Už referendumą dėl dvigubos pilietybės

1 178 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvoje siūlomos Pilietybės įstatymo pataisos, kuriose numatoma galimybė įgyti dvigubą pilietybę, prieštarauja LR Konstitucijai. Pilietybės suteikimo klausimus reglamentuojančias Konstitucijos nuostatas (LR Konstitucijos 1 skirsnis 12 straipnis) leidžiama keisti tik skelbiant referendumą. Todėl pritariu LR Seimo nario Artūro Paulausko pateikto LR Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl dvigubos pilietybės paskelbimo" projektui (jo numeris XP-2512.). Referendumas dėl dvigubos pilietybės būtų skelbiamas šių metų spalio 12 d. kartu su Seimo rinkimais.

Jūsų parašas reikalingas, kad referendumas būtų rengiamas!*

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2019-04-09 / 08:06
Uz dviguba pilietybe, duokit galimybe dirbantiems svetur gristi i tevyne kada jie panores.
2 Rimantas
2019-03-20 / 14:32
Tik už dvigubą pilietybę, neatstumkime šiuo metu gyvenančių svetur.
3 Nijolė (Kaunas)
2019-03-20 / 14:24
už dvigubą pilietybę, turime išsaugoti savo jau esamus ir dar gimsiančius lietuvius, Lietuvos piliečius. Lietuva neturi atstumti savi vaikų, nesvarbu, kad jie šiuo metu gyvena kitur. Kiekvienas pilietis yra svarbus Lietuvai, saugokime vieni kitus.
4 Elvyra
2018-07-28 / 15:00
Dviguba pilietybe butinybe siuolaikiniam Lietuviui!
5 Viktorija
Jei esi lietuvis negali prarasti savo pilietybės nors ir gyveni svetur.
6 Jūra
Tai man aktualu, noriu turėti dvigubą pilietybę. Nenoriu prarasti Lietuvos pilietybės įgijus kitos šalies.
7 Justina
esu Gimimo ir uzaugusi Lietuvoje,myliu lietuva, dukra taip pat,tad nenoretume atsisakyti Lietuvos pilietybes,todel prasome Jusu atsizvelgti i emigravusius lietuvius ir nepalikti ju likimo valej.
8 Tadas
Jei neleisite turet dvigubos pilietybes,tai daug Lietuviu pasirinks geriau turet anglijos,nei lietuvos.
9 Vidas
Reikia, kad butu galima turėti 2pilietybes, neverskite zmoniu rinktis.
10 Agne
Uz dviguba pilietybe mano seimai gyvenanciai UK 15metu
11 Andrius
Gyvenu UK jau10metu bet su lietuva nesinori rysiu nutraukti jai nebus dvigubos pilietybes manau zinote ka zmones jau pasirinko. Bukit nuolaidesni kad zmones vel jumis patiketu
12 Valentas
Senai issivysciusios salys turi dvigubas pilietybes. Jei nebus gali.ybes dvigubos, atsisakysiu LT visai!
13 Aira
Meile Beatsako- Lietuva. Tik gaila kad lietuvos vyriausybei tas neidomu neduok dieve grisime tevynen ir prasysime savo teisiu. Tikiuosi iki to laiko dar Lietuva bus zemelapyje
14 Laima
nesvarbu kokia yra del emigracijos dokumente žyma, lietuviui Lietuvos iš jo širdies niekas neištrins.
15 Aiste
Mano duktė gimė Norvegijoje ir įgijo Norvegijos pilietybę, aš ir mano vyras, Norvegijos pilietis, norime, kad mūsų duktė turėtų galimybę būti ir Lietuvos piliete.
16 Janina
Esu lietuve, ir nesvarbu kokioj saly gyvenu ir dirbu, vistiek as esu LIETUVE. Parvazevus i savo gimtine, nenoriu buti uzsienete.
17 Rima
Kad lietuviai gyvenantis uzsienyje galetu skaitytis lt.pilieciais
18 Virginia
Iš gimusių Lietuvoje niekas neturi teisės atimti pilietybės.
19 Simona
Dviguba pilietybė yra būtina norint pilnos integracijos į ES. Kaip galima kalbėti apie "autentiškumo išsaugojimą" ir tuo pat metu versti Lietuvius rinktis tarp užsienio arba Lietuvos tautybės.
20 Rita
Jai noreciau grist i Lietuva su vyru ir vaikais, Mexikos pilieciais, negaliu, nes tureciau atsisakyti mexikos pilietybes,tai kam rizikuot, jai tureciau dviguba pilietybe galeciau bandyt laime Lietuvoj
21 Deimantė
nelabai supratau , bet jeigu lietuvis isvaziawes kitur ir igijes pilietybe gales tureti ir lietuvos pilietybe sutinku
22 Agne
Mano vaikas gimes Airijoje, mes, tevai-lietuviai. Lietuvoje susidureme su daugybe problemu, ypac medicinos srity, todel, kad vaikas-Airijos pilietis.
23 Rasa
Ka daryt vaikui, kurio tevai yra skirtingu pilietybiu? Rinktis kuri teva labiau myli?
24 Kristina
Sunus amerikos pilietis, tevai ir seneliai Lietuviai
25 V.
Lietuvis ir Afrikoj lietuvis! Konstitucija sukurta zmonems, o ne zmones konstitucijai.
26 Gediminas
nenaikinkime lietuviu tautos! As nenoriu, kad Lietuvos preidenta rinktu rusas ar turkas turintis Lietuvos pilietybe vien del to, kad gyvena Lietuvoje!
27 rolandas
Referendumas yra pasmerktas, kadangi jame dalyvaus maziau kaip 50% lietuviu. Is anksto aisku, kad LR konstitucijos straipsnis pilietybes klausimu nebus pakeistas. Tai kam mulkinti zmones?
28 Rolandas
Referendumas yra pasmerktas, kadangi jame dalyvaus maziau kaip 50% lietuviu. Is anksto aisku, kad LR konstitucijos straipsnis pilietybes klausimu nebus pakeistas.
29 Vilija
As esu Lietuvos piliete. Mano sunus Gustavas gime Australijoje 1996 m. Mano prasymas suteikti mano sunui Lietuvos pilietybe buvo atmestas. Kodel? KUo jis blogesnis uz kitu Lietuvos pilieciu vaikus?
30 Aurelijus
Kuo daugiau demokratijos, kuo mačiau politikų savivalės...

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1067)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (439)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (126)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.