Visų miestų vairuotojai, vienykimės!

0 PARAŠAI

Kategorija:

Miesto gatvių tvarkymui ir remontui privaloma skirti teisingas lėšas!

Ši peticija skirta Lietuvos Respublikos Seimo Peticijų komisijai.
Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 3 str. 3 p., teikiame spręsti svarbų visuomenei ir vietos savivaldai klausimą dėl teisingo, proporcingo ir nediskriminuojančio kelių priežiūros ir plėtros finansavimo.

Dabar įstatymuose numatyta tik 20 procentų kelių priežiūros lėšų skirti vietinėms miestų, rajonų gatvėms tiesti ir remontuoti.

Tai neteisinga visų miestų atžvilgiu. Pavyzdžiui, VMI duomenimis, per 2008 metus Kauno miesto degalinėse už degalus buvo sumokėta 179 mln. litų akcizo mokesčio, kuris pateko į Kelių priežiūros ir plėtros fondą. Tačiau atgal Kaunui iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų gatvėms remontuoti ir prižiūrėti 2009 m. paskirta tik 11 mln. litų, tuo tarpu Kauno miesto gatvių tinklas sudaro 910 km.

Dabartinis lėšų paskirstymas yra diskriminuojantis ir pažeidžiantis vairuotuojų teisėtus lūkesčius, kadangi „liūto“ dalis, t.y. 80 proc. akcizo mokesčių, „nusėda“ autostradose ir nacionalinės reikšmės keliuose, o miestų gatvėms tvarkyti lieka trupiniai!

Šiuo metu Lietuvoje vietinės reikšmės keliai (gatvės) iš viso sudaro apie 60 000 km, o tai yra beveik tris kartus daugiau negu valstybinės reikšmės kelių ilgis.

Todėl inicijuojame Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros finansavimo įstatymo pakeitimą, kur 60 procentų (vietoj šiuo metu nustatytų 20 procentų) gatvių priežiūrai skirtų lėšų turi būti panaudota vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti ir remontuoti.

Andrius Kupčinskas, Kaunas

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Mama A... Dukra mokosi Kaune. Paskaitos vyksta skirtingose miesto vietose, važinėja su mašina ir laužo ją. Išlaidos remontui padidėjo.
2 Loreta K... Jus blet pydarai, ko netvarkot gatviu, per jus blet ratus pameciau is sanciu vaziuodama, ka blet norejot kad uzsimusciau?!!!
3 A. R... Pilnai pritariu, magistralės labiau reikalingos ne gyventojams o pervežėjams, o miesto gatvėmis naudojamės visi kasdien.
4 Juras S... kiek ratlankiu pritiesinta ir padangu suvaryta kaune............... vistiek Kupcinska reikia verst!
5 Lionas ... Tai kam cia tvarkyt kelius, jeigu musu AUKSTIEJI gali nustiesti pinigu kelia sau i kisene ...
6 V.Zemaitaitiene ... Gatviu ir keliu bukle tragiska...duobes...gyvenu mieste,o gatves danga-duobetas-zvyrkelis......
7 Karolis V... Seniai laikas, kiek galima ta vaziuokle kiekvienais metaios tvarkyt. kas man is tu magistraliniu keliu as po miesta vazinejuos daugiausia o ne po autostradas.
8 M. S... kad nera keliu- daug avaringu situaciju. vaziuoju kaip noriu
9 Justinas K... tikiuosi jai bus gauti pinigai, jie nenusės Kauno valdininkų kišęnėse!
10 Audrius M... Nepamirškite įstatyme numatyti ir bendruomenės dalyvavimo tikrinant atliktų darbų kokybę
11 Tadas K... bent jau 50/50 skirstomos lėšos būtų labai gerai
12 Dalė K... Esu pradaužusi kelias padandas ir sulanksčiusi ratlankius į aštrias kelio duobes...lyjant...
13 Rolandas B... reik visdelto ir kiemus patvarkyti, nes mokescius tai ir uz tai mokome.
14 Rasa Š... Butina tvarkyti ir miesto vidaus kelius, kuriu bukle - tragiska.
15 Andrius Č... Pabodo tas slalomas gatvėse... Ne visada yra kaip išvengtį duobių - ne į sveikatą automobiliui.
16 V. M... miestu gatves tvarkyti butina taip pat gerai kaip ir kelius. skirti min 50 proc lesu!
17 Kęsutis M... Reikia ne lopyti duobes,o sutvarkyt kelia naujai,nes vaziavimas gaunasi kalniukais vidury miesto!!!
18 R. V... Kauno gatves apgailetinos, ruosiasi apmokestinti automobilius, tai gal nori padengti bent puse vaziuokles remonto islaidu...
19 Rimantas S... Pavasari i duobes prakirtau 2 padangas... gal keliu fondas man apmokes?
20 K.Butkevicius ... sveiki as vazineju po lietuva ir po kitas es salis tai pastebejau kad lietuvoje ir butent kaune keliai yra baisiausi juos butina tvarkyti , nes kai duobes apvazineji tai daugiau buna avariniu situacij
21 A.Kondrotas ... reikia tvarkyti ne tik gatves, bet ir ivaziavimus i daugiabuciu namu kiemus bei paciu kiemu automobiliu stovejimo aiksteles.
22 Arunas A... Kauno gatves tragiskos.Paciam teko susidurt su duobe.Papildomos islaidos o klatu nera.Jau tyliu apie kiemu ivaziavimus bei ju vidine bukle.Vaizdas apgailetinas.
23 R.Orentas ... Buvo atvaziave draugai uzsienieciai-jie nesupranta,kaip galima laikytis taisykliu tokiose gatvese!Ir kam tada metomos lesos visokiems liniju zymejimams,jei visi vistiek vaziuoja pagal duobiu gyli!
24 Andrius, B... Ka cia komentuoti :) Kaune Gelezino g pravaziuokyt,kaune Juozapaviciaus ir kitu gatviu tas pats,ne tai kad duobes,bet smegduobes....
25 A.Andrijauskas ... Nors karo nemačiau, bet šį pavasarį Kauno gatvių būklė buvo kaip po bombardavimo.
26 Tomas Ž... Gėda net draugus į Kauną kviest, tokios baisios gatvės
27 Saulius B... Gana , gi vogt is zmoniu.Uz degalus kas menesisumoku 700litu ir po duobes turiu vazineti... Is tu 700 akcizui kiek iseina ? O tokiu , kaip as tukstanciai.
28 E.Budrys ... pritariu, kad vietines reiksmes keliai turu but daugiau remontuojami, nei iki siol...
29 P.Ragauskas ... Proporcingumas butu kaip tik. Pagal kilometru skaiciu ir lituku kilogramais :)
30 Vilma G... GAL PAKAKS UZ MUSU PINIGUS REMONTUOTI SOSTINES KELIUS

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!