Šalinam formaldehidą

0 PARAŠAI

  • G.Tumo
  • nuo 2011-01-28
  • iki 2012-01-01
Kategorija:

Bet kuriame versle, kuriuo yra ir stomatologija, norint gauti maksimalų pelną, neapsieinama be gudrybių. Man kilo mintis kurią ir norėčiau trumpai išdėstyti, kodėl sileriai, kurių sudėtyje yra formaldehido, buvo arba uždrausti arba aktyviai išstumti iš rinkos. Idėja paprasta - formaldehidas šių silerių sudėtyje veikia kaip ilgalaikis antibakterinis agentas, kuris skverbiasi į šaknies kanalų sistemą ir neleidžia daugintis mikroorganizmams tose vietose, kurios liko neužpildytos. Formaldehido poveikis yra tiek stiprus, jog net ir prastai užplombuotuose kanaluose negali daugintis mikroorganizmai, kurie sukeltų kliniškai pasireiškiančią patologiją. Brangių endodontologinių instrumentų įrenginių ir medžiagų gamintojai bei garsūs lektoriai, pamatę jog vis dažniau pasitaiko atvejų kai net sudėtingas dantis yra kokybiškai išgydomas per keliolika minučių labai paprastų prietaisų pagalba eilinio provincijos gydytojo, sukėlė dirbtinį ažiotažą eskaluodami pačius nesėkmingiausius šių medžiagų panaudojimo atvejus bei rodydami savo sėkmingiausius atvejus ir priskirdami pastarųjų sėkmę jų stebuklingoms medžiagoms instrumentams ar metodikoms. Kaip rezultatas, padidėjo brangių įrenginių, instrumentų ir medžiagų pardavimas, atsirado vis daugiau darbo lektoriams savo paskaitomis ir toliau „pudrinti“ smegenis pirmiems užkibusiems ant šio kabliuko, ir procesas pajudėjo tiek, jog pradinis tikslas atrodo jau ir pasiektas - beveik visi stomatologai neišvengiamai tiki, jog būtina turėti eilę brangiausių instrumentų ir įrenginių, naudoti tik labiausiai garsių lektorių giriamas medžiagas, reguliariai vaikščioti į tų pačių lektorių paskaitas ir kursus ir klausyti jų reguliaraus tos pačios teorijos kartojimo tik vis skirtingais žodžiais, nes jokiu kitu atveju endodontologinis gydymas negali pavykti ir, maža to, tai yra kenkimas pacientams ar net nusikaltimas. Visgi, jei apgauti žmogų yra labai nesudėtinga, apgauti gamtos nėra įmanoma. Neigimas to, ką gamta beveik kiekvienam stomatologui įrodo beveik kasdien (aš kalbu apie puikiai tarnaujančius dešimtmečiais dantis be jokios klinikinės patologijos, kurių kanalų apdirbimas ir pildymas neišlaikytų jokios šiuolaikinių autoritetų kritikos) ko gero, naudingas mums stomatologams tik dėl to, jog jis ir leidžia mums uždirbti sukuriant nesamą problemą ir parduodant ją patikliam pacientui. Praeis dar keliolika-keliasdešimt metu, ir naujajai kartai gydytojų bus peikiamos šiuolaikinės metodikos, bus ieškoma būdų kaip įtikinti pacientą, jog tos medžiagos buvo labai toksiškos, ir kad dantį būtina pergydyti šiuolaikiniais metodais (ta prasme metodais, kurie bus po keliasdešimt metu), tam ir vėl bus pasitelktos tos pačios gudrybės, kurios pasitelkiamos šiandien prieš senas metodikas, nenešančias didelio pelno gamintojams, jų nupirktiems lektoriams bei gydytojams.

Šių laikų stomatologijos autoritetai gana priešiškai nusiteikę prieš aktyvias medžiagas kanalų plombavimui, ir mėgina visais būdais įrodyti, jog puikūs rezultatai pasiekiami naudojant tik jų globojamas inertiškas medžiagas. Jei laikytis endodontologinio gydymo protokolo, idealiai išvalyti kanalą ir užpildyti jį maksimaliai sandariai, inertiška medžiaga, iš tiesų, parodys puikų rezultatą. Tačiau esant prastesniam kanalų valymui ir pildymui, inertiška medžiaga labai stipriai nusileis aktyviai medžiagai, kadangi ji nėra pritaikyta naudoti netinkamai paruoštuose kanaluose. Lektoriai mums sako - laikykitės endodontologinio gydymo protokolo, ir vyraujanti dalis jūsų endodontologinių darbų bus sėkmingi. Laikytis protokolo reiškia pirkti ir naudoti brangius įrankius, medžiagas bei kitas priemonės. Ne visi gydytojai gali sau leisti tą daryti, ne visi pacientai gali leisti sau eiti pas gydytoją, įsigijusi brangią įrangą, naudojantį brangias medžiagas, ir todėl brangiai vertinantį savo paslaugas. Sakysite, jei pacientas negali sau leisti tinkamo gydymo, tegu šalinasi dantį, o jei gydytojas neturi pakankamai resursų, kurie įgalintų jį vykdyti endodontologinį gydymą pagal šių dienų protokolą, tegu neužsiima ta sritimi, nes jis kenkia pacientams. Teoriškai atrodo teisingai, tačiau, mano nuomone, nelabai pasiturintiems pacientams ir turi būti alternatyvos, tokios kaip paprastesni kabinetai, gydantys ne aukščiausiu standartu. Bėda yra tame, kad inertiški sileriai yra absoliutizuojami kaip tikras gėris ir sėkmės garantas, o aktyvūs sileriai yra peikiami ir stumiami iš rinkos. Dėl šios priežasties gaunasi atvirkščias rezultatas, kuomet provincijos nedidelio kabineto gydytojas, prisiklausęs lektorių kalbų apie stebuklingų savybių inertiškus silerius, leidžia savo kuklius finansus šioms medžiagoms, galvodamas, kad ši medžiaga išgelbės jo nelabai gerai paruoštus kanalus, ir gauna daug blogesnį rezultatą, nei kad jis butų naudojęs pigų aktyvų silerį. Mano aprašyto gydytojo atveju aktyvus sileris suteiktų didesnę tikimybę dančiui ilgiau išlikti asimptominiam dėl jo aktyvių antimikrobinių komponentų, pamažu atsipalaiduojančių nelabai kokybiškai plombuoto kanalo viduje ir naikinančių besidauginančius mikroorganizmus. Inertiškas sileris, savo ruožtu, tiesiog užpildo nekokybiškai apdorotą kanalą leisdamas neapdorotose vietose vystytis mikroorganizmams ir visiškai neveikdamas jų.
Taigi, inertiškas kanalo užpildas veiks tik puikiai paruoštuose kanaluose, o puikiai paruošti kanalus yra sudėtinga ir brangu. Aktyvus sileris nėra reikalingas puikiai paruoštuose kanaluose, tačiau labai dažnai išgelbėja dantį, gydytą poliklinikos sąlygomis. Aišku, neretai nepadeda joks aktyvus sileris, jei kanalo paruošimas yra tikrai prastas, jis stipriai didina tikimybę dančiui išgyvent tokio kanalo apdorojimo atveju. Bet kuriuo atveju, stomatologinių medžiagų, įrenginių, įrankių ir kitų produktų gamintojams yra itin nenaudinga ši aktyvių silerių savybė, nes ji įgalina pasiekti ganėtinai neblogų rezultatų su mažomis laiko ir finansinėm sanaudom. Dėl šios priežasties, prisidengiant kilniais tikslais, daromas didžiulis verslas patiklių gydytojų ir jų pacientų sąskaita.
Linkiu sėkmės visuomet pasikliaut tik savo paties galva!

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (761)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (439)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (126)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.