ŠACHTOMS prie Kauno – NE!

ŠACHTOMS prie Kauno – NE!

Kauno apskrities, Garliavos apylinkių seniūnijoje, Pagirių km. (2 km. nuo Garliavos ir tik 10 km. nuo Kauno centro!) numatoma požeminiu būdu (iškasant šachtą ir į ją nutiesus geležinkelio atšaka bei automobilių kelią) eksploatuoti Pagirių anhidrito telkinio išteklius, gaminti prekinį trupintą anhidritą. Per parą planuojama iškasti, apdirbti (susmulkinti) ir išvežti 38 vagonus (po 60 tonų) ir po 33 sunkvežimius (po 30 tonų) anhidrito.
Tai GIGANTIŠKA GAMYKLA, kelianti realų pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai ir gerovei dėl:
- triukšmo gamybos, perdirbimo, transportavimo cikle;
- oro taršos kietosiomis dalelėmis;
- oro taršos lakiais cheminiais junginiais;
- gruntinių ir paviršinių vandenų tarša ir gruntinių vandenų lygio kritimu;
- galimo sprogimo pavojaus sprogstamųjų dujų bei degalų saugyklose;
- gyvenamųjų namų ir ūkinių pastatų deformacijos požeminių darbų zonoje, kuri užims kelis šimtus ha;
- nekilnojamojo turto ir (žemės sklypų ir statinių/sodybų) ženklaus nuvertėjimo dėl šio
gamybinio monstro kaimynystės.
Be to, o tai yra pats didžiausias pavojus, iškastas ertmes numatoma pritaikyti įvairių produktų sandėliavimui, įskaitant ir žalingas aplinkai medžiagas. Pagal visus Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) suformuotus reikalavimus šios ertmės idealiai tiktų ir radioaktyvių atliekų ilgalaikiam saugojimui. Tai BOMBA visai Lietuvai pačiame Lietuvos centre!
Nelikime abejingi savo ir ateinančių kartų sveikatai ir gerovei! Tarkime griežtą NE šio MONSTRO atsiradimui!
Aš, pasirašęs šią peticija, vienareikšmiškai ir kategoriškai pasisakau prieš šachtos įrengimą minėtoje vietoje!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Tomas ... Valdžia vis riečia pirštus į save - ypač kas liečia neatsinaujinančius išteklius. Atsibuskit žmonės - tie kostiumuoti ir kaklaraiščiais pasidabinę ponai niekada nesirūpino Lietuvos žmonėmis. Lobistai.
2 Jurgita G... Valdžios gobšumui ribų nėra. Nesvarbu nei aplinka, nei žmonių sveikata.
3 Nerijus B... Tiek visko gražaus kalbama ir rašoma, tačiau realybėje, tai bus tik dar viena užteršta, ir nuniokota apylinke. Ir atliekas is AE tikrai patalpinsit!!!
4 Raimondas R... sumokėkite,kad galėčiau išsikraustyti kuo toliau
5 Mindaugas S... As uz tokia gamykla - kiek darbo vietu bus sukurta, kiek mokesciu i biudzeta sumoketa.
6 ignas j... nzn abejoju del kenkimo bet jauciu butu darbo vietu
7 S.Tamulynaitė ... ir taip esu jautri viskam, turiu alergiju daug kam, nenoriu nuodytis dar labiau, tuoj i lauka nebegalesiu iseiti jei atsiras sitos sachtos
8 Kristina S... Pradetos TOKIOS statybos - TYLUMOJE! Kodel uz pinigus parduodama gyventojų sveikata ir Lietuvos ateitis siejama su radiacija ....?
9 Lukas T... mano manymu, tai yr itin didelis pavojus aplinkiniams rajonams ir miestams del sprogstamuju daleliu ir tarsos.tad-vienareiksmiskai NE!
10 Aldona J... žmonės mielieji, kaip galim taip kovokim prieš tokius dalykus Lietuvoje!
11 Marius L... Kitos Tėvynės neturime, privalome saugoti bent tai, kas liko...
12 V. K... mes ir taip mirstam nuo vezio,sustokit ,pamastykit ,pinigaus uzdirbsite is to ,bet sveikatos nenupirksit kaip pacius jus uzklups si liga
13 Andrius K... Pasisakau griežtai ne, prieš šachtų įgyvendinimą
14 K.Zubovaite ... Bet juk internetines peticijos nieko nereiskia... :(
15 K.Grušaitė ... gyvenu prie pat kur norima atlikineti siuos darbus.. Grieztai NE sitam sumanymui!!
16 Darius J... Aišku kad pavojinga gyventojams, ką nėra labiau laukinių vietų
17 rolandas b... taip , ateme visas galimybes gyvenyi , tai dar ir vaikscioti sugeba atimti
18 Mindaugas V... tikrai per arti miesto; kur tyrimai; kur rizikos paskaiciavimai; viaskas spontaniska ir tikrai neapgalvota
19 aleksandr b... mum nereikia šachtų po namais ,su galimybe igriūti ir radioaktyvių atliekų saugyklomis
20 Alma K... lauk nuodus iš Lietuvos, būkime atsakingi už savo vaikus!
21 Arvydas Ž... Atliekų kapinyno ar uždelstos bombos tikrai nereikia !
22 D.Pauliukevičienė ... noriu,kad vaikai augtu sveikoj aplinkoj.O tokie kasinėjimai ,puikiai zinau kaip kenkia pastatam.Po nuoteku trąsos tiesimo sutrukinėjo namo sienos.Nenoriu,kad taip sunkiai tėvu statytas namas subyrėtu
23 Mindaugas M... Kai Lietuva turės kalnus bus galima pagalvoti ir apie šachtas, bet dėl gerovės: paskutinis punktas nebūtinas...
24 L.Kuraitienė ... projektuotojai turetų vadovautis protu ir sąžine, o ne vien tik pinigine nauda.
25 Agne R... Gal pats laikas pagalvot ir apie zmones, kurie gyvena toje teritorijoje, kur kasama sachta?! Juk tie, kurie kasa, ir tie, kurie sugalvojo kasti, netures cia gyvent!
26 Kazimieras A... Kam biznis, o kam suluošinta sveikata. Jokiu būdu NELEISTI!
27 Kristina Ž... Anam paraše įsivėlė klaida. Aš griežtai PRIEŠ šachtas.
28 Edita ,... Vienas klausimas man kyla nejaugi nera kitu vietu kaip prie gyvenvietes kasti, ar jus patys sutiktumete jei butumet musu vietoje, kaip mums gyventi ir taip nepyragai, pagalvokit mielieji gerai?
29 D. M... Neleiskime kad, Kaunas žemėlapyje būtų pažymėtas radiacinio pavojaus ženklu!
30 durniai ... dziaukites zmones kad darbo vietas kuria o ce durneliai protestuoja visai jus nuciuoze ar kas jum yra dziaukites kad nors kasnors kuria darbo vietas ir dar kaime

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!