Prieš miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą

Ši peticija su parašais bus perduota LR Prezidentui, LR Seimui ir LR Vyriausybei.

Mes, žemiau pasirašiusieji, kreipiamės į Jus skubiai spręsti labai svarbią Lietuvos gamtai problemą. Tikime, kad Jūs šią problemą taip pat matote. Egzistuojančios miškų kirtimo taisyklės leidžia tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose visišką ir nepateisinamą savivalę. Miškai kertami vasarą, kai juose verda gyvybė. Peri daugybė paukščių. Žydi į Raudonąją knygą įrašyti augalai. Visa tai yra naikinama tokiais mastais, kokių mūsų mažos valstybės gamta ilgai išlaikyti negalės. Iš esmės vyksta gamtos genocidas.

Gamtos naikintojai nėra baudžiami, o esamų įstatymų ar potvarkių pritaikyti praktiškai neįmanoma.

Kertami medžiai, kuriuose peri juodieji gandrai ir kitos į Raudonąją knygą įtrauktos rūšys. Begėdiškai naikinamos tokių retų rūšių, kaip žvirblinės pelėdos, buveinės. Ir tai daroma gamtosaugos pareigūnams įspėjus, jog įstatymas draudžia kirsti mišką 200 metrų spinduliu nuo lizdo. Ir net nurodžius, kur lizdas yra. Per pastaruosius metus užfiksuota keliolika įtrauktų į Raudonąją knygą paukščių lizdaviečių piktybiško naikinimo atvejų, pažeidžiant Europos Sąjungos retų gyvūnų apsaugos direktyvas.

Jei Aplinkos ministerija toliau toleruos valstybinį vandalizmą Lietuvos gamtoje, neatmetame galimybės kreiptis kolektyviniu skundu į Europos Komisiją.

Reikalavimus skiriame į dvi grupes. Politiniai ir etiniai – moraliniai. Politiniai – mūsų valstybė nevykdo Europos Sąjungai duotų įsipareigojimų. Tai tiesiogiai susiję su ES finansine parama Lietuvai. Čekijos pavyzdys parodė, kad ignoruojant duotus įsipareigojimus finansiniai kraneliai gali būti užsukti greitai ir efektingai. Jei valstybė nevykdo ES duotų įsipareigojimų gamtosaugos srityje, kyla klausimas ir apie bendrą struktūrinių fondų mažinimą.

O dabar – moralė ir etika. Privatizavęs mišką žmogus įsivaizduoja, kad čia viskas jo. O šit kikilis, giedantis sau pavasarį ant eglės šakos to nežino. Nepriklauso jis tam savininkui. Kaip ir visa kita miške, išskyrus medieną. Visa kita – mūsų visų nuosavybė. Ką seniai civilizuotos šalys jau pripažino. Ir toks klausimas yra paprasčiausiai keistas. ES direktyvos visu aiškumu sako, kad prerogatyva yra gamtosauga. Ir jokie socialiniai ar ekonominiai faktoriai viršaus imti negali. Jie nepastovūs, dažnai keičiasi, blogėja ar gerėja. O išnaikinus gamtą atstatyti jos beveik neįmanoma.

Seniau žmogus be jokių nurodymų ar įstatymų žinojo, kad į mišką vasarą su kirviu eiti negalima. Miško kirtimas – po Trijų Karalių. Kur mes nusiritome dabar? Visaip apeliuojama į kirtėjų apkrovimą, nedarbą. Argumentas, kad lentpjūvės vasarą neturės darbo, mažų mažiausiai keistas. Kokį darbą jos turės, kai miškų nebeliks visai? Nors ES direktyvos visu konkretumu sako, kad tokie išvedžiojimai negali būti viršesni nei gamtosaugos prioritetai. Tad arba laikykimės duotų įsipareigojimų, arba eikime lauk iš Europos.

Kreipiamės į Jus, kaip atsakingą už mūsų šalies gamtą asmenį ir pilietį. Prašome nedelsiant ir kategoriškai uždrausti valstybinių ir privačių miškų kirtimus nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 1 d. Taip pat reikalaujame sugriežtinti bendras miškų kirtimo taisykles saugomose bei designuotose Europos Sąjungos reikšmės paukščiams svarbiose teritorijose (PST) (Imporant bird areas of the European Union in Lithuania). Tik tada galime tikėtis, kad Tėvynės gamtos likučius dar pamatys mūsų vaikai ir anūkai.

[url=http://www.uzgamta.com]http://www.uzgamta.com[/url]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 EDVINAS D... AS PRIES MISKU KIRTIMA VASARA IR PAUKSCIU NAIKINIMA.SAUGOKIME LT GAMTA!
2 Aurimas V... Dievas dave,tik dievas ir atimts,ne zmonems naikinti gamta
3 sandra m... pažystu beraštį žmogų, amžiną atilsį jai, kuri užaugino,8 dorus ir mylinčius gamtą vaikus. jei vienas iš tų vaikų būtų ministras, šios peticijos nė nereikėtų...
4 vz.: V... peticija yra visiska nesamone.gal dar tada nelakstykim per pievas kai jos zydi,oi dar pamirsau visus gyvunelius...... Isvada tokia viska darykime ziema:per pieva palakstyti,i miska pasivaikscioti .
5 Ieva V... Sąmoningi žmonės turi tausoti ir gerbti gamtą, o ne ją niokoti. Gėda!
6 Ieva U... Sustabdyti naikinima to, kas yra musu didelis turtas! Naikinkit save, valdininkai, bet ne musu visu turta!!
7 S. R... Vasara medzius kirsti? :D Juk tada buna pati nekokybiskiausia mediena :P
8 Arnoldas J... kaip visada-istatymai Lietuvoje atspindi asmeninius o ne visuomenes interesus.Ne kurejai, o naikintojai...
9 Viktoras V... neatimkim iš savęs pavasario miške..godumas tik kuras į vieną pusę..
10 Inga J... ir taip musu pasaulis uztersta o jai nebeliks medziu tai pasaulio pabaiga tikrai ateis
11 Laima L... Reikalauju uždrausti miškų kirtimą vasarą ir paukščių naikinimą
12 Robert R... gamta tai vienintelis grazus dalykas siame pasaulyje
13 Lina R... Nusikaltimas!Mes gamtos vaikai,nekelkim rankos pries Motina!
14 Renata A... Perinčių paukčių naikinimas labai akivaizdžiai paaiškinina kokia daroma žala.
15 Ieva L... Tik kai bus nukirstas paskutinis medis,užnuodyta paskutinė upė, pagauta paskutinė žuvis, jūs suprasit, kad pinigai nevalgomi!
16 Rasma ... zmones mylekime gamta,o gyvunai tada jau patys pasirupins
17 V.Tupkauskas ... Su šia peticija sutikčiau tik iš dalies. Valstybiniuose miškuose griežtai reglamentuota tvarka ir bet kada ir bet kur negalimi kirtimai. retų paukščių lizdavietės saugomos.
18 Tomas V... apsaugokim gamtą nuo tamsių ir piktūų žmonių, kuriems pasižiūrėjus į akis matai dolerio ženkliukus, o daugiau nieko
19 R.Adamovič ... Pritariu peticijai. Miškas neišauga per metus. Gamta reikia saugoti - tai mūsų bendras turtas, kitaip gyvensime šalį kur net paukščiai nečiulba
20 Loreta P... už guvūnų teisę gyventi savo namuose (gamtoje) saugiai
21 Darius R... misku kirsti niekada negalima,juos reikia saugoti!!!
22 Julius J... Reikia gamtai duoti pailseti bent pora menesiu nuo zmogaus kisimosi.
23 vanda t... saugokime lietuvos turt1 ateinan2ioms kartoms. Stabdyti gob6uolius, kurie meld=iai turtui.
24 Živilė K... Man baisiausia - ne šis konkretus faktas, o POŽIŪRIS. Kai pinigai keliami aukščiau gyvybės - ar neišnyks Žemėje gyvybė vien todėl, kad mums pritrūks ORO?..
25 Viktorija K... Žmonės, susimąstykit apie tokių veiksmų padarinius...
26 Romas J... kategoriškai uždrausti valstybinių ir privačių miškų kirtimus nuo kovo 1 d. iki rugpjūčio 1 d
27 Tadas Ž... idomu kiek uztruks kol prasiplausime dolerius is savo smegenu. gal pakankamai ilgai kad susivoke jau nebeturesime ka parduoti?
28 V. Š... Kirtimai jauniklių auginimo metu - tas pats kaip su ką tik gimusiu kūdikiu ant rankų pro savo langą stebėti ir klausytis, kaip griaunami gretimi namai, ir nežinoti, kada ateis taviškio eilė.
29 Živilė B... Medžių ir taip daug iškirsta, "pataupykime"...
30 Greta M... Visų pirma, už miškų sodinimą. Medienos žaliavos būtinos, ir mažinti kirtimą gali būti kone neįmanoma.. Todėl pirmiausia reikėtų aktyviau imtis miškų atsodinimo.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!