RINKLIAVA UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMĄ TURI BŪTI TEISINGA IR PAGRĮSTA

0 PARAŠAI

Kategorija:

RINKLIAVA UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMĄ TURI BŪTI TEISINGA IR PAGRĮSTA

Jau keletą metų girdžiu rinkėjų priekaištus regioniniams atliekų tvarkymo centrams dėl šiuo metu galiojančios atsiskaitymo metodikos už komunalinių atliekų tvarkymą.
Savivaldybės įveda rinkliavą ir pačios nusprendžia, pagal kokią metodiką gyventojams privalu atsiskaityti, nepaliekant pasirinkimo teisės.
Manau, kad siekiant užtikrinti socialinį teisingumą žmonėms turi būti sudaryta galimybė pasirinkti būdą kaip mokėti už komunalinių atliekų tvarkymą.
Š. m. lapkričio 18 d. Seimui pateikiau Atliekų tvarkymo įstatymo 2, 32 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr. XIP-1358(2), kuris nustato galimybę komunalinių atliekų turėtojams, fiziniams asmenims, apmokėti atliekų tvarkytojo paslaugas pagal dvišalę sutartį pasirinktinai:
a) už faktinį atliekų kiekį,
b) pagal gyvenamojo būsto plotą,
c) pagal registruotų gyventojų skaičių.
Šiam projektui po pateikimo pritarė visi 57 Seimo nariai, dalyvavę Seimo plenariniame posėdyje. Projekto svarstymas numatytas gruodžio 21 dieną.

Jeigu pritariate, kad gyventojams reikia suteikti pasirinkimo teisę, mokant už komunalinių atliekų tvarkymą, prašome pasirašyti šią peticiją.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Medardas T... Valstybė turi socialiai teisingai spręsti bendras piliečių problemas, o ne būti priemone verslui ir atstovaujamajai valdžiai plėšikauti. Mokesčiai turi būti proporcingi ir vartojimui ir pajamoms.
2 Vytautas B... už faktinį atliekų kiekį individualiuose namuose
3 Č.Lapinskas ... Surinkdami pagal plotą,oligarchai neturi jokio intereso tobulinti šiukšlių tvarkymą
4 Alb. Ž... Seniai laikas tokiam įstatymui! Atsibodo sovietinė "lygiava"!
5 Marijonas B... Pritariu .Turime moketi už faktinį atliekų kiekį,o ne duoklę šiukšlininkų mafijai
6 Erikas D... Lietuva - turi ir privalo apsivalyti nuo oligarchu ir monopolio. kuris siusksliu versle neabejoju taip pat yra :) Pagarbiai
7 Artūras L... faktinis atliekų kiekis skatins žmones rušiuoti atliekas
8 V.Ubartienė ... Mes už faktinį šiukšlių išvežimą ir, gavus sąskaitą, išskirstymą pagal gyventojų skaičių. Šios teisybės mes jau pradėjome ieškoti 2007-12. kreipėmės į Seimą, į Klaipėdos m. merą, į Š.Reikalą, į proku
9 Daiva V... pritariu ir dar nuosavas namas -keturi zmones o pas kaimyna vienas zmogus -o konteinerio talpa vienoda-kazkaip nesiderina
10 Romas S... Tik už deklaruojamą šiukšlių kiekį, nes ne kvadratai šiukšlina!
11 Eugenija K... manau, kad mokėti reikėtų už faktinį atliekų kiekį
12 Janina V... Dabartinė tvarka diskriminuoja vienišus žmones, tačiau Lygių galimybių kontrolierė nemato diskriminacijos.
13 Andrius L... Taip, visiškai pritariu, nes šiuo metu nėra visiškai jokios tvarkos. Galima ir mirusiam žmogui uždėti mokęstį o už jį mokės kiti šeimos nariai. Įstatyma reikia keisti!
14 Diana S... Manau, kad teisingiausia atsiskaityti pagal pagamintų šiuklių kiekį
15 Judita M... turi būti pasirinkimo teisė:rūšiuoji-vadinasi,mažiau moki,jei nenori rūšiuoti-mokėk brangiau!
16 Evaldas D... manau,kad mokestis už atliekas turėtų būti skaičiuojamas nuo išvežamo atliekų kiekio
17 Feliksas J... Deja Seimo narys nepamatė didžiausios blogybės, Nepasotinamo regioninių darinių godumo, visa rinkliava (bent didžioji dalis) sėdama etatams-gimininei bendruomenei su gerais atlyginimais steigimui
18 K.Ignatavičius ... visais klausimais seimunai turėtų pasitarti su savo rinkėjais, o nereikšti tik savo nuomonę.
19 Violeta S... Viskas turi buti teisingai skaiciuojama ir pagristai.
20 Matelis R... Įsisiautėje šiukšlių rinkėjai, sąjungoje su miestų savivaldybėmis, galutinai iškreipė rinkos ekonomikos dėsnius ir devalvavo pačią demokratijos esmę, įvesdami mokestį už šiukšlių surinkimą pagal turim
21 Violeta P... Šiukšles kaupia gyventojai, todėl rinkliava už atliekų išvežimą turėtų būti taikoma gyventojams, o ne būsto kvadratams. Be to, KRAC neturi teisės reikalauti mokėti už nesuteiktas paslaugas iš anksto.