Prieštaraujame naujų atominių elektrinių statyboms aplink Lietuvą

0 PARAŠAI

Kategorija:

Tragedija Fukušimos (Japonija) atominėje elektrinėje dar kartą patvirtino, kad kalbos apie „saugų atomą“ yra nieko vertos. Akivaizdu, jog pavojingos branduolinės avarijos gali kilti dėl įvairių priežasčių: pradedant gamtos stichijomis, techniniais gedimais, žmogaus klaidomis ir baigiant kariniais konfliktais bei teroro aktais. Todėl manome, jog laikas iš naujo įvertinti atominių elektrinių statybų planus regione ir imti veikti, kol dar nevėlu.

Branduolinės avarijos, radioaktyvios atliekos ir jų sukeltos ligos, mirtys, aplinkos užterštumas ir branduolinio ginklo grėsmė tarsi prakeiksmas lydi branduolinę pramonę nuo pat jos ištakų: Hirosima, Nagasakis, Chalk River, Majak, Three Mile Island, Černobylis, o dabar – ir Fukušima.

Atominė yra pavojingiausia, brangiausia ir ilgalaikes žalingas pasekmes ateities kartoms sukelianti energijos gamybos rūšis. Ji negali būti laikoma nei kovos su klimato kaita, nei energetinio saugumo užtikrinimo priemone, nes atominėse gaminama tik elektra. Naujų AE statyba kelia įtampą ir nesantaiką tarp šalių. Šie projektai yra nebūtini, pavojingi ir brangūs, įgyvendinami be deramų diskusijų su visuomene.

Mes, žemiau pasirašę Lietuvos ir kitų šalių piliečiai, pasisakome prieš naujų atominių elektrinių (AE) statybą:

– Baltarusijoje, Michailiškių kaimelyje, Astravo rajone (50 km nuo Vilniaus),
– Rusijoje, Kaliningrado srityje, netoli Nemano (Ragainės),
– Lietuvoje, Visagine.

Raginame valdžios atstovus vadovautis sveiku protu ir imtis atsakomybės už savo piliečius ir ateities kartas. Reikalaujame Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Lietuvos vyriausybes atsisakyti atominių jėgainių statybos planų regione ir aktyviau bendradarbiauti vystant saugius atsinaujinančios energetikos ir energijos efektyvumo didinimo projektus.

Solidarizuojamės su visais Baltarusijos ir Rusijos gyventojais, kurie priešinasi atominių elektrinių statybai vardan savo, vaikų ir anūkų saugesnės ateities ir geresnės kaimynystės su Lietuva bei aplinkinėmis šalimis.

Gyvenkime saugiai ir taikiai be branduolinio monstro šešėlio. Mes laimėsime!

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 V. P... pritariu 100% peticijai. Baisu tos atominės elektrinės ir reikia saugesnių būdų elektrai gaminti
2 MARGARITA G... Myliuu gamta ir zmones:)Saugokime zeme ir vienas kita!
3 V. G... Istorija turi savybe kartotis, todėl sakau - STOP ATOM!!!.
4 vaidas ... Nereikia LT-ėlei nei savo AE, a nei asmeninio keleivinio lėktuvo LR prezidentui. LAikas pereiti prie Saulės, vėjo energetikos
5 Gvidas S... AE tai amžina pinigų plovykla, pradžio kuras, poto sauyklos išlaikymai, skylimo process 2000m tai kurtas pigumas
6 Virgis K... Lietuvos valdžia laižo JAV šikną, todėl nenuostabu, kad taip balsavo.
7 K.Kūgienė ... Prieštarauju naujų atominių elektrinių statyboms
8 Jonas M... ta atomine niekada neatsipirks, bent jau zmonems. O gresme didziule !
9 I.Braiko ... Atominė elektrinė - tai uždelsto veikimo atominė bomba.
10 Vytautas T... turime tikrai geresniu ir saugesniu technologiju energijai isgauti.AE pasenusios tiksincios bombos
11 Linas H... ATOMINEI NE! agitacinis filmukas http://youtu.be/w7HVTFHH7Mo
12 Martynas K... Lietuva galėtų puikiai išsilaikyti ir iš atsinaujinančių energijos šaltinių, tik reikia parodyti monopolininkams kad esame sąmoningi , turime savo nuomonę ir už ją kovosime !
13 laima t... prieš naujų atominių elektrinių (AE) statybą, ir dar reikia atiduoti buvusios AE atliekas tiems kas tokią žiaurią vwelniavą sumąstė ir įgyvendino - pastatė, tai nusikaltimas be senaties !
14 Salomėja R... Sakau laaabai didelį ne atominėms elektrinėms. Jei statys jas aplink Lietuvą- būtinai emigruosiu
15 Gintarė J... Šiandien jau yra technologijos, kurios gali išgauti energija saugiais ir švariais būdais. O atominė energija ne tokia jau pigi, jei įskaičiuotume jos atliekų saugojimo kaštus, šimtus metų..
16 dovydas k... jo.cia tie seimunai tik tersia Lietuva, o veliau patys dves nuo tu elktriniu
17 Karolina D... Jau aišku, nuo ko Lietuvėlė išnyks. Visi išsilakstys dėl tų elektrinių...
18 Karolis u... daugiau atominiu elektriniu ir musu vaiku vaikai jau bus issigimeliei ;(
19 Darius M... Atominės elektrinės statymas yra problema ne tik aplinkai, bet ir šalies energetiniam saugumui. Eletrinė priklausys ne tiek Lietuvai, kiek investuotojams, daugėlis kurių bus užseniečiai.
20 G. K... Manau, kad Černobylio ir Fukušimos nelaimių užteko. Lietuva privalo būti apsaugota.
21 Šarūnas-Petras B... Kol veikia atominės elektrinės, tol išlieka atominio karo pavojus. Plačiau aprašyta Gromakovski ir Bairamukovos knygoje Už matomumo ribos. Ji yra svetainėje www. realigijafilosofija.org
22 Mantvydas R... prieštarauju kad butu statomos atomines elektrines
23 A.Gerlinskaitė ... Noriu gyventi Lietuvoje ramiai, o ne kiekvieną dieną bijodama dėl to, kad gali įvykti tragedija.
24 Semas J... Visiškai sutinku su šia peticija.Šių AE statybos būtų viena didžiausių klaidų per visą AE istoriją.
25 Anastasija ... Aš prieštarauju atominėms elektrinėms. Nenaikinkime Gamtos ir Savęs pačių!
26 E. A... AE nepakeis Lietuvos būklės kaimymyninių šalių atžvilgiu
27 Andrius A... žmonių saugumas ir sveikata - svarbiau už bet kokius politinius motyvus, gyvenkime taikiai ir be atomo!
28 Dalia P... Kuo daugiau žmonių galvos, jog atominės elektrinės nebus pastatytos, tuo labiau tikėtinas toks variantas. Juk mintys materializuojasi.
29 Vidmantas B... As ne pries atomine energetika-ja reikia bent jau uzkonservuoti-AS UZ ATSINAUJINANCIA ENERGETIKA IR SVARIA APLINKA !!!
30 grazina g... statyti atomines elektrines-pasmerkti zmones mirciai

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!