statyti ir greiciau, padauges darbo vietu, visa infostruktura sutvarkys, nepasirasinekit!
15 Mantas
Užteks ir vieno nepilnamečių pamokų praleidimo objekto.
16 B.Jodytė
ir už pinigus tiek gali padaryt. čia dar vadinas vilniaus vadžia. nusivyliau. tai va kodėl tiek daug emigrantų. apsiraminkit, jei dar norit išsaugot miestą. ir taip jau beveik viskas čia sunaikinta.
17 Matas
Vingio parkas yra, vieta, kur galimai, atsipalaiduoti, pailseti, pasportuoti, praleisti puiku laika su seima, pavasari ten itin grazu, ten tiek daug augalijos, gyvunu rusiu, dauguma isnyktu.
18 Marius
Kuo tolyn, tuo labiau nusivažiuoja LR vyriausybė su savo įvairiomis nesąmonėmis ir idėjomis :)
19 A.Gaška
Pasirašykit peticiją... Užteks vieno Akropolio Vilniuje, o antras - tik pakenks.
20 Daina
Čia, kaip pasakoj_ kaip lapė prašė uodegą pavežti, o vėliau visas 4 kojas susikėlė...
21 B.
O ka cia komentuoti, seniai galima buvo sutvarkyti, o tai vis matomai nenusprendzia kaip prichatizuoti.
22 zydrunas
ZMONES PRIVALOM APGINTI PARKUS NES KITAIP VISKA ISVOKS ISPARDUOS
23 Mantas
gana tų AKROPOLIŲ - tuštybės ir kičo sostinių Lietuvoj!
24 Laimutis
Viršūnė nesiskaitimo o tik vieno pelno ir sau naudos. Prieš visa šita šiukšlių Akropolina
25 Tadas
Tokių pastatų statymas miesto centre yra akibrokštas. Užsienyje i tokius centrus reikia važiuoti kelias dešimtis kilometrų, ty. kuo toliau nuo miesto kultūrinių ir kitokių objektų.
26 Ieva
Gėda! Ir savo motiną parduotų... Kiekvienas sąmoningas žmogus turėtų tausoti gamtą, o ne ją griauti ir naikinti!
27 E.
Dar vieno AKROPOLIO iki visiskos laimes...ten ir gyvenamuosius "akvariumus" statys...
28 I.Gladkova
Tik edalais rūpinantys žmonės matyt, nežino, kad Vingio parkas - gamtos ir istorinis paminklas. Ir apskritai - kas yra paminklas, istorija ir t.t.? "Vantrobos" su dviem kojom - štai komersantų idealas
29 [email protected]
As pries ji gyvenu ir nepakesiu, kad akropolis dar vienas butu.
30 Simona
Jūs gal išporotėjot? Kam dar bereikia tų akropolių,išvis vietoj medžių pristatykit akropolių,ot kad visiems bus gerai. Pasišlyktėjau,aš valdžia ir visomis nelaimingomis nieko nevertomis jų išmislomis.

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1505)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Už teisę būti GAMTOJE! (437)

Linas. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Vidaus reikalų ministerijai

LAISVĘ JUDĖJIMUI Į GAMTĄ TARP SAVIVALDYBIŲ! Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Vidaus reikalų ministeriją, ragindami imtis veiksmų dėl Lietuvos gyventojų psichinės bei fizinės sveikatos ir prašome sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti ir žvejoti gamtoje. Psichologai, psichiatrai perspėja, kad jau beveik metus besitęsianti pandemija gali palikti ryškių pėdsakų visuomenės psichinėje sveikatoje. Europos trauminio streso tyrimų asociacijos tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip Covid-19 pandemija paveikė žmonių psichologinę savijautą per pirmąjį karantiną, parodė, kad pandemija padarė stiprų neigiamą poveikį Lietuvos žmonių emocinei sveikatai: 51 % žmonių patyrė stipresnį nerimą, 38 % – liūdesį, 29 % jautėsi vidutiniškai ar labai vieniši. Taip pat tyrimo rezultatai parodė, kad net 46 % apklaustųjų psichinė savijauta buvo prasta. Lapkričio 27 d. vykusioje 5-ojoje tarptautinėje savižudybės intervencijos metodų konferencijoje akcentuotas augantis nerimo lygis, depresyvios mintys, kylanti savižudybių kreivė. Priverstinis užsidarymas namuose lėmė ir išaugusį smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių – daugėjo smurto tiek prieš vaikus, tiek prieš moteris. Daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad buvimas gamtoje, sportas, fizinis aktyvumas teigiamai veikia kraujotaką, kuri aprūpina visą organizmą didesniu deguonies ir kitų maisto medžiagų kiekiu, buvimas lauke stiprina imuninę sistemą, padeda sumažinti su depresija susijusias nuotaikas, nes sportuojant, aktyviai leidžiant laiką gamtoje gerėja seratonino apytaka, todėl mažėja nerimo lygis. Todėl, siekiant sumažinti neigiamą psichologinį ir fizinį karantino apribojimų efektą, prašome kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, kurie yra nutolę nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena.

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (446)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (127)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.