Už Krekenavos regioninio parko išsaugojimą!

770 PARAŠAI

Kategorija:

Išsaugokime Krekenavos regioninį parką!!!


2008 m. birželio mėn. 20 d. Krekenavoje vyko Krekenavos RP ir jo zonų ribų bei buferinės apsaugos zonos ribų plano ir Krekenavos RP tvarkymo plano viešas svarstymas. Jo metu buvo suorganizuotas gyventojų piketas ir gautas pareiškimas, pasirašytas dalies Krekenavos RP teritorijoje bei numatomose prijungti į Krekenavos RP gyvenančių žmonių (640 parašų). Esminis šio pareiškimo teiginys - kreipimasis į Aplinkos ministeriją, Panevėžio rajono savivaldybę dėl Krekenavos regioninio parko statuso panaikinimo.
Atsižvelgiant į gautus gyventojų pasiūlymus, pateiktus raštu bei išsakytus viešo susirinkimo metu, buvo atlikta visa eilė korekcijų Krekenavos RP ir jo zonų ribų bei buferinės apsaugos zonos ribų plane ir Krekenavos RP tvarkymo plane. Svarbiausi jų: išbrauktas iš Krekenavos RP ribų Upytės miestelis (išskyrus bažnyčią, kapinių teritoriją ir piliakalnį), dalis Krekenavos miestelio, o numatant įjungti Paberžės kraštovaizdžio draustinį į parko teritoriją, išimta Užupės gyvenvietė. Ūkininkams, norintiems vykdyti ūkio plėtrą, statytis ūkio pastatus, užstatomas plotas leistas padidinti iki 2500 m². VSTT tik 14-ai raštu pateiktų pasiūlymų atsakė neigiamai, likusieji pasiūlymai visiškai ar iš dalies buvo patenkinti.


Nežiūrint į atliktus kompromisinius sprendimus, š. m. rugpjūčio 28 d. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl Krekenavos regioninio parko. Tarybos komitetuose, svarstant šį klausimą, nebuvo pakviesti ir negalėjo išsakyti savo nuomonės nei atstovai iš Krekenavos RP, iš VSTT. Panevėžio rajono savivaldybės taryba beveik vienbalsiai priėmė sprendimą kreiptis į Seimą ir Vyriausybę dėl Krekenavos regioninio parko kaip valstybinės saugomos teritorijos statuso panaikinimo. Pagrindiniai motyvai: taryba atstovauja visuomenės interesams (surinkti gyventojų parašai), neįžvelgia šios saugomos teritorijos teikiamų privalumų ir naudos, parko statusas riboja piliečių ūkinę veiklą, o rengiami parko specialieji planai ir reglamentas dar labiau ją suvaržys.

Krekenavos regioninis parkas įsteigtas Panevėžio (didžioji dalis) ir Kėdainių rajonuose 1992 m. rugsėjo 24 d., siekiant išsaugoti Nevėžio vidurupio paslėnio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti.

Mes nepritariame Krekenavos regioninio parko panaikinimui!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Arturas
Ir vėl tas žmogaus abžorumas, sau ,sau ir tik sau !!!!o kur gamtai?kur zverelaim,kur pauksteliam???ir vel skusites kad suėdė žveriukai jum burokus
2 Laimis
Atvažiuokite į Krekenava, daugiau į tokį parka važiuoti nesinorės.
3 Algis
Atsiranda zemgrobiu savanaudziu kuriems negana ir negana tremti tokius is valstybes reikia
4 Justas
Nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui!
5 Erlandas
Žemės prekeivių interesai nėra aukščiau už nacionalinius interesus.
6 Gintaras
Kada "pilieciai" naikins Lietuvos Respublika?
7 Lina
Ar seimūnams žemių pritrūko? Ar šiaip kiaulidėm norim užstatyt?
8 Romualdas
susesti ir protingai aptarti,Dieve kokie mes tapome
9 V.Bengardavičienė
regioniniai parkai priklauso visai Žmonijai, ne keliems ūkininkams, ir šiaip suinteresuotiems žmonėms. Mes galime tai išsaugoti!
10 G.B.
Negalime palikti žalumos kampelių likimo valiai. Jie - šalies puošmena.
11 Edmundas
Negalima atiduoti Paberžės, negaerai, kad Užupė liko ne draustinyje... O kaip bus su Liaudos upelio sleniu - nuo Paberžės iki Surviliškio?
12 J.Stulpinaitė
Palikime nors kiek gamtos visų, ne tik išrinktųjų, rekrecijai
13 Vincas
negalima naikinti parkų ir kitų gamtos kampelių,nes naikindami juos mes naikiname save
14 Andrius
Kategoškai prieš saugojamų teritorijų mažinimą
15 Šiaulių
jei zmones negintu zaliuju plotu, valdziu hidros seniai juos butu surijusios
16 Algis
Atsiranda zemgrobiu savanaudziu kuriems negana ir negana tremti tokius is valstybes reikia
17 Vidmantas
Ateities kartoms turime išsaugoti gražiausias Lietuvos vietas
18 Darius
Valstybiniai parkai skirti išsaugoti kraštovaizdį bei paveldą ateities kartoms. Surinkti parko priešininkų parašai atspindi vienadienius siaurus privačius interesus.
19 Albinas
Lietuvoje tuoj liks tik valstybininkai ir šiukšlynai!!!
20 Aukse
Keisti dalykai dedasi po saule, gal laikas Naikinti Lietuvos Respublika. Gal jau gautas toks nurodymas is Maskvos?
21 R.Jakaitis
Ar protinga dėl privačių interesų ir asmeninės naudos griauti aplinką kurioje visi gyvenam?! Jei duosim valią šiems primityviems piliečiams kraštovaizdy liks tik bulvių laukai ir ūkininkų sodybos!
22 Marijus
Tai gal geriau panaikinam kokia vyriausybe ar sumazinam seima. Zmones atsibuskit ir zurekit ne vien tik savo interesu, bet ir kitu
23 Darius
Gerbiamieji, visos vertybės saugomos žmonėms, tai yra mums ir jums.
24 Mindaugas
Lietuvoje pasiekeme aukstajo pilotazo figuru visuma. Nepakanka, kad kertame viska is eiles tai jau pradejome ir RP naikinti. Tik idomu kaip i tai paziures ES. Sekanti NNP. Gal laikas i LTRS?
25 D.Matulevičiūtė
Krekenavos RP yra daugybė botaniniu požiūriu ertingų objektų ir teritorijų, kuriuos išsaugoti būtina.Be to, atsiradus tokiam precedentui, sukils ir kitų saugomų teritorijų gyventojai.
26 A.
Kai kam reikia uki padidint, o kai kam pinigeliu, tai ir daro bardokus! Slykstu!
27 O.Drobelienė
krekenavos parkas - mūsų visų ir ateinančių kartų...
28 laura
nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui
29 Rimantas
Nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui.
30 R.
nepergyvenkit, gerbiamieji, tai tik Panevėžio rajono vyrų priešrinkiminiai triukai. Po spalio 12 bus okei. Panaikinti jiems nieks neleis.