Kita

Prieš gyvenamojo namo statybas Gelvonų g. 64

A.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Peticija prieš gyvenamojo namo statybas Gelvonų g. 64. Siūloma nenaikinti šiuo metu eksploatuojamo stadiono (futbolo, tinklinio ir teniso aikštelių), nekeisti esamos automobilių eismo tvarkos šalia esančiose kiemuose, nenaikinti esamų vaikų aikštelių, nekirsti šioje teritorijoje esamų medžių.

Dėl peržengtu policijos pareigūno veiksmu

Karolis. Adresuota: Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra

Atsižvelgus i Lietuvoje susidariusia situacija dėl pareigūno Vitalijaus Vaitkevičiaus, kuris peržengia visas žmogaus teisiu numatytas ribas ir nuostatas. Peticija bus rašoma dėl žmogaus teisiu ir  garbes ir orumo nevygdimo. Panaudojant be reikalinga smurtą,keiksmus. Ir neatsakingo savo darbo Policijoje. Siekiant nubausti pareiguna Vitaliju Vaitkevičiu

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

PRIEŠ V. Landsbergio įteisinimą valstybės vadovu

ADEFAGIJA. Adresuota: Lietuvos Respublikos Seimas

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės akto atkūrimo atkūrimo metinėms vėl ir vėl Seime grįžtama prie valstybės vadovo statuso suteikimo ir su tuo susijusiomis privilegijomis buvusiam Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui. Ar nereikėtų apie tai paklausti visos TAUTOS?

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.

Prašymas "ESO" Į Derceklių km. atvesti gamtinių dujų Įvadą.

Artūras. Adresuota: ESO

Kodėl verta įsivesti gamtines dujas į savo namus? Ekonomiška: mažesnės šildymo išlaidos; Patogu: nėra jokio žaliavų sandėliavimo ir atliekų; Praktiška: patogiai reguliuosite šilumą savo namuose; Ekologiška: gamtinės dujos neskleidžia nemalonaus kvapo ir nesukelia smogo. Atkreipkite dėmesį: Sąlygas pateiks prie ESO gamtinių dujų sistemos prisijungiant ne mažiau kaip 10 % iš visų kvartale esančių potencialių vartotojų. Būkite aktyvūs ir dalyvaukite dujofikavimo peticijos pasirašyme, be visa ko, tai dar ir pakeltų Derceklių kaimo žemės sklypų kainą!

Prieštaravimas poilsio namelių projektui „Arčiau gamtos“ prie Siesikų ežero

G.Baginskienė. Adresuota: Ukmergės raj., Siesikų sen., Toliūnų k., Zaliesės g.

Toliūnų kaimo bendruomenė ir svečiai, kurie naudojasi viešu priėjimu prie Siesikų ežero - Ukmergės rajono savivaldybei priklausančiu paplūdimiu (toliau – paplūdimys), prieštarauja naujam poilsio namelių projektui „Arčiau gamtos“, kuris planuojamas įkurti prie pat paplūdimio su 24 poilsio namais 1 ha plote. Atkreipiame dėmesį į tai, kad 1 ha plote bus daugiau namų nei visame Toliūnų kaime. Preliminariais duomenimis planuojama nesudėtingųjų statinių statyba, kuriems nereikalingi statybą leidžiantys dokumentai, todėl nebus atliekamas projektinių pasiūlymų viešinimas, kuriame galėtų dalyvauti visuomenė. Nuogąstaujama dėl didelio namelių skaičiaus, kadangi paplūdimys yra apie 8 a ploto. Kaimo gyventojai nerimauja, kad šiltuoju metų sezonu patys gali neturėti priėjimo prie viešo paplūdimio dėl didelio į naujus namelius atvažiavusių poilsiautojų skaičiaus. Tikėtina, kad bus keliamas triukšmas ir drumsčiama ramybė kaimo gyventojams. Viešoji turizmo ir poilsio infrastruktūra – nuosavybės teise valstybei ar savivaldybėms priklausantys stacionarūs ar laikini statiniai ir įrenginiai, kiti objektai (turizmo trasos, pėsčiųjų (dviračių) takai, poilsio, apžvalgos ir stovėjimo aikštelės, stovyklavietės ir jų įrenginiai, paplūdimių įrenginiai, informacijos, higienos ir atliekų surinkimo, kiti renginių priežiūros, lankytojų aptarnavimo ir poilsio objektai), skirti rekreacinėms teritorijoms ir turistiniams objektams lankyti ir (ar) poilsiui organizuoti (Turizmo įstatymo 2 str. 31 dalis). Tokiam namų skaičiui reikalingas nuotekų šalinimas, geriamo ir prausiamo vandens tiekimas, todėl gali būti daromas neigiamas poveikis aplinkai. Taip pat galima didesnė tarša, šiukšlinimas. Prevencijos principas – užkirsti kelią aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimams, siekti išvengti neigiamo poveikio aplinkai (Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymas 4 str. 1 dalis). Savivaldybių kompetencija turizmo srityje aprašoma Turizmo įstatymo 40 str. 5 dalyje. Savivaldybė planuoja ir įgyvendina priemones, reikalingas rekreacinių teritorijų apsaugai, poilsio ir turizmo veiklai šiose teritorijose plėtoti, tvarko rekreacinių teritorijų apskaitą, tvirtina rekreacinių teritorijų naudojimo reglamentus.

Karjerui Nemuno pakrantėje NE

J.Pociūtė. Adresuota: Kauno rajono savivaldybės administracijai

Kauno rajone Virbaliūnų kaime, šalia Kulautuvos ir Paštuvos rengiamas smėlio ir žvyro karjeras Nemuno pakrantėje. Šalia rengiamo karjero eina dviračių trasa, kuri jungia Kauną su Vilkija. Aplink yra daug nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių. Kurių vertingosios savybės yra kraštovaizdžio. Vietas šalia numatomi karjero mėgsta ne tik dviratininkai, bet ir natūralaus kraštovaizdžio, ramybės mėgėjai. Taip pat atsiveriančiais vaizdais žavisi žmonės keliaujantys į šalia esantį Paštuvos vienuolyną. Verslo rykliai nori sudrumsti šią gamtos idilę. Pasakykite jiems NE.

Atstatykim nugriautus Klaipėdos rajono, Endriejavo kultūros namus ir biblioteką

Jolanta. Adresuota: Klaipėdos rajono savivaldybė

Daug metų Klaipėdos rajono, Endriejavo miestelio gyventojai neturėjo tinkamų kultūros namų. Pradėjus kultūros namų renovaciją, nušvito viltis, kad pagaliau miestelio žmonės galės džiaugtis kokybišku kultūriniu gyvenimu, galės vykdyti veiklas, jaunimas turės savo erdvę, o kolektyvai pagaliau šiltas patalpas repeticijom. Senuosius kultūros namus nugriovė, nes jie buvo itin prastos būklės. Nugriovus imtasi statymo darbų, bet Klaipėdos rajono savivaldybė niekaip negali apsispręsti ar jie tikrai Endriejavo miestelio gyventojams yra reikalingi ir statybos darbai sustojo, o tuo pačiu sustojo ir kultūrinis gyvenimas. Jaunimas liko be savo erdvės, kolektyvai išsibarstė, darbuotojai sukasi kaip kas išmano, neliko bibliotekos, nes ji buvo tame pačiame pastate, neliko ir ateities planų. Pasirašykite peticiją ir atstatykime kultūros namus, bei džiaugsmą, viltį, tikėjimą, kokybišką kultūrinį švietimą Endriejavo miestely.

Laisvės suvaržymui NE

artur. Adresuota: Seimas

Sveiki, tautiečiai, kviečiu pasirašyti peticiją. Pirmiausiai pasakysiu, kad niekas nesiginčija, kad virusas yra ir prieš jo pasekmes reikia kovoti. Bet dabar daroma viskas atbulomis rankomis. Uždraudžia kirpėjų veiklą, bet leidžia odontologams, uždraus keliauti tarp miestų, tačiau be problemų bus galima keliauti į bet kurią pasaulio šalį. Neleidžia prekiauti mažoms parduotuvėms, tačiau didieji prekybos centrai lūžta nuo lankytojų. Užtenka prisiminti ir draudimą be kaukės pasirodyti lauke, kai buvo įrodyta, kad gryname ore yra itin nedaug galimybių pasigauti virusą. Naujausi vadinamieji apribojimai išvis skirti lygiems ir lygesniems. Leidžia išvažiuoti bet kur, svarbu tik turėk pinigų. O Lietuvoje bėdžiai bus užrakinti savo lūšnose ir butuose. Todėl siūlau pasirašyti peticiją ir taip atlaisvinti nereikalingus bei perteklinius apribojimus. Konkrečiai: kaukes lauke, keliauti tarp Lietuvos miestų, leisti dirbti mažiems prekybininkams.