Gelbėkim Valdovų rūmų naikinamus rūsius

0 PARAŠAI

Kategorija:

Vienintelės Vladovų rūmų autentiškos detalės - rūsiai nebus išsaugoti. Jau atleidžiami restauruotojai - pinigų konservavimui nebeliko. Mat visi milijonai reikalingesni naujam betono pastatui bei brangioms kilimų kolekcijoms.
Valdovų rūmai, įskaitant šiųmetinę 44mln. litų dozę, jau "suvalgė" 228 milijonus valstybės biudžeto. Tačiau to, pasirodo, pakako tik betoninėms sienoms ir kilimams. Autentiški rūsiai, kurie vieninteliai žymi istorinę Valdovų rūmų vertę, dūlės nekonservuojami.
Rūsiai liks nebaigti. Nors jie patys vertingiausi, vieninteliai autentiški dalykai Valdovų rūmuose. Buvo galimybė juos užkonservuoti, bet tuo nepasinaudota.

2002m. gegužės 10d. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Valdovų rūmų paramos fondo. Šiuo bendradarbiavimu siekiama į rūmų atkūrimo veiklą įtraukti moksleivius, studentus, mokytojus, dėstytojus, mokslo darbuotojus, nevyriausybines organizacijas, supažindinti moksleivius, studentiją ir pedagogus su šiuo svarbiu Lietuvos valstybingumo paveldu - Vilniaus Žemutinės pilies Valdovų rūmais.
Remdamasi šia sutartimi ir daugelio iš mūsų paaukotais pinigėliais Valdovų rūmų paramos fondui, kviečiu visus neabejingus Lietuvos istorijai ir naikinamiems Valdovų rūmų autentiškiems rūsiams pasirašyti šią peticiją. Tai yra visų mūsų pareiga, nes tai mūsų istorija, tai mūsų protėvių palikimas ir mūsų tautos didžiausias turtas.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 monika ... pinigo plovimas rusiu restauracijoje UAB rUPINTOJELIS tikri melo zmones
2 Viktor M... Valdovu rumai? Pats kvailiausias architekturinis uzmojis... vietoj to, kad palikt istorine vieta, iseksponot ja, is jos pasityciota...
3 Rolandas T... Tiks siulyciau nepriimtina autoritarinem atgyvenom "atsiduodanti" pavadinima "valdovu rumai" keisti i tradicini - VILNIAU ZEMUTINE PILIS

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!