Neleiskime naftininkams užgrobti Kuršių marių pakrantes

0 PARAŠAI

Kategorija:

Kintai – miestelis Šilutės rajone, ant Kuršių marių pakrantės, buvusioje Mažojoje Lietuvoje. Miestelį iš visų pusių supa gamtosauginės teritorijos, įteisintos LR teisės aktais: Nemuno Deltos regioninis parkas, Ventės kraštovaizdžio draustinis, Kintų botaninis draustinis, Kuršių marių biosferos poligonas, „Natūra 2000“ teritorijos. Ir tik 0,9 km. vertingos pakrantės juosta likusi rekreacijai, visos Lietuvos žmonių poilsiui. Kasmet tūkstančiai poilsiautojų sugrįžta į pamarį, čia įsikūrusias poilsiavietes, kaimo turizmo sodybas. Atnaujintas paplūdimys, netik pritraukia jaunimą, bet ir aktyvaus sporto mėgėjus. Tikimasi artimiausiu metu gauti finansavimą mažųjų laivų uosto statybai, jau parengti detalieji ir techniniai projektai.
Tačiau, Kuršių marių pakrantėje, miestelio teritorijoje, jau šešeri metai kėsinasi įsikurti UAB ,,Minijos nafta“ verslovė. Lobistiniais sumetimais, išgauti naftą kuo arčiau pakrantės (gręžiniai planuojami net už Gargždų licencinio ploto ribų) siekiama tik kuo didesnio pelno.
Minijos Naftos“ atstovai nepagrįstai kaltina Kintų bendruomenę nekonstruktyvumu, kai pati nevykdo skaidrios, atviros informacinės politikos. Bendrovės interneto puslapio www.minijosnafta.lt rubrikose „Informacija visuomenei“, „Planai“, „Diskusijos ir pasiūlymai“, „Vykdomos programos ir jų ataskaitos“ ne pirmus metus skelbiama įžeidžiantis šūkis „Informacija ruošiama“. Rubrikoje „Naftos paieška ir gavyba“ yra 2006 metų senumo informacija, rubrika „Aplinkosauginė veikla“ tik deklaruoja „Darnų vystymąsi“ be jokių nuorodų į konkrečią aplinkosauginę informaciją. Skyriuose apie „Visuomeninę ir socialinę veiklą“ bei „Edukacinę programą“ nurodoma informacija apie seniai pasibaigusius savireklaminius renginius, tačiau nieko nekalbama apie gamtosaugą Pamario regione. Informacija neskelbiama ir kitomis – anglų, rusų kalbomis. UAB,, Minijos nafta“ nekreipia dėmesio ir į kompromisinius Kintų bendruomenės siūlymus atsitraukti nuo Kuršių marių pakrantės ir gyvenvietės.
Kintų bendruomenė niekada nepasisakė prieš naftos gavybą, bet nesutinka su savanaudiška ir agresyvia UAB „Minijos nafta“ verslo politika, kuri nukreipta prieš krašto rekreacinius išteklius, visuomenės norą gyventi švarioje ir saugioje aplinkoje. Teisė į sveiką ir švarią aplinką įteisinta ir Orhuso konvencijoje (Žin., Nr. 73-2565). Konvencijos tikslas – kad būtų apsaugota kiekvieno dabarties ir būsimųjų kartų žmogaus teisė gyventi palankioje jo sveikatai ir gerovei aplinkoje.
Pastaruoju metu, UAB „Minijos nafta“ savininkai (nors PAV programos derinimo procedūros sustabdytos), siekia gauti veiklos leidimus iš vyriausybės išimties tvarka, pažeidžiant LR teisės aktus ir normas. Jeigu LR įstatymai saugo Kuršių marių pakrantės gamtą, neleisdami plėtoti naftos verslo, tai turėtų būti saugomas ir čia gyvenantis Žmogus, juk jis tos gamtos dalis.

Kintų bendruomenė kviečia visus Lietuvos gyventojus, pasipriešinti lobistiniams UAB „Minijos nafta“ kėslams, pasisakyti prieš naftos gavybą Kuršių marių pakrantėje. .

BENDRAMINČIAI!
SAVO PARAŠAIS APGINKIME MIELĄ PAMARIO MIESTELĮ KINTUS!

Kintų bendruomenės taryba

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Domas Dij... Kovokim Broliai ir Seserys, Lietuviai. Tai mūsų ateitis, ....
2 Vilantas Gru... Ar taip sunku suderinti pelno troskima ir graziu gamtos kampeliu issaugojima? Isgaudami nafta siek tiek toliau tikrai nenuskirsit...
3 Gediminas Pap... Minijos nafta, stebuklingai yra atleista nuo mokesčių... ir šiaip, gana naikinti gamtą ...
4 Eglė Kat... ir vis d4l to jie nerimsta,...Grobuonys, antžmogiai.>
5 Aldona Lie... Ir kada mes suprasime, kad esame žudikai. Gamtos žudikai.Sustokim ir pagalvokim .
6 EUGENIJA JAN... Pasirašau,kad būtų išsaugotaKuršių marių pakrantė ateities kartoms
7 Audronė Pla... Jei išgauta nafta būtų apdirbama LR,ir jos vartotojų naudojimui-tai dar pagalvočiau,bet jei - išvežama-juk tai apiplėšimas-mūsų gamtos ištekliai juk,,,
8 Anatolijus Len... naftininkams ne, jei ne jie, jau seniai galejome vaziuoti elektro ar vandenilio varikliais...
9 Asta Vai... 6aunuoliai! Čia tai bent bendruomenė!...Visa širdimi esu su Jumis
10 R.Lekstutienė ... Gamtosauga turi saugoti unikalius gamtos kampelius tokius kaip Kintai. Minijos naftai gėda
11 edis jur... meksikos ilanka jau paskendusi naftoje, ne jau ir mes to norime.
12 Egle Ven... Ka sau galvoja! Salin rankas nuo Kursiu mariu, kurios jau pakankamai yra uzterstos!
13 Adomas Leo... Nida - #2 pasaulio papludimiu reitinge. Trb nori kad butu #222
14 Tamila Tup... Negali būti jokios kalbos apie tokią naftos gavybą, kuri būtų vykdoma šalia tiek daug gamtosauginių teritorijų. Juk anksčiau ar vėliau įvyktų avarija, o jos pasekmės gamtai gali būti negrįžtamos.
15 Dale Zek... palaikau Kintiskius- neniokokime gamtos, nafta zemes kraujas, pan. produktus galima isgauti is grudu, ir zmones darbo tyres, nereikes is savo gimtines begti
16 Laimutė Žeg... Besiekdami materialin4s naudos, save ir savo ateities kartas pasmerkiame žūčiai
17 Rimas Šva... Manau ankščiau ar vėliau "ta nafta" ateis. Tad reikėtų iš tu naftininkų išsireikalauti, kad atnaujintu Kintų apylinkėse kelio danga, gatvėse dangą ir išpildytų bendruomenes(ne seniūno) poreikius.
18 V. Kau... Ar kažkas nuo to pasikeis, veikia tik KLANAI ... pvz. dabar LIETUVOJE blogai, kodėl skolintus pinigus GALIMA TAŠKYTI kairėn, dešinėn ??????
19 Vidmantas Kir... ar neužtenka Amerikos pašoneje avarijo, saugokime Baltiją ir Lietuvą
20 Renata KAV... negalima būti abejingu, nes oligarhai išmirs, o Lietuva liks mūsų vaikams
21 Petras Gre... Manau, kad galų gale čia ryžtingą STOP turi tarti LR Prezidentė.
22 Irena Bra... nafta neturi būti išgaunama ir naudojama ne tik Lietuvoje, bet ir kitur. Alternatyva - dujos , sukietintos ir saulės energija.
23 Sigitas Ado... Butina issaugoti unikalu Kintu krastovaizdi. Nauda butu gerokai didesne, nei keletos asmenu pripildytos nafta banku saskaitos..
24 D.Dolguševa ... Dėl kibiro naftos paversti marių pakrantę nežinia kuo? Neleisim.
25 Henrikas Juk... Reikia sustabdyti, nelaukime katastrofos, kokia yra įvykusi Meksikos įlankoje
26 Regina Nov... baisu kai nafta niokoja gamtą, kas dedasi apie Floridą.Nejaugi žmonėms šiuo metu nori tik gauti sau pelno ir visai negalvoti ką paliks savo vaikams ir anūkams.
27 Audronė Rai... Išsaugokime Kintus, o ir apskritai pažvelkime į gamtą atmerktomis akimis. Argi dar per mažai žalos jai pridaryta?
28 R.Braškienė ... Mažai tokio grožio turim, tai reikia ji saugoti dabar, nes po to gali būti per vėlu
29 Marija Žuk... Aš palaikau Jus mieli žiemiečiai , kad šis unikalus Lietuvos kampelis liktų švarus ir sveikas.
30 Adele Raz... aš prieš naftos gavybą Kuršių marių pakrantėje