Optimizuoti Seimo rinkimus ir narių skaičių

0 PARAŠAI

Adresuota: LRS
Kategorija:

Seimo narių skaičių sumažinti iki 71 ir įtvirtinti nuostatą, kad parlamentarai būtų renkami tiesiogiai balsuojant už asmenį, o ne partijos sudarytą sąrašą. Vienas Seimo narys Lietuvoje atstovauja maždaug 25 tūkst. gyventojų, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje - 92 tūkst., Vokietijoje - 123 tūkst., Ispanijoje - 119 tūkst., Lenkijoje - 84 tūkst., Ukrainoje - 114 tūkst., Baltarusijoje - 98 tūkst. gyventojų.
Iš pateiktų skaičių matyti, kad už mus turtingesnėse valstybėse parlamentarų skaičius, palyginus su valstybės gyventojų skaičiumi, yra žymiai mažesnis negu Lietuvoje. Sumažinus Seimo narių skaičių būtų galima sutaupyti nemažai mokesčių mokėtojų pinigų

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Irena Mos... Ne tik dėl pinigų taupymo, bet tiesiogiai rinkti seimo nariai atsakingiau elgsis, žinodami, kad sunkiau pakliūti į Seimą, dirbs geriau ir pagaliau išnyks politinė prostitucija, kai seimo nariai dėl po
2 Vanda L... Būtina riboti kadencijų skaičių: 2 kadencijas ir ne daugiau
3 Vaidas Šib... Sumažinus Seimo narių skaičių sumažės Seime tranų sk.
4 Justinas Jan... Veržiamės diržus, tai ir seimas turi susiveržti, o ne pūstis tautos sąskaita.
5 E.Petrova ... lauk 50% seimo nariu,nes ju ryskiai per daug, gaunasi ne valstybes valdymas, o gaidziu ir vistu kariekavimas :)))
6 maryte ... reik taisyti istatima del seimo nariu skeiciu ir riboti buvimo laika seime,ne daugiau kaip 2 metai,ir be teises balatiriotis antra karta!tokiu budu mes apginsim lietuvos tauta.
7 Rima Pau... tiek mažai liko dirbančiūjų, o seimas nemažėja, nei keliais žmogeliais
8 juozas ... ne tik piniguose esme,manau maziau bus ,tai didesne tvarka...a
9 Irina Mas... Va cia tai butu teisingas zingsnis ekonomikai kelti, visada reik nuo saves pradeti!!!
10 Saulius Jaš... Dar gerai butu, kad isrinktuosius galima butu atsaukti ir nusikaltusius galima butu teisti ir dar griezciau nei paprasta zmogu!