„NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių

2005m. Susisiekimo ministerijos teikimu priimtas Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimas „Dėl išlaidų, susijusių su tarnybinėmis komandiruotėmis, dydžio ir mokėjimo tvarkos " numato, kad kelių transporto priemonių ekipažų nariams, vykdantiems tarptautinius keleivių ir krovinių vežimus, gali būti mokami 50% mažesni dienpinigiai nei kitiems darbuotojams, vykstantiems į komandiruotę užsienyje. Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise. Taip diskriminuojami tarptautinių reisų vairuotojai. Pažymėtina, kad komandiruotės metu mokami dienpinigiai yra nustatomi atsižvelgiant į konkrečios valstybės kainų lygį ir turi užtikrinti komandiruotų darbuotojų maitinimosi išlaidas toje valstybėje. Didžioji dauguma vairuotojų gauna tik minimalų darbo užmokestį, todėl savo maitinimosi išlaidų negali padengti iš savo darbo užmokesčio. Net ekonomikos klestėjimo metu darbo užmokestis vairuotojams nebuvo didinamas. Tai įrodo, kad savarankiškas dienpinigių nustatymas įmonėje sudaro galimybę išvengti mokesčių. Taip diskriminuojami vienos profesijos darbuotojai - vairuotojai, vykdomas socialinis dempingas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 YxgDXAKlfnrNZl ... triZe9 <a href="http://iehklvkicqbo.com/">iehklvkicqbo</a>, [url=http://gcbmlehnogof.com/]gcbmlehnogof[/url], [link=http://dueklixmpxzq.com/]dueklixmpxzq[/link], http://banxiidueczz.com/
2 Algimantas P... Transporto imones per dienpinigius ismoka atlyginima,kad nebutu apmokestinamos. Taip isvengia LT mokesciu. Ir dar dienpinigiai sumazinti 50 proc. Sukciai ir mokesciu slepejai.
3 Virgilijus R... tautos isrinktieji po rinkimu pamirsta ,kad gyvent geriau nusipelne ne tik jie
4 zydrunas k... gerbiama vyriausybe isrinkome jus kd padetumet mums paprastiems darbininkams zmogiskai gyventi,tai bukite malonus tai ir darykite,.
5 R.Kairys ... Transporto įmonės nepagristai piktnaudžiauja šia teise
6 Vladas R... Vairuotojai irgi zmones ir mums gyventi reikia siandien, o ne sviesioj ateity.
7 Algis P... pritariu sei peticijai: „NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių!!
8 Paulius V... pritariu siai peticijai (NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių)
9 gediminas k... vyrai,palaikau jus-tevyneje dirbancius.gal ateis laikas,kai ir mes galesime mokescius lietuvai moketi...
10 Aleksas J... pries vairuotoju diskriminacija, bukime garantuoti ateitim!!!
11 Aidas K... abejoju ar busim isgirsti, bet kaip visuomet tikiuosi.
12 V.Skeirys ... vairutojai vaziuodami pagal siandieninius ikainius turi dar damoketi is savo saskaitos ,kad isgyventi uzsienyje.praktiskai toks darbas yra minusinis .nieko neuzdirbi,tik pradirbi.
13 VLADIMIR M... VAIRUOTOJU NESKRIAUSKITE,KAIP IRMUS DABAR GELEŽINKELINKUS
14 Edvardas Š... NE-vairuotojų diskriminacijai, mokant tik 50 proc. nustatytų dienpinigių.
15 Olegas L... esu asmeniskai susidures su tokia diskriminacija, tesiog baisu, taip vadinamai "demokratinei" europos salije, vyksta tokie dalikai... geda.
16 E.Jakiene ... svieto pabaiga su tokiu atlygiu vyrams kurie praranda sveikata bevairuodami
17 g. C... Pritariu.Europiečiams - europietiškus dienpinigius.
18 Michail N... jau moka o,20-0,30 ct už km.ir nejokiu dienpinigių
19 Ausra T... didele Lietuvos vyru dalis dirba si sunku ir atsakinga darba.Labai gaila kad siuo metu uz ta darba mokama taip mazai.Netgi valtybes numatytus diepinigius bandoma nukarpyt.
20 GINTARAS T... Siuo metu imoniu seimininkai apgaudineja vairuotojus ir valstybe.Dienpinigiu vairuotojams nemoka o buhalterijoj rodo kad moka.Vyksta mokesciu plovimas.
21 Ieva S... nors neesu viena is vairuotoju, bet manau, kad valdininkai tegu patys pabando is minimuno isgyvent, o tada kalba apie dirzu verzimasi...
22 Radoslavas M... Visiskai pritariu.Ne darbdaviu savivalei ir darbuotoju isnaudojimui
23 Mindaugas K... Taip pritariu kad yra savivale darbdaviams susitarus, sukurta kolektyvine sutartis per kuria nutolstama nuo realiu istatimu, pazeidziant zmogaus teises.
24 Judita M... ministrai save tegu diskriminuoja,o ne paprastą juodnugarį!!!
25 VIDA L... Baikite diskriminuoti sunkiai dirbančius vairuotojus. Pritariu peticijai
26 Antanas M... „NE“ vairuotojų diskriminacijai mokant tik 50% nustatytų dienpinigių

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.