Neformaliojo švietimo žlugdymui Ne

0 PARAŠAI

Kategorija:


Mes, Marijampolės moksleivių kūrybos centro taryba, visos Centro bendruomenės vardu kreipiamės į Jus, kadangi įstaigą nuo 2010 m. sausio mėn. planuojama iš esmės pertvarkyti labai sumažinant materialinę bazę (įstaiga netektų pastato R.Juknevičiau g.28, turistinės stovyklavietės Palangoje), panaikinant didelę dalį šiuo metu veikiančių būrelių, atleidžiant pedagoginius ir techninio personalo darbuotojus. Visa tai būtų daroma motyvuojant laikinu lėšų trūkumu savivaldybės biudžete.
Norime priminti, kad Marijampolės moksleivių kūrybos centras gyvuoja nuo 1991 metų ir šiuo metu jame veikia 21 pavadinimo būreliai, kuriuos lanko 521 mokinys. Dirba 45 darbuotojai. Daugelis būrelių turi gilias veiklos tradicijas, vaikai savo pasiekimais garsina ne tik Centrą, bet ir Marijampolę Lietuvoje bei užsienyje. Su vaikais dirba kvalifikuoti, patyrę pedagogai. Per daugelį metų yra sukurta gana gera materialinė bazė. Aktyvi Centro veikla vykdoma ne tik mokslo metų laikotarpiu, bet ir mokinių atostogų metu, organizuojant įvairias stovyklas, žygius, keliones ir kitokius renginius. Iš kitų neformaliojo ugdymo įstaigų Centras išsiskiria tuo, kad jame užsiėmimus gali lankyti visi moksleiviai pagal savo pomėgius ir poreikius. Mokestis už mokslą Centre yra nedidelis, todėl būreliai prieinami ir neturtingų bei probleminių šeimų vaikams.
Didelis vaikų, lankančių Centro būrelius skaičius rodo, kad jiems ir jų tėveliams Centro vykdoma veikla yra reikalinga ir patraukli.
Labai prašome gerb. Lietuvos gyventojus pritarti Moksleivių kūrybos centro Tarybos siekiui, kad iš vaikų nebūtų atimta galimybė lankyti pasirinktus būrelius.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Algirdas S... Na as net nezinau ka pasakyt, gal reikia kur mero patykot...pasikalbet asmeniskai?
2 E. O... negalima edukacijos sąskaita mažinti lėšų, juk jaunimas mūsų ateitis
3 Saturnina M... vaikai turi teise pasirinkti sau patinkančia veiklą
4 Arvydas Š... Pritariu peticijai.Pasisakau prieš neformalaus švietimo žlugdymą.
5 Justė K... Jei atimat veikla...tai ko jus tikitės iš naujai augančios kartos? Norit kad jie užaugtų žmonėmis ar nelabai? Ima atrodyti, kad nelabai.
6 Vytautė V... Pritariu, bet, deja, manau, kad ši peticija, kaip ir dauguma, tebus tik šauksmas tyruose, nes dabartinė vykdoma krizės įveikimo strategija labai greitu laiku sugrąžis mus į balanos gadynę...
7 P. L... Palangoje stovyklavietė gal ir nereikalinga, bet norėtųsi, kad finansavimpo mažinimas būtų proporcingas
8 Algis v... Komentaras trumpas, kažkam prireikė pastatų ar sklyoų, ypač palangoje
9 Rasa V... tada gales vaikai valkiotis pakampem ir pridarys daugiau nesamoniu is neturejimo ka veikti, tada tikrai savivaldybe prisitaupys restauruodama miesta, apgailetina.
10 R. V... Jaunimo užimtumo centrai turi būti žlugdomi beveik neturint pasirinkimo. Užimtumo centras tam ir skirtas kad jaunimas susikurtų sau patinkantį idealą ir jo siektų, pamiršdamas blogas ydas.
11 Andrius V... Akivaizdu, jog savivaldybė skendi skolose, bet švietimo įstaigų uždarinėjimas nebuvo, nėra ir nebus sprendimo būdu krizei įveikti.
12 Roberta T... Mes uz Vytureli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13 Eglė Č... as pati lankau Centre y domu burely ir tikrai neoriu kad jis butu panaikintas!
14 A. N... Jei tokiais budais pradesim taupyti.. Mes be ateities. Apmaudu.
15 Virginija S... Būtų labai neišmintingas sprendimas, kuris išstumtų vaikus į gatvę ieškoti kitokio „laisvalaikio“
16 Marijus B... Aš manau jog tikrai nera taip blogai savivaldybes biudžete jok reiketų atimti is vaikų uzsiėmimus,atimdama savivaldybė sias veiklas dar daugiau paskatis vaikus ir jaunima traukti į gatves .
17 I. B... Puoselėkime vaikų ateitį. Rūpinkimės jais, nevykime į gatvę
18 Alė V... Suprantu Jūsų lūkesčius ir pritariu. Kitu atveju reikės daugiau vietų Marijampolės pataisos namuose/kalėjme.
19 Dainius K... Galetu ir vaiku teisiu komitetas savo zodeli tarti-juk vaiku uzimtumas ir apsauga-ju rupestis
20 R.Kumetaitis ... Vis dėlto didžiausia krizė yra žmonių galvose, kurie priima tokius trumparegiškus sprendimus.
21 J. B... Jeigu ne savo laiku lankytas burelis, tai dabar kazin ar tureciau darba ir kazin ar galeciau moket valstybei mokescius.
22 Algis P... Aš už jaunimo tikslinį užimtumą,tobulinimąsi ir prieš gatvinę kvalifikacijos kėlimo "mokyklą".
23 Eglė V... Būtina skatinti mūsų miesto jaunimą - tai ateitis, išprususio ir aktyvaus miesto veidas.
24 I.Zubrickiene ... Vaikų užimtumas - gera investicija į dorą jų ateitį!
25 Genia V... Aš už mokinių užimtumą ir veiklą neformaliame ugdyme!
26 Greta ... Labai prašau, skautų būrelis neturės kur įsikurtis..
27 Gerda C... ka vaikai daris be bureliu? ta paty ka ir kiti, taps ,,gatviniais"
28 R.Ciūnytė ... del tos Palangos stovyklos tai tikrai butu gaila..;/ beto, vaikai be uzsiemimu ims tusytis gatvemis..o gal tiesiog sedes namuose ir kiaura para po pamoku narsys one.lt..baisu
29 Richardas D... Būtent ten gimsta didžiosios idėjos, kurias įgyvendiname užaugę
30 Martyna J... taip nesamone yra zmoniu kuriems reikia to pastato ir net labai

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!