Optimizuoti Seimo rinkimus ir narių skaičių

0 PARAŠAI

Adresuota: LRS
Kategorija:

Seimo narių skaičių sumažinti iki 71 ir įtvirtinti nuostatą, kad parlamentarai būtų renkami tiesiogiai balsuojant už asmenį, o ne partijos sudarytą sąrašą. Vienas Seimo narys Lietuvoje atstovauja maždaug 25 tūkst. gyventojų, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje - 92 tūkst., Vokietijoje - 123 tūkst., Ispanijoje - 119 tūkst., Lenkijoje - 84 tūkst., Ukrainoje - 114 tūkst., Baltarusijoje - 98 tūkst. gyventojų.
Iš pateiktų skaičių matyti, kad už mus turtingesnėse valstybėse parlamentarų skaičius, palyginus su valstybės gyventojų skaičiumi, yra žymiai mažesnis negu Lietuvoje. Sumažinus Seimo narių skaičių būtų galima sutaupyti nemažai mokesčių mokėtojų pinigų

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Irena M... Ne tik dėl pinigų taupymo, bet tiesiogiai rinkti seimo nariai atsakingiau elgsis, žinodami, kad sunkiau pakliūti į Seimą, dirbs geriau ir pagaliau išnyks politinė prostitucija, kai seimo nariai dėl po
2 Vanda L... Būtina riboti kadencijų skaičių: 2 kadencijas ir ne daugiau
3 Vaidas Š... Sumažinus Seimo narių skaičių sumažės Seime tranų sk.
4 Justinas J... Veržiamės diržus, tai ir seimas turi susiveržti, o ne pūstis tautos sąskaita.
5 E.Petrova ... lauk 50% seimo nariu,nes ju ryskiai per daug, gaunasi ne valstybes valdymas, o gaidziu ir vistu kariekavimas :)))
6 maryte ... reik taisyti istatima del seimo nariu skeiciu ir riboti buvimo laika seime,ne daugiau kaip 2 metai,ir be teises balatiriotis antra karta!tokiu budu mes apginsim lietuvos tauta.
7 Rima P... tiek mažai liko dirbančiūjų, o seimas nemažėja, nei keliais žmogeliais
8 juozas ... ne tik piniguose esme,manau maziau bus ,tai didesne tvarka...a
9 Irina M... Va cia tai butu teisingas zingsnis ekonomikai kelti, visada reik nuo saves pradeti!!!
10 Saulius J... Dar gerai butu, kad isrinktuosius galima butu atsaukti ir nusikaltusius galima butu teisti ir dar griezciau nei paprasta zmogu!
11 Bronius S... Svarbiausia, kad būtų renkama vienmandatėse apygardose. Nes nepadarius to, nėra kito būdo pašalinti iš seimo seniai žmonių pasitikėjimą praradusius seimūnus.
12 Algis ... Būtinai maž[inti nes greitu laiku mes jų nebeišlaikysime.
13 Dalia ... būtina ne tik sumažinti,bet ir paleisti toki seima
14 Daiva V... butinai mazinti ir sumazinti kanceliarinem islaidom skirtus pinigus ir juos apmokestinti pajamu mokesciu
15 Valdas M... Svarbiausia, kad būtu rinkimai tik vienmandatėse apygardose
16 Juozas Š... Per didelė prabanga tiek išlaikytinių per krizę
17 AŠ P... NESUPRANTU, KODĖL KURIAMOS TOKIOS POPULISTINĖS PRIEŠ DEMOKRATIJĄ NUKREIPTOS PETICIJOS? JUK MAŽORITARINĖ SISTEMA (BALSAVIMAS UŽ "ASMENYBĖS") YRA ANTIDEMOKRATINĖ, NES PAŽEISŽIAMAS PROPORCINGUMO PRINCIPA
18 Andrius L... Iš lietuvos šiuo metu jau yra emigravę nemažai lietuvių, todėl faktinis lietuvos gyventojų skaičiu jau skiriasi nuo statistinio. Todėl mums tiek seimo narių tikrai nereikia.
19 A.Mintaučkienė ... Sveikinu, pagaliau atsirastų tiesioginė atsakomybė prieš rinkėjus, o ne pagal sąrašą išrenka ir jokios atsakomybės .

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!