Peticija dėl situacijos Lietuvos keliuose

2 554 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvoje per metus eismo įvykiuose žūsta apie 800 žmonių, įvyksta apie 6000 avarijų ir padaroma daugiau kaip 1,5 mlrd. litų nuostolių. Deja, šie skaičiai vis didėja. Nors 2007 m. atsakingos institucijos rodė pastangas gerinti situaciją (pavyzdžiui, buvo inicijuojamos socialinės akcijos ir reklamos; Vyriausybės prašymu Seimas skubos tvarka svarstė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas ir nustatė griežtesnes administracines bausmes pažeidėjams), tačiau, mūsų manymu, esamų priemonių sėkmingai kovai prieš karą keliuose nepakanka.
Mes, jaunieji Lietuvos piliečiai, esame sukrėsti dabartinės situacijos ir raginame atsakingas LR institucijas imtis atitinkamų veiksmų. Siūlome aktyviau vykdyti edukacines ir prevencines programas, organizuojant pilietines akcijas, tobulinant švietimo įstaigų veiklą bei įtraukiant aktyvų jaunimą į problemų sprendimą. Taip pat skatiname ne tik sugriežtinti administracinę atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, bet ir kuo greičiau patobulinti Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį Kodeksą, nustatantį baudžiamąją atsakomybę už sunkias pasekmes sukėlusias avarijas, kurios įvyksta dėl itin šiurkščių eismo saugumo pažeidimų. Pirmiausia tikimės deramos Seimo reakcijos į nelaimes keliuose, kurias sukelia neblaivūs vairuotojai, ir griežtesnių bausmių už tokio pobūdžio nusikaltimus.
Kviečiame nelikti abejingus šiai problemai ir prisidėti gelbstint žmonių gyvybes.

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=27]Peticijos aptarimas[/url]

# Vardas Komentaras
1 Dainius
Kas dar liečia Lietuvos kelius, tai kelio buklė. Kartais, net verkti norisi, ant kiek neprižiūrimi keliai. Bent jau mano mieste :)
2 Algirdas
Pritariu, metas liautis daryti tiek avarijų ir girtauti keliuose. Mano brolis nesenai nukentėjo nuo kvailo vairuotojo, kuris į jį trenkėsi dėl nesaugaus greičio, gerai, kad mieste. Aš už
3 Donatas
Sutinku su peticijos tekstu ir reginu atsakingas LR institucijas kuo skubiau imtis atitinkamu veiksmu.
4 Paulius
Manau, kad didesnis bausmes id sukeltu didesni atiduma, atsarguma, ir atsakinguma keliuose, gatveje.
5 Irvinas
tikrai butinos radikalios bausmes uz sukeltus eismo ivykius
6 A.
tvarkos nebus kol policija neprades rupintis saugumu kelyje, o ne savo kisene. Tikrai ne karta maciau kai policijos ekipazas pravaziuoja pro kliuti kelyje, ja patraukus jam lito neduos, tai kam traukt
7 R.Avižienė
auklėti reiktų daugiau pradedant nuo darželio, šeimos
8 Jooozas
Ir taip jau stengiasi. turetu po truputi gereti sitas reikalas
9 Augustinas
Dar reiktų pridėt griežtas bausmes už nusižengimus policininkams, nes iš dalies ir jie kalti dėl tokios situacijos. Laikas būtų nustot imt kyšius, ponai pareigūnai. Gal tada kažkas ir pasikeis.
10 Šešiolikmetė
Nebenoriu daugiau patirti artimų žmonių žuties... aš prieš karą keliuose
11 Kristina
Visiškai pritariu jaunimo iniciatyvai - padėtis tikrai grėsminga...
12 Julius
Būtina tobulinti ir baudžiamąjį kodeksą, nes vien ATPK nepakanka. Reikia kuo daugiau socialinės vaizdo ir garso reklamos apie galiojančias sankcijas už pažeidimus bei neatsakingo vairavimo padarinius
13 Andrius
Žmonės, aišku nesikeičia, bet sugriežtinus bausmes, galbūt sumažės drąsuolių, kuriems patinka rizikingai vairuoti nejaučiant jokios atsakomybės.
14 S.
Tai, kas šiuo metu vyksta keliuose - protu nesuvokiama. Kelyje jokios pagarbos, o apie pagalbą net neverta kalbėti. Reikia nutraukti šį siaubingą košmarą.
15 Vitalijus
Reikia istatymo kuris leistu pirkti BMW ne jaunesnems nei 28 metai
16 R.Diskeviciute
Komentaras vienas- ar atkreipete demesi,kad tas pats "jaunimas" ir sukelia skaudziausias avarijas?? Siulyciau apie tai peticijas rasyti,o ne Seimui deklaruoti apie istatymu grieztinima..
17 Vytenis
Griežtesnės baudos privers susimąstyti, prieš sėdant už vairo..
18 r.litinskaite
norime buti saugus kelyje,bet patys daznai negalvojame ka darome.
19 Ieva
išvažiuodamas iš namu net nežinai ar reikia atsisveikinti su namiškiais ar ne,nes negali žinoti koks girtas ar greiti viršijantis pilietis gali tave užmusti, kiek visa tai gali testis.....
20 Mantas
Žmogaus gyvybė ar sveika yra svarbesnė nei nepavėlavimo į darbą faktas
21 I.Obolevičienė
Pritariu. Būtina imtis veiksmingų priemonių. Ir kuo skubiau.
22 Erika
šaunu, kad jaunimas imasi iniciatyvos, bet ar to pakanka?
23 M.
tai kad cia kaip ir nera uz ka pasirasyt nes tu juk nieko nepasiulei o tik parasei , kad reikia grieztinti teisykles...
24 Vaida
blogiausia kad politikai, pareigunai etc visada ir nuo grieztesniu bausmiu issisuks. reiktu sneketi ne vien apie kara keliuose..
25 K.Kačinskas
Ir ne vien tik už avarijas, bet ir tiesiog už ypatingai šiurkščius KET pažeidmusi. Greičio viršyjimas daugiau nei 40km/h mieste, tolygus teniso žaidimui su užtaisytu pistoletu.
26 Reda
Iš seimūnų tikimės ne tik reakcijos, bet ir rodomo pavyzdžio kaip elgtis keliuose.
27 Kristina
Noriu jaustis saugi gatvėje ir pritariu toms priemonėms, kad saugumas būtų sukurtas
28 Petras
Pritariu jaunų žmonių iniciatyvai ir linkiu sėkmės kovoje už žmonių gyvybės išsaogojimą.Tepadeda Jums Dievas ir blaivus mūsų Tautos protas.
29 Aistė
Avariju keliuose tik dauges,kol zmones neateis i prota.Sunkios ir skaudzios avarijos nepasidaro is nemokejimo ar zioplumo.Jos ivyksta tuomet kai zmones buna visiskai prarade atsakomybes jausma.
30 Aušra
Ne tik griežtinti bausmes. Tobulinti teises aktus (kodel turi kenteti girtuoklio šeima? Valstybei nusavinus šeimos turtą,kenčia ne tik girtuoklis ir pažeidėjas. NUSKRIAUDŽIAMOS MAŽIAUSIAI 2 ŠEIMOS

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (786)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (136)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.