Už referendumą dėl dvigubos pilietybės

1 178 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvoje siūlomos Pilietybės įstatymo pataisos, kuriose numatoma galimybė įgyti dvigubą pilietybę, prieštarauja LR Konstitucijai. Pilietybės suteikimo klausimus reglamentuojančias Konstitucijos nuostatas (LR Konstitucijos 1 skirsnis 12 straipnis) leidžiama keisti tik skelbiant referendumą. Todėl pritariu LR Seimo nario Artūro Paulausko pateikto LR Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl dvigubos pilietybės paskelbimo" projektui (jo numeris XP-2512.). Referendumas dėl dvigubos pilietybės būtų skelbiamas šių metų spalio 12 d. kartu su Seimo rinkimais.

Jūsų parašas reikalingas, kad referendumas būtų rengiamas!*

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Neskelbiamas asmuo Uz dviguba pilietybe, duokit galimybe dirbantiems svetur gristi i tevyne kada jie panores. 2019-04-09 / 08:06
2 Rimantas M... Tik už dvigubą pilietybę, neatstumkime šiuo metu gyvenančių svetur. 2019-03-20 / 14:32
3 Nijolė M... už dvigubą pilietybę, turime išsaugoti savo jau esamus ir dar gimsiančius lietuvius, Lietuvos piliečius. Lietuva neturi atstumti savi vaikų, nesvarbu, kad jie šiuo metu gyvena kitur. Kiekvienas pilietis yra svarbus Lietuvai, saugokime vieni kitus. Kaunas 2019-03-20 / 14:24
4 Elvyra B... Dviguba pilietybe butinybe siuolaikiniam Lietuviui! 2018-07-28 / 15:00
5 Viktorija B... Jei esi lietuvis negali prarasti savo pilietybės nors ir gyveni svetur.
6 Jūra J... Tai man aktualu, noriu turėti dvigubą pilietybę. Nenoriu prarasti Lietuvos pilietybės įgijus kitos šalies.
7 Justina S... esu Gimimo ir uzaugusi Lietuvoje,myliu lietuva, dukra taip pat,tad nenoretume atsisakyti Lietuvos pilietybes,todel prasome Jusu atsizvelgti i emigravusius lietuvius ir nepalikti ju likimo valej.
8 Tadas P... Jei neleisite turet dvigubos pilietybes,tai daug Lietuviu pasirinks geriau turet anglijos,nei lietuvos.
9 Vidas s... Reikia, kad butu galima turėti 2pilietybes, neverskite zmoniu rinktis.
10 Agne B... Uz dviguba pilietybe mano seimai gyvenanciai UK 15metu
11 Andrius J... Gyvenu UK jau10metu bet su lietuva nesinori rysiu nutraukti jai nebus dvigubos pilietybes manau zinote ka zmones jau pasirinko. Bukit nuolaidesni kad zmones vel jumis patiketu
12 Valentas S... Senai issivysciusios salys turi dvigubas pilietybes. Jei nebus gali.ybes dvigubos, atsisakysiu LT visai!
13 Aira M... Meile Beatsako- Lietuva. Tik gaila kad lietuvos vyriausybei tas neidomu neduok dieve grisime tevynen ir prasysime savo teisiu. Tikiuosi iki to laiko dar Lietuva bus zemelapyje
14 Laima B... nesvarbu kokia yra del emigracijos dokumente žyma, lietuviui Lietuvos iš jo širdies niekas neištrins.
15 Aiste S... Mano duktė gimė Norvegijoje ir įgijo Norvegijos pilietybę, aš ir mano vyras, Norvegijos pilietis, norime, kad mūsų duktė turėtų galimybę būti ir Lietuvos piliete.
16 Janina D... Esu lietuve, ir nesvarbu kokioj saly gyvenu ir dirbu, vistiek as esu LIETUVE. Parvazevus i savo gimtine, nenoriu buti uzsienete.
17 Rima P... Kad lietuviai gyvenantis uzsienyje galetu skaitytis lt.pilieciais
18 Virginia M... Iš gimusių Lietuvoje niekas neturi teisės atimti pilietybės.
19 Simona B... Dviguba pilietybė yra būtina norint pilnos integracijos į ES. Kaip galima kalbėti apie "autentiškumo išsaugojimą" ir tuo pat metu versti Lietuvius rinktis tarp užsienio arba Lietuvos tautybės.
20 Rita J... Jai noreciau grist i Lietuva su vyru ir vaikais, Mexikos pilieciais, negaliu, nes tureciau atsisakyti mexikos pilietybes,tai kam rizikuot, jai tureciau dviguba pilietybe galeciau bandyt laime Lietuvoj
21 Deimantė B... nelabai supratau , bet jeigu lietuvis isvaziawes kitur ir igijes pilietybe gales tureti ir lietuvos pilietybe sutinku
22 Agne S... Mano vaikas gimes Airijoje, mes, tevai-lietuviai. Lietuvoje susidureme su daugybe problemu, ypac medicinos srity, todel, kad vaikas-Airijos pilietis.
23 Rasa P... Ka daryt vaikui, kurio tevai yra skirtingu pilietybiu? Rinktis kuri teva labiau myli?
24 Kristina B... Sunus amerikos pilietis, tevai ir seneliai Lietuviai
25 V. B... Lietuvis ir Afrikoj lietuvis! Konstitucija sukurta zmonems, o ne zmones konstitucijai.
26 Gediminas B... nenaikinkime lietuviu tautos! As nenoriu, kad Lietuvos preidenta rinktu rusas ar turkas turintis Lietuvos pilietybe vien del to, kad gyvena Lietuvoje!
27 rolandas ... Referendumas yra pasmerktas, kadangi jame dalyvaus maziau kaip 50% lietuviu. Is anksto aisku, kad LR konstitucijos straipsnis pilietybes klausimu nebus pakeistas. Tai kam mulkinti zmones?
28 Rolandas ... Referendumas yra pasmerktas, kadangi jame dalyvaus maziau kaip 50% lietuviu. Is anksto aisku, kad LR konstitucijos straipsnis pilietybes klausimu nebus pakeistas.
29 Vilija G... As esu Lietuvos piliete. Mano sunus Gustavas gime Australijoje 1996 m. Mano prasymas suteikti mano sunui Lietuvos pilietybe buvo atmestas. Kodel? KUo jis blogesnis uz kitu Lietuvos pilieciu vaikus?
30 Aurelijus K... Kuo daugiau demokratijos, kuo mačiau politikų savivalės...

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu