Prieš miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą

Ši peticija su parašais bus perduota LR Prezidentui, LR Seimui ir LR Vyriausybei.

Mes, žemiau pasirašiusieji, kreipiamės į Jus skubiai spręsti labai svarbią Lietuvos gamtai problemą. Tikime, kad Jūs šią problemą taip pat matote. Egzistuojančios miškų kirtimo taisyklės leidžia tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose visišką ir nepateisinamą savivalę. Miškai kertami vasarą, kai juose verda gyvybė. Peri daugybė paukščių. Žydi į Raudonąją knygą įrašyti augalai. Visa tai yra naikinama tokiais mastais, kokių mūsų mažos valstybės gamta ilgai išlaikyti negalės. Iš esmės vyksta gamtos genocidas.

Gamtos naikintojai nėra baudžiami, o esamų įstatymų ar potvarkių pritaikyti praktiškai neįmanoma.

Kertami medžiai, kuriuose peri juodieji gandrai ir kitos į Raudonąją knygą įtrauktos rūšys. Begėdiškai naikinamos tokių retų rūšių, kaip žvirblinės pelėdos, buveinės. Ir tai daroma gamtosaugos pareigūnams įspėjus, jog įstatymas draudžia kirsti mišką 200 metrų spinduliu nuo lizdo. Ir net nurodžius, kur lizdas yra. Per pastaruosius metus užfiksuota keliolika įtrauktų į Raudonąją knygą paukščių lizdaviečių piktybiško naikinimo atvejų, pažeidžiant Europos Sąjungos retų gyvūnų apsaugos direktyvas.

Jei Aplinkos ministerija toliau toleruos valstybinį vandalizmą Lietuvos gamtoje, neatmetame galimybės kreiptis kolektyviniu skundu į Europos Komisiją.

Reikalavimus skiriame į dvi grupes. Politiniai ir etiniai – moraliniai. Politiniai – mūsų valstybė nevykdo Europos Sąjungai duotų įsipareigojimų. Tai tiesiogiai susiję su ES finansine parama Lietuvai. Čekijos pavyzdys parodė, kad ignoruojant duotus įsipareigojimus finansiniai kraneliai gali būti užsukti greitai ir efektingai. Jei valstybė nevykdo ES duotų įsipareigojimų gamtosaugos srityje, kyla klausimas ir apie bendrą struktūrinių fondų mažinimą.

O dabar – moralė ir etika. Privatizavęs mišką žmogus įsivaizduoja, kad čia viskas jo. O šit kikilis, giedantis sau pavasarį ant eglės šakos to nežino. Nepriklauso jis tam savininkui. Kaip ir visa kita miške, išskyrus medieną. Visa kita – mūsų visų nuosavybė. Ką seniai civilizuotos šalys jau pripažino. Ir toks klausimas yra paprasčiausiai keistas. ES direktyvos visu aiškumu sako, kad prerogatyva yra gamtosauga. Ir jokie socialiniai ar ekonominiai faktoriai viršaus imti negali. Jie nepastovūs, dažnai keičiasi, blogėja ar gerėja. O išnaikinus gamtą atstatyti jos beveik neįmanoma.

Seniau žmogus be jokių nurodymų ar įstatymų žinojo, kad į mišką vasarą su kirviu eiti negalima. Miško kirtimas – po Trijų Karalių. Kur mes nusiritome dabar? Visaip apeliuojama į kirtėjų apkrovimą, nedarbą. Argumentas, kad lentpjūvės vasarą neturės darbo, mažų mažiausiai keistas. Kokį darbą jos turės, kai miškų nebeliks visai? Nors ES direktyvos visu konkretumu sako, kad tokie išvedžiojimai negali būti viršesni nei gamtosaugos prioritetai. Tad arba laikykimės duotų įsipareigojimų, arba eikime lauk iš Europos.

Kreipiamės į Jus, kaip atsakingą už mūsų šalies gamtą asmenį ir pilietį. Prašome nedelsiant ir kategoriškai uždrausti valstybinių ir privačių miškų kirtimus nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 1 d. Taip pat reikalaujame sugriežtinti bendras miškų kirtimo taisykles saugomose bei designuotose Europos Sąjungos reikšmės paukščiams svarbiose teritorijose (PST) (Imporant bird areas of the European Union in Lithuania). Tik tada galime tikėtis, kad Tėvynės gamtos likučius dar pamatys mūsų vaikai ir anūkai.

[url=http://www.uzgamta.com]http://www.uzgamta.com[/url]

# Vardas Komentaras
1 EDVINAS
AS PRIES MISKU KIRTIMA VASARA IR PAUKSCIU NAIKINIMA.SAUGOKIME LT GAMTA!
2 Aurimas
Dievas dave,tik dievas ir atimts,ne zmonems naikinti gamta
3 sandra
pažystu beraštį žmogų, amžiną atilsį jai, kuri užaugino,8 dorus ir mylinčius gamtą vaikus. jei vienas iš tų vaikų būtų ministras, šios peticijos nė nereikėtų...
4 vz.:
peticija yra visiska nesamone.gal dar tada nelakstykim per pievas kai jos zydi,oi dar pamirsau visus gyvunelius...... Isvada tokia viska darykime ziema:per pieva palakstyti,i miska pasivaikscioti .
5 Ieva
Sąmoningi žmonės turi tausoti ir gerbti gamtą, o ne ją niokoti. Gėda!
6 Ieva
Sustabdyti naikinima to, kas yra musu didelis turtas! Naikinkit save, valdininkai, bet ne musu visu turta!!
7 S.
Vasara medzius kirsti? :D Juk tada buna pati nekokybiskiausia mediena :P
8 Arnoldas
kaip visada-istatymai Lietuvoje atspindi asmeninius o ne visuomenes interesus.Ne kurejai, o naikintojai...
9 Viktoras
neatimkim iš savęs pavasario miške..godumas tik kuras į vieną pusę..
10 Inga
ir taip musu pasaulis uztersta o jai nebeliks medziu tai pasaulio pabaiga tikrai ateis
11 Laima
Reikalauju uždrausti miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą
12 Robert
gamta tai vienintelis grazus dalykas siame pasaulyje
13 Lina
Nusikaltimas!Mes gamtos vaikai,nekelkim rankos pries Motina!
14 Renata
Perinčių paukčių naikinimas labai akivaizdžiai paaiškinina kokia daroma žala.
15 Ieva
Tik kai bus nukirstas paskutinis medis,užnuodyta paskutinė upė, pagauta paskutinė žuvis, jūs suprasit, kad pinigai nevalgomi!
16 Rasma
zmones mylekime gamta,o gyvunai tada jau patys pasirupins
17 V.Tupkauskas
Su šia peticija sutikčiau tik iš dalies. Valstybiniuose miškuose griežtai reglamentuota tvarka ir bet kada ir bet kur negalimi kirtimai. retų paukščių lizdavietės saugomos.
18 Tomas
apsaugokim gamtą nuo tamsių ir piktūų žmonių, kuriems pasižiūrėjus į akis matai dolerio ženkliukus, o daugiau nieko
19 R.Adamovič
Pritariu peticijai. Miškas neišauga per metus. Gamta reikia saugoti - tai mūsų bendras turtas, kitaip gyvensime šalį kur net paukščiai nečiulba
20 Loreta
už guvūnų teisę gyventi savo namuose (gamtoje) saugiai
21 Darius
misku kirsti niekada negalima,juos reikia saugoti!!!
22 Julius
Reikia gamtai duoti pailseti bent pora menesiu nuo zmogaus kisimosi.
23 vanda
saugokime lietuvos turt1 ateinan2ioms kartoms. Stabdyti gob6uolius, kurie meld=iai turtui.
24 Živilė
Man baisiausia - ne šis konkretus faktas, o POŽIŪRIS. Kai pinigai keliami aukščiau gyvybės - ar neišnyks Žemėje gyvybė vien todėl, kad mums pritrūks ORO?..
25 Viktorija
Žmonės, susimąstykit apie tokių veiksmų padarinius...
26 Romas
kategoriškai uždrausti valstybinių ir privačių miškų kirtimus nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 1 d
27 Tadas
idomu kiek uztruks kol prasiplausime dolerius is savo smegenu. gal pakankamai ilgai kad susivoke jau nebeturesime ka parduoti?
28 V.
Kirtimai jauniklių auginimo metu - tas pats kaip su ką tik gimusiu kūdikiu ant rankų pro savo langą stebėti ir klausytis, kaip griaunami gretimi namai, ir nežinoti, kada ateis taviškio eilė.
29 Živilė
Medžių ir taip daug iškirsta, "pataupykime"...
30 Greta
Visų pirma, už miškų sodinimą. Medienos žaliavos būtinos, ir mažinti kirtimą gali būti kone neįmanoma.. Todėl pirmiausia reikėtų aktyviau imtis miškų atsodinimo.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (133)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.