Visų miestų vairuotojai, vienykimės!

0 PARAŠAI

Kategorija:

Miesto gatvių tvarkymui ir remontui privaloma skirti teisingas lėšas!

Ši peticija skirta Lietuvos Respublikos Seimo Peticijų komisijai.
Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 3 str. 3 p., teikiame spręsti svarbų visuomenei ir vietos savivaldai klausimą dėl teisingo, proporcingo ir nediskriminuojančio kelių priežiūros ir plėtros finansavimo.

Dabar įstatymuose numatyta tik 20 procentų kelių priežiūros lėšų skirti vietinėms miestų, rajonų gatvėms tiesti ir remontuoti.

Tai neteisinga visų miestų atžvilgiu. Pavyzdžiui, VMI duomenimis, per 2008 metus Kauno miesto degalinėse už degalus buvo sumokėta 179 mln. litų akcizo mokesčio, kuris pateko į Kelių priežiūros ir plėtros fondą. Tačiau atgal Kaunui iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų gatvėms remontuoti ir prižiūrėti 2009 m. paskirta tik 11 mln. litų, tuo tarpu Kauno miesto gatvių tinklas sudaro 910 km.

Dabartinis lėšų paskirstymas yra diskriminuojantis ir pažeidžiantis vairuotuojų teisėtus lūkesčius, kadangi „liūto“ dalis, t.y. 80 proc. akcizo mokesčių, „nusėda“ autostradose ir nacionalinės reikšmės keliuose, o miestų gatvėms tvarkyti lieka trupiniai!

Šiuo metu Lietuvoje vietinės reikšmės keliai (gatvės) iš viso sudaro apie 60 000 km, o tai yra beveik tris kartus daugiau negu valstybinės reikšmės kelių ilgis.

Todėl inicijuojame Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros finansavimo įstatymo pakeitimą, kur 60 procentų (vietoj šiuo metu nustatytų 20 procentų) gatvių priežiūrai skirtų lėšų turi būti panaudota vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti ir remontuoti.

Andrius Kupčinskas, Kaunas

# Vardas Komentaras
1 Mama
Dukra mokosi Kaune. Paskaitos vyksta skirtingose miesto vietose, važinėja su mašina ir laužo ją. Išlaidos remontui padidėjo.
2 Loreta
Jus blet pydarai, ko netvarkot gatviu, per jus blet ratus pameciau is sanciu vaziuodama, ka blet norejot kad uzsimusciau?!!!
3 A.
Pilnai pritariu, magistralės labiau reikalingos ne gyventojams o pervežėjams, o miesto gatvėmis naudojamės visi kasdien.
4 Juras
kiek ratlankiu pritiesinta ir padangu suvaryta kaune............... vistiek Kupcinska reikia verst!
5 Lionas
Tai kam cia tvarkyt kelius, jeigu musu AUKSTIEJI gali nustiesti pinigu kelia sau i kisene ...
6 V.Zemaitaitiene
Gatviu ir keliu bukle tragiska...duobes...gyvenu mieste,o gatves danga-duobetas-zvyrkelis......
7 Karolis
Seniai laikas, kiek galima ta vaziuokle kiekvienais metaios tvarkyt. kas man is tu magistraliniu keliu as po miesta vazinejuos daugiausia o ne po autostradas.
8 M.
kad nera keliu- daug avaringu situaciju. vaziuoju kaip noriu
9 Justinas
tikiuosi jai bus gauti pinigai, jie nenusės Kauno valdininkų kišęnėse!
10 Audrius
Nepamirškite įstatyme numatyti ir bendruomenės dalyvavimo tikrinant atliktų darbų kokybę
11 Tadas
bent jau 50/50 skirstomos lėšos būtų labai gerai
12 Dalė
Esu pradaužusi kelias padandas ir sulanksčiusi ratlankius į aštrias kelio duobes...lyjant...
13 Rolandas
reik visdelto ir kiemus patvarkyti, nes mokescius tai ir uz tai mokome.
14 Rasa
Butina tvarkyti ir miesto vidaus kelius, kuriu bukle - tragiska.
15 Andrius
Pabodo tas slalomas gatvėse... Ne visada yra kaip išvengtį duobių - ne į sveikatą automobiliui.
16 V.
miestu gatves tvarkyti butina taip pat gerai kaip ir kelius. skirti min 50 proc lesu!
17 Kęsutis
Reikia ne lopyti duobes,o sutvarkyt kelia naujai,nes vaziavimas gaunasi kalniukais vidury miesto!!!
18 R.
Kauno gatves apgailetinos, ruosiasi apmokestinti automobilius, tai gal nori padengti bent puse vaziuokles remonto islaidu...
19 Rimantas
Pavasari i duobes prakirtau 2 padangas... gal keliu fondas man apmokes?
20 K.Butkevicius
sveiki as vazineju po lietuva ir po kitas es salis tai pastebejau kad lietuvoje ir butent kaune keliai yra baisiausi juos butina tvarkyti , nes kai duobes apvazineji tai daugiau buna avariniu situacij
21 A.Kondrotas
reikia tvarkyti ne tik gatves, bet ir ivaziavimus i daugiabuciu namu kiemus bei paciu kiemu automobiliu stovejimo aiksteles.
22 Arunas
Kauno gatves tragiskos.Paciam teko susidurt su duobe.Papildomos islaidos o klatu nera.Jau tyliu apie kiemu ivaziavimus bei ju vidine bukle.Vaizdas apgailetinas.
23 R.Orentas
Buvo atvaziave draugai uzsienieciai-jie nesupranta,kaip galima laikytis taisykliu tokiose gatvese!Ir kam tada metomos lesos visokiems liniju zymejimams,jei visi vistiek vaziuoja pagal duobiu gyli!
24 Andrius,
Ka cia komentuoti :) Kaune Gelezino g pravaziuokyt,kaune Juozapaviciaus ir kitu gatviu tas pats,ne tai kad duobes,bet smegduobes....
25 A.Andrijauskas
Nors karo nemačiau, bet šį pavasarį Kauno gatvių būklė buvo kaip po bombardavimo.
26 Tomas
Gėda net draugus į Kauną kviest, tokios baisios gatvės
27 Saulius
Gana , gi vogt is zmoniu.Uz degalus kas menesisumoku 700litu ir po duobes turiu vazineti... Is tu 700 akcizui kiek iseina ? O tokiu , kaip as tukstanciai.
28 E.Budrys
pritariu, kad vietines reiksmes keliai turu but daugiau remontuojami, nei iki siol...
29 P.Ragauskas
Proporcingumas butu kaip tik. Pagal kilometru skaiciu ir lituku kilogramais :)
30 Vilma
GAL PAKAKS UZ MUSU PINIGUS REMONTUOTI SOSTINES KELIUS

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (125)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.