,,NE“ Valstybės įmonių miškų urėdijų ardymui

Peticijos esmė:
Išreikšti neigiamą poziciją dėl siūlomų valstybinių miškų valdymo reformų, naikinant esamas, normaliai funkcionuojančias ir efektyviai dirbančias valstybės įmones miškų urėdijas.
Netapatinti urėdijų darbo su kitų valstybės įmonių veikla, kurios vykdo tik administravimą, tam tikrų dokumentų ruošimą ar kitas valstybės deleguotas funkcijas. Urėdijos vykdo konkrečią ūkinę veiklą, kurios darbo organizavimui, priežiūrai, darbo kokybės ir efektyvumo kontrolei reikalingas proceso valdymas konkrečioje darbo vietoje, teritorijoje, objekte.
Periferijose esančių urėdijų darbuotojų ir specialistų , gyvenančių iš įmonės ūkinės veiklos, o ne iš valstybės biudžeto, neįrašyti ir į taip jau gausias socialinių pašalpų prašytojų gretas.
Reformomis siūlomas valstybinių miškų valdymo centralizavimas prieštarauja pažangios demokratijos, decentralizavimo, regioninės politikos ir valdžios priartinimo prie žmogaus principams.
PRIVALOME:
1. Išsaugoti esančių ir pelningai dirbančių valstybės įmonių miškų urėdijų savarankiškumą, materialinę techninę bazę, dešimtmečiais sukauptą turtą ir darbo kolektyvus,
2. Skatinti atskirų urėdijų savarankiškumą ir ekonominį augimą, efektyviau išnaudojant turimus
materialinius ir žmogiškuosius resursus.
SAKOME:
NE – VĮ miškų urėdijų ardymui Lietuvoje,
NE – VĮ miškų urėdijų stambinimui ir jungimui į 9 įmones,
NE – VĮ miškų urėdijų jungimui į vieną miškų įmonę.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Dalius M... kas del stambinimo tai svarstytina,kolkas pas mus nera atsakingu uz teisinga misko nukirtima ir atzeldinima
2 Andriejus J... Negalima griauti, o reikia daugiau leisti patiems miskininkams ukininkauti.
3 Janina K... "NE" Valstybės įmonių miškų urėdijų ardymui
4 MEDKIRTYS Z... jei taip atsitiktu tai butu zlugdomas smulkus verslas o ne skatinamas , karaliautu gigantai kaip Giriu bizonas ir t.t.t. baznytkaimiu lenpjuvems butu hana , turime pavyzti jau su kolukiais !!!! gana!
5 Vitalijus J... kategoriskas NE , darniai veikiancios sistemos zlugdymui.
6 Titas N... ,,NE“ Valstybės įmonių miškų urėdijų ardymui
7 Rokas N... Nemanau kad pades issprest esamas problemas, tai kogero didziuju medienos perdirbeju spaudimas ir yra naudojamasi sunkia ekonominia esama padetimi. Nemonau kad kiek nors valdininku del to sumazes.
8 R.Želionienė ... nejaugi dar per mažai bedarbių.Juk miškininkai iš valstybės neprašo nei cento, tad ko valdžiai dar reikia
9 J.Dirbanauskienė ... Miškų urėdijos turi atstovauti visuomen4s interesamas
10 J. B... ,,NE“ Valstybės įmonių miškų urėdijų ardymui
11 S M... Nejaugi kaikurie valdininkai mano, kad Lietuva, tai antroji Karelija....
12 Alvydas V... Lietuvele jau buvo sustambinta i apskritis, tai dabar jas zada naikinti ir padaryti kaip buvo...!
13 Dalius D... nenoriu kad Lietuva liktų stepių kraštas, o taip bus, kai visus miškus įmonės iškirs...
14 Nijolė Š... I6saugokime tai, kas sukurta ateities kartoms ir kurkime toliau."... Miškai - žmogaus ir žemės gyvos mintys ir jiems išnykus amžinai žmogus ir žemė ims kankintis..."
15 V. S... ,,NE“ Valstybės įmonių miškų urėdijų ardymui
16 V. E... Manau, kiad turim išlaikyti žmones kurie stengiasi išsaugoti miškus ir mūsų gamta.
17 Asitė G... PRITARIU ir pabrėžiu, kad ypač šiuo sunkmečiu, kai auga nedarbas tai dar labiau pagilins krizę
18 Algirdas J... ,,NE“ Valstybės įmonių miškų urėdijų ardymui
19 Kęstutis K... nereikia kurti kolūkiu, gal jau buvo iš ko pasimokyti?
20 ALVIDAS P... JEI MUSU SEIMUNAI PRIIMTU ISTATYMA ARDYTI UREDIJES JUOS REIKIA NAIKINTI KAIP EGLINIUS TIPOGRAPUS IR KUO GREICIAU
21 Virginija K... nevalia ardyti to kas sukarta ir tarnauja rajono žmonėms.
22 V. J... Ar nepagalvojat apie tuos žmones, kurie dirba, o paskui, papildys bedarbių gretas? Nereikia jungti...
23 Vilma L... Miskas-gamtos namai, sunaikinkim, viskas kas gyva, sunaikinkim Lietuva!!!???Miskams reikia, prieziuros, kad issaugotumem Lietuvos turta, o tam reikia urediju pagalbos!!!!
24 Antanas B... Kam naikinti pelningai ir tvarkingai dirbančią miškų urėdiją.
25 R.Tarvydienė ... neišparceliuokim savo žaliojo turto. Tik šio ūkio funkcionavimo dėka Lietuva skamba, kaip žalioji šalis.
26 monika l... nesutinku. taip bus tik grobstomas miskas, nebeliks periferijos, kuri prziures juos!!!!!
27 A.Marcinonis ... tikrai, kad nesamonė. nereikia nieko ardyti bei stambinti
28 Arturas L... Jau prisižiūrėjome, kaip miškų ūkis nuo sovietų laikų tik smuko, ypač atidavus miškus privatizacijai, skrendant lėktuvu tie iškirsti plotai atrodo, kaip gyvos žemės žaizdos,
29 P. P... Sugriauti lengva, kaip 3 pirštus apsysinti, o vat atvirkščiai jau problema.
30 Linas K... ruošiama dirva dar vienam privatizavimui, monopolizavimui

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

Uz vilkes Lunos grazinima seimininkei

Gabriele Mylinti Gyvunus. Adresuota: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Augino šunį, o užaugino vilką. Panevėžietė turėjo šuns patelę, rūpinosi ja pustrečių metų, o vėliau planuodama išvykti į užsienį ją atidavė prieglaudos globai ir paaiškėjo, kad ji pusiau vilkė. Pasikeitus planams moteris dabar nori susigrąžinti augintinę, tačiau aplinkosaugininkai beda į įstatymus ir žada gyvūną vežti į Vokietiją. Dėl vilkės likimo jau kovoja ir gyvūnų globėjai. Moteris ją augino lauko voljere, priglaudė visai mažutėlę iš vyriškio, kuris įsiūlė pamiškėje surastą šuniuką. Dabar vos išgirdusi pažįstamą balsą, keturkojė kaipmat pralinksmėja – Luna leidžiasi glostoma ir net mėgaujasi, kai šeimininkė kaso jai šoną. „Labai myliu, labai“, – sako „vilkės“ šeimininkė Silva Budrė. Moteris sako, kad gyvūnas draugiškas ir nieko nėra nuskriaudęs, labiausiai esą prisirišęs prie jos ir sūnaus. Augdama priminė vokiečių aviganės mišrūnę, populiariai dar vadinamą vilkšunę. Deja, apsaugos ministerija pasiule Luna arba uzmigdyti, atiduoti moksliniams tyrimams arba isgabenti uz Lietuvos ribu. Visos seimininkes pastangos susigrazinti Luna iki siol liko bevaises. Tad ir as visus neabejingus piliecius kvieciu jungtis ir kovoti uz Luna!! Te nugali zmogiskumas o ne valdininku savivale. Tuo labiau net ir Lietuvoje turime Vilku parka!