Prieš Danijos verslininko kiaulių komplekso plėtrą Mažeikių rajone

Mažeikių rajono savivaldybė, rajono kaimo bendruomenės jau dvejus metus kovoja prieš bet kokią Danijos verslininko E. Niseno planuojamą kiaulių komplekso UAB „Bugenių Agro” veiklą Bugenių kaime.

Bugenių kaimo bendruomenės gyventojai baiminasi kiaulių komplekso kaiminystės todėl, kad bus žalojama Šerkšnės hidrologinio draustinio flora ir fauna. Užterš gruntinius vandenis, terš Ventos, Varduvos upes, bei kitus vandens telkinius. Kenksmingos atliekos įtakos žmonių sveikatos sutrikimus. Laistant laukus visas srutų dvokas sklis ne tik gyvenvietėje, bet pasieks ir visą Mažeikių rajoną.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas nurodė tokius motyvus: netoli komplekso yra Ventos upės slėnis, „Natura 2000“ teritorija bei Šerkšnės hidrografinis draustinis, palei gamybinę teritoriją esantis Didamiškio apsauginis griovys teka į Varduvos upę, kurios santaka su Venta yra ties Latvijos siena, dėl to galima tarpvalstybinė tarša.

Pas Mažeikių rajono savivaldybės merą Vilhelmą Džiugelį buvo atvykęs Danijos ambasadorius Lietuvoje Lauridsas Mikaelsenas tartis dėl šio kiaulių komplekso plėtros, bet neradus kompromiso jis surengė Vilniuje tarptautinę konferenciją „Lietuva pasaulyje: konkurencinga ar nukonkuruota?“ Konferencijoje ambasadorius pateikė teisiškai nepagrįstus motyvus, iškraipydamas ne tik Mažeikių rajono savivaldybės sprendimų, bet ir teismų sprendimų esmę pateikdamas tikrovės neatitinkančius teiginius netgi tarptautiniame kontekste. Tokiais veiksmais ambasadorius pažemino Mažeikių rajono savivaldybės dalykinę reputaciją. L.Mikaelseno veiksmai Mažeikiuose ir pasisakymas per spaudos konferenciją taip pat supykdė Bugenių kaimo bendruomenės žmones: jie pasijuto įžeisti, kai ambasadorius prakalbo apie korupciją.

Mes, visi čia pasirašę žmonės, prieštaraujame prieš bet kokią Danijos verslininko kiaulių komplekso UAB „Bugenių Agro” plėtrą Bugenių kaime ir taip pat reikalaujame Danijos ambasadoriaus Lietuvoje Lauridso Mikaelsono viešai atsiprašyti Mažeikių rajono savivaldybės, bei Bugenių kaimo bendruomenės.[b][/b]

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=133]Peticijos aptarimas[/url]

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Alfredas
Mes ne prieš Danų verslą, mes už švaresnę savo ir kitų ateitį
2 Deividas
Smarvei Ne ! Jau nervina kai pravaziuoja sunkvezimis su atliekomis, kuris pasmirsta ir smardina mano kaimeli !!!!!
3 V.Petkeviciene
saunuoliai bugeniskiai ,kad taip visi Lietuvoje kovotu u~ savo teises.
4 Miglė
Užjaučiu tuos žmonės kuriem teks pakesti kiaulių kvapą.
5 K.
Neseniai girdėjome, kaip Kalvarijos rajone iš daniškų kiaulidžių 10 tonų srutų ištekėjo ant žemės, todėl šią peticiją tikrai verta psirašyti, kad mūsų aplinkos niekas neterštų...
6 Valdas
Galite prie peticijos prirašyti ir Kalvarijos sav. gyventojus
7 R.
Labai norint ir Danijoje galima rasti sąlygų kiaulėms auginti.
8 Dalia
Laistant laukus visas srutų dvokas sklis ne tik gyvenvietėje, bet pasieks ir visą Mažeikių rajoną.
9 Sandra
Is vienos nauja ferma sukurtu darbo vietu kaimo zmonems. Is kitos, labai padidetu konkurencija, ir mano nuomone naujoji ferman lengvai nukonkuruotu dabartinius fermerius, duona uzdirbancius is to.
10 R.Šalugaitė
Geriau lietuviškas kiaulės kakutis nei daniškas:)
11 A.Šeikytė
manau savo danijoje verslininkas rastu vieta savo kiaulidei, taciau higienistai tam nepritare, o Lietuva panasi i tvartu sali??
12 R.Marcinkevičius
Buvo atvažęves Danijos ambasadorius ar UAB "Bugenių Agro" ambasadorius? Kokie valstybinei Danijos reikalai sprendžiami statant kiaulių fermą Mažeikų rajone?
13 I.
Ne lietuvių kiaulės, tai kodėl lietuvišką žemę turi knisti?!
14 Ramune
mano seneliai is mazeikiu rajono - nenoriu, kad mano kaimaas smirdetu uzsienio kiaulemis!!!!
15 M,Naujokas
Kodel tie danai nenori tersti Danijos, o verzesi Lietuva tersti...
16 Biudzetininkas
AS ESU PRIES BET KOKI VERSLA MAZEIKIU RAJONO SAVIVALDYBEJE, NES MAZEIKISKIAMS TO NEREIKIA. TEBUNIE MAZEIKIAI SIBIRIETISKA TAIGA! MIRTIS VERSLUI, SLOVE TAMSAI IR BUKUMUI! VISI BUKENOS PASIRASINEKIT!
17 D.Juknevičius
Neleiskit Danams igyvendinti Hitlerio plano ir pabaltijo valstybes padaryti kiaulydemis
18 Zita
Aš už tai,kad išsaugoti gamtą ateinančioms kartoms. Tegu savo kiaulių kompleksus stato Danijoje
19 Liudvika
Visiškai pritariu paticijai, kas jei ne kiekvienas išsaugosime gamtą ir sveiką gyvenamą aplinką
20 juste
AS UZ! nejau norime kad smirdetu pas mus ir aplinkiniuose kaimuose? NAFTA+Kiaules = kryzius.
21 Ingrida
na jo... :D nesmaonė kažkiokia,kiaulės užveis.... Ir smarvei gyvent teks žmonėms,apgailėtina
22 Aleksandras
Siulau papildyti peticijos reikalavima tokiu sakiniu.
23 Kęstutis
Uz nepagarba ir nesiskaityma su Mazeikiu visuomenes ir rojono valdzios nuomone Danijos ambasadorius ir verslininkas E.Niseno turi buti itrauktas i nepageidaujamu asmenu sarasa Mazeikiu rajone!
24 T.
kas cia per nesamone tegu statos danijoj tas nesamones
25 Monika
Nenorim mes jūsų tų kiaulių! jei Danas pats nori jų tai vedas lai į savo namus ir pažiūrėsim ar ilgai ištvertu.
26 Alvydas
Prieš kenkimą kitokiam versui; prieš nežinomybę apie galimas pasekmes arba rožinį gyvenimą su kompleksu. Prieš atsakomybės nebuvimą esant pasekmėms - rajono gyventojams, kitam verslui.
27 L.
as cia beveik vien del vandens, kad tersia vandeni. ir zinoma uz sveikata! (:
28 MINDAUGAS
SAUNUOLIAI ;) didele problema gerai kad kovojate ir reiskaite nuomone :)
29 Egidijus
Prieš danū kiaulių komplekso plėtrą Bugenių kaime
30 Jurgita
Danai braunasi ten, kur liberalesni įstatymai, valdžia. Todėl tokia ta mūsų Lietuva, juk galėtų į tai kreipti LR seimas, prezidentas, visa vyriausybė, bet...

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (573)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.