Hidroenergetikos projektams ne

0 PARAŠAI

Kategorija:

Prieš penketą metų bendromis pastangomis pavyko įrodyti, kad lygumų šalyse upių energetinis potencialas yra itin menkas, o užtvindomi žemės plotai ir padaroma ekologinė žala didžiulė ir Seimas priėmė LR Vandens įstatymo pataisas, draudžiančias statyti užtvankas ant Nemuno ir kitų ekologiniu bei kultūriniu požiūriu vertingų upių. Tačiau, dabartiniu metu, pasinaudojant ekonominiu sunkmečiu, hidroenergetikos verslo atstovai deda visas pastangas, kad šios įstatymo pataisos būtų panaikintos ir taip atvertas kelias tolesniam Lietuvos upių naikinimui.

Yra daug ekonominiu požiūriu efektyvesnių ir aplinkai palankesnių alternatyvių energijos šaltinų - vėjo energetika, biomasės deginimas, geoterminė energija ir kt., kurių platesnis panaudojimas leistų padidinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę nenaikinant Lietuvos gamtos.

Be itin didelio neigiamo poveikio migruojančioms žuvims, lygumų kraštuose statant užtvankas paskandinami dideli, išskirtine biologine įvairove pasižyminčių apsauginių miškų bei daugiamečių pievų, plotai, padaroma nepataisoma žala išraiškingam upių slėnių kraštovaizdžiui, sunaikinamos retų augalų ir gyvūnų rūšių buveinės. Pareiškime, kurio tekstą pridedame, primenama, kad vykdant melioraciją, Lietuvoje jau buvo sunaikinti 85 procentai natūralaus hidrografinio tinklo (upių ir upelių vagų ir slėnių) bei pastatyta beveik 1200 užtvankų, kurių nemaža dalis gali būti panaudota hidroenergetikos reikmėms, todėl naujų užtvankų statybos Lietuvoje nereikėtų.

Neleiskime užtvenkti paskutinių Lietuvos upių, nesugadinkime kraštovaizdžio autentiškumo. Neleiskime įteisinti hidroelektrinių statymo, kurios yra pačios nenaudingiausios atsinaujinančių energetikos šaltinių atžvilgiu.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Edvardas K... Kai pamatai Merkį, ištiesintą į melioracijos griovį, kažkaip daugiau komentuoti nebesinori.
2 Lina P... Žala būtų gerokai didesnė nei nauda, kiek aš tai suvokiu.
3 K. A... Pasirasau uz musu graziuju upiu, sleniu, ju gyvunijos ir augalijos issaugojima!!!
4 Jurgita P... idomu ar kas musu klausy,bet ziauru,kad visuomene tokia bejege pries tokius padarus bejausmius.
5 Vytautas L... negalima leisti niekam statyti hidroelektriniu musu upese!! jau ir taip zuvys ir pacios upes yra nuolat naikinamos!
6 Darius S... Issaugokime Lietuvos upes, jos unikalia gamta! p.s.gana jau irES itakos, kiek ji padare musu krastui su savo draudimais ir su ,,vakarietisku,, mastymu. Bukim lietuviai Lietuviskoj zemej.
7 Darius S... Jei musu seimo vyrai pakeistu padarytas pataisas hidroenergetikos atstovu naudai - butu galutinis taskas, irodantis kaip nesugeba dirbti musu vyriausieji.
8 G. C... Saugokim ir tausokim lietuvos upes, bei jose migruojancias zuvis. Neleisime tiems avigalviams statyti hidroelektriniu!!!
9 Petras R... Hidroelektrinės lygumose - kaip saulės elektrinės ašigalyje. Kas tinka Norvegijai, netinka Lietuvai.
10 Raimondas K... Tada statykim HE ant Ūlos, Žeimenos Šventosios upių ir paverskim Lietuvą pelke.
11 Jonas V... žala didžiulė, o nauda tik elektrinės savininkui
12 Aivaras K... pries primityvu ir "buka" problemu sprendima
13 Martynas S... Pasinagrinėkite Danijos pavyzdį... keli milionai užės patvenkimui, po to keli milijardai jos "ištiesinimui" ....
14 Arunas M... Hidroeletriniu statymas - tai Lietuvos genocidas visomis prasmemis.
15 R. V... he pletojimas Lietuvoje yra visiska nesamone, jei ne nusikaltimas
16 M. B... uz naturalias upiu vagas. Elektros energija tegul kaimynai pusvelciui mums teikia, kaip kad mes Baltarusiasms pusvelciui teikiam pertekline energija (kol IAE veikia).
17 N.Kutraitė ... ir kodėl dauguma žmonių nesupranta, kad patys save naikinam...
18 Egle K... Dar truputis laso ir Lietuvos visai nebeliks,gal jau uztenka naikinti viska ka turime vertingo
19 Inga S... Turekit sazines ir sirdies. Nejaugi galiausiai sunaikinsim viska, ka turim?
20 Dainius V... Lygumų upių užtvankos - - nesamonė energetiniu požiūriu ir katastrofa ekologijai....
21 Andrius A... Tos hidroelektrinės netgi ekonomiškai paprasčiausiai neapsimoka (išskyrus jų savininkams), ką jau kalbėti apie ekologiją...
22 D. D... Saugokim gamta, orientuokimes i turizma, o ne savivale
23 Ramūnas M... Kodėl iš atsinaujinančių šaltinių renkamės mažiausiai efektyviausią ir daugiausiai darantį žalos?
24 Andrius G... ne tai kad baigiam Lietuva parduot užsienieičams tai dar ir visiškai sunaikint nori..
25 Rima B... TTeko matyti tokias patvenktas, t.y. i6prievartautas upes, pvz.Strėva prie ELEKTRĖNŲ, PRITAIU GAMTOS IŠSAUGOJIMUI...
26 Linas J... nesunaikinkim paskutinio savo turto,,,prasau visu...
27 V. D... Jei norime saugoti Lietuvą, tai saugokime ją visų pavidalų, - kalbos klaidos peticijos nepuošia...
28 Ieva J... Išsaugokim savo šalies gamtos grožį ir unikalumą. Anūkai mums padėkos :)
29 Vaida K... Ir kaip cia gaunasi, kad sia "krize" bandoma pateisinti bet ka??? Geda
30 Arūnas S... Hidroernegetika - kraštovaizdžio darkymas be didesnės naudos gavimo. Yra daug perspektyvesnių alternatyvios ir gamtai draugiškos energijos gavybos būdų. Daug mąstyti nereikia, reikia tik paieškoti pav

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!