„NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių

2005m. Susisiekimo ministerijos teikimu priimtas Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimas „Dėl išlaidų, susijusių su tarnybinėmis komandiruotėmis, dydžio ir mokėjimo tvarkos " numato, kad kelių transporto priemonių ekipažų nariams, vykdantiems tarptautinius keleivių ir krovinių vežimus, gali būti mokami 50% mažesni dienpinigiai nei kitiems darbuotojams, vykstantiems į komandiruotę užsienyje. Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise. Taip diskriminuojami tarptautinių reisų vairuotojai. Pažymėtina, kad komandiruotės metu mokami dienpinigiai yra nustatomi atsižvelgiant į konkrečios valstybės kainų lygį ir turi užtikrinti komandiruotų darbuotojų maitinimosi išlaidas toje valstybėje. Didžioji dauguma vairuotojų gauna tik minimalų darbo užmokestį, todėl savo maitinimosi išlaidų negali padengti iš savo darbo užmokesčio. Net ekonomikos klestėjimo metu darbo užmokestis vairuotojams nebuvo didinamas. Tai įrodo, kad savarankiškas dienpinigių nustatymas įmonėje sudaro galimybę išvengti mokesčių. Taip diskriminuojami vienos profesijos darbuotojai - vairuotojai, vykdomas socialinis dempingas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 YxgDXAKlfnrNZl
triZe9 <a href="http://iehklvkicqbo.com/">iehklvkicqbo</a>, [url=http://gcbmlehnogof.com/]gcbmlehnogof[/url], [link=http://dueklixmpxzq.com/]dueklixmpxzq[/link], http://banxiidueczz.com/
2 Algimantas
Transporto imones per dienpinigius ismoka atlyginima,kad nebutu apmokestinamos. Taip isvengia LT mokesciu. Ir dar dienpinigiai sumazinti 50 proc. Sukciai ir mokesciu slepejai.
3 Virgilijus
tautos isrinktieji po rinkimu pamirsta ,kad gyvent geriau nusipelne ne tik jie
4 zydrunas
gerbiama vyriausybe isrinkome jus kd padetumet mums paprastiems darbininkams zmogiskai gyventi,tai bukite malonus tai ir darykite,.
5 R.Kairys
Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise
6 Vladas
Vairuotojai irgi zmones ir mums gyventi reikia siandien, o ne sviesioj ateity.
7 Algis
pritariu sei peticijai: „NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių!!
8 Paulius
pritariu siai peticijai (NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių)
9 gediminas
vyrai,palaikau jus-tevyneje dirbancius.gal ateis laikas,kai ir mes galesime mokescius lietuvai moketi...
10 Aleksas
pries vairuotoju diskriminacija, bukime garantuoti ateitim!!!
11 Aidas
abejoju ar busim isgirsti, bet kaip visuomet tikiuosi.
12 V.Skeirys
vairutojai vaziuodami pagal siandieninius ikainius turi dar damoketi is savo saskaitos ,kad isgyventi uzsienyje.praktiskai toks darbas yra minusinis .nieko neuzdirbi,tik pradirbi.
13 VLADIMIR
VAIRUOTOJU NESKRIAUSKITE,KAIP IRMUS DABAR GELEŽINKELINKUS
14 Edvardas
NE-vairuotojų diskriminacijai, mokant tik 50 proc. nustatytų dienpinigių.
15 Olegas
esu asmeniskai susidures su tokia diskriminacija, tesiog baisu, taip vadinamai "demokratinei" europos salije, vyksta tokie dalikai... geda.
16 E.Jakiene
svieto pabaiga su tokiu atlygiu vyrams kurie praranda sveikata bevairuodami
17 g.
Pritariu.Europiečiams - europietiškus dienpinigius.
18 Michail
jau moka o,20-0,30 ct už km.ir nejokiu dienpinigių
19 Ausra
didele Lietuvos vyru dalis dirba si sunku ir atsakinga darba.Labai gaila kad siuo metu uz ta darba mokama taip mazai.Netgi valtybes numatytus diepinigius bandoma nukarpyt.
20 GINTARAS
Siuo metu imoniu seimininkai apgaudineja vairuotojus ir valstybe.Dienpinigiu vairuotojams nemoka o buhalterijoj rodo kad moka.Vyksta mokesciu plovimas.
21 Ieva
nors neesu viena is vairuotoju, bet manau, kad valdininkai tegu patys pabando is minimuno isgyvent, o tada kalba apie dirzu verzimasi...
22 Radoslavas
Visiskai pritariu.Ne darbdaviu savivalei ir darbuotoju isnaudojimui
23 Mindaugas
Taip pritariu kad yra savivale darbdaviams susitarus, sukurta kolektyvine sutartis per kuria nutolstama nuo realiu istatimu, pazeidziant zmogaus teises.
24 Judita
ministrai save tegu diskriminuoja,o ne paprastą juodnugarį!!!
25 VIDA
Baikite diskriminuoti sunkiai dirbančius vairuotojus. Pritariu peticijai
26 Antanas
„NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių