Mes sakom NE mokamoms studijoms

1 PARAŠAI

Kategorija:

Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos derasi su bankais dėl būsimų paskolų studentams sąlygų. Jos, švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, turėtų paaiškėti po kelių savaičių.

„Deramės su Bankų asociacija dėl sąlygų. Viena jau yra aiški: garantijos suteikimas maždaug iki 6–6,5 proc. metinių palūkanų. Tai tikrai nebūtų komercinės palūkanos“, – vyriausybės valandoje Seime sakė G. Steponavičius.

Pagal priimtą Mokslo ir studijų įstatymą negavę studijų krepšelio, tačiau norintys siekti aukštojo išsilavinimo už studijas turės mokėti aukštosios mokyklos nustatytą pilną kainą. Jiems yra pažadėta sudaryti galimybę imti valstybės remiamą paskolą.

Aukštosios mokyklos studijų kainų kol kas neskelbia, esą laukiama, kol naująjį įstatymą pasirašys prezidentas.

Ministro teigimu, jau kitą savaitę taip pat paaiškės, kokią pinigų sumą už studijas universitetuose bei kolegijose įsipareigoja padengti valstybė.

Išvadas darykime patys, ir ginkime savo teises. Mūsų valstybė, mūsų dauguma.

Pavyzdžiui:

Studentas, sąžiningai studijuojantis, visą laiką skiriantis mokslams, gaunantis pašaipos vertą stipendiją, turi išgyventi visą mėnesį? Ką daryti tuomet, kai tėvai yra neišgalintys jo paremti finansiškai? Jis dirbti taip pat negali... Visą laiką užima mokslai, o norint gauti varganą 1000 litų neturint kvalifikacijos ar aukštojo mokslo baigimo diplomo, galima nebent dirbant kokioj parduotuvėlėj. Taip? O jei dar jis studijuoja kitam mieste? Jei jis yra nepavargstantis, nori dirbti ir gauti bent kelis litus... Šaunu. Žinoma atsumavus įmokas už studijas, maistą, viešąjį transportą, knygas ir sąsiuvinius, mėnesinių įplaukų nelieka. Bet čia minėjau tik geriausią atvejį: jei studentas išgali dirbti. O jei ne, išvadas padarykime patys.
Kitas variantas- paskola, kuri pabaigus mokslus "griauš" kišenes dar ilgai. O turint bakalauro diplomą, norėsis nusipirkti mašiną, gal net įsigyti savo būstą. Klausimas: kada pagaliau galėsim normaliai gyvent, o ne egzistuot?

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Neskelbiamas asmuo Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at peticijos.lt promoted as a resource on our blog alychidesign.com ? We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me kno 2019-04-15 / 22:34
2 D.Sutkaitiene ... as rupinuosi savo vaiko ateitimi, todel sakau NE mokamom studijom!!!
3 Martyna G... manau valdze turetu zutikrinti nemokama moksla visiem,nes nevisi turi uz ka paismti pakola
4 Jūratė J... leiskite kaimo jaunimui mokytis, ne tik turčių vaikams
5 I.Berenis ... Aš manau, kad šiuo metu Lietuvos studentams tikrai nėra lengva. Užsienyje stipendijos normalios. Lietuviai patys pyksta, kad dauguma važiuoja studijuoti į užsienį, bet turbūt kitaip neįmanoma...
6 Silvija Ž... Valstybė nori išsilavinusios tautos? Kaip tokie tapsime nesugebėdami užsimokėti už mokslą? Jei taip bus ir toliau, lietuvaičiai išsivažinės į svetimas šalis, arba tapsime LT iš 3 šalių.
7 Ieva S... pritariu 100%, juk net jei tevai padeti gali, tai vistiek islaidos yra milziniskos, o pinigais juk niekam nelyja
8 G. R... Valdžia susimąstys, kai šalyje links vien pencininkai. Manau svarbiausia vieningumas Lietuvos piliečių. Reikia vienytis ir mąstyti kažką efektyvaus. Taip daugiau nebegalima.
9 Jolita ... kam gadinti jaunimui taip gyvenima su tomis mokamomis studijomis, tai gi universitetus baigs tik turtintu teveliu dundukai vaikai. Lietuva isvis iki pat galo nuvertes
10 Lina Ž... nesupantu kdl nepriklausomybes karta turi atkenteti uz viska ir buti bandomieji triusiai???
11 L. L... Man atrodo, kad su tokiomis reformomis žengiama atgal į praeitį (šeima galės į mokslus išleisti tik vyriausią sūnų).
12 Vytautas ... vienas pietu amerikos gyventojas augina vezly su voro galva
13 As ... Mokytis kaip tik reikia, o amzinai pridaro visokiu kliuciu mokytis, o po to patys stebisi, kad visi Lietuvoj neissimoksline ir dirba Olialia mergaitem ir panasiai.
14 Birutė K... kur dėtis neturtingų ,daugiavaikių šeimų vaikams iškarto pasmerkti nežiūrint į jų gabumus
15 Gedas ... Lietuva, imk pavyzdį iš kitų šalių, nes be mūsų jūsų ateitis miglota.
16 Rita L... visiskai pries mokamas studijas, jug valstybe turi suteikti salygas gauti isilavinima, jug pacioje konstitucijoje tai parasyta
17 Migle ... mes neturtuoliai kad tokias sumas galetume moketi uz moksla...
18 Diana P... Valdzia turi daryti isvadas,o ne griauti jaunu zmoniu gyvenimus!! o paskuj klausia kodel jauni zmones bega is Lietuvos..
19 Eglutė ... Mokysis turtingu teveliu vaikeliai,brudinoj saly gyvenam...
20 Gintare L... padarys mokama moksla.. tai gales mokytis tik urtingieji.. o ka daryt kurie nera turtingi, is kur traukt tokius pinigus?
21 Justas M... Vyriausybe,susimąstyk! Lietuvoje vyrauja nutautėjimas ir kalbos nykimas, o jūs dar siekiate STUDENTAMS uždėti finansinį jungą??? NE! NE! NE!
22 mergaite p... Su tokiom savo studiju kainom nieko nepasieks. Gausis taip kad visi jauni zmones isvaziuos studijuoti i uzsieni.
23 Ovidijus S... Mokslas tai ateitis, o jeigu mokslas bus mokamas, tai mes busim be ateities...
24 Martynas B... emigracija padidės dar labiau, nes Lietuvoje nebus galima įgyti aukštojo išsilavinimo. žmonės ne tam sunkiai mokosi 12metų kad paskui einų tualetus valyti
25 Sandra S... Ir viskas valstybei? Is kur jaunimui gauti tiek pinigu??
26 P.Karpičius ... manau mokamos studijos neisspres visu problemu ir ti dar daugiau studentu taps profesiniu mokyklu aukomis, arba bedarbiais. ar mums sito reikia?!?!
27 Giedrė ... jei taip ir toliau tai Lietuvoje nebeliks jaunimo, nes jis tiesiog paliks Lietuvą. O jau dabar sako, kad daug jaunimo išvyksta, taj kas bus toliau, kai priima tokius įstatymus..Kažkokia nesamonė.
28 Aurelijus D... Einame link to, jog studijuoti leis sau tik turtingų tevelių vaikeliai. Sakote, paskolos? o kas tokias sumas sugebės gražinti, kai žmonės gyvena nuo algos iki algos.
29 V. Š... Pritariu. Nors jau studijuoju ir man neteks moketi pilnos kainos vis tiek manau kad naujas svietimo planas nepriimtinas. pvz neliktu fiziku (kas mokes 8000LT metams? fiziku ir taip vos daugiau 200)
30 dalius u... tjp smaugia finansine padetis o tom aziausej dabar reika

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!