„ PIGESNĮ KURĄ LIETUVOS VERSLUI IR ŽMONĖMS !"

0 PARAŠAI

Kategorija:

„ PIGESNĮ KURĄ LIETUVOS VERSLUI IR ŽMONĖMS ! “
Lietuvos Respublikos Prezidentei, Vyriausybei ir Seimui

KREIPIMOSI PRIEŽASTYS

Šiais metais degalai yra brangiausi per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją, tačiau premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad Vyriausybė nebandys nieko keisti. Nors mūsų šalyje, kur yra naftos perdirbimo įmonė – statistinis Lietuvos pilietis, norėdamas pripildyti vidutinės klasės automobilio baką, turi dirbti beveik visą savaitę!

KREIPIMOSI TIKSLAS

LR Vyriausybės sprendimu Lietuva savo noru užsikrovė žymiai didesnį degalų akcizą, nei jis taikomas daugelyje ES šalių. Tačiau benzino ir dyzelino brangimas – tai neišvengiama infliacija, augant prekių ir paslaugų kainoms, nacionalinio verslo konkurencingumo mažėjimas (transporto kaštai, sąnaudos gamybai). Akcizas degalams yra žymiai mažesnis net daugelyje turtingų ES šalių (Belgija, Vokietija).

REIKALAUJAME

Lietuvos valdžiai visai nekontroliuojant situacijos degalų rinkoje, Lietuvos piliečiai privalo ją įpareigoti ištaisyti savo klaidą ir reikalauti kuo skubiau imtis priemonių degalų kainoms mažinti! Lietuvos vyriausybė vis dar turi puikią galimybę sumažinti degalų akcizą iki ES leidžiamų ribų: litras benzino ir dyzelino šiandien galėtų kainuoti 2 litus, nes visa, kas virš - sudaro vien dideli mokesčiai. Todėl Lietuvos Vyriausybė ir privalo sumažinti degalų akcizą iki ES leidžiamų ribų. REIKALAUJAME sumažinti degalų akcizą iki ES leidžiamos minimalios ribos !
Šio Kreipimosi pateikimo pagrindas: LR Peticijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 3 punktas – svarbūs visuomenei, savivaldybėms ar valstybei klausimai.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Ričardas Ben... Tik būdami kolektyviai vieningi galime išsikovoti norimo Marijampolė

Smurtui prieš gyvūnus - ne!

M.Mažonas. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Aš manau, reikia vieną dieną a visiems stoti savo miestuose ir pradėti rimtus darbus, streikus, vieną kartą šalyje turėtų liautis tai! Tik nuo mūsų pačių viskas priklauso, kaip mes kovosim už tai, kodėl yra skriaudžiami gyvūnais, kurie yra bejėgiai už mus? Kodėl mes, GYVŪNŲ MYLĖTOJAI, negalime imtis ineciatyva išeiti į gatves, parodyti mūsų šalies trūkumus įstatymuose, gyvūnai be jegiai prieš žmones ir nieko kalti, kad yra visiškai psichiškai nesveikų žmonių, kuriems iš rašoma bauda 20€, dėl ko bausmės nėra SUGRIEŽTINTOS?? Kasdien pilna naujienų kaip susidorojama su gyvūnais, užmušami, išmetami į gatves, nunuoditi, vieną kartą užtenka būti Facebook filosofais, o išeikim į gatves ir parodykim kad mums gyvūnai, šeimos nariai. Aš vienas, o vienas to nepadarysiu, tad siūlau prisijungti prie manęs ir išškovoti griežtesnius įstatymus Lietuvoje už gyvūnų kankinimus!

Sustabdykime pluoštinės kanapės kriminalizavimą

Pluoštinių kanapių augintojai, vartotojai, verslininkai ir mokslininkai. Adresuota: LR Seimas, Sveikatos apsaugos ministerija

Apginkime teisę auginti, perdirbti, tirti, parduoti ir vartoti pluoštinę kanapę ir jos produktus. Maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), remdamasi EK "Naujojo maisto sąrašu" 2019-02-15 pradėjo iš rinkos išiminėti pluoštinių kanapių arbatą, kuria jau keletą metų Lietuvoje prekiaujama vis sėkmingiau. Pagal Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento(NTAKD), Sveikatos apsaugos ministerijos(SAM) ir Lietuvos baudžiamojo kodekso(LBK) teisinius dokumentus ir Lietuvos policijos pastabas, teoriškai beveik visi kanapių produktai šiuo metu patenka po BK straipsniu. Lietuvoje jau tūkstančiai žmonių pluoštinių kanapių žiedus, sėklų aliejų yra atradę kaip puikią sveikatinimosi priemonę, stiprinančią imuninę bei nervų sistemas. Žiedų ir jų produktų pagalba žmonės palengvina savo sveikatos sutrikimus. Visas pažangus pasaulis su kanapėmis važiuoja į priekį, o Lietuva didina atbulinį greitį, kvestionuodama netgi Europos Sąjungos pluoštinių kanapių produktams nustatytą THK normą - 0,2%. Uždrausdamos niekuo dėtą augalo viršunėlę tarnybos mosuoja stalininiais dokumentais(1961 m. Bendroji narkotinių medžiagų konvencija), Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašu ir LR Pluoštinių kanapių įstatymu, kurį formulavo patys LR Seimo nariai. Tarnybų nuomone, Lietuvoje galioja nulinė THK tolerancija. O tai reiškia, kad: a) mes iškrentame iš ES konteksto, kadangi visiems galima, o mums - ne; b) teooriškai draudžiamas net kanapių sėklų aliejus, nes Muitinės laboratorija jame užfiksuoja THK; c) daugiau nei 3000 hektarų pluoštinių kanapių auginantys Lietuvos ūkininkai tampa narkotikų augintojais ir platintojais; d) siunčiame labai aiškų signalą tiek Lietuvos, tiek užsienio investuotojams ir verslininkams, kad atsisakome jų indėlio į šią perspektyvią pasaulyje žemės ūkio, mokslo, maisto pramonės ir medicinos sritį. Tokia situacija ilgai tęstis negali todėl mes reikalaujame: - reglamentuoti leidžiamą THK normą pluoštinių kanapių produktuose; - leisti apdoroti, perdirbti ir tirti visą pluoštinės kanapės augalą; - atmesti prievolę tirti kiekvieną pluoštinių kanapių lauką(tikrinti atsitiktine tvarka); - kartu su atsakingomis tarnybomis, NVO, asociacijomis ir sąjungomis strategiškai vystyti kanapių industriją Lietuvoje. Kviečiame visus piliečius palaikyti mūsų reikalavimą ir apginti savo teisę į sveikatą, verslumą, mokslinę veiklą ir, tuo labiau, apginti demokratiją. Šio klausimo svarstymas Seime vyks jau pavasario Seimo sesijoje, todėl TAVO PARAŠAS YRA GYVYBIŠKAI BŪTINAS! Šios peticijos parašus pateiksime LR Seimui, kaip įrodymą, kokia svarbi Lietuviams yra kanapė.