UŽ VIENODAS TEISES TĖVAMS AUGINANTIEMS DU NE VIENU METU GIMUSIUS VAIKUS IKI 2-JŲ METŲ (PAMETINUKUS)

UŽ VIENODAS TEISES TĖVAMS AUGINANTIEMS DU NE VIENU METU GIMUSIUS VAIKUS IKI 2-JŲ METŲ (PAMETINUKUS)

Mes, žemiau pasirašę asmenys, pritariame Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 20 ir 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto Nr. XP-2849, toliau vadinamo Projektu, autorių iniciatyvai įgyvendinti socialinį teisingumą tėvų auginančius du ne vienu metu gimusius vaikus iki 2-jų metų (pametinukus) atžvilgiu.

Mes, žemiau pasirašę asmenys, manome, kad įstatymų leidėjui priėmus pakeitimus, įtvirtintus Projekte, būtų suteiktos lygios teisės ir socialinės garantijos visiems tėvams auginantiems vaikus iki dvejų metų.

I) Siūlome pritarti įstatymo pataisoms ir panaikinti diskriminaciją suvienodinus pašalpų mokėjimo principą tėvams, auginantiems vieną vaiką ar dvynukus/trynukus iki dviejų metų ir tėvams, auginantiems du ne vienu metu gimusius vaikus iki 2-jų metų (pametinukus).

II)Prašome, kad motinystės (tėvystės) pašalpa būtų mokama už kiekvieną neturintį 2-jų metų vaiką, vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sueis dveji metai, o auginant du ne vienu metu gimusius iki 2-jų metų vaikus (pametinukus) ir sutampant abiejų vaikų vaiko priežiūros atostogų laikotarpiui, motinystės (tėvystės) pašalpa vienam iš tėvų būtų mokama už kiekvieną vaiką, tol, kol vaikams sueis 2-ji metai.

III) Prašome motinystės (tėvystės) pašalpą už kiekvieną dviejų metų neturintį vaiką kompensuoti nuo 2008 m. sausio 1 d. iki datos, nuo kurios įsigalios Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 20 ir 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas taip užtikrinant lygiateisiškumo principus visiems tėvams, auginantiems vaikus iki dvejų metų.

Mes, žemiau pasirašę asmenys, raginame įstatymų leidėją kuo greičiau priimti aukščiau šioje peticijoje nurodytas Projekto nuostatas. Manome, kad tik įtvirtinus Projektą, bus panaikinta diskriminacija tėvų auginančius du ne vienu metu gimusius vaikus iki 2-jų metų (pametinukus) atžvilgiu, suvienodintas pašalpų mokėjimo principas bei įgyvendintas socialinis teisingumas.

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=81]Peticijos aptarimas[/url]

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Virginija M... treciam punkte nurodyta, kad kompernsuoti nuo 2008 sausio pirmos. Kodel nuo 2008, juk dabar dar moka?
2 Jevgenijus M... Viduramžio laikais gyvenam! XXI amžuis už lango!!!!
3 Liana R... Juk pametinukai kaip ir dvynukai kodel juos taip nuskriaude seimunai
4 Viktorija K... pats laikas seimui pazvelgti kitomis akimis! as tada pasijuokciau jei jus gyventumet taip kaip daugelis lietuviu!!! geda!
5 SIMONA B... nejau, miela musu vyriausybe, Jums negaila gimstanciu vaiku?
6 Rasa S... o kodel du vaikai pametinukai turetu buti auginamiuzvieno saskaita,neteisinga
7 Rasa D... Manau kad tai butu viena is priemoniu gimstamumui Lietuvoje didinti. Bei sudarytu salygas tėvams greiciau grizti i darba.
8 Diana, T... Prasome vienodu teisiu pametinukus auginancioms motinoms
9 A.Velykis ... Uz. Kokie cia protai suskaiciavo , kad 2=1 ? Dasigyvenom...
10 Jolanta P... Visiškai pritariu - visi vaikai turi būti vienodi...
11 Rasa R... Kodel dvynukai tai du vaikai, o pametinukai tai jau vienas?
12 Rimantas Š... Turbūt mano vaikas nebekainuoja, nes turi broliuką pametinuką :)
13 Ilona Š... Kuom pametinukai prastesni uz dvynukus ar trynukus?!!!!
14 Irma Ž... Visiems turėtų būti lygios teisės... nejau tai neaišku?...
15 Sandra G... pati nesenai auginau pametinukes, todel manau sis klausimas labai aktualus ir kietiems teveliams. Galbut mano parasas pades kitiems teveliams.
16 Rita G... Visiškai sutinku su šia peticija, ir nesuprantu kodėl iki šiol nebuvo apie tai pagalvota :(
17 Vytautas E... o pirmojo vaikucio jau nebereikia islaikyti, kad is jo atimami pinigai???
18 Vykinta Š... Norime vienodų teisių; neskriauskime pametinukų; jie taip pat nori geresnio gyvenimo
19 Egidijus M... Negalima taip diskriminuoti pametinuku. Lygybe visiems vaikams!
20 Aušra A... vienodai brangiai kainuoja ir dvynukai, ir pametinukai...
21 Eugenija B... Pametinukų atveju vienu metu auginami du vaikučiai, tai ir pašalpa turi būti skiriama kiekvienam iš vaikų (kaip jau yra skiriama gimus keliems vaikučiams iš karto).
22 A.Liulienė ... auginu pametinukus, tai kodėl vienas turi likti nuskriaustas?
23 A.Medišauskienė ... Kaip visada, priima įstatymą, o ką nors pamiršta
24 J.Indrulytė ... Labai palaikau tokią peticiją, nes kol kas dar tik planuoju pametinukus.
25 Ieva L... Esant tokiai demografiniai situacijai, būtina palaikyti pametinukus auginančias šeimas
26 R>Balseviciute ... auginu tris pametinukus ir siekiu to pacio kaip ir visos auginancios pametinukus mamos :)
27 Kristina F... pra6au sudaryti lygias teises visiems vaikučiams iki 2 m.

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu