Už didesnes baudas nesaugių maisto produktų tiekėjams

2009metais Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė 3964 atvejus, kuomet buvo pažeisti maisto saugą reglamentuojantys teisės aktai. [b]Taip atsitinka, nes Lietuvoje baudos už maisto saugos pažeidimus yra neadekvačiai mažos, tad dažnai gamintojui yra pigiau tiesiog ją sumokėti ir toliau pažeidinėti, o mes valgome nesaugų maistą ir už tai mokame savo sveikata![/b] Šiuo metu sėkmingai veikia 24 maisto tiekėjai, kurie piktybiškai pažeidinėja maisto saugos įstatymus.

Pagal Lietuvoje veikiančius įstatymus:
- pažeidus higienos norminius aktus skiriamas įspėjimas arba bauda nuo [b]20 iki 500[/b] litų (LR administracinių teisių pažeidimo kodeksas 42staipsnis).
- neteisingai paženklinus prekes skiriamas įspėjimas arba bauda nuo [b]20 iki 1000[/b] litų bauda (LR administracinių teisių pažeidimo kodeksas 163(13) straipsnis).
- Pažeidus produktų saugos įstatymą skiriama nuo [b]500 iki 5000[/b] litų bauda (Produktų saugos įstatymo 23 straipsnis).

[b]Esant tokioms mažoms baudoms, kontrolės institucijos nebetenka prasmės, todėl būtina padidinti baudas nesąžiningiems maisto gamintojams ir tiekėjams[/b]. Siūlome pakeisti minėtuose įstatymuose nurodytas baudas i [url="http://blog.sveikasvaikas.lt/?page_id=547"]šias[/url].
Peticija bus tiesiogiai įteikta Lietuvos Respublikos seimo sveikatos reikalų komitetui, kuris inicijuos įstatymo pataisas, padedančias griežčiau kontroliuoti maisto gamintojus.

Daugiau informacijos: [url=http://sveikasvaikas.lt]http://sveikasvaikas.lt[/url]

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Karina K... Būtinos didesnės baudos, gal gamintojai nenuodytų žmonių.
2 D.Putriute ... BŪTINAI BAUSTI tuos tikslingai nuodijančius žmones 'biznierius'
3 Justė P... Jei negalime įsivežti sveikesnio maisto, bauskime tuos kurie kesinasi į mūsų sveikatą.
4 Gintautas K... Už didesnes baudas nesaugių maisto produktų tiekėjam
5 Natalja S... kas čia per baudos! jie padaro žalas, kurios kainuoja daud daug daugiau
6 Aiste J... Neteisingos situacijos,kai atsakingais laikomi produktu pardavejai,o ne tiekejai,kurie is tikruju yra atsakingi.Pirmiausia turetu but skatinama savireguliacija,o po to baudos.
7 Justinas K... Kiek, galima nuodyt žmones, pasižiūrėkit įligonines, nuo auglių gydosi jau ne vienetai po 20-25 metų jaunuoliai.
8 Jurgita S... Maldauju!!!!!Aš noriu gyventi ilgai ir laimingai,be jokių koncervantų!!!!Nesažininga mus nuodyti!!!!
9 Birute K... Uz reklamos žymeklius "be konservantu"ir pan ant produktu, kuriuose yra konservantų- dvigubinti baudas, arba atimti prekybos, gamybos licenzijas
10 Arturas Z... 2% zmoniu galvoja,3% mano jog jie galvoja,like 95% greiciau numirs,nei prades mastyti! Dzordzas Bernardas Shou
11 Laima A... Pasaulis pajėgus apsirūpinti reikiamu maisto produktų kiekiu, tereikia sumažinti godumą pinigams ir nespekuliuoti altruizmu verčiant žmones valgyti ne sveiką maistą, o ligas nešantį pašarą.
12 Mindaugas V... uz sveika maista, be jokiu E, geriau galiojimo liakas trumpesnis, nei prikimsta chemijos
13 Donatas P... Kiek galima piktnaudžiauti įstatymų numatytomis juokingomis baudomis? Reikia griežtų baudų. Sveikata yra didžiausias mūsų visų turtas, kurį gadina vien tik pelno tesiekiantys gamintojai ir tiekėjai.
14 M.Kontrimas ... labai gerai visasgamyklos gudrybes - didesnės baudas nebūtinai jas išspręs, bet sumažins tai tikrai
15 E.Matulis ... siūlau peklti Produktų saugos įst. 23strp.5 dalį
16 O.Vyšniauskas ... Maisto sektorius privalo būt prižiūrimas griežčiau
17 Vilma J... pasirūpinkim savo sveikata, juk už mus to niekas nepadarys
18 Jan L... Informacija turetu buti visada teisinga i suprantama.
19 A. K... reiketu dar didesniu baudu, kad neliktu noro pazeidinet ir kenkt kitiems... Skelpt viesai pazeidejus ir ju produkcija !
20 Rasa J... Nedrausmingus produktų tiekėjus, kurie nuolat pažeidinėja įstatymus, šalinti iš rinkos!
21 Antanas G... Gražinti užrašus, kada produktuas buvo pagamintas!!
22 Eglė V... Mes net nenutuokiam, ką mum tenka suvalgyti... Nors ir kaip atsirenkame maistą, maisto produktų gamintojai sugeba darytis verslą taikydami naujas juodas "technologijas"
23 E.Mačiulaitienė ... nokiu gero kokybi6ko maisto, o ne visokio šlamsto prifarširuoto
24 Rasa M... bukime nuoseklus ir vieningi, nes vartotojiska maisto pramone didziausius pinigus gauna is nuodu pardavinejimo
25 Violeta H... turėtų būt bauda skaičiuojama nuo gaunamų įmonės pajamų,pvz koks10-20% procentų
26 Dalia G... sudėtis turi būti rašoma įskaitomo dydžio raidėmis
27 Aušra K... Palaikau šią peticiją, būtų mano valia baudas siūlyčiau dar griežtesnes
28 Rasa U... Rusai vėl rado antibiotikų piene, o mes jį geriam pastoviai
29 Klaudijus L... didensės baudos neapsaugos nuo sukčiavimo, nors pabandyti verta
30 Alfonsas S... Jei ir toliau leisimės, mūsų liks trečdaliu mažiau. nesakau kad situacija bloga, bet gera jos pavadint irgi negalima

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!