ŠACHTOMS prie Kauno – NE!

0 PARAŠAI

Kategorija:

ŠACHTOMS prie Kauno – NE!

Kauno apskrities, Garliavos apylinkių seniūnijoje, Pagirių km. (2 km. nuo Garliavos ir tik 10 km. nuo Kauno centro!) numatoma požeminiu būdu (iškasant šachtą ir į ją nutiesus geležinkelio atšaka bei automobilių kelią) eksploatuoti Pagirių anhidrito telkinio išteklius, gaminti prekinį trupintą anhidritą. Per parą planuojama iškasti, apdirbti (susmulkinti) ir išvežti 38 vagonus (po 60 tonų) ir po 33 sunkvežimius (po 30 tonų) anhidrito.
Tai GIGANTIŠKA GAMYKLA, kelianti realų pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai ir gerovei dėl:
- triukšmo gamybos, perdirbimo, transportavimo cikle;
- oro taršos kietosiomis dalelėmis;
- oro taršos lakiais cheminiais junginiais;
- gruntinių ir paviršinių vandenų tarša ir gruntinių vandenų lygio kritimu;
- galimo sprogimo pavojaus sprogstamųjų dujų bei degalų saugyklose;
- gyvenamųjų namų ir ūkinių pastatų deformacijos požeminių darbų zonoje, kuri užims kelis šimtus ha;
- nekilnojamojo turto ir (žemės sklypų ir statinių/sodybų) ženklaus nuvertėjimo dėl šio
gamybinio monstro kaimynystės.
Be to, o tai yra pats didžiausias pavojus, iškastas ertmes numatoma pritaikyti įvairių produktų sandėliavimui, įskaitant ir žalingas aplinkai medžiagas. Pagal visus Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) suformuotus reikalavimus šios ertmės idealiai tiktų ir radioaktyvių atliekų ilgalaikiam saugojimui. Tai BOMBA visai Lietuvai pačiame Lietuvos centre!
Nelikime abejingi savo ir ateinančių kartų sveikatai ir gerovei! Tarkime griežtą NE šio MONSTRO atsiradimui!
Aš, pasirašęs šią peticija, vienareikšmiškai ir kategoriškai pasisakau prieš šachtos įrengimą minėtoje vietoje!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Tomas
Valdžia vis riečia pirštus į save - ypač kas liečia neatsinaujinančius išteklius. Atsibuskit žmonės - tie kostiumuoti ir kaklaraiščiais pasidabinę ponai niekada nesirūpino Lietuvos žmonėmis. Lobistai.
2 Jurgita
Valdžios gobšumui ribų nėra. Nesvarbu nei aplinka, nei žmonių sveikata.
3 Nerijus
Tiek visko gražaus kalbama ir rašoma, tačiau realybėje, tai bus tik dar viena užteršta, ir nuniokota apylinke. Ir atliekas is AE tikrai patalpinsit!!!
4 Raimondas
sumokėkite,kad galėčiau išsikraustyti kuo toliau
5 Mindaugas
As uz tokia gamykla - kiek darbo vietu bus sukurta, kiek mokesciu i biudzeta sumoketa.
6 ignas
nzn abejoju del kenkimo bet jauciu butu darbo vietu
7 S.Tamulynaitė
ir taip esu jautri viskam, turiu alergiju daug kam, nenoriu nuodytis dar labiau, tuoj i lauka nebegalesiu iseiti jei atsiras sitos sachtos
8 Kristina
Pradetos TOKIOS statybos - TYLUMOJE! Kodel uz pinigus parduodama gyventojų sveikata ir Lietuvos ateitis siejama su radiacija ....?
9 Lukas
mano manymu, tai yr itin didelis pavojus aplinkiniams rajonams ir miestams del sprogstamuju daleliu ir tarsos.tad-vienareiksmiskai NE!
10 Aldona
žmonės mielieji, kaip galim taip kovokim prieš tokius dalykus Lietuvoje!
11 Marius
Kitos Tėvynės neturime, privalome saugoti bent tai, kas liko...
12 V.
mes ir taip mirstam nuo vezio,sustokit ,pamastykit ,pinigaus uzdirbsite is to ,bet sveikatos nenupirksit kaip pacius jus uzklups si liga
13 Andrius
Pasisakau griežtai ne, prieš šachtų įgyvendinimą
14 K.Zubovaite
Bet juk internetines peticijos nieko nereiskia... :(
15 K.Grušaitė
gyvenu prie pat kur norima atlikineti siuos darbus.. Grieztai NE sitam sumanymui!!
16 Darius
Aišku kad pavojinga gyventojams, ką nėra labiau laukinių vietų
17 rolandas
taip , ateme visas galimybes gyvenyi , tai dar ir vaikscioti sugeba atimti
18 Mindaugas
tikrai per arti miesto; kur tyrimai; kur rizikos paskaiciavimai; viaskas spontaniska ir tikrai neapgalvota
19 aleksandr
mum nereikia šachtų po namais ,su galimybe igriūti ir radioaktyvių atliekų saugyklomis
20 Alma
lauk nuodus iš Lietuvos, būkime atsakingi už savo vaikus!
21 Arvydas
Atliekų kapinyno ar uždelstos bombos tikrai nereikia !
22 D.Pauliukevičienė
noriu,kad vaikai augtu sveikoj aplinkoj.O tokie kasinėjimai ,puikiai zinau kaip kenkia pastatam.Po nuoteku trąsos tiesimo sutrukinėjo namo sienos.Nenoriu,kad taip sunkiai tėvu statytas namas subyrėtu
23 Mindaugas
Kai Lietuva turės kalnus bus galima pagalvoti ir apie šachtas, bet dėl gerovės: paskutinis punktas nebūtinas...
24 L.Kuraitienė
projektuotojai turetų vadovautis protu ir sąžine, o ne vien tik pinigine nauda.
25 Agne
Gal pats laikas pagalvot ir apie zmones, kurie gyvena toje teritorijoje, kur kasama sachta?! Juk tie, kurie kasa, ir tie, kurie sugalvojo kasti, netures cia gyvent!
26 Kazimieras
Kam biznis, o kam suluošinta sveikata. Jokiu būdu NELEISTI!
27 Kristina
Anam paraše įsivėlė klaida. Aš griežtai PRIEŠ šachtas.
28 Edita
Vienas klausimas man kyla nejaugi nera kitu vietu kaip prie gyvenvietes kasti, ar jus patys sutiktumete jei butumet musu vietoje, kaip mums gyventi ir taip nepyragai, pagalvokit mielieji gerai?
29 D.
Neleiskime kad, Kaunas žemėlapyje būtų pažymėtas radiacinio pavojaus ženklu!
30 durniai
dziaukites zmones kad darbo vietas kuria o ce durneliai protestuoja visai jus nuciuoze ar kas jum yra dziaukites kad nors kasnors kuria darbo vietas ir dar kaime

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (1008)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (138)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.