Prieš miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą

Ši peticija su parašais bus perduota LR Prezidentui, LR Seimui ir LR Vyriausybei.

Mes, žemiau pasirašiusieji, kreipiamės į Jus skubiai spręsti labai svarbią Lietuvos gamtai problemą. Tikime, kad Jūs šią problemą taip pat matote. Egzistuojančios miškų kirtimo taisyklės leidžia tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose visišką ir nepateisinamą savivalę. Miškai kertami vasarą, kai juose verda gyvybė. Peri daugybė paukščių. Žydi į Raudonąją knygą įrašyti augalai. Visa tai yra naikinama tokiais mastais, kokių mūsų mažos valstybės gamta ilgai išlaikyti negalės. Iš esmės vyksta gamtos genocidas.

Gamtos naikintojai nėra baudžiami, o esamų įstatymų ar potvarkių pritaikyti praktiškai neįmanoma.

Kertami medžiai, kuriuose peri juodieji gandrai ir kitos į Raudonąją knygą įtrauktos rūšys. Begėdiškai naikinamos tokių retų rūšių, kaip žvirblinės pelėdos, buveinės. Ir tai daroma gamtosaugos pareigūnams įspėjus, jog įstatymas draudžia kirsti mišką 200 metrų spinduliu nuo lizdo. Ir net nurodžius, kur lizdas yra. Per pastaruosius metus užfiksuota keliolika įtrauktų į Raudonąją knygą paukščių lizdaviečių piktybiško naikinimo atvejų, pažeidžiant Europos Sąjungos retų gyvūnų apsaugos direktyvas.

Jei Aplinkos ministerija toliau toleruos valstybinį vandalizmą Lietuvos gamtoje, neatmetame galimybės kreiptis kolektyviniu skundu į Europos Komisiją.

Reikalavimus skiriame į dvi grupes. Politiniai ir etiniai – moraliniai. Politiniai – mūsų valstybė nevykdo Europos Sąjungai duotų įsipareigojimų. Tai tiesiogiai susiję su ES finansine parama Lietuvai. Čekijos pavyzdys parodė, kad ignoruojant duotus įsipareigojimus finansiniai kraneliai gali būti užsukti greitai ir efektingai. Jei valstybė nevykdo ES duotų įsipareigojimų gamtosaugos srityje, kyla klausimas ir apie bendrą struktūrinių fondų mažinimą.

O dabar – moralė ir etika. Privatizavęs mišką žmogus įsivaizduoja, kad čia viskas jo. O šit kikilis, giedantis sau pavasarį ant eglės šakos to nežino. Nepriklauso jis tam savininkui. Kaip ir visa kita miške, išskyrus medieną. Visa kita – mūsų visų nuosavybė. Ką seniai civilizuotos šalys jau pripažino. Ir toks klausimas yra paprasčiausiai keistas. ES direktyvos visu aiškumu sako, kad prerogatyva yra gamtosauga. Ir jokie socialiniai ar ekonominiai faktoriai viršaus imti negali. Jie nepastovūs, dažnai keičiasi, blogėja ar gerėja. O išnaikinus gamtą atstatyti jos beveik neįmanoma.

Seniau žmogus be jokių nurodymų ar įstatymų žinojo, kad į mišką vasarą su kirviu eiti negalima. Miško kirtimas – po Trijų Karalių. Kur mes nusiritome dabar? Visaip apeliuojama į kirtėjų apkrovimą, nedarbą. Argumentas, kad lentpjūvės vasarą neturės darbo, mažų mažiausiai keistas. Kokį darbą jos turės, kai miškų nebeliks visai? Nors ES direktyvos visu konkretumu sako, kad tokie išvedžiojimai negali būti viršesni nei gamtosaugos prioritetai. Tad arba laikykimės duotų įsipareigojimų, arba eikime lauk iš Europos.

Kreipiamės į Jus, kaip atsakingą už mūsų šalies gamtą asmenį ir pilietį. Prašome nedelsiant ir kategoriškai uždrausti valstybinių ir privačių miškų kirtimus nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 1 d. Taip pat reikalaujame sugriežtinti bendras miškų kirtimo taisykles saugomose bei designuotose Europos Sąjungos reikšmės paukščiams svarbiose teritorijose (PST) (Imporant bird areas of the European Union in Lithuania). Tik tada galime tikėtis, kad Tėvynės gamtos likučius dar pamatys mūsų vaikai ir anūkai.

[url=http://www.uzgamta.com]http://www.uzgamta.com[/url]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 EDVINAS D... AS PRIES MISKU KIRTIMA VASARA IR PAUKSCIU NAIKINIMA.SAUGOKIME LT GAMTA!
2 Aurimas V... Dievas dave,tik dievas ir atimts,ne zmonems naikinti gamta
3 sandra m... pažystu beraštį žmogų, amžiną atilsį jai, kuri užaugino,8 dorus ir mylinčius gamtą vaikus. jei vienas iš tų vaikų būtų ministras, šios peticijos nė nereikėtų...
4 vz.: V... peticija yra visiska nesamone.gal dar tada nelakstykim per pievas kai jos zydi,oi dar pamirsau visus gyvunelius...... Isvada tokia viska darykime ziema:per pieva palakstyti,i miska pasivaikscioti .
5 Ieva V... Sąmoningi žmonės turi tausoti ir gerbti gamtą, o ne ją niokoti. Gėda!
6 Ieva U... Sustabdyti naikinima to, kas yra musu didelis turtas! Naikinkit save, valdininkai, bet ne musu visu turta!!
7 S. R... Vasara medzius kirsti? :D Juk tada buna pati nekokybiskiausia mediena :P
8 Arnoldas J... kaip visada-istatymai Lietuvoje atspindi asmeninius o ne visuomenes interesus.Ne kurejai, o naikintojai...
9 Viktoras V... neatimkim iš savęs pavasario miške..godumas tik kuras į vieną pusę..
10 Inga J... ir taip musu pasaulis uztersta o jai nebeliks medziu tai pasaulio pabaiga tikrai ateis
11 Laima L... Reikalauju uždrausti miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą
12 Robert R... gamta tai vienintelis grazus dalykas siame pasaulyje
13 Lina R... Nusikaltimas!Mes gamtos vaikai,nekelkim rankos pries Motina!
14 Renata A... Perinčių paukčių naikinimas labai akivaizdžiai paaiškinina kokia daroma žala.
15 Ieva L... Tik kai bus nukirstas paskutinis medis,užnuodyta paskutinė upė, pagauta paskutinė žuvis, jūs suprasit, kad pinigai nevalgomi!
16 Rasma ... zmones mylekime gamta,o gyvunai tada jau patys pasirupins
17 V.Tupkauskas ... Su šia peticija sutikčiau tik iš dalies. Valstybiniuose miškuose griežtai reglamentuota tvarka ir bet kada ir bet kur negalimi kirtimai. retų paukščių lizdavietės saugomos.
18 Tomas V... apsaugokim gamtą nuo tamsių ir piktūų žmonių, kuriems pasižiūrėjus į akis matai dolerio ženkliukus, o daugiau nieko
19 R.Adamovič ... Pritariu peticijai. Miškas neišauga per metus. Gamta reikia saugoti - tai mūsų bendras turtas, kitaip gyvensime šalį kur net paukščiai nečiulba
20 Loreta P... už guvūnų teisę gyventi savo namuose (gamtoje) saugiai
21 Darius R... misku kirsti niekada negalima,juos reikia saugoti!!!
22 Julius J... Reikia gamtai duoti pailseti bent pora menesiu nuo zmogaus kisimosi.
23 vanda t... saugokime lietuvos turt1 ateinan2ioms kartoms. Stabdyti gob6uolius, kurie meld=iai turtui.
24 Živilė K... Man baisiausia - ne šis konkretus faktas, o POŽIŪRIS. Kai pinigai keliami aukščiau gyvybės - ar neišnyks Žemėje gyvybė vien todėl, kad mums pritrūks ORO?..
25 Viktorija K... Žmonės, susimąstykit apie tokių veiksmų padarinius...
26 Romas J... kategoriškai uždrausti valstybinių ir privačių miškų kirtimus nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 1 d
27 Tadas Ž... idomu kiek uztruks kol prasiplausime dolerius is savo smegenu. gal pakankamai ilgai kad susivoke jau nebeturesime ka parduoti?
28 V. Š... Kirtimai jauniklių auginimo metu - tas pats kaip su ką tik gimusiu kūdikiu ant rankų pro savo langą stebėti ir klausytis, kaip griaunami gretimi namai, ir nežinoti, kada ateis taviškio eilė.
29 Živilė B... Medžių ir taip daug iškirsta, "pataupykime"...
30 Greta M... Visų pirma, už miškų sodinimą. Medienos žaliavos būtinos, ir mažinti kirtimą gali būti kone neįmanoma.. Todėl pirmiausia reikėtų aktyviau imtis miškų atsodinimo.

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu