Už privalomą gyvūnų sterilizaciją Vilniaus mieste

478 PARAŠAI

Kategorija:

Kiekvienais metais Vilniuje šungaudžiai sugaudo ir patys šeimininkai į karantiną išveža virš 5000 niekam nereikalingų gyvūnų. Iš jų naujus namus randa mažiau nei 10%. Daugiau nei 4600 užmigdomi arba pastimpa nuo ligų ir sužalojimų. Kas dėl to kaltas?

Viena katė per metus gali susilaukti iki 10 kačiukų. Pasak JAV mokslininkų, kartu su palikuonių palikuonimis, per 7 metus viena katė gali atsivesti 420 tūkstančių kačiukų. Tik nedaugelis iš jų vėliau papuola „į geras rankas“. Deja, Lietuvoje vis dar populiariausi būdai atsikratyti nepageidaujamo prieauglio yra ką tik gimusių kačiukų ir šuniukų skandinimas, užkasimas ar išmetimas į šiukšlių konteinerius. Dalis kiemuose gimusių kačiukų ir šuniukų papuola po mašinų ratais, dalis nukenčia nuo žmonių žiaurumo, dalis lieka valkatauti gatvėse ir galų gale miršta nuo bado, ligų ar papuola į gyvūnų karantiną, iš kur jau keliauja tik į vaivorykštės šalį.

Civilizuotose šalyse valkataujančių gyvūnų skaičius mažinamas juos sterilizuojant ir kastruojant, nes sterilizacija ne tik visam laikui užkerta kelią nevaldomam gyvūnų veisimuisi, bet ir mažina vėžinių susirgimų riziką. JAV, Los Andžele, priimtas įstatymas, kad absoliučiai visi gyvūnai turi būti sterilizuoti, o veislinių gyvūnų veisimui išduodami atskiri leidimai. Jei panašus įstatymas įsigaliotų Vilniuje, per 5 metus mieste nebeliktų nei vieno valkataujančio, alkano ir ligoto gyvūno.

Būkim atsakingi ne tik už save ir užkirskim kelią gyvūnų kančioms. Kviečiame visus vilniečius pasirašyti, kad Vilniuje būtų įvesta privaloma visų gyvūnų sterilizacija.

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=108]Peticijos aptarimas[/url]

# Vardas Komentaras
1 Aistė
Peticijos nepalaikau. Laikau sunis tam, kad jie butu tokie, kokie yra, o ne sterilizuoti. Mano manymu, sterilizuoti gali tik visiki besirdziai zmones. Ar patys noretumete buti sterilizuoti?
2 Greta
kas cia per komentaras...kokiu inkaru??? Tokius reiketu braukti is pasirasiusiuju.
3 Kornelija
Man gaila vargšų gyvūnėlių, vargšai kačiukai, šuniukai ir kiti gyvūnėliai, pagalvokit jei jums taip atsitiktų....
4 Irina
Pati turiu kastruota neveislini patina ir labai visi dabar laimingi!!!
5 Jolanta
Reikia turėti žmogiškumo ne tik žmonių atžvilgiu, bet ir vargšų gyvūnų.
6 Laura
NEjaugi jums neskauda sirdies pamacius vargana, sulysusi, is namu ismesta suni?Nebukim ziaurus
7 Giedre
tokiems tevams tik griesta bausme nes jie ziaurus yra ir juo bausti reikia taip pat baisei
8 sigita
tai tiesiog būtina,nes kiekvieno rudens laukiu su baime,nes tada pasipila išmėtyti gyvūnėliai,alkani ,sušalę ,ligoti.privaloma sterilizacija turėtų būti visoje Lietuvoje.
9 Sarune
Kiekvienas gyvas organizmas kiles is gyvuno. tai gal nuo tu protinguju ir pradedam sterilizacija ?? Dvikoju padaru? Kiekvienas gyvas ar negyvas turi teise bent karta tapti TEVU! o kitaip veziukas...
10 Gražina
Europos kultūros sostinė? Tegul ateina pasižiūrėtiį miegamuosius rajonus prie šiukšlių konteinerių nelaimingų gyvūnėlių. Cinizmo viršūnė: viena sakom, kita darom. Baisus pavyzdys vaikams.
11 Nesamone
patys jus isistreilizuokit. Bus maziau walkataujanciu vaiku. Nezadu savo kales sterelizuot, del tokios nesamones. Man gaila mano gyvuno!
12 auguste
reikia reikia, nes jie patys kankinasi kai nebeturi kur detis.
13 Lina
vienareiksmiskai uz sterilizacija ir benamiu ir namuose laikomu gyvunu
14 Kavaliauskienė
sutinku, galiu stoti i eile, nes priglaudziau du gyvunelius is gatves. Gaila ju, bet ju palikuoniu tikrai negalesiu ismaitinti
15 Gražina
Gyvūnų sterilizacija - tarsi vienintelis siaubingas prabudimas.
16 A.
butinai zmones turi naikint gyvunus arba padovanot kas nori jei jie nenori.
17 Monika
Už. Pati turiu beveislę kalytę iš Grindos ir planuoju kai ūgtels sterilizuoti. Gaila, kad sterilizavimas brangus, bet tai kompensuojama registracijos mokesčio nemokėjimu.
18 M.
Visgi XXI amžius. Tai galime ir elgtis kaip XXI amžiaus žmonės
19 Agne
Siulyciau atleisti sterilizuotus gyvunelius nuo mokesciu. Tokiu budu seimininkai nebijos ju registruoti, taigi ir seimininka surasti pasimetusiam gyviui butu lenviau.
20 Birute
Sutinku TIK benamiams, valkataujantiems ir nepriziurimiems gyvuneliams
21 M.
idėja tikrai gera, bet, manau, veisimui skirtu gyvunu ir uz augintinius prisiimanciu atsakomybe seimininku gyvunu nebutina sterilizuoti... be to reiketu pridurti, kad kalbama apie sunis ir kates :)
22 Jurgita
Ypač svarbu Nemenčinės miesteliui, nes labai daug neprižiūrėtų gyvūnų, o jei jie turi šeimininkus, tai pastarieji jais labai mažai arba visai nesirūpina. Ačiū už iškėlusią problemą.
23 Viktorija
aš už grynakraujystę ir nuspėjamą gyvūnų charakterį
24 Žilvinas
Sutinku su sia peticija ir manau kad ir kituose miestuose tokia tvarka butu ivesta
25 Kristina
tik uz valkataujanciu gyvunu sterilizacija pasirasau, o jeigu gyvanas neveislinis, bet auga tvarkinguose namuose ir yra priziurimas, as pris sterilizacija, nebent seimininkui panorejus
26 Nikas
negalima taaip ziaurei elgtis su gyvunas is karto susadykit
27 Rima
Pasirasome, o kaip finansavimas? Kas uzsiims projekto kurimu?
28 Jolanta
Tokio įstatymo reikia ne tik Vilniuje, bet visos Lietuvos mastu
29 Laurynas
Vienintelis humaniškas būdas kontroliuoti benamių gyvūnų skaičių.
30 Eglė
Gyvūnų sterilizacija gal ir brangus, tačiau gan efektyvus būdas. Šį būdą praktikuojančios šalys yra atkreipusios dėmesį, kad daug praktiškesnė yra tik patinėlių sterilizacija. Plačiau nebetelpa...