Referendumas dėl Vilniaus transporto ateities

414 PARAŠAI

Kategorija:

Vilnius dūsta nuo kamščių. Sąvoka „piko valanda“ neteko savo esmės ir dabar Vilniuje tęsiasi didesnis ar mažesnis nuolatinis pikas. Miesto valdžia, ir visuomenė diskutuoja koki viešojo transporto sprendimą pasirinkti: tramvajų, metro, dviejų lygių sankryžas, lynų kelią, talpiuosius autobusus ar kita. Šis delsimas kasmet kainuoja vilniečiams 1,5 milijardo litų prarastų dėl kamščių. Miesto valdžia nedrįsta pasirinkti vieną ar kitą problemos sprendimo būdą, todėl sprendimą turi pasufleruoti patys rinkėjai.
Dėl to siūlome:
1. Iki 2008-12-31 suorganizuoti Vilniaus miesto gyventojų apklausą dėl
visuomeninio transporto ateities, kuriame bus klausiama, kokios naujos
viešojo transporto priemonės įdiegimui pritaria vilniečiai.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Marius S... Vilniui butinas metro.Mieste registruota apie 600t.zmoniu,o kasdien jame sukasi,dirba ir mokosi dar mazdaug tiek pat zmoniu is visos Lietuvos,todel susidaro baisus kamsciai.Greiciau statykyt metro!!!
2 Zilvinas J... Visi Europos miestai turi si labai patogu dalyka, kodel Lietuva jo negali tureti ? tikrai padetu sumazinti spustis, oro tarsa. Esu isitikines, kad daug zmoniu, tame tarpe ir as, atsisakytu automobilio
3 Arnas B... Metro klausimas neturetu but net diskutuojamas !!!!
4 Giedrius B... už dviračių transporto infrastruktūros gerinimą
5 L. G... Tik metro, tei greiciausia transporto priemone didmisciui ir ypatingai gerina infrastruktura!
6 Darius Č... Metro ir dvieju lygiu sankryzas rinkciausi is visu pasiulytu sprendimu
7 Valentinas D... Šią miesto problemą reikia vienu ar kitu būdu spręsti ir kuo greičiau.
8 Živilė I... Vilniui reikia metro, nes gatvės per daug užkištos.
9 Vaidas P... liux, jei jau svaisto pinigus visokiem stadionams, tai kodel i metro nesuinvestuot. Ar taip ar taip miestui bus finansine krize:)
10 KRISTINA N... Sutinku ir esu už tai, kad Vilniuje būtų metro, taip išsispręstų dauguma transporto kamsčių problemų
11 Edita S... šią problemą reikia spręsti kuo greičiau ir kuo rimčiau
12 Mindaugas N... svajoju apie metro, kad galeciau nekankint sao mašiniuko kamsčiuose :)
13 Šarūnas B... jei bus gerai Vilniuje, bus gerai ir kitiems miestams
14 Justina M... klausykite, jeigu turėtumėme metro, baigtųsi visos spūstis ir į reikiamą vietą nuvyktumėme daug greičiau.
15 G.Žičkis ... Kelių platinimų ir šviesoforų gausa transporto spūsčių nesumažinsime, reikalingas radikalaus sprendimo priemimas.
16 Julius S... anksciau ar veliau, vis tiek reikės tiesti požeminį metro, nes antžeminis judėjimas jau tampa perpildytas
17 B.Rudyk ... Tvarkingas visomeninis transportas-normalus eismas gatvese. Už METRO.
18 K. L... Veiksmo. Kalbos jau atsibodo beveik tiek pat kiek ir kamščiai. Realių veiksmų prašytume.
19 Arunas S... Uz METRO. Tik ne tramvajus - jis uzkims galutinai gatves.
20 d.gabriele ... apklausa tikrai niekam nepakenks xDDtik pades rasti problemos sprendimo buda.
21 A. A... ka bobute nusimano apie transporta???? referendumas - kvailas dalykas.
22 Rasa C... Vienareikšmiškai - METRO. Aišku, pats rezultatas pasireikštų gal ir ne taip greit, bet mastom apie ateitį, kai visuomenės poreikia augs. Kur kas mažesni už Vilnių Europos miestai turi metro.
23 Andrius B... 100 proc. už metro; norėčiau ir pats prisidėti prie statybos
24 Darius M... Vienintelis realus būdas spręsti kamščių problemą
25 GEDIMINAS G... Nepamirškite padėti išsaugoti baseiną ,peticija ''Lazdynų baseinui nebus galo.''

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu