Mes sakom NE mokamoms studijoms

1 PARAŠAI

Kategorija:

Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos derasi su bankais dėl būsimų paskolų studentams sąlygų. Jos, švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, turėtų paaiškėti po kelių savaičių.

„Deramės su Bankų asociacija dėl sąlygų. Viena jau yra aiški: garantijos suteikimas maždaug iki 6–6,5 proc. metinių palūkanų. Tai tikrai nebūtų komercinės palūkanos“, – vyriausybės valandoje Seime sakė G. Steponavičius.

Pagal priimtą Mokslo ir studijų įstatymą negavę studijų krepšelio, tačiau norintys siekti aukštojo išsilavinimo už studijas turės mokėti aukštosios mokyklos nustatytą pilną kainą. Jiems yra pažadėta sudaryti galimybę imti valstybės remiamą paskolą.

Aukštosios mokyklos studijų kainų kol kas neskelbia, esą laukiama, kol naująjį įstatymą pasirašys prezidentas.

Ministro teigimu, jau kitą savaitę taip pat paaiškės, kokią pinigų sumą už studijas universitetuose bei kolegijose įsipareigoja padengti valstybė.

Išvadas darykime patys, ir ginkime savo teises. Mūsų valstybė, mūsų dauguma.

Pavyzdžiui:

Studentas, sąžiningai studijuojantis, visą laiką skiriantis mokslams, gaunantis pašaipos vertą stipendiją, turi išgyventi visą mėnesį? Ką daryti tuomet, kai tėvai yra neišgalintys jo paremti finansiškai? Jis dirbti taip pat negali... Visą laiką užima mokslai, o norint gauti varganą 1000 litų neturint kvalifikacijos ar aukštojo mokslo baigimo diplomo, galima nebent dirbant kokioj parduotuvėlėj. Taip? O jei dar jis studijuoja kitam mieste? Jei jis yra nepavargstantis, nori dirbti ir gauti bent kelis litus... Šaunu. Žinoma atsumavus įmokas už studijas, maistą, viešąjį transportą, knygas ir sąsiuvinius, mėnesinių įplaukų nelieka. Bet čia minėjau tik geriausią atvejį: jei studentas išgali dirbti. O jei ne, išvadas padarykime patys.
Kitas variantas- paskola, kuri pabaigus mokslus "griauš" kišenes dar ilgai. O turint bakalauro diplomą, norėsis nusipirkti mašiną, gal net įsigyti savo būstą. Klausimas: kada pagaliau galėsim normaliai gyvent, o ne egzistuot?

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2019-04-15 / 22:34
Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at peticijos.lt promoted as a resource on our blog alychidesign.com ? We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me kno
2 D.Sutkaitiene
as rupinuosi savo vaiko ateitimi, todel sakau NE mokamom studijom!!!
3 Martyna
manau valdze turetu zutikrinti nemokama moksla visiem,nes nevisi turi uz ka paismti pakola
4 Jūratė
leiskite kaimo jaunimui mokytis, ne tik turčių vaikams
5 I.Berenis
Aš manau, kad šiuo metu Lietuvos studentams tikrai nėra lengva. Užsienyje stipendijos normalios. Lietuviai patys pyksta, kad dauguma važiuoja studijuoti į užsienį, bet turbūt kitaip neįmanoma...
6 Silvija
Valstybė nori išsilavinusios tautos? Kaip tokie tapsime nesugebėdami užsimokėti už mokslą? Jei taip bus ir toliau, lietuvaičiai išsivažinės į svetimas šalis, arba tapsime LT iš 3 šalių.
7 Ieva
pritariu 100%, juk net jei tevai padeti gali, tai vistiek islaidos yra milziniskos, o pinigais juk niekam nelyja
8 G.
Valdžia susimąstys, kai šalyje links vien pencininkai. Manau svarbiausia vieningumas Lietuvos piliečių. Reikia vienytis ir mąstyti kažką efektyvaus. Taip daugiau nebegalima.
9 Jolita
kam gadinti jaunimui taip gyvenima su tomis mokamomis studijomis, tai gi universitetus baigs tik turtintu teveliu dundukai vaikai. Lietuva isvis iki pat galo nuvertes
10 Lina
nesupantu kdl nepriklausomybes karta turi atkenteti uz viska ir buti bandomieji triusiai???
11 L.
Man atrodo, kad su tokiomis reformomis žengiama atgal į praeitį (šeima galės į mokslus išleisti tik vyriausią sūnų).
12 Vytautas
vienas pietu amerikos gyventojas augina vezly su voro galva
13 As
Mokytis kaip tik reikia, o amzinai pridaro visokiu kliuciu mokytis, o po to patys stebisi, kad visi Lietuvoj neissimoksline ir dirba Olialia mergaitem ir panasiai.
14 Birutė
kur dėtis neturtingų ,daugiavaikių šeimų vaikams iškarto pasmerkti nežiūrint į jų gabumus
15 Gedas
Lietuva, imk pavyzdį iš kitų šalių, nes be mūsų jūsų ateitis miglota.
16 Rita
visiskai pries mokamas studijas, jug valstybe turi suteikti salygas gauti isilavinima, jug pacioje konstitucijoje tai parasyta
17 Migle
mes neturtuoliai kad tokias sumas galetume moketi uz moksla...
18 Diana
Valdzia turi daryti isvadas,o ne griauti jaunu zmoniu gyvenimus!! o paskuj klausia kodel jauni zmones bega is Lietuvos..
19 Eglutė
Mokysis turtingu teveliu vaikeliai,brudinoj saly gyvenam...
20 Gintare
padarys mokama moksla.. tai gales mokytis tik urtingieji.. o ka daryt kurie nera turtingi, is kur traukt tokius pinigus?
21 Justas
Vyriausybe,susimąstyk! Lietuvoje vyrauja nutautėjimas ir kalbos nykimas, o jūs dar siekiate STUDENTAMS uždėti finansinį jungą??? NE! NE! NE!
22 mergaite
Su tokiom savo studiju kainom nieko nepasieks. Gausis taip kad visi jauni zmones isvaziuos studijuoti i uzsieni.
23 Ovidijus
Mokslas tai ateitis, o jeigu mokslas bus mokamas, tai mes busim be ateities...
24 Martynas
emigracija padidės dar labiau, nes Lietuvoje nebus galima įgyti aukštojo išsilavinimo. žmonės ne tam sunkiai mokosi 12metų kad paskui einų tualetus valyti
25 Sandra
Ir viskas valstybei? Is kur jaunimui gauti tiek pinigu??
26 P.Karpičius
manau mokamos studijos neisspres visu problemu ir ti dar daugiau studentu taps profesiniu mokyklu aukomis, arba bedarbiais. ar mums sito reikia?!?!
27 Giedrė
jei taip ir toliau tai Lietuvoje nebeliks jaunimo, nes jis tiesiog paliks Lietuvą. O jau dabar sako, kad daug jaunimo išvyksta, taj kas bus toliau, kai priima tokius įstatymus..Kažkokia nesamonė.
28 Aurelijus
Einame link to, jog studijuoti leis sau tik turtingų tevelių vaikeliai. Sakote, paskolos? o kas tokias sumas sugebės gražinti, kai žmonės gyvena nuo algos iki algos.
29 V.
Pritariu. Nors jau studijuoju ir man neteks moketi pilnos kainos vis tiek manau kad naujas svietimo planas nepriimtinas. pvz neliktu fiziku (kas mokes 8000LT metams? fiziku ir taip vos daugiau 200)
30 dalius
tjp smaugia finansine padetis o tom aziausej dabar reika

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (956)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (138)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.