Už gyvenamąją aplinką be tabako dūmų!

0 PARAŠAI

Kategorija:

Šiuo metu įstatymai nedraudžia rūkyti daugiabučių balkonuose, lauke šalia gyvenamųjų namų langų, todėl tabako dūmai dėl savo fizinių savybių dažnai ir dideliais kiekiais patenka į kaimynų butus - kaimynai arba verčiami pasyviai rūkyti savo namuose, arba negali vėdinti kambarių, naudotis savo balkonais, jiems sukeliami ne tik nepatogumai, bet ir žalojama jų sveikata. Net rūkoriai nepakenčia svetimų tabako dūmų savo namuose. Praleidžiantys visą laiką namuose pensininkai, ligoniai, mamos su kūdikiais, o taip pat nėščiosios ir vaikai ypatingai kenčia. Rūkoma ir naktimis, todėl nukentėjusieji nakčiai negali atidaryti langų. Nėra higienos normos, leidžiančios nustatyti tabako dūmų koncentracijos viršijimą bute, nėra teisėtų priemonių sudrausminti tokių rūkorių. Dėl kiekvieno tokio rūkoriaus kenčia daug žmonių, kenčia jų sveikata, pažeidžiamos jų teisės į gyvenamąją aplinką be tabako dūmų.

Apsaugokime gyvenamąją aplinką nuo tabako dūmų, suteikime rūkoriams sąlygas rūkyti nekenkiant aplinkinių sveikatai!

Remiantis [b]LR konstitucijos 28 straipsniu[/b]:
“Įgyvendindamas savo teises ir naudodamasis savo laisvėmis, žmogus privalo laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, [b]nevaržyti kitų žmonių teisių ir laisvių[/b]”

ir [b]Tabako kontrolės istatymo 3 straipsniu[/b]: “Valstybės tabako kontrolės politikos principai: 1) [b]ginti žmogaus teises į aplinką be tabako dūmų[/b]; ... 11) siekti sukurti darbo, poilsio ir [b]gyvenamąją aplinką be tabako dūmų[/b].”

[b][u]Siūlome:[/u][/b]

1. Papildyti [b]Tabako kontrolės įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 3 punktą[/b] ir išdėstyti taip:
“1. Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius) draudžiama:

3) bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, [u]taip pat daugiabučių balkonuose, pro daugiabučių langus ir lauke arčiau nei 10 metrų nuo gyvenamųju namų bei vaikų žaidimo aikštelių,[/u] jei nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru;”

2. įvesti tabako dūmų koncentraciją reguliojančias [u]higienos normas[/u] gyvenamosiose patalpose;

3. LR teisės aktuose nustatyti, kad kiekviename daugiabutyje arba kiemuose šalia daugiabučių būtų [u]įrengtos arba pastatytos rūkymo patalpos[/u],tokiu būdu, kad dūmai iš jų nepatektų į gyvenamąsias ir bendro naudojimo patalpas.


# Vardas Komentaras
1 Vismantas
Pritariu įstatymo pataisoms, nes jau nežinau būdų, kaip kovoti su parazitu rūkančiu balkone aukštu žemiau mūsų
2 Migle
As nerukau,o visur ir visad priversta kvepuoti rukaliu puciamais dumais.
3 Artūras
Arba turi būti draudžiama rūkyti buto balkone, jei name yra bendri balkonai, virš kurių nėra butų. Bet kokiu atveju, nereikia net ir ligonių ir vaikų - ir sveikam suaugusiam žmogui kenkia.
4 Salomeja
Labai pritariu. Nerūkančiūjų teisės pažeidžiamos.

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (122)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.