bankų veiksmai

3 524 PARAŠAI

Kategorija:

Mes, Lietuvos respublikos piliečiai, esame pasipiktinę komercinių bankų veikla dėl napagrįstai keliamos VILIBOR palūkanų normos, taip stumdami Lietuvą į dar gilesnę ekonominę krizę.
Šiuo metu VILIBOR nustato 5 didžiausi Lietuvos komerciniai bankai ir Lietuvos bankas. Toks principas yra visiškai nepriimtinas, nes atsiranda sąlygos karteliniams susitarimams.
Visame civilizuotame pasaulyje palūkanų norma yra mažinama, bet Lietuvoje ji kyla rekordiškai. Jeigu Lietuvos valiuta yra pririšta prie Euro fiksuotu kursu, tai kodėl EURIBOR ir VILIBOR skiriasi daugiau nei dvigubai?
Reikalaujame Lietuvos banko valdybos ir Lietuvos vyriausybės imtis griežčiausių veiksmų, siekiant sustabdyti nepagrįstą VILIBOR kylimą ir nustatyti santykį, kiek gali skirtis VILIBOR ir EURIBOR.
Taip pat reikalaujame atkreipti dėmesį į tai, kiek komerciniai bankai nesumoka į valstybės biudžetą 15% pelno mokęsčio ir PVM, nuo VILIBOR pokyčių, nes tai taip pat yra banko pelnas.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Dalia L... VILIBOR - žmonių apiplėšinėjimas, būtina jį sustabdyti
2 Edvardas G... Lietuvos bankas turėtų aktyviau dalyvauti o ne imtis stebėtojo niekonedarytojo vaidmens
3 L. S...
4 Andrius P... lupikautojai, kaip ir leolt suprantu pelnas turi buti bet sveikam prote. Kas ji turi?
5 M.Pučkorius ... kodel as turiu moketi daugiau, kai kursas vienodas???
6 Edgaras B... Gal kada bus tvarka ant musu lietuveles,kai valdze ir kitos institucijos nustos vogti is zmoniu.
7 Raimondas Š... Pritariu net labai. Ir kod4l pas mus - Lietuvoje, viskas taip vyksta: kad ir pavyzdys su kuru arba su duju kaina. Bjauru ir ir tikrai cia reikia stipriu pakeitimu, o gal ir net valdzios isikisimo.
8 Suprantantis ... Nepritariu! Pirma, siūlau peticijos autoriui išmokti rašyti lietuviškai (mokĘsčiai, kYlimas, ir kt.). Apie kokį PVM, p. Tadai, jūs kalbate? Apie kokį pelno mokestį jūs kalbate? Naivuoliai...
9 Laura M... Kodėl nepriimamams asmeninio bankroto įstatymas? Kodėl negalima laisva valia išeiti iš privačių pensijų fondų? Kodėl privačių pensijų fondų administratorių atlyginimai nepriklauso nuo uždirbto pelno?
10 0bjektyvus v... Gera yra kylancios palukanu normos, nes tada gyventojai gauna didesnes palukanas uz laikonus indelius
11 Laima B... Siai betvarkei turi buti ribos, nes kitaip zmones visai kris i nevilty....
12 Valdas B... Kada pagaliau baigsis sita oligarhija ir anarhija? Jau virs naglumo viskas perejo.
13 Milda G... Taip pritariu kazkoks apsurdas ,nes jau zmonems nebeimanoma issimoketi paskolu
14 D.J.Žukauskas ... bankai elgesi nesažyningai,gelbėja save, o kitus skandina ....
15 Kestutis V... pasirasiau sut. 2%, o reikia moketi dabar virs 10%- baisiau negali buti
16 Donatas Č... Man labai aktualus sis klausimas, noretusi isgirsti atsakyma
17 Irena M... Būtina ką nors daryti, nes pagaliau turime pradėti rūpintis savimi
18 Edvardas G... Kol komerciniai bankai nebus pažaboti, kad nedarytų,rusiškai tariant, PEREBOR, tol mes būsime dusinami.
19 Nijole K... R. Sarkinas turi prisiimti atsakomybe uz siuos banku veiksmus ir atsistatydinti
20 V. G... tokios palukanos ira kazkas nesveiko kaip ir tas zmogus kuris jas ant tiek uzkele
21 Andrius B... Jamam BANKU langus,gal greiciau reikalai pajudes :)
22 zenonasrimeikis ... seniai laikas ta seni varyti lauk jau labai ilgai uzsibuvo.Nieko gero l zmonems nepadare.Tik sau i kisene mokejo kist
23 S.Garbaravičius ... pries ketverta metu jau buvo si tendencija pastebima. algos kaip moldovoi, o kainos kaip islandijoj. bankai musu arsiau uz elektros tinklus.
24 Dziugas ... senai laikas ivardinti tikruosius krizes kaltininkus - bankai
25 Laisvydas R... Man nekila jokiu abejoniu, kad viliboras kyla siekiant pasipelnyt is zmoniu ir tai yra kartelinis susitarimas.
26 Tomas K... Meldziu viespati, kad tokios peticijos duotu naudos. Reikia toms siurebelems tikrai pastatyti po gera klizma, nes daro ka tik nori. Sekmes visiems , kurie stengiasi paitakoti situacija bent kazkaip .
27 Vytautas C... Pritariu R.Šarkino atstatydinimui, nes jo kaltė yra didžiausia dėl netvarkos komerciniuose bankuose.
28 Algirdas B... Tik Lietuvoje bankai gali eiti pries ekonomikos desnius! Visame pasaulyje skolinimosi palukanos mazinamos, kad zmonesm butu lengviau krizes metu, o Lietuvoje atvirksciai-zmones daro benamiais!!!
29 Tadas K... jei galetu kelnes paskutines numautu. Nors jiems panasiai ir sekasi
30 Regina P... yra gramatinių klaidų:VILIBOR kylimą ,mokęsčio-reiktų pataisyt :)

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu