Keturračiams miške ir laukuose griežtas NE.

0 PARAŠAI

  • Vytautas
  • nuo 2009-03-18
  • iki 2009-08-30
Kategorija:

Keturračiams leisti važiuoti tik keliuose pagal galiojančias KET taisykles. Ne *keliuose* tik specialiai įrengtose trasose bei su žemės (miško) savininko raštišku sutikimu. Iš nesilaikančių šių nuostatų KETURRATIS KONFISKUOJAMAS.

[img=http://www.sekunde.lt/tvs/uploads/10220.jpg]

# Vardas Komentaras
1 R.
pritariu peticijai, keturaciams turi buti skirti plotai kur netrukdytu kitu poilsiui
2 Jurgita
džiaugiuosi, kad dar yra žmonių, kurie siekia sustabdyti keturračių vykdomą gamtos niokojimą.
3 Vidas
Keturračiu vairuotojai važinėdami ne keliais dažnai pridaro žalos gamtai, žmonių nuosavybei
4 aira
''malonu''vaikscioti prie juros ir grozetis keturaciais?
5 Rimantas
Prieš kurdami peticiją, išmokime rašyti lietuviškai. Ne 'keliose', bet 'keliuose'. Taip pat išmokime dėti skyrybos ženklus. Su pačia mintim sutinku besąlygiškai.
6 P.Mickevičius
aš esu visiškai už užteks tiems "ereliams" niokoti mūsų gržią gamtą.
7 R.Jučinskis
Na miškuose gal ir ne,tačiau turėtu skirti tam tikrą zoną...
8 Julius
atsibodo kviesti policija prie Gondingos piliakalnio Plunges raj.
9 A.Mosekonis
Blopga peticija. Tam kuriasi klubai, kurie stengiasi sutapdyti tuos keturracius kurie niokoja gamta ir pan. O del konfiskavimo. Kodel turi konfiskuoti is tokio zmogaus kuris tik nuvazevo pas kaimyna?
10 E.
Yra viskas ribos ir butina tausoti unikalia Lietuvos gamta.
11 v.večkytė
gamta yra svarbiau už viską ir jei malonumai negali būti suderinti su gamtos saugojimu tai atsiprašau...
12 Arūnas
keturračiai turėtų būti registruojami kaip visos transporto priemonės (motociklai)
13 Vilma
Jie dar drįsta save vadinti gamtos mylėtojais.....
14 Lukas
Tas baisus keturračio burzgimas girdisi iš už kilometro, gyvūnai išbaidomi, išdraskoma žemė, pravažiavęs jis palieka baisą išmetamųjų dujų smarvę paskui save... Reikia padaryti tvarką!
15 R.Jakaitis
Nuolat didėjant keturračių invazijai, kuo toliau tuo mažiau natūralioje aplinkoje lieka vietų kuriose nebūtų šlykštaus keturračių plerpimo ir ratais išdraskyto žemės paviršiaus!
16 Vytautas
keturačiais važinėja bukapročiai, ardo miško paklotę, suardo pilkapius, trikdo poilsiuatojų ramybę.
17 Simonas
ojojojoj besarmačiai išdarko mišką, oojojoj išdrąsko takelius - praeit negali, ojojojoj:)
18 Mantas
nederėtų leisti važinėti ir privačiame miške
19 Saulius
irenkime trasas, bus darbo, bus pinigu, isliks miskai
20 Robertas
Lauk juos ! Bet ner cia ko ir laukais vazinetis ! :)
21 Rimtautas
ka cia bepakomentuosi,zmones naudojasi nemastydami apie pasekmes.Kazkaip keista,kaip toks zmogus nepamasto,kad jo vaikui jau gamtos nebebus...
22 MartynasG
Jau ir taip miestas uzterstas, o dar cia keturraciai. Lauk is misku juos. Po miska dviraciai pasivazinet(ir tai takeliais), grynu oro pakvepuot. Keturraciams NE!
23 L.Mockus
turtingi vyrukai tegul įsirengia trąsas ir važinėja...
24 A.
Žmonės, jei norite "ekstrimo" eikite tarnauti į kariuomenę ar policiją. Pasivažinėti po mišką keturračiu gali kiekvienas žioplys.
25 Darius
Kai savininkai susimokės gamtai padarytą žalą,gal nustos ją darkyti ir pradės ją mylėti.
26 L.Raudonikis
kai kur tai jau problema nr.1, o žala miško vertybėms pranoksta net vykdomų kirtimų metu
27 Laima
Važinėtis tokiais motociklais galima specialiose teritorijose (autodromuose, kartodromuose, karjeruose ir pan.).
28 RimasPAKERyS
Miškas - tai didžiulė bendrija ar didžiulė šeima visokiausių gyvių.Tai ar kada susimastėme kas nutiks jei mes tą šeimą be atvangos ardysime ir naikinsime.
29 jonas
prasau paaiskinti, kur galima vazineti keturraciams? cia keliose vietose, ar kaip?bet jus radikalai, cia kaip su misko kirtimo taisyklem, svarbiausia uzdrausti, bet net nepasigilinat, ar tai imanoma
30 G.
Viskam yra sava vieta, tai kodėl to nesupranta keturračių vairuotojai, draskydami velėnas ir ardydami miško paklotę?

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1117)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (439)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (126)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.