UŽ VIENODAS TEISES TĖVAMS AUGINANTIEMS DU NE VIENU METU GIMUSIUS VAIKUS IKI 2-JŲ METŲ (PAMETINUKUS)

UŽ VIENODAS TEISES TĖVAMS AUGINANTIEMS DU NE VIENU METU GIMUSIUS VAIKUS IKI 2-JŲ METŲ (PAMETINUKUS)

Mes, žemiau pasirašę asmenys, pritariame Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 20 ir 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto Nr. XP-2849, toliau vadinamo Projektu, autorių iniciatyvai įgyvendinti socialinį teisingumą tėvų auginančius du ne vienu metu gimusius vaikus iki 2-jų metų (pametinukus) atžvilgiu.

Mes, žemiau pasirašę asmenys, manome, kad įstatymų leidėjui priėmus pakeitimus, įtvirtintus Projekte, būtų suteiktos lygios teisės ir socialinės garantijos visiems tėvams auginantiems vaikus iki dvejų metų.

I) Siūlome pritarti įstatymo pataisoms ir panaikinti diskriminaciją suvienodinus pašalpų mokėjimo principą tėvams, auginantiems vieną vaiką ar dvynukus/trynukus iki dviejų metų ir tėvams, auginantiems du ne vienu metu gimusius vaikus iki 2-jų metų (pametinukus).

II)Prašome, kad motinystės (tėvystės) pašalpa būtų mokama už kiekvieną neturintį 2-jų metų vaiką, vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sueis dveji metai, o auginant du ne vienu metu gimusius iki 2-jų metų vaikus (pametinukus) ir sutampant abiejų vaikų vaiko priežiūros atostogų laikotarpiui, motinystės (tėvystės) pašalpa vienam iš tėvų būtų mokama už kiekvieną vaiką, tol, kol vaikams sueis 2-ji metai.

III) Prašome motinystės (tėvystės) pašalpą už kiekvieną dviejų metų neturintį vaiką kompensuoti nuo 2008 m. sausio 1 d. iki datos, nuo kurios įsigalios Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 20 ir 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas taip užtikrinant lygiateisiškumo principus visiems tėvams, auginantiems vaikus iki dvejų metų.

Mes, žemiau pasirašę asmenys, raginame įstatymų leidėją kuo greičiau priimti aukščiau šioje peticijoje nurodytas Projekto nuostatas. Manome, kad tik įtvirtinus Projektą, bus panaikinta diskriminacija tėvų auginančius du ne vienu metu gimusius vaikus iki 2-jų metų (pametinukus) atžvilgiu, suvienodintas pašalpų mokėjimo principas bei įgyvendintas socialinis teisingumas.

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=81]Peticijos aptarimas[/url]

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Virginija M... treciam punkte nurodyta, kad kompernsuoti nuo 2008 sausio pirmos. Kodel nuo 2008, juk dabar dar moka?
2 Jevgenijus M... Viduramžio laikais gyvenam! XXI amžuis už lango!!!!
3 Liana R... Juk pametinukai kaip ir dvynukai kodel juos taip nuskriaude seimunai
4 Viktorija K... pats laikas seimui pazvelgti kitomis akimis! as tada pasijuokciau jei jus gyventumet taip kaip daugelis lietuviu!!! geda!
5 SIMONA B... nejau, miela musu vyriausybe, Jums negaila gimstanciu vaiku?
6 Rasa S... o kodel du vaikai pametinukai turetu buti auginamiuzvieno saskaita,neteisinga
7 Rasa D... Manau kad tai butu viena is priemoniu gimstamumui Lietuvoje didinti. Bei sudarytu salygas tėvams greiciau grizti i darba.
8 Diana, T... Prasome vienodu teisiu pametinukus auginancioms motinoms
9 A.Velykis ... Uz. Kokie cia protai suskaiciavo , kad 2=1 ? Dasigyvenom...
10 Jolanta P... Visiškai pritariu - visi vaikai turi būti vienodi...
11 Rasa R... Kodel dvynukai tai du vaikai, o pametinukai tai jau vienas?
12 Rimantas Š... Turbūt mano vaikas nebekainuoja, nes turi broliuką pametinuką :)
13 Ilona Š... Kuom pametinukai prastesni uz dvynukus ar trynukus?!!!!
14 Irma Ž... Visiems turėtų būti lygios teisės... nejau tai neaišku?...
15 Sandra G... pati nesenai auginau pametinukes, todel manau sis klausimas labai aktualus ir kietiems teveliams. Galbut mano parasas pades kitiems teveliams.
16 Rita G... Visiškai sutinku su šia peticija, ir nesuprantu kodėl iki šiol nebuvo apie tai pagalvota :(
17 Vytautas E... o pirmojo vaikucio jau nebereikia islaikyti, kad is jo atimami pinigai???
18 Vykinta Š... Norime vienodų teisių; neskriauskime pametinukų; jie taip pat nori geresnio gyvenimo
19 Egidijus M... Negalima taip diskriminuoti pametinuku. Lygybe visiems vaikams!
20 Aušra A... vienodai brangiai kainuoja ir dvynukai, ir pametinukai...
21 Eugenija B... Pametinukų atveju vienu metu auginami du vaikučiai, tai ir pašalpa turi būti skiriama kiekvienam iš vaikų (kaip jau yra skiriama gimus keliems vaikučiams iš karto).
22 A.Liulienė ... auginu pametinukus, tai kodėl vienas turi likti nuskriaustas?
23 A.Medišauskienė ... Kaip visada, priima įstatymą, o ką nors pamiršta
24 J.Indrulytė ... Labai palaikau tokią peticiją, nes kol kas dar tik planuoju pametinukus.
25 Ieva L... Esant tokiai demografiniai situacijai, būtina palaikyti pametinukus auginančias šeimas
26 R>Balseviciute ... auginu tris pametinukus ir siekiu to pacio kaip ir visos auginancios pametinukus mamos :)
27 Kristina F... pra6au sudaryti lygias teises visiems vaikučiams iki 2 m.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!