Dėl mokytojų ir švietimo padėties

6 663 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvos mokytojai - mažiausiai apmokami visoje Europos sąjungoje. Pamokų įkainiai nekinta dešimtmečiais. Mokytojai verčiami dirbti darbus, kurie tiesiogiai jiems nepriklauso ( pvz.: rūpintis mokinių sveikata, socialinėmis garantijomis, organizuoti poilsio vakarus ir ekskursijas, taisyti veltui egzaminų darbus ir t.t.). Pavyzdiniame mokytojų pareigybės apraše mokytojams suteikiamos šešios teisės (kurių esmė - dirbti) ir 30 pareigų, iš kurių tik viena - organizuoti ir vesti pamoką. Esame įsitikinę, jog mokytojų darbas nuvertintas, pareigybės išpūstos, nėra valstybės prioriteto švietimui , mokyklose trūksta mokytojų, padėtį gelbsti pensininkai ir buvę abiturientai. Reikalaujame nedelsiant:
1. Pakelti mokytojų atlyginimus 50 procentų, kaimo mokyklose mokėti 20 procentų priedus.
2. Parengti tokį mokytojų pareigybės aprašymą, kuriame nebūtų su mokymu nesusiijusių dalykų ir kuriam pritartų patys mokytojai.
3. Parengti ilgalaikę švietimo strategiją, kurioje būtų numatyta visų švietimo problemų sprendimo keliai ir jų finansinis pagrindimas.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2018-10-11 / 19:58
Ar algos pakėlimą reiškia daugiau darbų ir valandų už tą pačią pinigų sumą? Mokytojai iki šiol buvo nualinti, persidirbę taisydami darbus, ruošdamiesi pamokoms (kurių kokybei vertinimo anketose reikalavimai neaprėpiami) iki išnaktų ir savaitgaliais, ir galiausiai gavo nepilną etatą, bet su pilnais reikalavimais sąžiningai, nuoširdžiai, iš idėjos toliau dirbti... Net nekalbu apie didžiulę atsakomybę siekiant išmokyti ir įtampą valdant klases? Ar išvis etatinis atitinka mokytojo darbo pobūdį?
2 Valerija
2018-10-10 / 15:02
Šiuo metu mokykloje jau nebedirbu, bet ir toliau atidžiai seku, kas vyksta švietimo sistemoje. Liūdina ministrės kompetencija.
3 ..
mokytojams nera privaloma ekskursijas renkti,, per daug stresuojat ir viskas.
4 Nesutinku
Tegul vaikus išmokina reikiamai o paskui apie alga šneka, tiek vaiku papildomai eina mokintis. o pinigu nera.gerai pagalvokti o paskuj streikuokit.aferistai
5 Kotryna
Sutinku.Galb8t nebus mokytojai tokie paniure ir pikti.
6 ne
ir taip per daug palyginus su kitomis sritimis gaunate
7 V.Pavardenis
Uz :D reikia ir mokytojam siek tike geriau gyventi. Juk jie tiek vargsta su mokiniais !!
8 Vejune
tokiomis salygomis gali dirbti tik tikri mokytojai, is pasaukimo
9 V.Paknys
NE, jiems ir taip kalnai lengvatu, daugumas mokytoju, tai ne pomegis, o tik pajamu saltinis ir ko tai ismoko, kad nera jokios teisybes, kas daugiau rekia, kam duoda, o kas dirba, tas ir neuzdirba.
10 Vytenis
Reikia kelti algas MOKYTOJAMS, nes jeims istokios algos pragyventi labai sunku! Seimunai JUS esat besirdziai, kriaugeriai, kad taip darot su mokytojais ir svietimu. GEDA del JUSU!
11 Meda
Noriu tikro išsilaivinimo, kaip mano tėveliai ir studijuoti realiai kai diplomas įgyjamas žiniomis o ne įsigyjamas už pinigus. Mokamas mokslas iškreipia santykius tarp studento ir mokyklos
12 Donatas
Labai teisingai suformuluotas peticijos tekstas. Noriu tiketi, kad visuomene supras, kad be tinkamo issilavinimo ir be kokybiskos vidurines mokyklos nebus nei gero universiteto, nei geros visuomenes.
13 Vardenis
nejuokinkit mokytojai, mano drauges, lietuviu kalbos mokytojos alga-3400-3600 Lt. "ant popieriaus".ViSADA PALAIKYDAVAU MOKYTOJUS, O DABAR -NE.Ner ko jums purkstaut.
14 Anželika
Nenoriu džiaugtis tuo, kad "kažkas" dar moko mano vaikus
15 V.B.
kai dėl priedų tai nežinau ar jau taip būtų logiška, nes tada visi bėgtų į kaimus dirbt. O kas dirbtų miestuose??? Bet visa kita - tai tiesa.
16 DIANA
PAKELITI ATLYGINIMĄ 50 PROC. KELIANT 50 PROC. MOKYTOJŲ KVALIFIKACIJĄ; UŽ ESAMĄ ATLYGINIMĄ ATLIKTI MOKYMO FUNKCIJĄ, KITUS DARBUS - NUIMTI; PRIEDUS , IŠ VISO 20 PROC. MOKĖTI TIK UŽ PAPILDOMĄ DARBĄ.
17 Jurate
kas bus jei turintys pasaukima mokytojai, pasiriks kita darbo sfera, nes nepragyvena is moktojo algos.
18 M.Želvytė
kas mokys Lietuvos ateitį? Išmesti iš vidurinės mokyklos?
19 Gabbija.K
Uz mokytjus, uz tokia svietimo sistema kur visi butu laimingi, ir mokytojai galetu is tiesu myleti savo darba, o kai myli darba ir rezultatas geresnis
20 G.
Jeigu nebus mokytoju laimingu - jie nemokys kokybiskai. Ir tai gresia mokytoju isnykima
21 R.
Mokytojams - žmogišką atlyginimą!!! Jie - mūsų ateities kurėjai!!!
22 V.Medžiaušienė
butina, kad mokytojams visi kavalifikacijai tobulinti seminarai butu nemokami, jiems patiems juos pasirenkant, o nenurodzius is auksciau...
23 ..
jei nebutu mokitooju(tuoj taip ir bus) kas jus mokitu? kieno dėka taptute tokiais,kokiais dabar esate( turiu galvoje verslininkus ir kitas aukštas pareigas uzimantsius zmones
24 nesutinku
uz ka kelt? paziurekit kiek mokytojai dirba i metus... jei ivis tiek ilsetusi, o jei kelt atlyginimus , tai kelt visiems zmonems, o ne tik mokytojams...
25 Šudo
Šudo jums , dar cia pinigu truksta , kad visi is darbo skristumet.
26 t.t.
o kas pačius seimūnus mokė? Deja, mūsų vyriausybė nesiorientuoja į MOKYTĄ visuomenę. Gaila.
27 B.Rudyk
Gerai išmokyti vaikai, tai geras gyvenimas ateiti. Tad reikia daugiausiai skyrti lėšu mokymo istaigom.
28 Evelina
Manau,mokytojai nusipelnė gauti daug daugiau.mano mama mokytoja ir žinau,kad tik iš jos algos neišgyventume.
29 Ieva
pritariu, tik nelabai dėl 20 proc. priedo kaimo mokyklų mokytojams
30 Asss
Balsuoju.Bet mano nuomone tai kvaila.Mokytojai Is pradziu tegu keicia poziuri i mokinius ir visa kita.O tada jau praso didesnes algos.Kvaila kai mokytojai i tai kisa