NE - automobilių šviesoms dieną, ESANT GERAM MATOMUMUI:

5 438 PARAŠAI

Kategorija:

Važinėjimo su įjungtomis šviesomis praktika parodė, kad:

1. Sunkiau pastebimi pėstieji, dviratininkai, kliūtys, spec. tarnybų automobiliai, motociklai ( kaip žinome, jie lėtai nevažinėja), nes paskęsta šviesų jūroje, sunkiau teisingai įvertinti atstumą, ypač lenkiant.

2. Kuro sąnaudos lengviesiems automobiliams išauga 2-3 %, o spūstyse ir stovint prie šviesoforų – 10-15%. Išauga oro užterštumas - ypač miestuose, nes daug laiko stovima spūstyse ir prie šviesoforų (kuro sąnaudos priklauso tik nuo laiko, o ne nuo nuvažiuoto atstumo ar greičio);

3. Manevruojant, neberodomi posūkiai, magistralėse pastebima tendencija: kad išsiskirtų iš aplinkinių, greitai važiuojantys šviesas išjungia, arba įjungia tolimas ir priešrūkines;

4. Nebeliko būdo paženklinti automobilių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį: velkančiojo, automobilių kolonų, kurios norėtu būti neperskirtos (laidotuvių, vestuvių, ir kt.)

5. Austrijos parlamentas atšaukė privalomą šviesų naudojimą dieną, kaip nepasiteisinusį ir padidinusį avarijų bei nukentėjusiųjų skaičių.

6. Sutrumpėja lempučių, akumuliatorių tarnavimo laikas, dėl nuolatinio temperatūros poveikio deformuojasi ir apsiblausia plastmasiniai žibintų reflektoriai – pablogėja kelio apšvietimas naktį;

7. Daugelis perdegusias lemputes pakeičia pigiomis ir nekokybiškomis, bet padidinto galingumo – dėl to akinami kiti vairuotojai, perkaista laidai, sutrūkinėja izoliacija, kyla gaisro pavojus.

8. Europos pėsčiųjų asociacijų federacija (Federation of European Pedestrian Associations) pasisakė prieš, nes tai mažina pėsčiųjų saugumą (nors tai įvesta prisidengiant ypač pėsčiųjų saugumu), teršia aplinką. [url=http://ec.europa.eu/transport/roadsafety_library/consultations/drl_20060727/drl_fepa.pdf]http://ec.europa.eu/transport/roadsafety_library/consultations/drl_20060727/drl_fepa.pdf[/url]

9. Labiau pavargsta akys, o tuo pačiu ir patys vairuotojai, sumažėja dėmesys. Austrijos oftalmologų (akių gydytojų) tvirtai nustatyta, jog šviesos dieną ypač neigiamai veikia vyresnio amžiaus žmonių regėjimą. Keletą metų tyrę dieninių šviesų (DRL) poveikį eismui nustatė: DRL pablogina bet kokių tamsesnių objektų-pėsčiųjų, dviratininkų, kliūčių matomumą - bet kuriuo metu - bet kokioje geografinėje vietoje. Atšvaitai ir šviesą atspindinti apranga dieną negali būti „aktyvinta" DRL – todėl dirbantys
kelyje tampa mažiau pastebimi šviesų fone....

10. Priekinius žibintus tikslinga naudoti tiktai blogo matomumo sąlygomis (naktis, aušra, prieblanda, krituliai, rūkas). Tik išimtinis (esant blogam matomumui) tinkamų gerai sureguliuotų dieninių priekinių žibintų (be ryškių
šviesų) naudojimas deramoje situacijoje, gali pagerinti vairavimo sąlygas.

Visuomeninis judėjimas prieš šviesas dieną Lietuvoje:

[url=http://nesviesoms.xz.lt/]http://nesviesoms.xz.lt/[/url]
[url=http://nesviesoms.ten.lt]http://nesviesoms.ten.lt[/url]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Bronislovas K... Masiuliui su proteliu netvarkoj, jei negesina tos atkatinės nesąmonės...
2 Saulius D... Bepročiai, jūsų debillempės - nesąmonė ir nusikaltimas.
3 Janina L... Protingi dieną į saulę nežibins. Lietuvą valdo bepročiai !
4 Saulius R... Tikrai atsiras antilempinis kedys, jei ta nusikalstama nesąmonė tęsis...
5 Donatas K... Sadauskis - ligonis, Butkė - žulikas atkatologas, Masiulė - tų pridurkų mazgotė.
6 Bronislovas S... Atkatologe Masiuli, tavo debillempės užpiso juodai.
7 Aurelijus G... Nenaudoju tų sadauskinių-masiulinių debillempių ir nežadu naudoti!
8 Žilvinas G... Debilas tas Butkė, o dar didesnis debilas Masiulis, kad tęsia debillempių atkatus!
9 Raimondas N... Susmirdęs lempininkas masiulis niekaip negali atsisakyti komuniagos butkės atkatų... Brudas !
10 Mindaugas R... Butkė - atkatologijos sporto meistras, o masiulis - jo ir jo pyzdukų sabutylnykas. Ir atkatas žydi raudonai!
11 Giedrė J... Masiuliui tos durnžulikių lempelės matomai pastoviai pildo piniginę...
12 Dalius B... Banditas nr.1 Marijos žemėje be konkurensijos yra komuniaga butkė, palaiminęs sadauskio atkatą - DEBILLEMPES.
13 Aras M... Pasiziurekit kaip gerai vaziuot kai prietemoj dega tik gabaritines sviesos ,neakini vienas kito kaip su trumpom sbviesom kurioos nesviecia dar o tik akina priesais atvaziuojanti..Taigi atsaukt
14 Tomas R... Nieko durnesnio debilai biurokratai nesugalvojo kaip lempinį atkatą... Gaila tokių asilų. Masiuli, ar dar nepaspringai ?
15 Klava L... Lietuvos valdžioje vieni kvailiai, jei dieną nemato !
16 Jonas K... Šitą lempinių banditų kromelį turėtų uždaryti ponas Andrius Kubilius! Fizikui turėtų būti aiški šios nesąmonės prasmė...
17 Ginutis D... Masiuli, ar gali išgyventi be to jobano lempinio atkato ?
18 Bronius.N ... Lempinėms bledėms šūdauckiui ir brudauckiui reikia debillempių kedžio!
19 Marytė A... Tikrai atsiras lempinis kedys šūdauskiui patvarkyti.
20 Saulius R... Man didelė gėda, kad valdžioje nėra nė vieno protingo... Kubiliau, pasakyk garsiai, kad tos debillempės - totali beprotybė !
21 Romualdas D... Romka Zamolskis - angeliukas, palyginus su lempiniais banditais sadauskiais ir jų subinlaižiais.
22 Danguolė K... Aš tuos meitelkius lempininkus sumerkčiau į Nevėžį, jei taip perkaito proteliai...
23 Tamara D... Lempas reikia gesinti, o entuziastus sortyre mirkyti...
24 Romas K... Atsibodo tos masiulio lempinuko debillempės kaip ištroškusiam dykuma...
25 Henrikas D... Masiuli, kam tau ta kupra - debillempės ??? Užgesink tą atkatinę nesąmonę !
26 Giedrius P... Masiulis, Šūdauskis, Brudauskis - tai tie banditai, kuriems verkiant reikia antilempinio kedžio.
27 M.Burokas ... Dar gal privaloma vazinet su ijungtais valytuvais ?
28 Irena ... Debillempės tikrai didina avaringumą ir jas reikia nedelsiant gesinti.
29 Tomas G... Masiuli, tavo kontora pilna žulikų atkatologų! Velniam iki šiol globoji tą smirdalą šūdauskį ? Nukrenta ir tau atkato... Gėda pelėda !!!
30 Dalius N... Masiuli, susikišk tas atkatines debillempes ten kur priklauso! Atsibodo ta tavo globojama žulikystė, asile !

Dėl realios laisvės atėmimo bausmės skyrimo Mantui Icikevičiui Jurbarko byloje dėl sumušimo ir mėginimo išžaginti.

Vaidas. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje. Taip pat išsiaiškinti, ar nebuvo daroma įtaka prokurorei ir teisėjai.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.