Peticija dėl situacijos Lietuvos keliuose

2 554 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvoje per metus eismo įvykiuose žūsta apie 800 žmonių, įvyksta apie 6000 avarijų ir padaroma daugiau kaip 1,5 mlrd. litų nuostolių. Deja, šie skaičiai vis didėja. Nors 2007 m. atsakingos institucijos rodė pastangas gerinti situaciją (pavyzdžiui, buvo inicijuojamos socialinės akcijos ir reklamos; Vyriausybės prašymu Seimas skubos tvarka svarstė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas ir nustatė griežtesnes administracines bausmes pažeidėjams), tačiau, mūsų manymu, esamų priemonių sėkmingai kovai prieš karą keliuose nepakanka.
Mes, jaunieji Lietuvos piliečiai, esame sukrėsti dabartinės situacijos ir raginame atsakingas LR institucijas imtis atitinkamų veiksmų. Siūlome aktyviau vykdyti edukacines ir prevencines programas, organizuojant pilietines akcijas, tobulinant švietimo įstaigų veiklą bei įtraukiant aktyvų jaunimą į problemų sprendimą. Taip pat skatiname ne tik sugriežtinti administracinę atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, bet ir kuo greičiau patobulinti Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį Kodeksą, nustatantį baudžiamąją atsakomybę už sunkias pasekmes sukėlusias avarijas, kurios įvyksta dėl itin šiurkščių eismo saugumo pažeidimų. Pirmiausia tikimės deramos Seimo reakcijos į nelaimes keliuose, kurias sukelia neblaivūs vairuotojai, ir griežtesnių bausmių už tokio pobūdžio nusikaltimus.
Kviečiame nelikti abejingus šiai problemai ir prisidėti gelbstint žmonių gyvybes.

[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=27]Peticijos aptarimas[/url]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Dainius ... Kas dar liečia Lietuvos kelius, tai kelio buklė. Kartais, net verkti norisi, ant kiek neprižiūrimi keliai. Bent jau mano mieste :)
2 Algirdas P... Pritariu, metas liautis daryti tiek avarijų ir girtauti keliuose. Mano brolis nesenai nukentėjo nuo kvailo vairuotojo, kuris į jį trenkėsi dėl nesaugaus greičio, gerai, kad mieste. Aš už
3 Donatas G... Sutinku su peticijos tekstu ir reginu atsakingas LR institucijas kuo skubiau imtis atitinkamu veiksmu.
4 Paulius D... Manau, kad didesnis bausmes id sukeltu didesni atiduma, atsarguma, ir atsakinguma keliuose, gatveje.
5 Irvinas K... tikrai butinos radikalios bausmes uz sukeltus eismo ivykius
6 A. L... tvarkos nebus kol policija neprades rupintis saugumu kelyje, o ne savo kisene. Tikrai ne karta maciau kai policijos ekipazas pravaziuoja pro kliuti kelyje, ja patraukus jam lito neduos, tai kam traukt
7 R.Avižienė ... auklėti reiktų daugiau pradedant nuo darželio, šeimos
8 Jooozas ... Ir taip jau stengiasi. turetu po truputi gereti sitas reikalas
9 Augustinas Š... Dar reiktų pridėt griežtas bausmes už nusižengimus policininkams, nes iš dalies ir jie kalti dėl tokios situacijos. Laikas būtų nustot imt kyšius, ponai pareigūnai. Gal tada kažkas ir pasikeis.
10 Šešiolikmetė ... Nebenoriu daugiau patirti artimų žmonių žuties... aš prieš karą keliuose
11 Kristina D... Visiškai pritariu jaunimo iniciatyvai - padėtis tikrai grėsminga...
12 Julius S... Būtina tobulinti ir baudžiamąjį kodeksą, nes vien ATPK nepakanka. Reikia kuo daugiau socialinės vaizdo ir garso reklamos apie galiojančias sankcijas už pažeidimus bei neatsakingo vairavimo padarinius
13 Andrius M... Žmonės, aišku nesikeičia, bet sugriežtinus bausmes, galbūt sumažės drąsuolių, kuriems patinka rizikingai vairuoti nejaučiant jokios atsakomybės.
14 S. K... Tai, kas šiuo metu vyksta keliuose - protu nesuvokiama. Kelyje jokios pagarbos, o apie pagalbą net neverta kalbėti. Reikia nutraukti šį siaubingą košmarą.
15 Vitalijus Z... Reikia istatymo kuris leistu pirkti BMW ne jaunesnems nei 28 metai
16 R.Diskeviciute ... Komentaras vienas- ar atkreipete demesi,kad tas pats "jaunimas" ir sukelia skaudziausias avarijas?? Siulyciau apie tai peticijas rasyti,o ne Seimui deklaruoti apie istatymu grieztinima..
17 Vytenis U... Griežtesnės baudos privers susimąstyti, prieš sėdant už vairo..
18 r.litinskaite ... norime buti saugus kelyje,bet patys daznai negalvojame ka darome.
19 Ieva k... išvažiuodamas iš namu net nežinai ar reikia atsisveikinti su namiškiais ar ne,nes negali žinoti koks girtas ar greiti viršijantis pilietis gali tave užmusti, kiek visa tai gali testis.....
20 Mantas G... Žmogaus gyvybė ar sveika yra svarbesnė nei nepavėlavimo į darbą faktas
21 I.Obolevičienė ... Pritariu. Būtina imtis veiksmingų priemonių. Ir kuo skubiau.
22 Erika B... šaunu, kad jaunimas imasi iniciatyvos, bet ar to pakanka?
23 M. K... tai kad cia kaip ir nera uz ka pasirasyt nes tu juk nieko nepasiulei o tik parasei , kad reikia grieztinti teisykles...
24 Vaida R... blogiausia kad politikai, pareigunai etc visada ir nuo grieztesniu bausmiu issisuks. reiktu sneketi ne vien apie kara keliuose..
25 K.Kačinskas ... Ir ne vien tik už avarijas, bet ir tiesiog už ypatingai šiurkščius KET pažeidmusi. Greičio viršyjimas daugiau nei 40km/h mieste, tolygus teniso žaidimui su užtaisytu pistoletu.
26 Reda Z... Iš seimūnų tikimės ne tik reakcijos, bet ir rodomo pavyzdžio kaip elgtis keliuose.
27 Kristina B... Noriu jaustis saugi gatvėje ir pritariu toms priemonėms, kad saugumas būtų sukurtas
28 Petras A... Pritariu jaunų žmonių iniciatyvai ir linkiu sėkmės kovoje už žmonių gyvybės išsaogojimą.Tepadeda Jums Dievas ir blaivus mūsų Tautos protas.
29 Aistė G... Avariju keliuose tik dauges,kol zmones neateis i prota.Sunkios ir skaudzios avarijos nepasidaro is nemokejimo ar zioplumo.Jos ivyksta tuomet kai zmones buna visiskai prarade atsakomybes jausma.
30 Aušra M... Ne tik griežtinti bausmes. Tobulinti teises aktus (kodel turi kenteti girtuoklio šeima? Valstybei nusavinus šeimos turtą,kenčia ne tik girtuoklis ir pažeidėjas. NUSKRIAUDŽIAMOS MAŽIAUSIAI 2 ŠEIMOS

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!