Prieš Vievio sanatorinės mokyklos likvidavimą

0 PARAŠAI

Kategorija:

Prieš Vievio sanatorinės mokyklos likvidavimą

Mes, Vievio sanatorinės mokyklos bendruomenė, mokiniai, darbuotojai, tėvai, esame sukrėsti, nes netikėtai sužinojome, jog nuo 2009 – 07 – 01 mūsų mokyklą Elektrėnų savivaldybė likviduoja. Tiktai laimingo atsitiktinumo dėka sužinoję apie tai stengiamės išsaugoti šią mokyklą vaikams, nes kitu atveju dar vienas puikus pastatas taps „vaiduokliu“, traukiančiu nusikaltėlius.
Mokykla gyvuoja nuo 1968 metų ir joje gydosi ir mokosi vaikai iš visos Lietuvos. Šiuo metu mokykloje gydosi, mokosi ir gyvena 118 mokinių. Mokyklos bendruomenė pirmenybę skiria vaikų ligų profilaktikai. Į mokyklą priimami vaikai, kurie sega reumatu, įvairiomis širdies ligomis, vegetoangiodistonija ir kitomis ligomis, nustato kitas sveikatos problemas, kas nebūtų padaryta vaikams gyvenant šeimose.
Per visus šiuos metus mokykla nuolat buvo atnaujinama, plečiama mokymo ir materialinė bazė, rūpinamasi mokinių gyvenimo ir mokymo sąlygomis, sveikata. Vaikai nuolat konsultuojami specialistų, gauna gerą maitinimą, toje pačioje mokykloje lanko pamokas bei būrelius pagal pomėgius, gali išreikšti save įvairiuose mokyklos renginiuose. Laisvalaikį praleidžia mokyklos baseinėlyje, atnaujintoje sporto salėje, ilsisi gražiose mokyklos apylinkes, vyksta į ekskursijas. Mokykloje nuolat dirba vaikų psichologas, bendrosios praktikos slaugytojos, bendrosios praktikos gydytojas, auklėtojai. Vaikai, turintys specialiųjų ugdymo poreikių, ugdomi pagal adaptuotas ir modifikuotas programas, padedant spec. pedagogui ir mokytojų padėjėjams. Pritaikomas fizinis krūvis pagal vaiko sveikatos būklę, su jais dirba judesio korekcijos pedagogė.
Mums visiškai neaiškūs Elektrėnų savivaldybės valdininkų motyvai likviduoti pilnai sukomplektuotą ir parengtą, kasmet pritraukiančią papildomų lėšų mokyklą, į kurią kasmet atvykti norinčių vaikų vis daugėja. Dabartinė mūsų mokyklos situacija dar kartą liudija, kieno sąskaita yra taupoma (Lietuvos ateities – vaikų), ir ar iš viso taupoma (vėl bedarbiai mokytojai užplūs darbo biržą, ar išvyks į Vakarus, o vaikai, kuriems reikalinga ši mokykla, papildys ir taip jau perpildytas Lietuvos mokyklų klases.
Kviečiame visus atvykti pas mus ir įsitikinti mūsų mokyklos reikalingumu.
Mes už tai, kad vaikai būtų saugūs ir prižiūrėti

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Deimante k... Neuzdarykit sitos mokyklos ji labai reikalinga mums ir kitiems vaikams
2 Julius A... Si mokykla gera tom seimom kurios yra sunkiau gyvanancios ir beto gla pagaliau galetu baigtis ta korupcija , nes ir taip visiems aisku kad ta mokykla uzdaro ne sten yra Paneriu dvaras ji ir nori pirkt
3 Loreta T... Nuostabi mokykla pati mokiausi pries15m. turejau sveikatos problemu deka sios mokyklos pedagogu ir sveikatos specialistu mano problemos issisprende! butina issaugoti sia m-kla- nuostabia ramybes oaze!
4 Fritz S... Ich wünsch, dass die Schule nicht geschlossen wird. Wir haben sehr gute Erfahrungen miteinander beim COMENIUSPROJEKT gesammelt.
5 andriuxxLT ... tomas as ta mokykla myliu nor yr bet ka galeceu padaryt kad neudarytumete plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
6 modestas ... as nenoriu kad uzdarytu mokyklos labi ji yra grazi ji sauninga
7 eglė j... nes labai šauni mokykla, todėl noriu kad ja neuždarytumėte;)
8 tomas s... labai liudna kad uzdaro nenoriu kad uzdarytu labai visu prasau pildykit si anketa aciukas visiem korie papildis sia anketa je labai grazu yr lab i faina mokykla
9 andriukas ... labai liudna kad uzdaro nenoriu kad uzdarytu labai visu prasau pildykit si anketa aciukas visiem
10 Nijolė R... sioje mokykloje praleisti geriausi gyvenimo metai. Dauguma is musu ji uzaugino dorais pilieciais. Rupinosi musu sveikata, kai mums to labiausiai reikejo. Gamtos prieglobstis - vaiku sveikata.
11 J.Mackevic ... Si mokykla augina gerus dorus vaikus o ne kriminalus kap ikaikurios mokyklos
12 Vida B... palikite ramybeje tuos, kurie negali apsiginti, turekit sazines
13 Adelheid m... Ich bin unbedingt dafür, dass diese Schule weiterhin bestehen bliebt. Sie ist eine wichtige Einrichtung in Litauen!
14 Samanta T... Čia man gera,jaučiuosi saugi.Noriu, kad ši mokykla būtų išsaugota
15 kristina c... prasau neuzdariti mokyklos cia mes pavalgom daug ismokti
16 L.Bumbulytė ... buvau mokyklos apylinkėse,jos nuostabios,pušynas,šalia miškas,upė,nėra triukšmo,takeliai,suoliukai,aikštelė,gražu.
17 k.vaitelionis ... as jau sitoje mokykloje mokausi ne pirmi metai.ir esu patenkintas.labai geri mokitojai.viskas puiku.neuzdarykite mokyklos.
18 v.v. ... negalima,nuvilti vaiku kurei serga ,negalima uzdaryti mokyklos ,pagalvokit ponai juk jusu rankose mokyklos likimas.neuzdarikite,
19 A.Dapkus ... Manau vaikam ji reikalinga,ir kai kuriem tai kaip antri namai kuriu jie neturi gauna siluma ir meile ko negauna namie
20 Marija B... si mokykla yra labai gera visomis prasmemis, ir mes tikrai nenotime, kad ji butu uzdaryta..;( sioje mokykloje mokiausi dvejus metus, ir nieko blogo tikrai negaliu pasakyti...
21 I. B... Si mokykla kartais buna vieninteliai tikri namai vaikams...
22 G.Strasevičienė ... Pagalvokite blaiviai, ką Jūs darote likviduodami tokią nuostabią mokyklą.
23 G.Barkus ... taigi gera mokykla ir pravercianti ir gerai isauklejanti kurioje dirba geri mokytojai neatimkit is vaiku galimybes mokintis su gerais mokytojais
24 Ignas ... ten dirba mano mama ir mano draugas neteks geros mokyklos. likviduoti negalima
25 Ramunė S... Kiekviena padori visuomenė, pirmiausia rūpinasi silpnesniais ir sergančiais.
26 V.Raguckienė ... ar nebus Jums gėda, visko prioritetas turi būti vaikai
27 Jurgita G... neuzdarykite paskutines vaikams galimybes mokytis ir sveikata rupintis
28 Ernestas G... ABSURDAS KAS DAROSI LIETUVOJE!!!! GĖDA!!! Idiotai valdžioje, atima paskutinį pinigėlį ir iš mamų, kai Airijoje vaikas iki 16 metų gauna po 168 EUR per mėnesį, o čia net 50 Lt atėmė!!!!!!
29 Darius K... Sioje mokykloje praleidau devynerius metus. Tvirtai galiu teigti, kad tik jos deka stipriai pagerejo sveikata, juk turejau galimybe mokytis, augti, tureti draugu. Grieztas NE uzdarymui.
30 Viktorija D... valdžia ir taip daug iš mūsų atėmė, neleiskime, kad atimtų ir mūsų vaikų ateitį!!!!!

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu