„NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių

2005m. Susisiekimo ministerijos teikimu priimtas Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimas „Dėl išlaidų, susijusių su tarnybinėmis komandiruotėmis, dydžio ir mokėjimo tvarkos " numato, kad kelių transporto priemonių ekipažų nariams, vykdantiems tarptautinius keleivių ir krovinių vežimus, gali būti mokami 50% mažesni dienpinigiai nei kitiems darbuotojams, vykstantiems į komandiruotę užsienyje. Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise. Taip diskriminuojami tarptautinių reisų vairuotojai. Pažymėtina, kad komandiruotės metu mokami dienpinigiai yra nustatomi atsižvelgiant į konkrečios valstybės kainų lygį ir turi užtikrinti komandiruotų darbuotojų maitinimosi išlaidas toje valstybėje. Didžioji dauguma vairuotojų gauna tik minimalų darbo užmokestį, todėl savo maitinimosi išlaidų negali padengti iš savo darbo užmokesčio. Net ekonomikos klestėjimo metu darbo užmokestis vairuotojams nebuvo didinamas. Tai įrodo, kad savarankiškas dienpinigių nustatymas įmonėje sudaro galimybę išvengti mokesčių. Taip diskriminuojami vienos profesijos darbuotojai - vairuotojai, vykdomas socialinis dempingas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 YxgDXAKlfnrNZl ... triZe9 <a href="http://iehklvkicqbo.com/">iehklvkicqbo</a>, [url=http://gcbmlehnogof.com/]gcbmlehnogof[/url], [link=http://dueklixmpxzq.com/]dueklixmpxzq[/link], http://banxiidueczz.com/
2 Algimantas P... Transporto imones per dienpinigius ismoka atlyginima,kad nebutu apmokestinamos. Taip isvengia LT mokesciu. Ir dar dienpinigiai sumazinti 50 proc. Sukciai ir mokesciu slepejai.
3 Virgilijus R... tautos isrinktieji po rinkimu pamirsta ,kad gyvent geriau nusipelne ne tik jie
4 zydrunas k... gerbiama vyriausybe isrinkome jus kd padetumet mums paprastiems darbininkams zmogiskai gyventi,tai bukite malonus tai ir darykite,.
5 R.Kairys ... Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise
6 Vladas R... Vairuotojai irgi zmones ir mums gyventi reikia siandien, o ne sviesioj ateity.
7 Algis P... pritariu sei peticijai: „NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių!!
8 Paulius V... pritariu siai peticijai (NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių)
9 gediminas k... vyrai,palaikau jus-tevyneje dirbancius.gal ateis laikas,kai ir mes galesime mokescius lietuvai moketi...
10 Aleksas J... pries vairuotoju diskriminacija, bukime garantuoti ateitim!!!
11 Aidas K... abejoju ar busim isgirsti, bet kaip visuomet tikiuosi.
12 V.Skeirys ... vairutojai vaziuodami pagal siandieninius ikainius turi dar damoketi is savo saskaitos ,kad isgyventi uzsienyje.praktiskai toks darbas yra minusinis .nieko neuzdirbi,tik pradirbi.
13 VLADIMIR M... VAIRUOTOJU NESKRIAUSKITE,KAIP IRMUS DABAR GELEŽINKELINKUS
14 Edvardas Š... NE-vairuotojų diskriminacijai, mokant tik 50 proc. nustatytų dienpinigių.
15 Olegas L... esu asmeniskai susidures su tokia diskriminacija, tesiog baisu, taip vadinamai "demokratinei" europos salije, vyksta tokie dalikai... geda.
16 E.Jakiene ... svieto pabaiga su tokiu atlygiu vyrams kurie praranda sveikata bevairuodami
17 g. C... Pritariu.Europiečiams - europietiškus dienpinigius.
18 Michail N... jau moka o,20-0,30 ct už km.ir nejokiu dienpinigių
19 Ausra T... didele Lietuvos vyru dalis dirba si sunku ir atsakinga darba.Labai gaila kad siuo metu uz ta darba mokama taip mazai.Netgi valtybes numatytus diepinigius bandoma nukarpyt.
20 GINTARAS T... Siuo metu imoniu seimininkai apgaudineja vairuotojus ir valstybe.Dienpinigiu vairuotojams nemoka o buhalterijoj rodo kad moka.Vyksta mokesciu plovimas.
21 Ieva S... nors neesu viena is vairuotoju, bet manau, kad valdininkai tegu patys pabando is minimuno isgyvent, o tada kalba apie dirzu verzimasi...
22 Radoslavas M... Visiskai pritariu.Ne darbdaviu savivalei ir darbuotoju isnaudojimui
23 Mindaugas K... Taip pritariu kad yra savivale darbdaviams susitarus, sukurta kolektyvine sutartis per kuria nutolstama nuo realiu istatimu, pazeidziant zmogaus teises.
24 Judita M... ministrai save tegu diskriminuoja,o ne paprastą juodnugarį!!!
25 VIDA L... Baikite diskriminuoti sunkiai dirbančius vairuotojus. Pritariu peticijai
26 Antanas M... „NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!