Asmeniniai Leidimai Tamsintiems Langams

0 PARAŠAI

Kategorija:

[b]Žmonės pasirašę šią peticiją sutinka[/b]:

Kad būtų priimtas įstatymas, leidžiantis vairuotojams įsigyti [b]Asmeninį Leidimą[/b] (Toliau: AL) vairuoti transporto priemonę, kurioje priekinio stiklo ir priekinių šoninių stiklų šviesos pralaidumo rodiklis mažesnis nei 70%. (t.y. iki 15% šviesos pralaidumo)

AL galėtu įsigyti tik vairuotojai:
[i]Kurie turi 2 metų vairavimo patirtį,
Kurie per paskutinius 12 mėnesių nesukėlė auto įvykio,
Kurie per paskutinius 12 mėnesių nebuvo nubausti už transporto priemonės vairavimą neblaivus.[/i]

AL kaina:
[i]Fiziniams asmenims: 200lt / metams
Valstybės Tarnautojams: Nemokamai[/i]

AL ypatumai:
[i][b]Vairuotojas įsigijęs AL galėtų vairuoti bet kurią transporto priemonę, kurioje priekinis stiklas ar/ir priekiniai šoniniai stiklai tamsinti plėvele ar tonuoti cheminiu būdu iki 85% (15% šviesos pralaidumo).[/b][/i]

AL ir TA (Techninė Apžiūra):
Transporto priemonė yra techniškai netvarkinga jei priekinio stiklo ir/ar priekinių stiklų šviesos pralaidumo rodiklis mažesnis nei 70% ir jei Transporto priemonės savininkas neturi AL. Bet jei Transporto priemonės savininkas turi AL - tai tokia transporto priemonė yra tvarkinga ir TA talone įrašoma, kad šią transporto priemonę galima vairuoti tik asmenims su AL. (Taip pat šį informaciją talpinama į duom. bazę, kuria galėtų naudotis Kelių Policija)

Vairavimas Be AL:
Jei transporto priemone numatyta vairuoti su AL, o vairuotojas AL neturi - tai užtrauktu bauda nuo 300lt iki 500lt.
Pakartotinis nusižengimas - nuo 600 iki 1000lt su apribojimu 1 metams AL įsigijimui.

AL konfiskavimas:
[i]Jei vairuotojas sukelia auto įvykį - tai jo AL gali būti konfiskuotas.[/i]

Įstatymo privalumai:
[i]Padidins Valstybės Biudžetą,
Sumažins nelegaliai tamsintų automobilių skaičių,
Sumažins korupciją keliuose,
Sumažins vairuotojų pasipiktinimą,
Suteiks automobilių savininkams labai gerą būdą apsaugoti savo turtą, sveikatą ir privatumą.[/i]

___________________
[i]Peticijos informacija:
Peticija bus išsiųsta surinkus 50,000 nesuklastotų ir sąžiningų parašų.[/i]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Tomas M... siuo metu gyvenu anglijoje (griztu siu metu gale). vairuoju masina visais tamsintais langais ir tai nesukelia jokiu problemu. o del kitu vairuotoju, tai matumo netrugdo labiau nei furgonai ir t.t.
2 T.Kersys ... butina tamsinti langus,del savo paties sveikatos,del vagysciu ir del daugelio kitu kriteriju.
3 Egidijus M... taj padetu akinimai nuo saules ir kitu automobiliu sviesu akinimuj.
4 Nerijus B... As tik uz tai kad priimtu pagaliau toki istatyma nes visi zmones tamsinasi ne tik del to kad tipo kietesni butu bet avarijos atveju styklas nesprogsta ir nesuzalos taip kaip netamsintas stiklas.
5 Justinas S... pasirasiau ta peticija, ir kas is to, juk kiekvienas zinome, kad taip nebus. ir neverta cia del to kipisuoti, tusciai svaistomi komentarai
6 P.Vaivada ... Nesvarbu leisit ar neleisti tamsint priekinius langus,visvien vazinesim su juodais ir nieko nepadarysit.
7 Vytautas U... Padidetu iplauku i biudzeta, manau tai svariausia priezastis priimti peticija....Valdzios atzvilgiu.
8 Trojke ... Lietuviams pamoina nezinot kas sedi uz kito auto vairo
9 Justas S... Manau tai tikrai gera peticija su atitinkamomis salygomis.
10 J. A... Aš pilnai sutinku, tai būtų teisingas sprendimas
11 Vaidas M... Dėl atsibodusio apiplėšimų iš automobilio skaičiaus!
12 jonas n... noreciau pamatyt kaip autorius vairuotu su taip niauktais langais nakty per ruka :) bet pritariu bent siek tiek
13 Tomas P... gerai sugalvota.. bet geriau mazint metini mokesti fiziniams asmenims iki 100lt/metams, o prideti mokesti valstybes tarnautojams tarkim 50lt/metams.. taip teisingiau bus.
14 M. S... pilnai sutinku, bent asmeniskai man labai butu gerai jei bent 50 proc leistu tamsinti, kadangi turiu jautrias akis ir tikrai skirtumas yra kada vaziuoju su patamsintu priekiu ir kur ne. grc pavargst
15 Rytis J... Tikrai sumazintu kysininkavima keliuose, nes tie kas vazineja nelegaliai uzsitamsine langus savaime asiku jog jie leidimo neturi.
16 Donatas B... O kodėl valstybukam nemokamai??? Skaitau ir kainą galima pamažint. Pasirašau ir aš,bet kiek matau iš žeticijų, tai dar nei viena niekuom nepadėjo ir abejoju, kad padės pasiek ką nors. Gaila ir pikta.
17 V.Akelaitis ... manau kad tikrai saugumas padidetu turto kuris yra automobilyje, netik del to kad jis butu maziau matomas bet ir del to kad plevele suteikia stipruma stiklui
18 Algirdas L... Atsižvelkit pagaliau i mūsų norus, nedarykit vaikų darželio ir išleiskit įstatymą pagaliau leidžiantį tamsinti priekinius langus.
19 Ovidijus B... pilnai sutinku del priekiniu langu tamsinimo tik nemanau kad reiktu apmokestinti nes ir tajp seis laikais zmones uz ora moka bet vistiek valstybe kaip neturi tu lesu taip neturi.
20 Darius N... Nesuprantu kodel tai yra draudziama? Kad policijos pareigunas veido nematys?
21 Andrius M... Saikingai patamsinti langai daznai netgi pagerina matomuma.
22 Jaroslav S... Sutinku, kad turi buti leista tamsinti priekinius soninius langus
23 Justas J... Nes mano akys jautrios sviesai, bet kadangi nesioju akinius, negaliu detis tamsintu akiniu
24 Monika B... Labai brangus malonumas. Leidimas galetu buti ne asmeninis, o tam tikram auto.
25 M. L... Dabartinis draudimas yra ABSURDAS! Tai apskritai turi buti nemokama, bet jau geriau mokama, negu kaip dabar! O kodel nedraudziama vairuot su akiniais nuo saules..!? Ar juos ir klounai veliau uzdraus?
26 D.BALCIAUSKAITE ... nors tokiai kaip as padetu toks leidimas,.nes negaliu nesiot nuo saules akiniu
27 Gytis L... sunkiau isdauzti stikla, geriau apsaugotu nuo vagysciu nes stiklas nesukrenta.
28 Laurynas K... tai nera blogai kad langai uztamsinti,zinoma butu geriau kad privaloma butu tamsinti firmose,bus ir kokybe ir tinkamai uztamsinta,priekinio lango aplamai turetu buti negalima tamsint
29 Arvydas J... mano manymu,kad langu tamsinimas turetu buti skirtas ne tam,kad masina butu grazesne,o del privatuma,nes kiekvienas turi matyti kas ir pas ka automobilyje sedi arba yra.
30 DAVID J... NAUDINGA NES VAGIAI NEMATITU KAS MANO MASINOI VIDUE BUTU MAZIAU VAGISCIU :)

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.