Neleiskime tiesti gatvės per Šeškinės ozą, vedančios į „Akropolį“!

2 114 PARAŠAI

Kategorija:

Šeškinės ozas – ozas Vilniaus Šeškinės mikrorajono teritorijoje, gamtos paminklas, ledynmetinio akumuliacinio reljefo reliktas. Šeškinės ozas yra ledynmetinio akumuliacinio reljefo Vilniaus mieste unikalus elementas. Ozų Lietuvoje 9, tačiau Šeškinės yra įspūdingiausias ir pats išraiškingiausias, ilgiausias. Jame aptinkama iki šiol ten gyvenančių ežių, voverių, kiškių, kurapkų, genių, lakštingalų, augančių retų augalų - šilagėlių. Tai nuostabi vieta pasivaikščiojimui. Jį ir jo aplinką būtina išsaugoti neužstatytą statiniais ar gatvėmis.

2007 m. rudenį greta prekybos ir pramogų centro „Akropolis" ir sankryžos su Geležinio vilko gatve pradėtas statyti viadukas, ateityje turėsiantis sujungti prekybos centro pastatus su būsima [url=http://www.peticija.lt/tinklarastis/?p=8]Šiaurine gatve[/url]. Jungtis drieksis per Šeškinės ozo gamtos paveldo objektą – unikalų Šeškinės Ozo draustinį (arba visai šalia jo), smarkiai sumažindama nuostabų gamtos kampelį ir įsijungdama į būsimą [url=http://www.peticija.lt/tinklarastis/?p=8]Šiaurinę gatvę[/url] netoli Šeškinės ozo ežeriuko. Pagal 2006 m. spalio 27 d. pasirašytą sostinės Savivaldybės ir AB „Vilniaus Akropolis" sutartį dėl infrastruktūros plėtros - pramogų ir prekybos centro ir administracinio pastato Ozo g. 25 aprūpinimo reikiamais energetiniais resursais bei įtraukimo į bendrą miesto transporto ir susisiekimo sistemą, „Vilniaus Akropolio" finansiniai įsipareigojimai pagal šią sutartį iš viso sieks 12 mln. litų. AB „Vilniaus Akropolis" įsipareigojo savo lėšomis suprojektuoti ir įrengti dviejų lygių transporto mazgą - viaduką virš Ozo gatvės, sujungsiantį pastatus Ozo g. 25 su planuojama [url=http://www.peticija.lt/tinklarastis/?p=8]Šiaurine gatve[/url] ir skirtą aptarnauti papildomiems įvažiavimo ir išvažiavimo keliams tarp pramogų ir prekybos centro ir Ozo gatvės. Kol nėra Šiaurinės g., viadukas tarnautų kaip dviejų lygių įvažiavimas į "Akropolį" ties "Ermitažu". Tiek statomas viadukas, tiek būsima Šiaurinė gatvė bus labai naudingi miestui, kuriems pritariu, tačiau tik ne gatvė - jungtis iš Akropolio per Šeškinės ozą.

Beje, [url=http://www.peticija.lt/tinklarastis/?p=8]Šiaurinę gatvę[/url] šioje atkarpoje (tarp Stanevičiaus ir J.Kazlausko gatvių) siūlyčiau tiesti giliau po žeme tunelio principu (kaip Geležinio vilko gatvė yra pažeminta ties Seimo rūmais), nes keturių juostų greito eismo Šiaurinė gatvė sukeltų nepataisomus žalingus padarinius tiek Šeškinės ozui, tiek šiauriau esančiam Cedrono aukštupio kraštovaizdžio draustiniui. Analogiški pavyzdžiai, siekiant išsaugoti žaliąją teritoriją, yra įgyvendinti Briuselyje, Vienoje ir kituose miestuose.

Tiesti minėtą jungtį, darant neigiamą poveikį Šeškinės ozo gamtos paveldo objektui tikrai nėra jokios didelės reikmės. Juk vos už kelių šimtų metrų lygiagrečiai driekiasi Geležinio vilko gatvė, kuri puikiai yra sujungta su Ozo g. bei bus sujungta su Šiaurine g. Šioje vietoje nėra jokio tikslo tankinti gatvių tinklą. Gyvenamieji namai, kurie išdygo ir tebedygsta buvusiuose soduose šalia Šeškinės ozo, taip pat neturėtų būti suinteresuoti naująja jungtimi. Juk vietoj naujos gatvės statybos, pakaktų išasfaltuoti lėtėjimo bei greitėjimo juostas Geležinio vilko gatvėje, kurios būtų susijusios su įvažiavimu į gyvenamųjų namų buvusiuose soduose kvartalus ir užtikrintų saugų eismą, važiuojantiesiems iš šių kvartalų ir įsiliejant į Geležinio vilko gatvę.

Gatvės-jungties per ozą statyba planuojama dar negreit, nes darbai prasidės tik nutiesus Vilniaus vakarinį aplinkkelį ir [url=http://www.peticija.lt/tinklarastis/?p=8]Šiaurinę gatvę[/url]. Tačiau jau dabar reikia pradėti rinkti pasipriešinimo balsus, nes po to gali būti per vėlu. Aišku yra viena, jog jungties statyba tikrai planuojama ir apie ją žino SĮ „Vilniaus planas“ darbuotojai bei Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

[b]Mielas pilieti (-e), jei nepritari minėtos gatvės - jungties nuo Akropolio per ozą statybai, pasirašyk šią peticiją. Peticija bus vienas iš ginklų minėtos jungties per ozą statybų uždraudimui ateityje.[/b]

[img=http://www.peticija.lt/paveiksliukai/ozas.JPG]Ozas[/img]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Marijus B... Siulau issaugoti kiek imanoma daugiau zaliu kampeliu Vilniaus mieste, nes tik nuo to priklauso miesto grozis, svara ir jaukumas.
2 Asta G... Siūlau į peticiją įtraukti pasiūlymą geriau nutiesti dviračių takus, kur planuojama gatvė. Tai leistų ne tik patogiai nukakti į busimą stadioną ar akropolį, bet ir turiningai ilsetis
3 Mantas M... PRITARIU jog nėra reikalo tankinti gatvių tinklą Šeškinės Oze.
4 M.Cepulis ... Blet ishraskit jus galugale erdvelaivius... vienintelis grazhus likes vilniaus parkas - tai rejkia ir ta uzhshikt!!!! :(
5 Vaiva M... tai nera butina, nes sis kelias tikrai nieko nepakeis, jei tik nebus dar blogiau
6 Ramunas J... As is vis nesuprantu kaip taip galima pasielgti!!!!Cia butu ziauru jei taip pasielgtu...
7 R.Vileikis ... Jau ir taip mieste beveik neliko žaliųjų plotų. o čia dar specialiai ketinama mažinti.Ta gatvė tikrai nėra reikalinga.
8 Karolis B... statykite ant siukslyno fabijoniskese, bet ne ant gamtos paveldo. isvis kas cia per nesamone. $u$i$uko galva kazkam? Imbrasai buk geras sikart, nebuk durnas. Ok?
9 Edita K... Negalima leisti griauti, nes niekadfa jau nebus tokio originalaus gamtos kampelio. Bet ar ne per vėlu? juk jau vyksta darbai.
10 simonas b... Tai jug saugoma vieta, as ten i ekskursijas eidavau
11 Vytautas M... jei taip ir toliau, visai neturesim gamtos Vilniuje.
12 Vita I... ozas turi islikti nepaliestas, nes tai gamtos paminklas, kokio daugiau nera
13 Rasa P... As jau ir pries ta nauja viaduka buvau..tai dabar is vis isprotejo niu.
14 R. K... Įleisk Akropolį į bažnyčią, tai užlips ant altoriaus...
15 Gediminas D... Juk visada galima rasti visus tenkinanti kompromisa
16 Rimvydas S... Tai ka, tuojau išvis nebeliks Vilniuje žalumos, galesim sau tada "grožėtis" medžiais iš stiklo ir žole iš vielos
17 Vaidotas S... Gatvei per Oza - ne. Pritariu tunelio principu tiesiamai Siaurinei gatvei.
18 M.Kacinskas ... kiek keliu nepritiesi visviena visi bus uzgrusti ir uzpildyti. geriau spresti aplinkelius sparciau.
19 Viktoras S... Akivaizdu, kad be šios gatvės per ozą galima puikiai išsiversti, kai šalia yra Geležinio Vilko gatvė.
20 rasa ... geriau tegu stato dviraciu takus, ar bent pesciuju takus sutgvarko, o ta gatve nereikalinga, tam yra gelezinkelio...
21 Pranas G... ar kas nors jų prašė ten gatvę daryt?! geriau už tuos pinigus dviračių infrastruktūrą paremtų
22 K.Leigaitė ... Pasirasau,bet jau nieko nebeisgelbes- kelais baigiamas tiesti. pinigai valdo pasauli,deja
23 G. L... Baikime niokoti gamtos paminklus! Seskines ozas yra vienas didziausiu pasaulyje, itrauktas net i Biritannica enciklopedija, o mes ji ruosiames sunaikinti kazkokia gatvele.
24 Justina B... O kur reikėtų dėtis gyventojams? Jau dabar nėr nei kur akių bei sielos pailsint, o sugriovus šį dar likusį gamtos kampelį, žmonių gyvenimo sąlygos neapsakomai pablogėtų.
25 Irena S... Saugokime Ozo kiekvieną metrą, nes kiekviena invazija į šį unikalų gamtos gamtos kampelį gresia jo sunaikinimu.
26 S. G... uzteks imtis priemoniu, visishkai nesamoningais budais, zalojant aplinka ir tai, ka turime geriauio ir ypatingo!
27 daina ... nesveiki jus? suniokosit gamta ten grazus miskai ir t.t.
28 Kotryna S... Lietuviai , tausokim gamtą ir nevirskime dar vieną prekybcentrių išalkusia Amerika.
29 Simonas R... Ką jūs darot ? Mūsų Lietuva ir taip jau kraujuoja, o jūs padarėt tik dar vieną didelę žaizdą jos atvaizde... Man gėda, dėl mano tėvynės sostinės vadovų sprendimų.
30 Edgaras S... gal visgi yra ribos VP market? ar jie lietuvelej jau ka nori ta ir daro?

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!