Legalizuoti Marihuaną

0 PARAŠAI

Kategorija:

Sprendžiant pagal Olandijos patirtį, marihuanos legalizavimas galėtų stipriai sumažinti tokiu dažnam pragaištingu narkotiku kaip heroinas ar kokainas vartojimą. Tikslios statistikos nepamenu, tačiau vartojimas tikrai krito. Ir, paradoksalu, tačiau parūkančių "žolę" nepilnamečių Olandijoj yra žymiai mažiau nei JAV ar D.Britanijoj. Dažniausias mano ir mano bendraamžių argumentas ginčuose panašia tema būna gan menkas žalingas marihuanos poveikis sveikatai. Marihuana nesukelia fizinės priklausomybės, nežaloja smegenų, kepenų, inkstų, ką "puikiai" daro legalus ir iki skausmo pažįstamas alkoholis.

Dar neteko girdėti, kad būtent nuo tiesioginio marihuanos poveikio anapilin butu iškeliavęs nors vienas žmogus. Neteigiu, kad "žolė" yra vitaminas: ji labiau nei tabakas žaloja plaučius (tačiau tokiais kiekiais, kaip tabako, žolės tikrai neparūkysi), kelias dienas po parūkymo sunkiau įsisavinti sudėtingesnius dalykus, susikaupti.
Galima paliesti ir socialini aspektą. "Žolė" niekada (bent jau man su tokiais atvejais neteko susidurti) nesukelia agresijos, todėl jos legalizavimas ir savaime padidėjęs vartojimas mažintų ir nusikaltimų skaičių, kuriam tikrai svarią įtaką turi nuo alkoholio apsvaigę įstatymų pažeidėjai. Savaime aišku, už vairavimą apsirūkius reikėtų bausti kaip ir už vairavimą prisigėrus. Galima juokauti, tačiau marihuanos poveikis skatina kūrybiškumą, todėl tai butu ir injekcija Lietuvos kultūron.

Be to, pirkdami "žolę" dauguma rūkorių norom nenorom yra priversti įsigyti iš asmenų, kurie prekiauja ir kitais narkotikais. Taip mes remiam narkotikų kontrabandą, kuri susijusi ir su prekyba ginklais, žmonėmis. Aš to tikrai nenoriu daryti, tačiau nereikalingi draudimai mane priverčia. Aš noriu, kad prekybos "žole" pinigai butu švarūs, būtų mokami mokesčiai, kuriuos būtų galima panaudoti švietimui, mokyklų kompiuterizacijai ar būstams neturtingoms jaunoms šeimoms.
Esant demokratinei santvarkai ypač akcentuojama žmogaus laisvė rinktis. Tad kodėl aš negaliu rinktis marihuanos, jei mano laisvės nesikerta su niekieno kito laisvėmis? Kuo alkoholis yra pranašesnis, naudingesnis už "žolę"? Aš noriu būti laisvas laisvos valstybės gyventojas!

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Karolis Auk... Raktas iš krizės atsižvelgiant i i antpludi atostogauti lietuvoje uzsieniecius
2 Lietuvaitis ... Nuo MARIHUANOS dar niekas nemire, o gal tai net nuslopintu krize. Olandija nesigaili sia gamtos dovana! LEGALIZE!
3 Emilis Jur... Olandijos patirtis. taip sakant. už malonumus, kurių šioje žemėje liko nebedaug
4 Martynas Nef... but gerai kad peticija butu nukreipta ir i gydima , t.y butu prasoma legalizuoti ir gydima zole ,nes tai jau padarius pirmoji Kanada nesigaili.
5 Vilius Bar... Legalizavus tikrai kainos liktų panašios, mokesčiai, kuriuos užsideda "smulkesni stumdytojai" butų panašūs į akcizus, kaip antai tabako gaminiam ar tabakui. Valstybėje atsirastų daugiau pajamų :) UŽ!!
6 lietuvis ... jus nedarykit klaidos,nes kai valdzia uzdes mokescius uz zole,nebebus pinigu ipirkt jei :D nes isaugs kosmine kaina
7 Paulius K... Va kas tiesa tas tiesa! legalizuokit ir busim visi laisvi :D
8 Lukas Šal... Buuuutinai legalizuojam. !! Kas nenori lai ir neruko Pohuj ce keliu zmoniu nuomone. Seimas nahuj vagys ubagai bled negali del zmoniu legalizuot.. Pydarastai von nahuj gaidzius is seimo
9 Kestutis O.... Gana tabako kompanijoms skleisti vežį. Žmogus gali pats užsiauginti jam tinkamiausius produktus.
10 Dalius Tam... Aš, ir manau daug kitų entuziastingų mūsų ''švogerių'' krašto žmonių galime stoti į kovą už suvaržytas ir persekiojamas savo teises. Tai ko mes laukiame? Jei norime, kad kažkas mūsų šalį pasikeistų re
11 Linas ... Jai tai butu legalizuota, isivaizduokit kokios pajamos eitu i lt ? kaip greit atsigautu lietuva nuo tu kriziu shakalu vandalu. negirdejau kad kazkas priputes zmogu nuzudytu ar kazka panasaus :))))
12 Mindaugas Val... aisq reikia legalizuoti nes vistiek kaip ruke taip ir rukys visi :D
13 P.Zujus ... pazekit kiek valstybe praranda biudzeto per marihuana.Legalize
14 G. Kon... Visiškai pritariu, nes manau, kad bet kokiu atveju, kas rūkė tas ir rūkys, todėl argi ne geriau būtų tai legalizuoti.
15 Simas ... Neysivaizduojat kiek pinigu y biudzeta sukristu, nes tai ruko, kas antras.
16 Tadas Kar... nors pats marihuanos neberukau, bet tikrai zinau, kad visi paminetieji aspektai istikruju nusveria bet kokius priestaravimus pries marihuana. taigai as visapusiskai uz !
17 Julius Ciz... ir manau jei tai butu legalu nebutu visiem tokios pagundos rukyti
18 JHONNY KAS... faktas kaip blynas, zole daro daugiau naudos nei zalos, nei skirtingai kaip alkoholis.
19 Lukas Sta... Beabejo pritariu,viskas kas parasyta,gryna teisybe.
20 M.Piktuizis ... marihuana nekenkia sveikatai ar kunui tik tiem kas yra alergiskas :)
21 Tomas Tom... Chia pasirashau netik savo vardu, bet ir dar 25 Lietuvos pilieciu kurie neturi galimybes pasirasyti cia.
22 V.STASKA ... Smokin smokin weed, I got my lighter, I got a blunt, I'm getting higher!
23 Bob Mar... As uz su legalizuojant marihuana zmones taptu atsipalaidave ir gyvenimas taptu geresnis ;P geriau negu nikotinas :PPP
24 E.SAPARNIS ... Aš noriu būti laisvas laisvos valstybės gyventojas ...Gyvenu as sau, ir viena karta, ir sesti uz tai kas patinka tai BBD as tos Valdzios ir debilisku istatymu.
25 LIJANA D.... legalizuokite, nes kas vartoja tas ir vartos, tik nelegaliia, o legalizavus valstybe dar mokescius susirinktu :D
26 Nerijus ... Uz- tai ekonomiskiau, nereik gamint stiklo taros, jos transportuoti. O daktarai sako, kenkia viskas net ir alkoholis, jei tam nera saiko.
27 U.Veržikauskaitė ... Tai yra nekenksmingas,natūralus produktas.Aišku,kuris turi būti naudojamas su saiku.Legalizuotoje apyvartoje yra kur kas kenksmingesnių produktų.
28 A. L.... Jei visi pradetu rukyti, zmones realiai suprastu visas peticijas siame puslapyje, zmones butu vieniningi ;)