Hidroenergetikos projektams ne

0 PARAŠAI

Kategorija:

Prieš penketą metų bendromis pastangomis pavyko įrodyti, kad lygumų šalyse upių energetinis potencialas yra itin menkas, o užtvindomi žemės plotai ir padaroma ekologinė žala didžiulė ir Seimas priėmė LR Vandens įstatymo pataisas, draudžiančias statyti užtvankas ant Nemuno ir kitų ekologiniu bei kultūriniu požiūriu vertingų upių. Tačiau, dabartiniu metu, pasinaudojant ekonominiu sunkmečiu, hidroenergetikos verslo atstovai deda visas pastangas, kad šios įstatymo pataisos būtų panaikintos ir taip atvertas kelias tolesniam Lietuvos upių naikinimui.

Yra daug ekonominiu požiūriu efektyvesnių ir aplinkai palankesnių alternatyvių energijos šaltinų - vėjo energetika, biomasės deginimas, geoterminė energija ir kt., kurių platesnis panaudojimas leistų padidinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę nenaikinant Lietuvos gamtos.

Be itin didelio neigiamo poveikio migruojančioms žuvims, lygumų kraštuose statant užtvankas paskandinami dideli, išskirtine biologine įvairove pasižyminčių apsauginių miškų bei daugiamečių pievų, plotai, padaroma nepataisoma žala išraiškingam upių slėnių kraštovaizdžiui, sunaikinamos retų augalų ir gyvūnų rūšių buveinės. Pareiškime, kurio tekstą pridedame, primenama, kad vykdant melioraciją, Lietuvoje jau buvo sunaikinti 85 procentai natūralaus hidrografinio tinklo (upių ir upelių vagų ir slėnių) bei pastatyta beveik 1200 užtvankų, kurių nemaža dalis gali būti panaudota hidroenergetikos reikmėms, todėl naujų užtvankų statybos Lietuvoje nereikėtų.

Neleiskime užtvenkti paskutinių Lietuvos upių, nesugadinkime kraštovaizdžio autentiškumo. Neleiskime įteisinti hidroelektrinių statymo, kurios yra pačios nenaudingiausios atsinaujinančių energetikos šaltinių atžvilgiu.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Edvardas K... Kai pamatai Merkį, ištiesintą į melioracijos griovį, kažkaip daugiau komentuoti nebesinori.
2 Lina P... Žala būtų gerokai didesnė nei nauda, kiek aš tai suvokiu.
3 K. A... Pasirasau uz musu graziuju upiu, sleniu, ju gyvunijos ir augalijos issaugojima!!!
4 Jurgita P... idomu ar kas musu klausy,bet ziauru,kad visuomene tokia bejege pries tokius padarus bejausmius.
5 Vytautas L... negalima leisti niekam statyti hidroelektriniu musu upese!! jau ir taip zuvys ir pacios upes yra nuolat naikinamos!
6 Darius S... Issaugokime Lietuvos upes, jos unikalia gamta! p.s.gana jau irES itakos, kiek ji padare musu krastui su savo draudimais ir su ,,vakarietisku,, mastymu. Bukim lietuviai Lietuviskoj zemej.
7 Darius S... Jei musu seimo vyrai pakeistu padarytas pataisas hidroenergetikos atstovu naudai - butu galutinis taskas, irodantis kaip nesugeba dirbti musu vyriausieji.
8 G. C... Saugokim ir tausokim lietuvos upes, bei jose migruojancias zuvis. Neleisime tiems avigalviams statyti hidroelektriniu!!!
9 Petras R... Hidroelektrinės lygumose - kaip saulės elektrinės ašigalyje. Kas tinka Norvegijai, netinka Lietuvai.
10 Raimondas K... Tada statykim HE ant Ūlos, Žeimenos Šventosios upių ir paverskim Lietuvą pelke.
11 Jonas V... žala didžiulė, o nauda tik elektrinės savininkui
12 Aivaras K... pries primityvu ir "buka" problemu sprendima
13 Martynas S... Pasinagrinėkite Danijos pavyzdį... keli milionai užės patvenkimui, po to keli milijardai jos "ištiesinimui" ....
14 Arunas M... Hidroeletriniu statymas - tai Lietuvos genocidas visomis prasmemis.
15 R. V... he pletojimas Lietuvoje yra visiska nesamone, jei ne nusikaltimas
16 M. B... uz naturalias upiu vagas. Elektros energija tegul kaimynai pusvelciui mums teikia, kaip kad mes Baltarusiasms pusvelciui teikiam pertekline energija (kol IAE veikia).
17 N.Kutraitė ... ir kodėl dauguma žmonių nesupranta, kad patys save naikinam...
18 Egle K... Dar truputis laso ir Lietuvos visai nebeliks,gal jau uztenka naikinti viska ka turime vertingo
19 Inga S... Turekit sazines ir sirdies. Nejaugi galiausiai sunaikinsim viska, ka turim?
20 Dainius V... Lygumų upių užtvankos - - nesamonė energetiniu požiūriu ir katastrofa ekologijai....
21 Andrius A... Tos hidroelektrinės netgi ekonomiškai paprasčiausiai neapsimoka (išskyrus jų savininkams), ką jau kalbėti apie ekologiją...
22 D. D... Saugokim gamta, orientuokimes i turizma, o ne savivale
23 Ramūnas M... Kodėl iš atsinaujinančių šaltinių renkamės mažiausiai efektyviausią ir daugiausiai darantį žalos?
24 Andrius G... ne tai kad baigiam Lietuva parduot užsienieičams tai dar ir visiškai sunaikint nori..
25 Rima B... TTeko matyti tokias patvenktas, t.y. i6prievartautas upes, pvz.Strėva prie ELEKTRĖNŲ, PRITAIU GAMTOS IŠSAUGOJIMUI...
26 Linas J... nesunaikinkim paskutinio savo turto,,,prasau visu...
27 V. D... Jei norime saugoti Lietuvą, tai saugokime ją visų pavidalų, - kalbos klaidos peticijos nepuošia...
28 Ieva J... Išsaugokim savo šalies gamtos grožį ir unikalumą. Anūkai mums padėkos :)
29 Vaida K... Ir kaip cia gaunasi, kad sia "krize" bandoma pateisinti bet ka??? Geda
30 Arūnas S... Hidroernegetika - kraštovaizdžio darkymas be didesnės naudos gavimo. Yra daug perspektyvesnių alternatyvios ir gamtai draugiškos energijos gavybos būdų. Daug mąstyti nereikia, reikia tik paieškoti pav

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.