Už Krekenavos regioninio parko išsaugojimą!

770 PARAŠAI

Kategorija:

Išsaugokime Krekenavos regioninį parką!!!


2008 m. birželio mėn. 20 d. Krekenavoje vyko Krekenavos RP ir jo zonų ribų bei buferinės apsaugos zonos ribų plano ir Krekenavos RP tvarkymo plano viešas svarstymas. Jo metu buvo suorganizuotas gyventojų piketas ir gautas pareiškimas, pasirašytas dalies Krekenavos RP teritorijoje bei numatomose prijungti į Krekenavos RP gyvenančių žmonių (640 parašų). Esminis šio pareiškimo teiginys - kreipimasis į Aplinkos ministeriją, Panevėžio rajono savivaldybę dėl Krekenavos regioninio parko statuso panaikinimo.
Atsižvelgiant į gautus gyventojų pasiūlymus, pateiktus raštu bei išsakytus viešo susirinkimo metu, buvo atlikta visa eilė korekcijų Krekenavos RP ir jo zonų ribų bei buferinės apsaugos zonos ribų plane ir Krekenavos RP tvarkymo plane. Svarbiausi jų: išbrauktas iš Krekenavos RP ribų Upytės miestelis (išskyrus bažnyčią, kapinių teritoriją ir piliakalnį), dalis Krekenavos miestelio, o numatant įjungti Paberžės kraštovaizdžio draustinį į parko teritoriją, išimta Užupės gyvenvietė. Ūkininkams, norintiems vykdyti ūkio plėtrą, statytis ūkio pastatus, užstatomas plotas leistas padidinti iki 2500 m². VSTT tik 14-ai raštu pateiktų pasiūlymų atsakė neigiamai, likusieji pasiūlymai visiškai ar iš dalies buvo patenkinti.


Nežiūrint į atliktus kompromisinius sprendimus, š. m. rugpjūčio 28 d. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl Krekenavos regioninio parko. Tarybos komitetuose, svarstant šį klausimą, nebuvo pakviesti ir negalėjo išsakyti savo nuomonės nei atstovai iš Krekenavos RP, iš VSTT. Panevėžio rajono savivaldybės taryba beveik vienbalsiai priėmė sprendimą kreiptis į Seimą ir Vyriausybę dėl Krekenavos regioninio parko kaip valstybinės saugomos teritorijos statuso panaikinimo. Pagrindiniai motyvai: taryba atstovauja visuomenės interesams (surinkti gyventojų parašai), neįžvelgia šios saugomos teritorijos teikiamų privalumų ir naudos, parko statusas riboja piliečių ūkinę veiklą, o rengiami parko specialieji planai ir reglamentas dar labiau ją suvaržys.

Krekenavos regioninis parkas įsteigtas Panevėžio (didžioji dalis) ir Kėdainių rajonuose 1992 m. rugsėjo 24 d., siekiant išsaugoti Nevėžio vidurupio paslėnio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti.

Mes nepritariame Krekenavos regioninio parko panaikinimui!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Arturas P... Ir vėl tas žmogaus abžorumas, sau ,sau ir tik sau !!!!o kur gamtai?kur zverelaim,kur pauksteliam???ir vel skusites kad suėdė žveriukai jum burokus
2 Laimis M... Atvažiuokite į Krekenava, daugiau į tokį parka važiuoti nesinorės.
3 Algis J... Atsiranda zemgrobiu savanaudziu kuriems negana ir negana tremti tokius is valstybes reikia
4 Justas I... Nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui!
5 Erlandas P... Žemės prekeivių interesai nėra aukščiau už nacionalinius interesus.
6 Gintaras A... Kada "pilieciai" naikins Lietuvos Respublika?
7 Lina K... Ar seimūnams žemių pritrūko? Ar šiaip kiaulidėm norim užstatyt?
8 Romualdas S... susesti ir protingai aptarti,Dieve kokie mes tapome
9 V.Bengardavičienė ... regioniniai parkai priklauso visai Žmonijai, ne keliems ūkininkams, ir šiaip suinteresuotiems žmonėms. Mes galime tai išsaugoti!
10 G.B. ... Negalime palikti žalumos kampelių likimo valiai. Jie - šalies puošmena.
11 Edmundas Š... Negalima atiduoti Paberžės, negaerai, kad Užupė liko ne draustinyje... O kaip bus su Liaudos upelio sleniu - nuo Paberžės iki Surviliškio?
12 J.Stulpinaitė ... Palikime nors kiek gamtos visų, ne tik išrinktųjų, rekrecijai
13 Vincas D... negalima naikinti parkų ir kitų gamtos kampelių,nes naikindami juos mes naikiname save
14 Andrius S... Kategoškai prieš saugojamų teritorijų mažinimą
15 Šiaulių p... jei zmones negintu zaliuju plotu, valdziu hidros seniai juos butu surijusios
16 Algis J... Atsiranda zemgrobiu savanaudziu kuriems negana ir negana tremti tokius is valstybes reikia
17 Vidmantas L... Ateities kartoms turime išsaugoti gražiausias Lietuvos vietas
18 Darius R... Valstybiniai parkai skirti išsaugoti kraštovaizdį bei paveldą ateities kartoms. Surinkti parko priešininkų parašai atspindi vienadienius siaurus privačius interesus.
19 Albinas S... Lietuvoje tuoj liks tik valstybininkai ir šiukšlynai!!!
20 Aukse A... Keisti dalykai dedasi po saule, gal laikas Naikinti Lietuvos Respublika. Gal jau gautas toks nurodymas is Maskvos?
21 R.Jakaitis ... Ar protinga dėl privačių interesų ir asmeninės naudos griauti aplinką kurioje visi gyvenam?! Jei duosim valią šiems primityviems piliečiams kraštovaizdy liks tik bulvių laukai ir ūkininkų sodybos!
22 Marijus T... Tai gal geriau panaikinam kokia vyriausybe ar sumazinam seima. Zmones atsibuskit ir zurekit ne vien tik savo interesu, bet ir kitu
23 Darius T... Gerbiamieji, visos vertybės saugomos žmonėms, tai yra mums ir jums.
24 Mindaugas M... Lietuvoje pasiekeme aukstajo pilotazo figuru visuma. Nepakanka, kad kertame viska is eiles tai jau pradejome ir RP naikinti. Tik idomu kaip i tai paziures ES. Sekanti NNP. Gal laikas i LTRS?
25 D.Matulevičiūtė ... Krekenavos RP yra daugybė botaniniu požiūriu ertingų objektų ir teritorijų, kuriuos išsaugoti būtina.Be to, atsiradus tokiam precedentui, sukils ir kitų saugomų teritorijų gyventojai.
26 A. S... Kai kam reikia uki padidint, o kai kam pinigeliu, tai ir daro bardokus! Slykstu!
27 O.Drobelienė ... krekenavos parkas - mūsų visų ir ateinančių kartų...
28 laura k... nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui
29 Rimantas R... Nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui.
30 R. A... nepergyvenkit, gerbiamieji, tai tik Panevėžio rajono vyrų priešrinkiminiai triukai. Po spalio 12 bus okei. Panaikinti jiems nieks neleis.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!