„NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių

2005m. Susisiekimo ministerijos teikimu priimtas Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimas „Dėl išlaidų, susijusių su tarnybinėmis komandiruotėmis, dydžio ir mokėjimo tvarkos " numato, kad kelių transporto priemonių ekipažų nariams, vykdantiems tarptautinius keleivių ir krovinių vežimus, gali būti mokami 50% mažesni dienpinigiai nei kitiems darbuotojams, vykstantiems į komandiruotę užsienyje. Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise. Taip diskriminuojami tarptautinių reisų vairuotojai. Pažymėtina, kad komandiruotės metu mokami dienpinigiai yra nustatomi atsižvelgiant į konkrečios valstybės kainų lygį ir turi užtikrinti komandiruotų darbuotojų maitinimosi išlaidas toje valstybėje. Didžioji dauguma vairuotojų gauna tik minimalų darbo užmokestį, todėl savo maitinimosi išlaidų negali padengti iš savo darbo užmokesčio. Net ekonomikos klestėjimo metu darbo užmokestis vairuotojams nebuvo didinamas. Tai įrodo, kad savarankiškas dienpinigių nustatymas įmonėje sudaro galimybę išvengti mokesčių. Taip diskriminuojami vienos profesijos darbuotojai - vairuotojai, vykdomas socialinis dempingas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 YxgDXAKlfnrNZl ... triZe9 <a href="http://iehklvkicqbo.com/">iehklvkicqbo</a>, [url=http://gcbmlehnogof.com/]gcbmlehnogof[/url], [link=http://dueklixmpxzq.com/]dueklixmpxzq[/link], http://banxiidueczz.com/
2 Algimantas Pet... Transporto imones per dienpinigius ismoka atlyginima,kad nebutu apmokestinamos. Taip isvengia LT mokesciu. Ir dar dienpinigiai sumazinti 50 proc. Sukciai ir mokesciu slepejai.
3 Virgilijus Ras... tautos isrinktieji po rinkimu pamirsta ,kad gyvent geriau nusipelne ne tik jie
4 zydrunas kas... gerbiama vyriausybe isrinkome jus kd padetumet mums paprastiems darbininkams zmogiskai gyventi,tai bukite malonus tai ir darykite,.
5 R.Kairys ... Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise
6 Vladas Rib... Vairuotojai irgi zmones ir mums gyventi reikia siandien, o ne sviesioj ateity.
7 Algis Pav... pritariu sei peticijai: „NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių!!
8 Paulius Vit... pritariu siai peticijai (NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių)
9 gediminas kau... vyrai,palaikau jus-tevyneje dirbancius.gal ateis laikas,kai ir mes galesime mokescius lietuvai moketi...
10 Aleksas Jov... pries vairuotoju diskriminacija, bukime garantuoti ateitim!!!
11 Aidas Kut... abejoju ar busim isgirsti, bet kaip visuomet tikiuosi.
12 V.Skeirys ... vairutojai vaziuodami pagal siandieninius ikainius turi dar damoketi is savo saskaitos ,kad isgyventi uzsienyje.praktiskai toks darbas yra minusinis .nieko neuzdirbi,tik pradirbi.
13 VLADIMIR MOS... VAIRUOTOJU NESKRIAUSKITE,KAIP IRMUS DABAR GELEŽINKELINKUS
14 Edvardas ŠAL... NE-vairuotojų diskriminacijai, mokant tik 50 proc. nustatytų dienpinigių.
15 Olegas Luk... esu asmeniskai susidures su tokia diskriminacija, tesiog baisu, taip vadinamai "demokratinei" europos salije, vyksta tokie dalikai... geda.
16 E.Jakiene ... svieto pabaiga su tokiu atlygiu vyrams kurie praranda sveikata bevairuodami
17 g. Cuk... Pritariu.Europiečiams - europietiškus dienpinigius.
18 Michail Nik... jau moka o,20-0,30 ct už km.ir nejokiu dienpinigių
19 Ausra Tuz... didele Lietuvos vyru dalis dirba si sunku ir atsakinga darba.Labai gaila kad siuo metu uz ta darba mokama taip mazai.Netgi valtybes numatytus diepinigius bandoma nukarpyt.
20 GINTARAS TUZ... Siuo metu imoniu seimininkai apgaudineja vairuotojus ir valstybe.Dienpinigiu vairuotojams nemoka o buhalterijoj rodo kad moka.Vyksta mokesciu plovimas.
21 Ieva Suk... nors neesu viena is vairuotoju, bet manau, kad valdininkai tegu patys pabando is minimuno isgyvent, o tada kalba apie dirzu verzimasi...
22 Radoslavas Mat... Visiskai pritariu.Ne darbdaviu savivalei ir darbuotoju isnaudojimui
23 Mindaugas Kru... Taip pritariu kad yra savivale darbdaviams susitarus, sukurta kolektyvine sutartis per kuria nutolstama nuo realiu istatimu, pazeidziant zmogaus teises.
24 Judita Mus... ministrai save tegu diskriminuoja,o ne paprastą juodnugarį!!!
25 VIDA LIU... Baikite diskriminuoti sunkiai dirbančius vairuotojus. Pritariu peticijai
26 Antanas Mas... „NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių