Išsaugokim "Krantinės arką"!

0 PARAŠAI

Kategorija:

Vilniuje Neries pakrantėje Vlado Urbanavičiaus skulptūra "Krantinės arka" iš tolo primena į paviršių iškilusią architektūrinę – komunikacinę konstrukciją. Tokia „vamzdžių“ estetika arba funkcionalių elementų iškėlimas į pastato paviršių yra būdingas postmodernios architektūros bruožas. Vienas pavyzdžių – Pompidou centras Paryžiuje. „Krantinės arka“ atkartoja Neries krantinės formą ir kontrasto būdu išryškina Karaliaus Mindaugo tilto konstrukciją. Tai skulptūra, kviečianti diskutuoti apie meno viešojoje erdvėje paskirtį ir tikslus, aktyviai reikšti savo nuomonę.

Vilniaus tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas pasisakė už tai, kad „Krantinės arka“ turėtų šiemet būt pašalinta nuo Neries pakrantės. Už tokį sprendimą pasisakė 5 komiteto nariai, 1 balsavo už skulptūros sunaikinimą, o 2 – už tai, kad „Krantinės arka“ liktų prie Neries.

"Utilizavus „Krantinės arką“, būtų sunaikinta galimybė sustoti ir skaityti metaforas, raizgyti mintis. Tiesa, ne visiškai, nes dėl jos kilusios diskusijos jau įrašytos kultūros puslapiuose ir ateityje žmonės tikriausiai juoksis skaitydami apie tai, kaip lietuviai rovė iš Neries pakrantės vamzdį. Minties, kaip ir sielos, neįmanoma utilizuoti." - 7 MENO DIENOS

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Saulius Nor... Vieneriems metams palikti, o po to vėl svarstyti. Pamatysim, ar be jos galim gyventi. Prognozuoju, kad ją pamilusių skaičius išaugs.
2 Andrius Vol... Tai laikmečio atspindys, turintis išlikti Vilniuje.
3 Lukas Šiu... Būtina išsaugoti krantines arka,negalima nusileisti miesčioniskoms masėms kurių neišprusimas neleidžia mums atsakingai ir teisingai kurti miesto veidą. Miestas priklauso visiems, juk tai mūsų sostinė
4 Rūta Mik... Vilniuje reikia pastatyti daugiau įvairių skulptūrinių akcentų, o ne svarstyti, kaip sunaikinti jau esančius. Nesam tokie turtingi, kad galėtume švaistytis gero meninio lygio kūriniais.
5 Kristina Pis... Už "Krantinės arkos" skulptūros išsaugojimą, nes ji sukėlė daug naudingų diskusijų visuomenėje apie meno prasmę ir paskirtį. Vilniaus savivaldybė turėtų atsiklausti piliečių prieš priimdami sprendimą.
6 Mari Poi... Gera mintis - butina palikti Krantines arka. Visi turi tuo pasirupinti.
7 Raimondas Žil... kai reikia daryti tokius sprendimus - tai rodo apie musu kulturos destrukcija
8 Audingas Šum... sakyti " nesamonė" - pirmas bukumo požymis!
9 audrone urb... ARKA yra tolerancijos isbandymas. Todel geriau nerizikuokite ja sunaikindami:))
10 R.Pociute ... nereikia naikinti kulturos objektu, tai musu kulturinis sluoksnis, koki sugebejome sukurti; jei atrodo menkas, kurkime, kurkime, kurkime...tik negraukime

Pilnos moksleivių vasaros atostogos

D.K. Adresuota: Lietuvos respublikos seimas

Kreipiuosi į visus moksleivius ir jų tėvus. Pasirašykite peticiją, kad mokslo metų pabaiga baigtųsi gegužės mėnesio pabaigoje, o ne užimtų papildomai dar vieną mėnesį (birželį) . Juk mokslo metai turėtų trukti 9 mėnesius, o atostogos - tris. Nemanau, kad moksleiviams patinka papildomą mėnesį sėdėti mokyklos suole ir nieko naudingo nedaryti... Juk birželio mėnesį prasideda įdomiausios stovyklos ir kitos veiklos, į kurias tikrai dauguma nori vykti, dalyvauti, tačiau negali, nes dar reikia eiti "mokytis" , nemažai mokinių tiesiog "pabėga" ... Taigi, pasirašom visi kas sutinka šią peticiją, kad mokslo metų pabaiga įvyktų gegužės mėn. pabaigoje, galbūt į tai atkreips dėmesį LR Švietimo ministerija.

Smurtui prieš gyvūnus - ne!

M.Mažonas. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Aš manau, reikia vieną dieną a visiems stoti savo miestuose ir pradėti rimtus darbus, streikus, vieną kartą šalyje turėtų liautis tai! Tik nuo mūsų pačių viskas priklauso, kaip mes kovosim už tai, kodėl yra skriaudžiami gyvūnais, kurie yra bejėgiai už mus? Kodėl mes, GYVŪNŲ MYLĖTOJAI, negalime imtis ineciatyva išeiti į gatves, parodyti mūsų šalies trūkumus įstatymuose, gyvūnai be jegiai prieš žmones ir nieko kalti, kad yra visiškai psichiškai nesveikų žmonių, kuriems iš rašoma bauda 20€, dėl ko bausmės nėra SUGRIEŽTINTOS?? Kasdien pilna naujienų kaip susidorojama su gyvūnais, užmušami, išmetami į gatves, nunuoditi, vieną kartą užtenka būti Facebook filosofais, o išeikim į gatves ir parodykim kad mums gyvūnai, šeimos nariai. Aš vienas, o vienas to nepadarysiu, tad siūlau prisijungti prie manęs ir išškovoti griežtesnius įstatymus Lietuvoje už gyvūnų kankinimus!