bankų veiksmai

3 524 PARAŠAI

Kategorija:

Mes, Lietuvos respublikos piliečiai, esame pasipiktinę komercinių bankų veikla dėl napagrįstai keliamos VILIBOR palūkanų normos, taip stumdami Lietuvą į dar gilesnę ekonominę krizę.
Šiuo metu VILIBOR nustato 5 didžiausi Lietuvos komerciniai bankai ir Lietuvos bankas. Toks principas yra visiškai nepriimtinas, nes atsiranda sąlygos karteliniams susitarimams.
Visame civilizuotame pasaulyje palūkanų norma yra mažinama, bet Lietuvoje ji kyla rekordiškai. Jeigu Lietuvos valiuta yra pririšta prie Euro fiksuotu kursu, tai kodėl EURIBOR ir VILIBOR skiriasi daugiau nei dvigubai?
Reikalaujame Lietuvos banko valdybos ir Lietuvos vyriausybės imtis griežčiausių veiksmų, siekiant sustabdyti nepagrįstą VILIBOR kylimą ir nustatyti santykį, kiek gali skirtis VILIBOR ir EURIBOR.
Taip pat reikalaujame atkreipti dėmesį į tai, kiek komerciniai bankai nesumoka į valstybės biudžetą 15% pelno mokęsčio ir PVM, nuo VILIBOR pokyčių, nes tai taip pat yra banko pelnas.

# Vardas Komentaras
1 Dalia
VILIBOR - žmonių apiplėšinėjimas, būtina jį sustabdyti
2 Edvardas
Lietuvos bankas turėtų aktyviau dalyvauti o ne imtis stebėtojo niekonedarytojo vaidmens
3 L.
4 Andrius
lupikautojai, kaip ir leolt suprantu pelnas turi buti bet sveikam prote. Kas ji turi?
5 M.Pučkorius
kodel as turiu moketi daugiau, kai kursas vienodas???
6 Edgaras
Gal kada bus tvarka ant musu lietuveles,kai valdze ir kitos institucijos nustos vogti is zmoniu.
7 Raimondas
Pritariu net labai. Ir kod4l pas mus - Lietuvoje, viskas taip vyksta: kad ir pavyzdys su kuru arba su duju kaina. Bjauru ir ir tikrai cia reikia stipriu pakeitimu, o gal ir net valdzios isikisimo.
8 Suprantantis
Nepritariu! Pirma, siūlau peticijos autoriui išmokti rašyti lietuviškai (mokĘsčiai, kYlimas, ir kt.). Apie kokį PVM, p. Tadai, jūs kalbate? Apie kokį pelno mokestį jūs kalbate? Naivuoliai...
9 Laura
Kodėl nepriimamams asmeninio bankroto įstatymas? Kodėl negalima laisva valia išeiti iš privačių pensijų fondų? Kodėl privačių pensijų fondų administratorių atlyginimai nepriklauso nuo uždirbto pelno?
10 0bjektyvus
Gera yra kylancios palukanu normos, nes tada gyventojai gauna didesnes palukanas uz laikonus indelius
11 Laima
Siai betvarkei turi buti ribos, nes kitaip zmones visai kris i nevilty....
12 Valdas
Kada pagaliau baigsis sita oligarhija ir anarhija? Jau virs naglumo viskas perejo.
13 Milda
Taip pritariu kazkoks apsurdas ,nes jau zmonems nebeimanoma issimoketi paskolu
14 D.J.Žukauskas
bankai elgesi nesažyningai,gelbėja save, o kitus skandina ....
15 Kestutis
pasirasiau sut. 2%, o reikia moketi dabar virs 10%- baisiau negali buti
16 Donatas
Man labai aktualus sis klausimas, noretusi isgirsti atsakyma
17 Irena
Būtina ką nors daryti, nes pagaliau turime pradėti rūpintis savimi
18 Edvardas
Kol komerciniai bankai nebus pažaboti, kad nedarytų,rusiškai tariant, PEREBOR, tol mes būsime dusinami.
19 Nijole
R. Sarkinas turi prisiimti atsakomybe uz siuos banku veiksmus ir atsistatydinti
20 V.
tokios palukanos ira kazkas nesveiko kaip ir tas zmogus kuris jas ant tiek uzkele
21 Andrius
Jamam BANKU langus,gal greiciau reikalai pajudes :)
22 zenonasrimeikis
seniai laikas ta seni varyti lauk jau labai ilgai uzsibuvo.Nieko gero l zmonems nepadare.Tik sau i kisene mokejo kist
23 S.Garbaravičius
pries ketverta metu jau buvo si tendencija pastebima. algos kaip moldovoi, o kainos kaip islandijoj. bankai musu arsiau uz elektros tinklus.
24 Dziugas
senai laikas ivardinti tikruosius krizes kaltininkus - bankai
25 Laisvydas
Man nekila jokiu abejoniu, kad viliboras kyla siekiant pasipelnyt is zmoniu ir tai yra kartelinis susitarimas.
26 Tomas
Meldziu viespati, kad tokios peticijos duotu naudos. Reikia toms siurebelems tikrai pastatyti po gera klizma, nes daro ka tik nori. Sekmes visiems , kurie stengiasi paitakoti situacija bent kazkaip .
27 Vytautas
Pritariu R.Šarkino atstatydinimui, nes jo kaltė yra didžiausia dėl netvarkos komerciniuose bankuose.
28 Algirdas
Tik Lietuvoje bankai gali eiti pries ekonomikos desnius! Visame pasaulyje skolinimosi palukanos mazinamos, kad zmonesm butu lengviau krizes metu, o Lietuvoje atvirksciai-zmones daro benamiais!!!
29 Tadas
jei galetu kelnes paskutines numautu. Nors jiems panasiai ir sekasi
30 Regina
yra gramatinių klaidų:VILIBOR kylimą ,mokęsčio-reiktų pataisyt :)

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (125)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.