KREIPIMASIS Į LIETUVOS PILIEČIUS, PROFESINES SĄJUNGAS, VISUOMENINES ORGANIZACIJAS, POLITINES PARTIJAS, LR SEIMO NARIUS

0 PARAŠAI

Adresuota: LR Vyriausybei
Kategorija:

KREIPIMASIS Į LIETUVOS PILIEČIUS, PROFESINES SĄJUNGAS, VISUOMENINES ORGANIZACIJAS, POLITINES PARTIJAS, LR SEIMO NARIUS

Gyventojų nuomonės tyrimas, pasirašant, kad vyriausybė daugiau skirtų lėšų socialinio būsto statybai, vykdomas tam, kad piliečiai patys spręstų dėl savo būtiniausių poreikių. Rezultatai bus apibendrinti ir pateikti vyriausybei, kad sudarydami kitų metų biudžetą, atsižvelgtų į žmonių nuomonę.
Kiekvienas žmogus nori turėti savo namus, tačiau šiuo metu vis daugiau šeimų praranda viltį įgyvendinti šį norą. Mūsų krašte daug vargingai gyvenančių šeimų, neturinčių net menkiausios galimybės įsigyti nuosavą būstą. Socialiai remtinai šeimai, turinčiai nedideles pajamas, sunku net išsinuomoti butą ar namą. Nuomotojas nėra tikras, ar tokia šeima turės iš ko mokėti mokesčius už komunalines paslaugas, nuomą, ar neprikaups skolų. Apsidrausdami nuo šių problemų namų ar butų savininkai kelia socialiai remtinai šeimai neįgyvendinamas sąlygas: mokėti nuomą iš karto už pusmetį... Įsivaizduokit, ką tokioms šeimoms reiškia socialinis būstas!
Socialinis būstas skiriamas šeimoms, kurios pačios juo apsirūpinti nepajėgios. Šeimos turi parašyti prašymus, pateikti pajamas liudijančius dokumentus, pateikti pažymas, kad neturi turto. Socialinio būsto problema labai opi: driekiasi ilga eilė jo laukiančiųjų. Jei turėtų galimybių, savivaldybės kur kas daugiau investuotų į socialinio būsto plėtrą. Rajonai, turintys probleminio rajono statusą, turi daug vargingai gyvenančių šeimų, neturinčių net menkiausios galimybės įsigyti nuosavą būstą
Šiuo metu laukiančių socialinio būsto daugiau kaip 26 tūkst. žmonių. Savivaldybės jiems neturi ko pasiūlyti – šiemet socialinio būsto statybai vyriausybė skyrė 14 mln. litų, vietoj anksčiau planuotų 125 mln. litų. Jeigu socialiniam būstui nebus skiriama daugiau lėšų, sunkiai besiverčiantiems asmenims teks apsigyventi gatvėje. Ypatingai sunki padėtis jaunų šeimų, turinčių mažamečius vaikus ir globos namų auklėtiniams
Vaikų globos namų globotiniams socialinis būstas labai reikalingas. Vaikai, sulaukę pilnametystės, paliekantys globos namus, gauna maždaug 10 tūkst. litų pašalpą. Ji skirta įsikurti naujuose namuose. Šių pinigų neužtenka net lūšnelei kaime... Telieka nuomotis būstą. Tačiau tokiu atveju būsto savininkas privalo sudaryti ilgalaikę nuomos sutartį. O kas šiais laikais nori prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus? Nemažai globos namų auklėtinių taip ir iškeliauja, galima sakyti, į niekur... Socialinis būstas būtų puiki paspirtis vaikų globos namų auklėtiniams. Jie būtų ramūs dėl savo kampo, kurio niekas nesumanys parduoti, iškeisti. Šie žmonės gautų tvirtą pagrindą kurti savo gyvenimą. Tai ypač svarbu vaikų globos namų globotiniams turintiems specialiųjų poreikių.

Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Antanas Liutkevičius
Labdaros ir paramos fondas „Vaiko pasaulis“ vadovas Vitold Zamovski

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Edvinas Gir... Absurdas, bet taip jau yra, kad valdžia labiau rūpinas visokiais valdovų rūmais,rezidencijom, o kad eilinis Lietuvos pilietis neturi kur gyvent valstybėms vadomams nerūpi.
2 V.Balskus ... Valdžia pažadėjo skirti 4 mlrd. lt renovacijai, kad duotų užsakymų savo rėmėjams statybininkams.
3 Edcinas Gir... Taip jau yra Lietuvoje, kad uždarbiai neatitinka kainų.
4 Kristina Kru... Super, gera inicityva. Sis klausimas yra labai svarbus. Girdejau Kaune verslininkas is Italijos pastate bendrabuti naslaiciams. Gaila , kad Lietuvoj tokiu neatsiranda. Kazkaip musu zmones nejautrus
5 Sandra Mit... Šią problemą, efektingiausiai išspręstų tai, kad tie patys bedarbiai stovintys socialinio būsto eilėje, prisidėtų jį statant. Tuomet jį labiau vertintų ir neniokotų.
6 Antanas Liu... Kviečiu visus atkreipti įpatingą dėmesį į globotinių būsto problemas ir jasneatiodėliotinai spręsti

Peticija dėl greičio ribojimo priemonių , Dzūkų g.

Einaras. Adresuota: LR Susisiekimo ministerija; Vilniaus miesto savivaldybė; Vilniaus meras R.Šimašius; LR Seimo saugaus eismo komisija;Vilniaus miesto ūkio transporto skyrius

Mes, naujinikų bendruomenės nariai, kreipiamės į miesto savivaldybę su prašymu įrengti greičio ribojimo priemones, Dzūkų g. Dzūkų g. ilgį sudaro beveik 2km, joje yra 6 perėjos, keli vaikų darželiai, bei mokykla. Pastovus tiek automobilų tiek žmonių srautas sudaro daug avarinių ir pavojingų situacijų, kurios taipogi yra pažymėtos Vilniaus miesto Juodūjų dėmių žymose (žyma JDT 58, nors žyma tik viena, mūsų manymu mažiausiai turėtų būti 3. Pelesos ir Dzūkų perėja, perėja tarp Dzūkų 27 ir Dzūkų 10a namų.) Šioje gatvėje nėra jokių greitį ribojančių priemonių apart kelio ženklų. Naujininkų gyventojų patirtis rodo, kad kelio ženklų neužtenka suaugusiūjų ir vaikų saugumui išsaugoti. Su šia peticija prašome atsižvelgti į mūsų norus sumažinti pavojingų eismo įvykių skaičių šioje atkarpoje. Mūsų uždavinys – su Jūsų visų pagalba pasiekti, kad dzūkų gatvė taptų saugesnė pėstiesiems.

Dėl daugiabučių namų statybų Kalnėnuose

T. Gulbinas. Adresuota: Vilniaus m. meras R. Šimašius, Vilniaus m. savivaldybės administracija, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos

Gerbiamas mere Remigijau Šimašiau, Dėkojame už turiningą diskusiją su Kalnėnų ir Pavilnio bendruomenėmis sausio 29 d. Diskusijos metu daug laiko buvo skirta daugiabučių namų statyboms individualių namų kvartaluose, konkrečiai Airių g. 8, 10 ir 12. Susitikimo metu sakėte, jog kartu su Vilniaus m. vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu esate aptarę, kaip taikyti teisės aktų reikalavimą, kad nauji statiniai neturi išsiskirti iš rajono konteksto. Ši tema yra labai opi Kalnėnų gyventojams, todėl dar kartą atkreipiame savivaldybės administracijos dėmesį į susidariusią nepriimtiną situaciją ir teikiame siūlymus, kaip užtikrinti darnią Kalnėnų plėtrą ateityje. Kaip žinote, penkiabučių namų statyba individualiai statybai skirtuose sklypuose Airių g. 8, 10 ir 12 buvo pripažinta neteisėta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos. Tačiau, nepaisant ginčo teisme, detaliojo plano sprendiniai Savivaldybės administracijos iniciatyva buvo pakoreguoti taip, kad įteisintų minėtas statybas. Panaši situacija yra susidariusi ir Škotų g. Individualiems namams statyti skirtuose sklypuose yra statomi devynbučiai (trys tribučiai) ir penkiabučiai namai. Gyventojai raštu kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, statybų inspekciją, galų gale ir į teismą dėl daugybės pažeidimų (neišlaikomas atstumas iki kitų namų, nesilaikoma minimalių sklypo dydžio reikalavimų vienam namui, neišlaikomi automobilių aikštelių minimalūs atstumai ir t.t.). Teismas skundą atmetė motyvuodamas senaties termino praleidimu. UAB "Kalnėnų Projektai" šiuo metu yra pateikusi Vilniaus miesto savivaldybės Miesto Plėtros departamentui projektą statyti du keturių aukštų daugiabučius adresu Moldovos g. 18, Vilnius. Kiekvienas jų po 19 butų. Sklypas daugiabučių statybai yra visiškai apsuptas individualių gyvenamųjų namų ir kotedžų. Kalnėnų bendruomenė nepritaria tiems argumentams, kuriais Airių g. ir Škotų g. daugiabučių statybos pripažintos teisėtomis, ir prieštarauja daugiabučio Moldovos g. 18 statyboms. Pastarojo objekto statytojas tinkamai neinformavo gyventojų apie projektinių pasiūlymų viešinimą, todėl Kalnėnų bendruomenės nuomonė nebuvo išklausyta. Be to, Airių g., Škotų g. Ir Moldovos g. daugiabučiai visiškai išsiskiria iš šių gatvių konteksto bei paties rajono konteksto, kuriuose vyrauja individualūs namai. Bendruomenei yra nepriimtina, kad: 1) Detaliojo plano korektūra Airių g. atlikta po to, kai VTPSI pripažino statybas neteisėtomis; 2) Yra svarstomi ir išduodami leidimai daugiabučių namų statyboms individualių namų kvartale visiškai neatsižvelgiant į aplinkos kontekstą. Be to, daugiabučių namų statybai Kalnėnuose nėra tinkamos gatvių ir inžinerinių tinklų infrastruktūros. 2018 m. gegužę Kalnėnų gyventojams buvo nutrūkęs geriamojo vandens tiekimas dėl pastaraisiais metais žymiai išaugusio gyventojų skaičiaus rajone ir esamos vandens tiekimo infrastruktūros nepakankamumo. Gyventojai mano, kad ir šiuo atveju pirmenybė išduodant statybų leidimus buvo teikta statytojų interesams, o ne jau esamų gyventojų teisei į sveiką aplinką. Sausio 29 d. susitikimo su Kalnėnų ir Pavilnio bendruomene metu meras paaiškino, jog Airių g. situacija atsirado dėl praeityje netaikyto reikalavimo naujų statybų leidimus išduoti atsižvelgiant į aplinkos “kontekstą”. Pasak mero, šiuo metu tokie į kontekstą netinkantys projektai leidimo negautų. Visgi, ligšioliniai valstybės institucijų sprendimai rodo, kad į aplinkos kontekstą nėra atsižvelgiama, o palankumas skiriamas statytojų, bet ne gyventojų interesams. Todėl prašome, kad: 1) išduodant naujus statybų leidimus būtų griežtai atsižvelgiama į rajono kontekstą ir nepriimami svarstyti projektiniai pasiūlymai dėl daugiabučių statybų Kalnėnuose; 2) jau pastatyti penkiabučiai nebūtų pripažįstami Kalnėnų konteksto dalimi; Leidimai statyboms būtų išduodami įvertinus infrastruktūros pajėgumus ir įpareigoti vystytoją prisidėti prie infrastruktūros gerinimo; 3) būsimų statybos projektų viešinimas prieš gaunant statybos leidimą būtų vykdomas realiai viešinant, kad kaimynai ir bendruomenė žinotų apie ketinamus statyti objektus, o nebūtų bandoma nuslėpti. Nes tik įtraukiant esamus gyventojus ir visas suinteresuotas puses, galima pasiekti visoms pusėms priimtiną rezultatą kaip, pavyzdžiui, buvo su “Cherry houses”, esančiais Moldovos ir Juodupio sankryžoje; 4) panaikinti projektinius pasiūlymus daugiabučių statyboms adresu Moldovos g. 18, Vilnius.