Optimizuoti Seimo rinkimus ir narių skaičių

0 PARAŠAI

Adresuota: LRS
Kategorija:

Seimo narių skaičių sumažinti iki 71 ir įtvirtinti nuostatą, kad parlamentarai būtų renkami tiesiogiai balsuojant už asmenį, o ne partijos sudarytą sąrašą. Vienas Seimo narys Lietuvoje atstovauja maždaug 25 tūkst. gyventojų, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje - 92 tūkst., Vokietijoje - 123 tūkst., Ispanijoje - 119 tūkst., Lenkijoje - 84 tūkst., Ukrainoje - 114 tūkst., Baltarusijoje - 98 tūkst. gyventojų.
Iš pateiktų skaičių matyti, kad už mus turtingesnėse valstybėse parlamentarų skaičius, palyginus su valstybės gyventojų skaičiumi, yra žymiai mažesnis negu Lietuvoje. Sumažinus Seimo narių skaičių būtų galima sutaupyti nemažai mokesčių mokėtojų pinigų

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Irena M... Ne tik dėl pinigų taupymo, bet tiesiogiai rinkti seimo nariai atsakingiau elgsis, žinodami, kad sunkiau pakliūti į Seimą, dirbs geriau ir pagaliau išnyks politinė prostitucija, kai seimo nariai dėl po
2 Vanda L... Būtina riboti kadencijų skaičių: 2 kadencijas ir ne daugiau
3 Vaidas Š... Sumažinus Seimo narių skaičių sumažės Seime tranų sk.
4 Justinas J... Veržiamės diržus, tai ir seimas turi susiveržti, o ne pūstis tautos sąskaita.
5 E.Petrova ... lauk 50% seimo nariu,nes ju ryskiai per daug, gaunasi ne valstybes valdymas, o gaidziu ir vistu kariekavimas :)))
6 maryte ... reik taisyti istatima del seimo nariu skeiciu ir riboti buvimo laika seime,ne daugiau kaip 2 metai,ir be teises balatiriotis antra karta!tokiu budu mes apginsim lietuvos tauta.
7 Rima P... tiek mažai liko dirbančiūjų, o seimas nemažėja, nei keliais žmogeliais
8 juozas ... ne tik piniguose esme,manau maziau bus ,tai didesne tvarka...a
9 Irina M... Va cia tai butu teisingas zingsnis ekonomikai kelti, visada reik nuo saves pradeti!!!
10 Saulius J... Dar gerai butu, kad isrinktuosius galima butu atsaukti ir nusikaltusius galima butu teisti ir dar griezciau nei paprasta zmogu!
11 Bronius S... Svarbiausia, kad būtų renkama vienmandatėse apygardose. Nes nepadarius to, nėra kito būdo pašalinti iš seimo seniai žmonių pasitikėjimą praradusius seimūnus.
12 Algis ... Būtinai maž[inti nes greitu laiku mes jų nebeišlaikysime.
13 Dalia ... būtina ne tik sumažinti,bet ir paleisti toki seima
14 Daiva V... butinai mazinti ir sumazinti kanceliarinem islaidom skirtus pinigus ir juos apmokestinti pajamu mokesciu
15 Valdas M... Svarbiausia, kad būtu rinkimai tik vienmandatėse apygardose
16 Juozas Š... Per didelė prabanga tiek išlaikytinių per krizę
17 AŠ P... NESUPRANTU, KODĖL KURIAMOS TOKIOS POPULISTINĖS PRIEŠ DEMOKRATIJĄ NUKREIPTOS PETICIJOS? JUK MAŽORITARINĖ SISTEMA (BALSAVIMAS UŽ "ASMENYBĖS") YRA ANTIDEMOKRATINĖ, NES PAŽEISŽIAMAS PROPORCINGUMO PRINCIPA
18 Andrius L... Iš lietuvos šiuo metu jau yra emigravę nemažai lietuvių, todėl faktinis lietuvos gyventojų skaičiu jau skiriasi nuo statistinio. Todėl mums tiek seimo narių tikrai nereikia.
19 A.Mintaučkienė ... Sveikinu, pagaliau atsirastų tiesioginė atsakomybė prieš rinkėjus, o ne pagal sąrašą išrenka ir jokios atsakomybės .

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu