Mes prieš nekokybišką Istorijos VBE 2009!

0 PARAŠAI

Kategorija:

Mes, Lietuvos abiturientai, laikę pagrindinės sesijos Valstybinį Istorijos brandos egzaminą, jų mokytojai, esame nusivylę šių metų Istorijos VBE kokybe, todėl pareiškiame, kad egzaminas buvo nekokybiškai ir neatsakingai parengtas, nes:

1. Kai kurie testinės dalies klausimai ir atsakymų variantai buvo suformuluoti neaiškiai, todėl abiturientas negalėjo atsakyti į klausimą tinkamai, nors ir žinojo atsakymą;

2. Testinėje dalyje klausiama egzamino programai nepriklausančių dalykų (25 ir 7 klausimai), todėl tai yra nesąžininga visų egzaminą laikančiųjų atžvilgiu;

3. Šaltinių nagrinėjimo klausimai paruošti netinkamai, nėra adekvatūs istorijos egzaminui, kur visų svarbiausia turėtų būti žinios, o ne interpretavimo sugebėjimai, kurie įvertinami lietuvių kalbos egzamine;

4. Egzaminas neatskleidžia plataus temų spektro, kurį užduoda istorijos egzamino programa - nebuvo nė vieno klausimo apie svarbiausius Lietuvos istorijos laikotarpius, kurių mokymuisi skiriami du paskutiniai mokslo metai istorijos pamokose - LDK ir ATR. Todėl abejojame istorijos egzamino programos atitikimu (adekvatumu) pačiam Valstybiniam istorijos brandos egzaminui;

5. NEC, pasilikdamas teisę sudarinėti klaidingus klausimus (ar klausimus be teisingo atsakymo varianto teste), klaidina ir dar kartą elgiasi neatsakingai ir negarbingai abiturientų atžvilgiu.

Todėl prašome Nacionalinio Egzaminų Centro, sudarinėjusio šį brandos egzaminą, apsvarstyti sudarytojų komisijos kompetenciją, nevertinti nekorektiškų ir programos neatitinkančių klausimų bei užtikrinti, kad ateityje abiturientai galėtų laikyti kokybiškus brandos egzaminus, kurieįvertintų tikrąsias jų istorijos žinias.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 No M... Patikekit koks geografijos egzas buvo, klausimai visiskai be rysio. Jei mokyklinis toks sunkus, tai koks valstybinis tada ? 8|
2 Ingrida Š... Nesmagiausia tai,kad nuo šio egzamino rezultato labai priklauso ar įstosi ten,kur nori..
3 Mantas Š... sutinku, kad siais metais VBE buvo lbj nekonkretus, ansktesnieji metai buvo konkretesni ir aiskesni.
4 Martynas ... nors surinkau 94% bet pilnai pritariu kad egzaminas buvo nesamone :)
5 Viktorija G... Mes ne bandomieji triušiai! Ir štai turime valstybę bei jos tarnautojus šiuo atveju NEC'ą,kurie pasirodo,turi teisę eksperimentuoti,klaidinti,sukirtineti jaunąją kartą. Tik kaži kodėl po to valdžia skundžiasi,jog vis daugiau žmonių palieka
6 Mantas M... Na nebuvo taip jau blogai viskas, bet egzaminas galėjo būti ir platesnis.
7 simona Č... Tiesiog gaila kai mokedamas ir tikedamas laikyti istorijos egzamina gauni vos ne lietuviu teksto suvokima...o tavo zinios yra tiesiog nieko vertos.
8 Danielis p... Jeigu nesuprantami klausimai, tai ir egzaminas blogai surengtas
9 Justina D... tikra "dovana" abiturientams Lietuvos Tūkstantmečio proga
10 N. P... testiniai tiesiog pribloske.... kai kurie klausimai tikrai turi buti nevertinami
11 R.P ... Absurdas. Man atrodo, kad čia sąmoningai bandė visus sukirsti per istorijos egzaminą, nes jo Lietuvoje visur reikia. O dabar savaime atkris nemažai žmonių, stojančių į universitetus.
12 Anicetas D... ww1,ww2,ATR,Lietuvos kunigaikstyste, bybi..kur situos periodus,laikotarpisu padejot..nesveiki tikrai tiap sunku gyvet sitoj skylei dar jus necai dejau dideli ir gauruota ant jusu
13 E.K ... Nec, gal tikrai, nors atsiprasykit arba kaip nors pakomentuokit viesai 'geriausia' istorijos egzamina.
14 G.Peciulyte ... Ir taip stresas nezmoniskas del tu egzu o dar ir tokios nesamones.
15 Gintare ... tikiuosi, kad bent jau vertins atlaidziai, nes tokio smulkmenisko egzo gyvenime nebuvau macius!
16 Linas U... Pritariu peticijos punktams! ATSIPRASYKIT MUSU ZVERYS!
17 Lijana Š... Pritariu parašytiems teiginiams, egzaminų užduotys buvo tikra nesamonė.
18 Ignė R... buvo klausimų tikrai neieinančių į egzamino programą.
19 Aistė M... mano nuomone egzamino uzduotys buvo parinktos tikrai neprofesionaliai
20 Edita A... Esu pakraupusi,kaip galima tyčiotis iš abiturientų
21 Bibciulpis R... visi mokytojai turi mirti !!! pidarai ble, ciulpkit adamkui ir brazauskui sukos padlos kurvos , nekenskit mokytoju !!! sushikti apgaudinetojai , vaidmainiai , jusu visi nekencia !!!
22 Kristina G... Esu pasipiktinus netinkamai paruoštomis istorijos valstybinio egzamino užduotimis...
23 Mantas B... Esu nepatenkintas istorijos egzaminutodel pasirasau
24 D.Poškutė ... visiškai sutinku su sioje peticijoje pateiktais komentarais...Gavos kad du lietkių egzaminus laikėm... Viršūnėėė :D aš pvz esu laaabai pasipiktinus :)
25 Linas D... 2ia buvo lietuvi7 suvokimo testas, o ne istorijos egzaminas..
26 Milvydas M... Tikrai buvo klaidu visuose istorijos egzuose ir V ir M. Ot proto bokstai :D
27 R.Slunksnytė ... Egzaminas buvo per sunkus, o reikalaujami parašyti dalykai ne esminiai, kurių mokoma bendrojo lavinimo mokyklose.
28 Aušra B... keli klausimai labai prastai suformuluoti, pries paskutiniam klausime klaida, tai ar egzaminu centras metus ruosia uzduotis ar dvi dienas, neina net suprasti.
29 Sonata G... egzaminas turėtų būti žinių patikrinimas, o ne Interpretavimo patikra.....
30 Tadas P... Visiškai sutinku su šiais peticijoje pateiktais komentaris

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!