Peticija dėl situacijos Lietuvos keliuose

2 554 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvoje per metus eismo įvykiuose žūsta apie 800 žmonių, įvyksta apie 6000 avarijų ir padaroma daugiau kaip 1,5 mlrd. litų nuostolių. Deja, šie skaičiai vis didėja. Nors 2007 m. atsakingos institucijos rodė pastangas gerinti situaciją (pavyzdžiui, buvo inicijuojamos socialinės akcijos ir reklamos; Vyriausybės prašymu Seimas skubos tvarka svarstė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas ir nustatė griežtesnes administracines bausmes pažeidėjams), tačiau, mūsų manymu, esamų priemonių sėkmingai kovai prieš karą keliuose nepakanka.
Mes, jaunieji Lietuvos piliečiai, esame sukrėsti dabartinės situacijos ir raginame atsakingas LR institucijas imtis atitinkamų veiksmų. Siūlome aktyviau vykdyti edukacines ir prevencines programas, organizuojant pilietines akcijas, tobulinant švietimo įstaigų veiklą bei įtraukiant aktyvų jaunimą į problemų sprendimą. Taip pat skatiname ne tik sugriežtinti administracinę atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, bet ir kuo greičiau patobulinti Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį Kodeksą, nustatantį baudžiamąją atsakomybę už sunkias pasekmes sukėlusias avarijas, kurios įvyksta dėl itin šiurkščių eismo saugumo pažeidimų. Pirmiausia tikimės deramos Seimo reakcijos į nelaimes keliuose, kurias sukelia neblaivūs vairuotojai, ir griežtesnių bausmių už tokio pobūdžio nusikaltimus.
Kviečiame nelikti abejingus šiai problemai ir prisidėti gelbstint žmonių gyvybes.

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=27]Peticijos aptarimas[/url]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Dainius ... Kas dar liečia Lietuvos kelius, tai kelio buklė. Kartais, net verkti norisi, ant kiek neprižiūrimi keliai. Bent jau mano mieste :)
2 Algirdas P... Pritariu, metas liautis daryti tiek avarijų ir girtauti keliuose. Mano brolis nesenai nukentėjo nuo kvailo vairuotojo, kuris į jį trenkėsi dėl nesaugaus greičio, gerai, kad mieste. Aš už
3 Donatas G... Sutinku su peticijos tekstu ir reginu atsakingas LR institucijas kuo skubiau imtis atitinkamu veiksmu.
4 Paulius D... Manau, kad didesnis bausmes id sukeltu didesni atiduma, atsarguma, ir atsakinguma keliuose, gatveje.
5 Irvinas K... tikrai butinos radikalios bausmes uz sukeltus eismo ivykius
6 A. L... tvarkos nebus kol policija neprades rupintis saugumu kelyje, o ne savo kisene. Tikrai ne karta maciau kai policijos ekipazas pravaziuoja pro kliuti kelyje, ja patraukus jam lito neduos, tai kam traukt
7 R.Avižienė ... auklėti reiktų daugiau pradedant nuo darželio, šeimos
8 Jooozas ... Ir taip jau stengiasi. turetu po truputi gereti sitas reikalas
9 Augustinas Š... Dar reiktų pridėt griežtas bausmes už nusižengimus policininkams, nes iš dalies ir jie kalti dėl tokios situacijos. Laikas būtų nustot imt kyšius, ponai pareigūnai. Gal tada kažkas ir pasikeis.
10 Šešiolikmetė ... Nebenoriu daugiau patirti artimų žmonių žuties... aš prieš karą keliuose
11 Kristina D... Visiškai pritariu jaunimo iniciatyvai - padėtis tikrai grėsminga...
12 Julius S... Būtina tobulinti ir baudžiamąjį kodeksą, nes vien ATPK nepakanka. Reikia kuo daugiau socialinės vaizdo ir garso reklamos apie galiojančias sankcijas už pažeidimus bei neatsakingo vairavimo padarinius
13 Andrius M... Žmonės, aišku nesikeičia, bet sugriežtinus bausmes, galbūt sumažės drąsuolių, kuriems patinka rizikingai vairuoti nejaučiant jokios atsakomybės.
14 S. K... Tai, kas šiuo metu vyksta keliuose - protu nesuvokiama. Kelyje jokios pagarbos, o apie pagalbą net neverta kalbėti. Reikia nutraukti šį siaubingą košmarą.
15 Vitalijus Z... Reikia istatymo kuris leistu pirkti BMW ne jaunesnems nei 28 metai
16 R.Diskeviciute ... Komentaras vienas- ar atkreipete demesi,kad tas pats "jaunimas" ir sukelia skaudziausias avarijas?? Siulyciau apie tai peticijas rasyti,o ne Seimui deklaruoti apie istatymu grieztinima..
17 Vytenis U... Griežtesnės baudos privers susimąstyti, prieš sėdant už vairo..
18 r.litinskaite ... norime buti saugus kelyje,bet patys daznai negalvojame ka darome.
19 Ieva k... išvažiuodamas iš namu net nežinai ar reikia atsisveikinti su namiškiais ar ne,nes negali žinoti koks girtas ar greiti viršijantis pilietis gali tave užmusti, kiek visa tai gali testis.....
20 Mantas G... Žmogaus gyvybė ar sveika yra svarbesnė nei nepavėlavimo į darbą faktas
21 I.Obolevičienė ... Pritariu. Būtina imtis veiksmingų priemonių. Ir kuo skubiau.
22 Erika B... šaunu, kad jaunimas imasi iniciatyvos, bet ar to pakanka?
23 M. K... tai kad cia kaip ir nera uz ka pasirasyt nes tu juk nieko nepasiulei o tik parasei , kad reikia grieztinti teisykles...
24 Vaida R... blogiausia kad politikai, pareigunai etc visada ir nuo grieztesniu bausmiu issisuks. reiktu sneketi ne vien apie kara keliuose..
25 K.Kačinskas ... Ir ne vien tik už avarijas, bet ir tiesiog už ypatingai šiurkščius KET pažeidmusi. Greičio viršyjimas daugiau nei 40km/h mieste, tolygus teniso žaidimui su užtaisytu pistoletu.
26 Reda Z... Iš seimūnų tikimės ne tik reakcijos, bet ir rodomo pavyzdžio kaip elgtis keliuose.
27 Kristina B... Noriu jaustis saugi gatvėje ir pritariu toms priemonėms, kad saugumas būtų sukurtas
28 Petras A... Pritariu jaunų žmonių iniciatyvai ir linkiu sėkmės kovoje už žmonių gyvybės išsaogojimą.Tepadeda Jums Dievas ir blaivus mūsų Tautos protas.
29 Aistė G... Avariju keliuose tik dauges,kol zmones neateis i prota.Sunkios ir skaudzios avarijos nepasidaro is nemokejimo ar zioplumo.Jos ivyksta tuomet kai zmones buna visiskai prarade atsakomybes jausma.
30 Aušra M... Ne tik griežtinti bausmes. Tobulinti teises aktus (kodel turi kenteti girtuoklio šeima? Valstybei nusavinus šeimos turtą,kenčia ne tik girtuoklis ir pažeidėjas. NUSKRIAUDŽIAMOS MAŽIAUSIAI 2 ŠEIMOS

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu