Už Krekenavos regioninio parko išsaugojimą!

770 PARAŠAI

Kategorija:

Išsaugokime Krekenavos regioninį parką!!!


2008 m. birželio mėn. 20 d. Krekenavoje vyko Krekenavos RP ir jo zonų ribų bei buferinės apsaugos zonos ribų plano ir Krekenavos RP tvarkymo plano viešas svarstymas. Jo metu buvo suorganizuotas gyventojų piketas ir gautas pareiškimas, pasirašytas dalies Krekenavos RP teritorijoje bei numatomose prijungti į Krekenavos RP gyvenančių žmonių (640 parašų). Esminis šio pareiškimo teiginys - kreipimasis į Aplinkos ministeriją, Panevėžio rajono savivaldybę dėl Krekenavos regioninio parko statuso panaikinimo.
Atsižvelgiant į gautus gyventojų pasiūlymus, pateiktus raštu bei išsakytus viešo susirinkimo metu, buvo atlikta visa eilė korekcijų Krekenavos RP ir jo zonų ribų bei buferinės apsaugos zonos ribų plane ir Krekenavos RP tvarkymo plane. Svarbiausi jų: išbrauktas iš Krekenavos RP ribų Upytės miestelis (išskyrus bažnyčią, kapinių teritoriją ir piliakalnį), dalis Krekenavos miestelio, o numatant įjungti Paberžės kraštovaizdžio draustinį į parko teritoriją, išimta Užupės gyvenvietė. Ūkininkams, norintiems vykdyti ūkio plėtrą, statytis ūkio pastatus, užstatomas plotas leistas padidinti iki 2500 m². VSTT tik 14-ai raštu pateiktų pasiūlymų atsakė neigiamai, likusieji pasiūlymai visiškai ar iš dalies buvo patenkinti.


Nežiūrint į atliktus kompromisinius sprendimus, š. m. rugpjūčio 28 d. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl Krekenavos regioninio parko. Tarybos komitetuose, svarstant šį klausimą, nebuvo pakviesti ir negalėjo išsakyti savo nuomonės nei atstovai iš Krekenavos RP, iš VSTT. Panevėžio rajono savivaldybės taryba beveik vienbalsiai priėmė sprendimą kreiptis į Seimą ir Vyriausybę dėl Krekenavos regioninio parko kaip valstybinės saugomos teritorijos statuso panaikinimo. Pagrindiniai motyvai: taryba atstovauja visuomenės interesams (surinkti gyventojų parašai), neįžvelgia šios saugomos teritorijos teikiamų privalumų ir naudos, parko statusas riboja piliečių ūkinę veiklą, o rengiami parko specialieji planai ir reglamentas dar labiau ją suvaržys.

Krekenavos regioninis parkas įsteigtas Panevėžio (didžioji dalis) ir Kėdainių rajonuose 1992 m. rugsėjo 24 d., siekiant išsaugoti Nevėžio vidurupio paslėnio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti.

Mes nepritariame Krekenavos regioninio parko panaikinimui!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Arturas P... Ir vėl tas žmogaus abžorumas, sau ,sau ir tik sau !!!!o kur gamtai?kur zverelaim,kur pauksteliam???ir vel skusites kad suėdė žveriukai jum burokus
2 Laimis M... Atvažiuokite į Krekenava, daugiau į tokį parka važiuoti nesinorės.
3 Algis J... Atsiranda zemgrobiu savanaudziu kuriems negana ir negana tremti tokius is valstybes reikia
4 Justas I... Nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui!
5 Erlandas P... Žemės prekeivių interesai nėra aukščiau už nacionalinius interesus.
6 Gintaras A... Kada "pilieciai" naikins Lietuvos Respublika?
7 Lina K... Ar seimūnams žemių pritrūko? Ar šiaip kiaulidėm norim užstatyt?
8 Romualdas S... susesti ir protingai aptarti,Dieve kokie mes tapome
9 V.Bengardavičienė ... regioniniai parkai priklauso visai Žmonijai, ne keliems ūkininkams, ir šiaip suinteresuotiems žmonėms. Mes galime tai išsaugoti!
10 G.B. ... Negalime palikti žalumos kampelių likimo valiai. Jie - šalies puošmena.
11 Edmundas Š... Negalima atiduoti Paberžės, negaerai, kad Užupė liko ne draustinyje... O kaip bus su Liaudos upelio sleniu - nuo Paberžės iki Surviliškio?
12 J.Stulpinaitė ... Palikime nors kiek gamtos visų, ne tik išrinktųjų, rekrecijai
13 Vincas D... negalima naikinti parkų ir kitų gamtos kampelių,nes naikindami juos mes naikiname save
14 Andrius S... Kategoškai prieš saugojamų teritorijų mažinimą
15 Šiaulių p... jei zmones negintu zaliuju plotu, valdziu hidros seniai juos butu surijusios
16 Algis J... Atsiranda zemgrobiu savanaudziu kuriems negana ir negana tremti tokius is valstybes reikia
17 Vidmantas L... Ateities kartoms turime išsaugoti gražiausias Lietuvos vietas
18 Darius R... Valstybiniai parkai skirti išsaugoti kraštovaizdį bei paveldą ateities kartoms. Surinkti parko priešininkų parašai atspindi vienadienius siaurus privačius interesus.
19 Albinas S... Lietuvoje tuoj liks tik valstybininkai ir šiukšlynai!!!
20 Aukse A... Keisti dalykai dedasi po saule, gal laikas Naikinti Lietuvos Respublika. Gal jau gautas toks nurodymas is Maskvos?
21 R.Jakaitis ... Ar protinga dėl privačių interesų ir asmeninės naudos griauti aplinką kurioje visi gyvenam?! Jei duosim valią šiems primityviems piliečiams kraštovaizdy liks tik bulvių laukai ir ūkininkų sodybos!
22 Marijus T... Tai gal geriau panaikinam kokia vyriausybe ar sumazinam seima. Zmones atsibuskit ir zurekit ne vien tik savo interesu, bet ir kitu
23 Darius T... Gerbiamieji, visos vertybės saugomos žmonėms, tai yra mums ir jums.
24 Mindaugas M... Lietuvoje pasiekeme aukstajo pilotazo figuru visuma. Nepakanka, kad kertame viska is eiles tai jau pradejome ir RP naikinti. Tik idomu kaip i tai paziures ES. Sekanti NNP. Gal laikas i LTRS?
25 D.Matulevičiūtė ... Krekenavos RP yra daugybė botaniniu požiūriu ertingų objektų ir teritorijų, kuriuos išsaugoti būtina.Be to, atsiradus tokiam precedentui, sukils ir kitų saugomų teritorijų gyventojai.
26 A. S... Kai kam reikia uki padidint, o kai kam pinigeliu, tai ir daro bardokus! Slykstu!
27 O.Drobelienė ... krekenavos parkas - mūsų visų ir ateinančių kartų...
28 laura k... nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui
29 Rimantas R... Nepritariu Krekenavos regioninio parko panaikinimui.
30 R. A... nepergyvenkit, gerbiamieji, tai tik Panevėžio rajono vyrų priešrinkiminiai triukai. Po spalio 12 bus okei. Panaikinti jiems nieks neleis.

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.