NE ŠILUMOS ENERGIJOS ŠVAISTYMUI!

292 PARAŠAI

Kategorija:

Mes, žemiau pasirašę Lietuvos gyventojai, raginame LR Vyriausybę ir kitas atsakingas valstybės institucijas imtis sprendimų, kurie leistų skubiai renovuoti pasenusius daugiabučius gyvenamuosius namus ir sustabdyti beprasmišką brangstančios šilumos švaistymą Lietuvoje.

Drastiškai kylant importuojamų gamtinių dujų kainai, brangsta ir šilumos energija, kurios gamyboje dujos yra pagrindinis kuras. Mokestis už šildymą priklauso nuo suvartotos šilumos energijos kiekio, todėl šilumos kainų augimas skaudžiausiai atsilieps gyvenantiems daugiausia šilumos energijos iššvaistančiuose senos statybos daugiabučiuose.

Šiuo metu išlaidų šildymui skirtumas tarp naujos statybos ar renovuotų namų ir pasenusių daugiabučių gyventojų – milžiniškas. Dėl neegzistuojančios valstybinės daugiabučių namų renovacijos politikos senų namų gyventojai yra priversti mokėti nuo 3 iki 10 kartų daugiau nei gyvenantieji naujos statybos namuose.

Akivaizdu, kad pasenusių daugiabučių atnaujinimas yra pagrindinis būdas užkirsti augančias gyventojų išlaidas šildymui. Deja, dėl Vyriausybės ir kitų atsakingų valstybės institucijų pasyvumo visoje Lietuvoje iki šiol yra renovuotos vos kelios dešimtys senų namų. Kodėl iki šiol nesusirūpinta problema, kuri yra aktuali daugiau nei 2 milijonams centralizuotai besišildančių Lietuvos gyventojų?

Energetikų skaičiavimu, šildymo sezono metu pro kiauras daugiabučių sienas iššvaistomos šilumos energijos kaina kasmet siekia apie 0,5 mlrd. litų. Brangstant gamtinėms dujoms, neišvengiamai auga ir vėjais paleidžiamos šilumos kaina.

Reikalaujame LR Vyriausybę ir kitas atsakingas valstybės institucijas imtis ryžtingų veiksmų, kurie užkirstų kelią neefektyviam šilumos vartojimui, ploninančiam Lietuvos piliečių pinigines.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Giedrė
Studentišką kišenę šildymas efektyviai nuskausmina
2 Vytalis
nu blyn kiek galima melzt tuos zmones jo majo? tai jei kainos dideja tai gal ir nors atlyginimus pakelkit visiem (o seimunam biski apkarpykit algas per puse tai ir atsiras jums pinigu)
3 V.Palubinskas
labai puiki proga tinkamai panaudoto ES finansinę paramą
4 Mindaugas
turbut cia renovacija uzsiimanciu kompaniju iniciatyva
5 Aldutė
Suaktyvinti už renovaciją atsakingų asmenų veiklą.
6 Bronislovas
savo daugiabutį namą renovuojame suprazdami svarbą, bet tik dėka keletos iniciatyvių namo gyventojų
7 Mantas
Renovuoti yra gerai, valstybes parama turi buti procentaliai reiksminga, kad motyvuoti daugiabuciu gyventojus
8 Tomas
Kol vyraus populizmas del energijos "taupymo" gal sutaupysime 30 proc. vartojamos energijos, jei ginsime vartotojus realiai sutaupysime 50-60 proc....Bet kam to reikia...kashkas praras daug pinigo :)
9 Rolandas
Didziausia problema - ne daugiabuciu renovacija, o butu perkaitinimas. Pirmiausia reiktu ivesti galimybe reguliuoti sildyma butuose ir galimybe atsisakyti silumos tinklu paslaugu (nutraukti sutarti
10 J.Antanaitis
Politizuoti energijos tiekim1 vartotojams-nusikaltimas. Kain7 pagr5stum1 turi nustatyti specialistai.