Hidroenergetikos projektams ne

0 PARAŠAI

Kategorija:

Prieš penketą metų bendromis pastangomis pavyko įrodyti, kad lygumų šalyse upių energetinis potencialas yra itin menkas, o užtvindomi žemės plotai ir padaroma ekologinė žala didžiulė ir Seimas priėmė LR Vandens įstatymo pataisas, draudžiančias statyti užtvankas ant Nemuno ir kitų ekologiniu bei kultūriniu požiūriu vertingų upių. Tačiau, dabartiniu metu, pasinaudojant ekonominiu sunkmečiu, hidroenergetikos verslo atstovai deda visas pastangas, kad šios įstatymo pataisos būtų panaikintos ir taip atvertas kelias tolesniam Lietuvos upių naikinimui.

Yra daug ekonominiu požiūriu efektyvesnių ir aplinkai palankesnių alternatyvių energijos šaltinų - vėjo energetika, biomasės deginimas, geoterminė energija ir kt., kurių platesnis panaudojimas leistų padidinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę nenaikinant Lietuvos gamtos.

Be itin didelio neigiamo poveikio migruojančioms žuvims, lygumų kraštuose statant užtvankas paskandinami dideli, išskirtine biologine įvairove pasižyminčių apsauginių miškų bei daugiamečių pievų, plotai, padaroma nepataisoma žala išraiškingam upių slėnių kraštovaizdžiui, sunaikinamos retų augalų ir gyvūnų rūšių buveinės. Pareiškime, kurio tekstą pridedame, primenama, kad vykdant melioraciją, Lietuvoje jau buvo sunaikinti 85 procentai natūralaus hidrografinio tinklo (upių ir upelių vagų ir slėnių) bei pastatyta beveik 1200 užtvankų, kurių nemaža dalis gali būti panaudota hidroenergetikos reikmėms, todėl naujų užtvankų statybos Lietuvoje nereikėtų.

Neleiskime užtvenkti paskutinių Lietuvos upių, nesugadinkime kraštovaizdžio autentiškumo. Neleiskime įteisinti hidroelektrinių statymo, kurios yra pačios nenaudingiausios atsinaujinančių energetikos šaltinių atžvilgiu.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Edvardas Kuo... Kai pamatai Merkį, ištiesintą į melioracijos griovį, kažkaip daugiau komentuoti nebesinori.
2 Lina Pra... Žala būtų gerokai didesnė nei nauda, kiek aš tai suvokiu.
3 K. Aba... Pasirasau uz musu graziuju upiu, sleniu, ju gyvunijos ir augalijos issaugojima!!!
4 Jurgita Pet... idomu ar kas musu klausy,bet ziauru,kad visuomene tokia bejege pries tokius padarus bejausmius.
5 Vytautas Lat... negalima leisti niekam statyti hidroelektriniu musu upese!! jau ir taip zuvys ir pacios upes yra nuolat naikinamos!
6 Darius Str... Issaugokime Lietuvos upes, jos unikalia gamta! p.s.gana jau irES itakos, kiek ji padare musu krastui su savo draudimais ir su ,,vakarietisku,, mastymu. Bukim lietuviai Lietuviskoj zemej.
7 Darius Str... Jei musu seimo vyrai pakeistu padarytas pataisas hidroenergetikos atstovu naudai - butu galutinis taskas, irodantis kaip nesugeba dirbti musu vyriausieji.
8 G. Cir... Saugokim ir tausokim lietuvos upes, bei jose migruojancias zuvis. Neleisime tiems avigalviams statyti hidroelektriniu!!!
9 Petras Raž... Hidroelektrinės lygumose - kaip saulės elektrinės ašigalyje. Kas tinka Norvegijai, netinka Lietuvai.
10 Raimondas Kut... Tada statykim HE ant Ūlos, Žeimenos Šventosios upių ir paverskim Lietuvą pelke.