Prieš Danijos verslininko kiaulių komplekso plėtrą Mažeikių rajone

630 PARAŠAI

Kategorija:

Mažeikių rajono savivaldybė, rajono kaimo bendruomenės jau dvejus metus kovoja prieš bet kokią Danijos verslininko E. Niseno planuojamą kiaulių komplekso UAB „Bugenių Agro” veiklą Bugenių kaime.

Bugenių kaimo bendruomenės gyventojai baiminasi kiaulių komplekso kaiminystės todėl, kad bus žalojama Šerkšnės hidrologinio draustinio flora ir fauna. Užterš gruntinius vandenis, terš Ventos, Varduvos upes, bei kitus vandens telkinius. Kenksmingos atliekos įtakos žmonių sveikatos sutrikimus. Laistant laukus visas srutų dvokas sklis ne tik gyvenvietėje, bet pasieks ir visą Mažeikių rajoną.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas nurodė tokius motyvus: netoli komplekso yra Ventos upės slėnis, „Natura 2000“ teritorija bei Šerkšnės hidrografinis draustinis, palei gamybinę teritoriją esantis Didamiškio apsauginis griovys teka į Varduvos upę, kurios santaka su Venta yra ties Latvijos siena, dėl to galima tarpvalstybinė tarša.

Pas Mažeikių rajono savivaldybės merą Vilhelmą Džiugelį buvo atvykęs Danijos ambasadorius Lietuvoje Lauridsas Mikaelsenas tartis dėl šio kiaulių komplekso plėtros, bet neradus kompromiso jis surengė Vilniuje tarptautinę konferenciją „Lietuva pasaulyje: konkurencinga ar nukonkuruota?“ Konferencijoje ambasadorius pateikė teisiškai nepagrįstus motyvus, iškraipydamas ne tik Mažeikių rajono savivaldybės sprendimų, bet ir teismų sprendimų esmę pateikdamas tikrovės neatitinkančius teiginius netgi tarptautiniame kontekste. Tokiais veiksmais ambasadorius pažemino Mažeikių rajono savivaldybės dalykinę reputaciją. L.Mikaelseno veiksmai Mažeikiuose ir pasisakymas per spaudos konferenciją taip pat supykdė Bugenių kaimo bendruomenės žmones: jie pasijuto įžeisti, kai ambasadorius prakalbo apie korupciją.

Mes, visi čia pasirašę žmonės, prieštaraujame prieš bet kokią Danijos verslininko kiaulių komplekso UAB „Bugenių Agro” plėtrą Bugenių kaime ir taip pat reikalaujame Danijos ambasadoriaus Lietuvoje Lauridso Mikaelsono viešai atsiprašyti Mažeikių rajono savivaldybės, bei Bugenių kaimo bendruomenės.[b][/b]

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=133]Peticijos aptarimas[/url]

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Alfredas
Mes ne prieš Danų verslą, mes už švaresnę savo ir kitų ateitį
2 Deividas
Smarvei Ne ! Jau nervina kai pravaziuoja sunkvezimis su atliekomis, kuris pasmirsta ir smardina mano kaimeli !!!!!
3 V.Petkeviciene
saunuoliai bugeniskiai ,kad taip visi Lietuvoje kovotu u~ savo teises.
4 Miglė
Užjaučiu tuos žmonės kuriem teks pakesti kiaulių kvapą.
5 K.
Neseniai girdėjome, kaip Kalvarijos rajone iš daniškų kiaulidžių 10 tonų srutų ištekėjo ant žemės, todėl šią peticiją tikrai verta psirašyti, kad mūsų aplinkos niekas neterštų...
6 Valdas
Galite prie peticijos prirašyti ir Kalvarijos sav. gyventojus
7 R.
Labai norint ir Danijoje galima rasti sąlygų kiaulėms auginti.
8 Dalia
Laistant laukus visas srutų dvokas sklis ne tik gyvenvietėje, bet pasieks ir visą Mažeikių rajoną.
9 Sandra
Is vienos nauja ferma sukurtu darbo vietu kaimo zmonems. Is kitos, labai padidetu konkurencija, ir mano nuomone naujoji ferman lengvai nukonkuruotu dabartinius fermerius, duona uzdirbancius is to.
10 R.Šalugaitė
Geriau lietuviškas kiaulės kakutis nei daniškas:)
11 A.Šeikytė
manau savo danijoje verslininkas rastu vieta savo kiaulidei, taciau higienistai tam nepritare, o Lietuva panasi i tvartu sali??
12 R.Marcinkevičius
Buvo atvažęves Danijos ambasadorius ar UAB "Bugenių Agro" ambasadorius? Kokie valstybinei Danijos reikalai sprendžiami statant kiaulių fermą Mažeikų rajone?
13 I.
Ne lietuvių kiaulės, tai kodėl lietuvišką žemę turi knisti?!
14 Ramune
mano seneliai is mazeikiu rajono - nenoriu, kad mano kaimaas smirdetu uzsienio kiaulemis!!!!
15 M,Naujokas
Kodel tie danai nenori tersti Danijos, o verzesi Lietuva tersti...
16 Biudzetininkas
AS ESU PRIES BET KOKI VERSLA MAZEIKIU RAJONO SAVIVALDYBEJE, NES MAZEIKISKIAMS TO NEREIKIA. TEBUNIE MAZEIKIAI SIBIRIETISKA TAIGA! MIRTIS VERSLUI, SLOVE TAMSAI IR BUKUMUI! VISI BUKENOS PASIRASINEKIT!
17 D.Juknevičius
Neleiskit Danams igyvendinti Hitlerio plano ir pabaltijo valstybes padaryti kiaulydemis
18 Zita
Aš už tai,kad išsaugoti gamtą ateinančioms kartoms. Tegu savo kiaulių kompleksus stato Danijoje
19 Liudvika
Visiškai pritariu paticijai, kas jei ne kiekvienas išsaugosime gamtą ir sveiką gyvenamą aplinką
20 juste
AS UZ! nejau norime kad smirdetu pas mus ir aplinkiniuose kaimuose? NAFTA+Kiaules = kryzius.
21 Ingrida
na jo... :D nesmaonė kažkiokia,kiaulės užveis.... Ir smarvei gyvent teks žmonėms,apgailėtina
22 Aleksandras
Siulau papildyti peticijos reikalavima tokiu sakiniu.
23 Kęstutis
Uz nepagarba ir nesiskaityma su Mazeikiu visuomenes ir rojono valdzios nuomone Danijos ambasadorius ir verslininkas E.Niseno turi buti itrauktas i nepageidaujamu asmenu sarasa Mazeikiu rajone!
24 T.
kas cia per nesamone tegu statos danijoj tas nesamones
25 Monika
Nenorim mes jūsų tų kiaulių! jei Danas pats nori jų tai vedas lai į savo namus ir pažiūrėsim ar ilgai ištvertu.
26 Alvydas
Prieš kenkimą kitokiam versui; prieš nežinomybę apie galimas pasekmes arba rožinį gyvenimą su kompleksu. Prieš atsakomybės nebuvimą esant pasekmėms - rajono gyventojams, kitam verslui.
27 L.
as cia beveik vien del vandens, kad tersia vandeni. ir zinoma uz sveikata! (:
28 MINDAUGAS
SAUNUOLIAI ;) didele problema gerai kad kovojate ir reiskaite nuomone :)
29 Egidijus
Prieš danū kiaulių komplekso plėtrą Bugenių kaime
30 Jurgita
Danai braunasi ten, kur liberalesni įstatymai, valdžia. Todėl tokia ta mūsų Lietuva, juk galėtų į tai kreipti LR seimas, prezidentas, visa vyriausybė, bet...

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (131)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.