Įmokų į pensijų fondus sumažinimas pažeidžia pensijų fondų dalyvių teises

0 PARAŠAI

  • Lina
  • nuo 2010-08-10
Kategorija:

Pensijų sistemos reformos įstatyme numatyta, kad vietoje anksčiau planuotų 5.5 proc. įmokų į II pakopos pensijų fondus 2011 m., paliekami tik 2 proc. Be to, nenumatytas joks vėlesnis lėšų atstatymas ar kompensavimas. Del šių valdžios veiksmų daugiau kaip 1 mln. pensijų fondų dalyvių neteks dalies jiems priklausančių lėšų, kurios dėl investavimo per ilgą laikotarpį ateityje sudarytų dideles sumas. Tokiu valdžios sprendimu yra pažeidžiamos pensijų fondų dalyvių teisės ir lūkesčiai sukaupti jiems priklausančią pensiją.

Kviečiu pasirašyti šią peticiją ir išplatinti ją visiems.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Rasa D... PENSIJU DALYVIAI:) valdžia mano, jog dauguma MUSU pensijos vistiek nesulauksime, tai ir nereikia kaupti pensijos pensiju fonduose. NERA ZMOGAUS NERA PROBLEMOS.
2 Jonas P... Šie fondai tik apiplesimas, kurį protegavo Blinkė
3 Regina S... Reikalauju kad Sodra pervestių numatytus 5,5 proc.i
4 Arvydas M... vyriausyb4 nesilaiko savo pažadų dėl pf atstatymo
5 Gintaras S... Belieka palinkėti išminties mūsų valdžios žmonėms
6 Jūratė B... valdžios atstovai turbūt nemąsto apie savo pencijas, nes neblogai prisiduria iš šono....
7 S.Barzdaitė ... Kada baigs smaugti zmones ir prades mastyti, kaip daryti, kad zmones nenukentetu.
8 Narūnas S... čia jau yra pažeidžiamos žmogaus teisės į senatvę.
9 Aleksandras D... Žmonių išrinkti atstovai, neatsižvelgia į juos išrinkusių rinkėjų norus.
10 E. L... Pasiūlymas LR Vyriausybei, - šiuo metu bankuose žmonės laiko kaip niekadadaug pinigų, gal nuo kiekvieno sąskaitos nubraukite po 3 proc. tai niekuom nesiskirs ką jūs padarėte.
11 Dainius S... eilinį kartą įsitikini kad savo pensija turi pasirūpinti pats
12 Eglė L... Gerbiamieji,leiskite pagakiau žmonėms užsitikrinti kokybiškesnę ateitį - leiskite susikaupti padorią pensiją.
13 Raimonda A... nesutinku su Vyriausybes sprendimu del 2 proc.palikimu.
14 Mindaugas, J... ar tuos idijotus kas nors gali sustabdyti? gal baikite priimti istatymus kurie kenkia jusu Tautieciam!
15 tomas k... valdzioje esantys ,mano kad ju tai nepalies ,matyt jie jau apsirupino savo senatve
16 Livija L... Turėtų laikytis sutaries sąlygų taip ,kaip reikalauja visi komerciniai bankai, veikiantys Lietuvoje , kurie skraiudžia Lietuvos žmones.
17 M.Mazeika ... Tegul maziau milijonu svaisto vejais, o zmoniu uzdirbamus pinigus tegul palieka zmonems
18 Meida S... Ir cia valdzia negali but neprikisus nagu! Aciu! Vagys!
19 Gražvydas Š... Nežinau kiek dar valdžios "ponai" bandys mūsų kantrybę ir kiek mes dar tylėsime?
20 Vigandas J... Valstybe lenda į privačia nuosavybę ir nenusibaudžia. Tai absurdas.
21 Danutė R... Sodros pensija sumažės, o vietoj pensijos dalies iš pensijų fondo - tuščia vieta. Atvira vagystė
22 Antanas N... Vyriausybė nusavino mano pinigus ir atidavė juos griūvančiai, neefektyviai Sodrai maitinti...
23 Valdas J... duokit žmonėms patiems pasirūpinti savo pensija, nepalikdami 2%, o gražindami buvusią dalį, kad II pakopos pensija būtu tokia kokia ir buvo planuojama. Palikdama 2% vyriausybė pažeidžia mano teisę
24 J.Gustainytė ... Panašu, kad tuoj prarasim teise ir kvepuoti nemokamai, per mūsų valstybės vadovus!
25 Vitalija N... Kad leistu patiems rupintis savo pensija.Nes valstybe negali mumis pasirupinti.
26 Dainora M... iš valstybės, kuri šitaip (ir panašiai) "rūpinasi savo piliečiais, žmonės tuoj ims ne emigruoti, o evakuotis.
27 V.R M... juos reikia pasodint ant 500 lt.atliginimo,tai suzinotu kaip zmones kviepuja
28 Dziuljeta P... patys seimunai tegul atsisako savo pensijos, tiek uzsidirbe gali ir be pensijos isgyventi
29 Birutė J... Tai yra tas pats kaip ir iš ubago atimti lazdą.Tai nepateisinama.
30 Ona S... Jau prarastas pasitikėjimas vyriausybės sprendimais

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.